Τι όνειρο είδατε χθες;

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ είδα στον ύπνο μου ότι κάπνιζα (ενώ στην πραγματικότητα δεν καπνίζω). Αυτό το όνειρο ποτέ δεν μου βγαίνει σε καλό. Ή θα αρρωστήσω ή θα στενοχωρηθώ. Το πρωί, λοιπόν, αντίκρισα ένα συγκλονιστικό θέαμα: είδα στο δρόμο το γατούλι μου σκοτωμένο. Φαίνεται σκαρφάλωσε από το αναρριχητικό φυτό που έχουμε στη βεράντα και έφτασε μέχρι την αυλή. Αμαθής, όπως ήταν, δεν μπόρεσε να προστατευτεί και κάποιο αμάξι τον έκανε λιώμα. Καλά κι αυτός ο οδηγός δεν έβλεπε που πήγαινε; Έριξα το κλάμα της ζωής μου. Ευτυχώς που έχω άλλα δύο γατάκια. Επίσης, τώρα είναι περίοδος που γεννάνε οι γάτες οπότε θα βρω και τρίτο να το αντικαταστήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ είδα στον ύπνο μου ότι κάπνιζα (ενώ στην πραγματικότητα δεν καπνίζω). Αυτό το όνειρο ποτέ δεν μου βγαίνει σε καλό. Ή θα αρρωστήσω ή θα στενοχωρηθώ. Το πρωί, λοιπόν, αντίκρισα ένα συγκλονιστικό θέαμα: είδα στο δρόμο το γατούλι μου σκοτωμένο. Φαίνεται σκαρφάλωσε από το αναρριχητικό φυτό που έχουμε στη βεράντα και έφτασε μέχρι την αυλή. Αμαθής, όπως ήταν, δεν μπόρεσε να προστατευτεί και κάποιο αμάξι τον έκανε λιώμα. Καλά κι αυτός ο οδηγός δεν έβλεπε που πήγαινε; Έριξα το κλάμα της ζωής μου. Ευτυχώς που έχω άλλα δύο γατάκια. Επίσης, τώρα είναι περίοδος που γεννάνε οι γάτες οπότε θα βρω και τρίτο να το αντικαταστήσω.

Aν σου συνέβη κάτι τέτοιο το πρωί και έχεις το κουράγιο να γράψεις εδώ μετά από λίγες μόνο ώρες τι να πω...σε ζηλεύω δια την εσωτερική σου ισχύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εμμ ότι με φώναζε ο προΪστάμενός μου να κουβαλήσω κάτι καρέκλες και τραπέζια...!:worry: Θα φταίει μάλλον το ότι ξεκίνησα να δουλεύω το Σαββατοκύριακο(σερβιτόρα όπως καταλάβατε)..!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είδα την πολύ παλιά μου τάξη.......!!! Μα που τους θυμήθηκα....!!! Έυχομαι να ειναι όλοι τους καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οτι με φωτογραφιζε ο διεστραμμενος Terry Richardson..να αρχισω να ανησυχω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Σκοτωνα τον πρωην μου!perfect
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μετά από αρκετό καιρό είδα εφιάλτη :confused:

Κάτι με πτώματα που μαζεύαν από έναν χώρο. Ας μην μπω σε λεπτομέρειες. Χμφ, μάλλον φταίει το ότι δεν κοιμήθηκα σπίτι και για λίγες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν στις διακοπές που όντως πήγα φέτος το καλοκαίρι, αλλά γύρισα πίσω στην Αθήνα, και ξαπήγα διακοπές στο ίδιο μέρος άλλη μια βδομάδα.
Μάλλον σημαίνει πως ήθελα κι άλλες διακοπές..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είδα εφιάλτη και ακόμα να το ξεπεράσω :confused: είδα ότι παντρεύτηκα έναν άνθρωπο που δεν πρόκειται να παντρευτώ ποτέ και στον ύπνο μου ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη και ξύπνησα κουρασμένη :confused: πφφφφ και θα μου μείνει όλη μέρα τώρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα....κατι σαν αστυνομικο θριλερ.οτι ενας τυπος καθηγητης σκοτωσε για λογους εθνικοτητας εναν μαθητη και οσοι ψαχναν να δουν αν ηταν ατυχημα τους σκοτωνε.τους εριχνε απο τη γεφυρα και τους στραγγαλιζε κατι τετοιο.
και ειδα μετα οτι λογω μιας αρρωστιας, ενος γεγονοτος ο κοσμος ειχε αλλαξει και ειχαμε γυρισει σε καποιες πολυ παλιες συνηθειες και οτι οι ανθρωποι ηταν αρρωστοι και δυστυχισμενοι.καποια σχεση ειχε αν σε τσιμπουσε μια μελισσα με πρασινο, χρυσο και μαυρο χρωμα και πεθαινες απο ασφυξια. βεβαιως με τσιμπησε, τι να λεμε τωρα...
μμμμμμμμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Είδα ότι γύρισα το βράδυ στο σπίτι και την ώρα που ετοιμαζόμουν για να ξαπλώσω η αδερφή μου κοιμόταν και ήταν έτοιμη να πέσει απ'το κρεβάτι της..!
Τελικά έπεσε, εγώ έβαλα τα γέλια, σηκώθηκε, με έβρισε, γύρισε πλευρό και ξανακοιμήθηκε..!!!!
Ήταν πολύ αστίο..!!!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
ότι έκανα εγχείρηση αλλαγής φύλου αλλά τελικά άλλαξα γνώμη και ξαναέκανα αλλά δεν μπορούσαν να με κάνουν όπως πρίν και ήμουν χάλι :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ούτε που θυμάμαι.
Αλλά είχα δει κάτι σκατο όνειρα αυτές τις 2 βδομάδες.
Το ένα τελετουργικό. Η Σόφη να χάνει τον δρόμο και μέσα σε στενά δρομάκια πότε ανηφορικά πότε κατηφορικά να προσπαθεί να φτάσει κάπου. Και ποδηλάτες παράξενοι δίπλα να περνάνε. Και φθάνοντας στο μεγάλο άνοιγμα με τα βράχια, ένα πράγμα σαν το ιτς καλέ, κι ολόγυρα απόλυτο σκοτάδι να αντικρίζει κόσμο. Και μουσικές. Κι όλοι πάνω στα βράχια φορώντας πολλοί άσπρα και πολλοί μαύρα κι ελάχιστοι κάποιο άλλο χρώμα να ακούν τις ψαλμωδίες και τους ήχους και τους μουσικές που έφθαναν από κάτω. Από το άνοιγμα. Που δεν έβλεπες τπτ. Βασικά μέχρι την άκρη δεν πήγα. Και κει που γύρισα το κεφάλι να σου και μια μάνα με 2 μικρά κοριτσάκια σχεδόν δίδυμα με τα άσπρα τους φορεματάκια. Αν και το ένα κοριτσάκι είχε κάτι πιο άσχημο. Παίζει και η περίπτωση να ήταν αγόρι. Και κει που χάζευα τα φουστάνια από τα μικρά να γυρίζω και να βλέπω τον κόσμο να αυτοκτονεί. Και μέσα στον ύπνο τους και με τα χαμόγελα, κι άλλοι πιο λυπημένοι, να πέφτουν έτσι εύκολα, και να χάνονται.
Κι το δεύτερο όνειρο. Να σου πάλι βράδυ και παίζει πούθε πούθε και με βροχή να περιμένω σε παράξενη στάση το λεωφορείο για Θεσσαλονίκη. Και κει ένα αυτοκίνητο να μου κόβει το δρόμο. Και να έρχεται το λεωφορείο και να το χάνω. Και ξάφνου να γίνομαι τάχα η Δήμητρα (μια φίλη μου) και να περνώ απέναντι στο ερειπωμένο σπίτι. Και ακούγοντας κάτω κάτι φωνές να πηγαίνω από πάνω τώρα κάτω. Και κει που έμπαινε να πετάγονται από πίσω μου κάτι βέλη. Και με στόχο κάτι παιδιά που κρύβονταν πίσω από την πόρτα, τάχα φίλοι μου, να ματώνουν τα πόδια τους από τα βέλη. Και μετά στο σπίτι της νουνάς όπου άσπρα υγρά έτρεχαν από τα μάτια της Ν. και γω σαλεμένη να φωνάζω τον Σάκη να πάμε στο νοσοκομείο. Και μετά τάχα κάτι θειες να λένε πως όλα είναι ντάξει. Και μετά η Ε. κατακουρασμένη κοντή και αδύνατη και σε ώρες α[απογευματινές να μου λέει πως δεν πειράζει που ταλαιπωρείται τόσο και να χάνεται πάλι στο κλασσικό της δρόμο. Και μετά η Ν. μέσα σε βροχές τούνελ και στροφές να οδηγεί και κάπου να μας πηγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
οτι ήμουν μυρμίγκι και έτρεχα :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ότι επεφτα :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ότι την έπεφτα. Όχι πλάκα.

Είδα ότι και καλά είχαν βγει τα αποτελέσματα που περιμένω και τα' βλεπα λάιβ στο ίντερνετ. Κι εκεί που εμφανίζονταν τα ονόματα βλέπω το δικό μου, αλλά μετά εξαφανίζεται και μετά ξαναεμφανίζεται για λίγο, αλλά ξαναφεύγει και γω να' χω τρελαθεί και να μη ξέρω τι να κάνω. Και κάπως έτσι συνεχίστηκε το όνειρο.

Δε ξέρω τι ήταν, αλλά ξύπνησα πολύ αγχωμένη και έτοιμη να βάλω τα κλάμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Την από πάνω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tina Winchester

Νεοφερμένος

Η Tina Winchester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μιλάμε ρε παίδες,χθες είδα 2 όνειρα.Στο πρώτο 'έπινα τεκίλες λέει και επιδή την επόμενη μέρα είχα σχολείο είπα στονν αδερφό μου ότι δεν θα πάω την 1η ώρα!Στο δεύτερο κολυμπούσα λέει σε μία μαύρη λερωμένη θάλλασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ειδα οτι αγορασα ενα σκαφος 15 μετρα....λετε να βγει αληθινο και να γινω σκαφάτος...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top