Είμαστε τελικά οπισθοδρομικοί ως λαός;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με αφορμη τον διαγωνισμο της eurovision που θα γινει σε λιγο καιρο στην χωρα μας, θα ηθελα εδω να αναπτυξουμε τις αποψεις μας, για το αν τελικα σαν λαος ειμαστε ακομα λιγο ή πολυ οπισθοδρομικοι σε διαφορα θεματα και συγκεκριμενα στον τομεα της μουσικης.
Παραθετω ενα αρθρο που πλεον κυκλοφορει ελευθερο στο διαδικτυο και μας προειδοποιει ολους για την επερχομενη αφιξη των..."Σατανιστων Lordi"...
Οι lordi να θυμισουμε οτι ειναι η Φιλανδικη συμετοχη στην διοργανωση της eurovision, γυρω απο τον οποιον το ονομα εχει γινει τοση κουβεντα...
Ακολουθει το κειμενο διαμαρτυριας αλλα και προσκλησης του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ (ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ.) να αντιδρασουμε ολοι για αυτην την συμετοχη.


ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΙΣΑΓΩΜΕΝΟ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΦΙΛΑΝΔΙΑΣ

Καλούμε κάθε άνθρωπο ο οποίος σέβεται τον εαυτό του, την νοημοσύνη του, την αξιοπρέπεια του, τον συνάνθρωπο του και τα χριστά ήθη, να αντιδράσουν στην συμμετοχή του ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑΣ στο μουσικό διαγωνισμό της EUROVISION στην Ελλάδα, με τους κάτωθι τρεις τρόπους ταυτόχρονα:

Α) Να στείλουμε ένα e-mail στον ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ. (στην διεύθυνση apopsis1@yahoo.gr με ένδειξη ʽΟΧΙ ΣΤΟ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑʼ) με το οποίο να εκφράζετε την αντίθεσή σας στην εμφάνιση του συγκροτήματος αυτού κατά την διάρκεια της εκδήλωσης. Το σύνολο των μηνυμάτων θα κατατεθεί στον Πρωθυπουργό της Φινλανδίας ως αίτημα των Ελλήνων, στον Αρχηγό της Φινλανδικής Εκκλησίας, στην Βουλή της Χώρας και στην Φινλανδική Πρεσβεία.

Β) Να στείλουμε το ίδιο μήνυμα στην Φινλανδική Πρεσβεία στο e-mail: sanomat.ate@formin.fi και να εκφράζουμε την επιθυμία να επαναληφθεί η διαδικασία κλήρωσης φινλανδικού τραγουδιού για την EUROVISION με αποδεκτή εμφάνιση, στοίχο, παρουσία και φιλοσοφία, που να τιμά τον άνθρωπο και όχι να τον ξεφτιλίζει στο όνομα του ΣΑΤΑΝΑ, και κυρίως να σέβεται τον Ελληνικό πολιτισμό και την χριστιανική μας θρησκεία.

Γ) Να στείλουμε e-mail στην Φινλανδική Κυβέρνηση (διεύθυνση parliament@parliament.fi & parlement@parlement.fi και να ζητήσουμε να μην επιτρέψουν την συμμετοχή αυτού του συγκροτήματος στον διαγωνισμό της EUROVISION που θα διεξαχθεί στην Ελλάδα, διότι προσβάλει τον άνθρωπο και την Ελληνο-Φινλανδική Φιλία, ενώ παράλληλα προάγει τα ζωώδη σατανιστικά ένστικτα.



Και αυτό θα είναι μόνον η αρχή.



Η Πρόεδρος του ΠΑ.Σ.Κ.Ε.ΔΙ.

Κα Νίκη Κωνσταντίνου



Kαι αναρωτιεμαι...δηλαδη εαν εγω δεν αντιδρασω, τοτε δεν εχω αξιοπρεπεια,δεν εχω νοημοσυνη και δεν σεβομαι το εαυτο μου;:confused:
Οταν λεει οτι αυτο ειναι μονο η αρχη...δηλαδη τι θα ακολουθησει;Διαμαρτυριες με πανο εξω απο τον χωρο διοργανωσης;Εχουμε δηλαδη να γινουμε παρα...μα παρα πολυ ρεζιλι στην Ευρωπη για ακομα μια φορα!:mad:

Τι αλλο να πω...;;
Πηγη:https://www.paskedi.gr/UserPages/NewsLetterPreview.aspx?ID=58

Και για να ακουσετε ολα τα τραγουδια του διαγωνισμου αλλα και το συγκεκριμενο πηγαινετε : ΕΔΩ

Προειδοποιουμε οτι σε περιπτωση που αποφασισετε να ακουσετε το "Hard Rock Hallelujah" -Lordi, ειναι πολυ πιαθανο να κολλησει εναν ιο το pc σας με την ονομασια "luka_lordi_is_evil" και να μετατρεψει ολα τα mp3 που εχετε σε ομιλιες της αλλα και ψαλμοδιες!




P.S.Δεν χρειαζεται να περιοριστουμε ΜΟΝΟ στους lordi και την eurovision, αλλα μπορουμε να μιλησουμε γενικα για το σκεπτικο που υπαρχει ακομα στην ελλαδα περι οπισθοδρομικοτητας και μουσικης και στις "ταμπελες" που κολλαμε τοσο ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εννοείται πως είμαστε πολλά χρόνια πίσω... (στο συγκεκριμένο ζήτημα ευθύνεται πολύ και η εκκλησία και η απεμπλοκή του κράτους από αυτήν που τόσα χρόνια περιμένουμε).

Δείτε τι είχε πει η Espresso για τους HIM


ΗΜΑΡΤΟΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ροφλμαοτσετουνγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αυτο το ειχα ξεχασει τελειως emufear....:sick: ασχετο αλλα ημουν Ιταλια τοτε και θυμαμαι που τα ειχα παρει που δεν θα τους εβλεπα.Εκεινη την μερα με ειχε παρει μια φιλη μου και μου το ειχε πει οτι " το και το"...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
:down: :down: :down:

Έλεος.Τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Χαχαχααχα!!!
Θυμηθειτε και τοτε που βγηκε ο Χριστοδουλος και ζητησε να αναβληθει η συναυλια των Slipknot.:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Κοιτάξτε παιδιά, να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Ας ξεκαθαρίσω οτι η Εκκλησία μας είναι τσίρκο. Ναι τσίρκο. Ταμείο που μασάει τα πάντα, αρκετοί κληρικοί που πηδάνε τα πάντα, απατεωνιές και πολλά άλλα. Μη μιλήσω για την πλύση εγκεφάλου επι χιλιετίες στο εβραϊκό παραμυθάκι [κανονικά η Παλαιά Διαθήκη πρέπει να φύγει από την ορθόδοξη πίστη καθώς είναι η Εβραϊκή μυθολογία (ίσως και ιστορία)] ΚΑΙ την καταστροφή του Αρχαίου ελληνικού πολιτισμού και τη συνεχή καταστροφή της ελληνικής γλώσσας στα εκκλησιαστικά κείμενα. Διαβάστε ενα εκκλησιαστικό κείμενο και πείτε μου αν σας μοιάζουν για αρχαία ή νεα ελληνικά αυτά που διαβάζετε. Ένα έκτρωμα είναι, όχι γλώσσα, η εκκλησιαστική.

Πέραν αυτού, ΝΑΙ οι ΗΙΜ και οι Λόρντι υμνούν τον "εξω απο δω" στους στίχους τους και βεβαίως δε μου αρέσει καθόλου το σκηνικό. Ελάτε, ας το παραδεχτούμε επιτέλους. Έτσι έχει η κατάσταση. ΟΜΩΣ από τη στιγμή που είναι καθ' όλα νόμιμοι ΔΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ να τους πω "μην πατάτε στην Ελλάδα". Θέλουν οι άνθρωποι να έρθουν, να εκφραστούν μέσω της μουσικής τους, να διαγωνιστούν... Ποιά είναι η κυρία Νίκη Κωσταντίνου που θα μου πει εμένα ΤΙ θα ακούσω, ΤΙ θα διώξω απ τη χώρα ΜΟΥ και ΤΙ θα διοργανώσω σα χώρα; Ποιά είναι η κυρία Νίκη Κωσταντίνου που θα εκφραστεί εκ μέρους 11 εκατομμυρίων κατοίκων της Ελλάδας και γιατί πρέπει να ανταποκριθούμε σώνει και καλά στο κάλεσμά της;

Εχω βαπτιστεί Χριστιανός Ορθόδοξος, κάθε βράδυ προσεύχομαι στο "Θεο" (όποιος και να είναι, όπως και να λέγεται, όπου και να είναι. Κάτι υπάρχει πιθανόν και αυτό το κάτι το νιώθω σαν δύναμη όποτε το χρειάζομαι. Μπορεί να είναι το ΚΙ που λένε οι Γιαπωνέζοι ή οτιδήποτε στο μυαλό μου και το ονομάζω έστω Θεο), ΔΕΝ πιστεύω ότι λέει ο κλήρος, δεν πιστεύω στην εκκλησιαστική ιστορία όπως μας την παρουσιάζουν (πρέπει να υπάρχει σαφώς τρελή παραποίηση των γεγονότων). Αγαπάω την χώρα μου, πιστεύω οτι ο άνθρωπος πρέπει να είναι σε κάποια θέματα προοδευτικός εως ένα σημείο αλλά και σε άλλα θέματα να διατηρεί τα ήθη και τις αξίες και να είναι συντηρητικός και πάλι ως ένα σημείο, αγαπάω τον Αρχαίο ελληνικό πολιτισμό, αγαπάω την ΑΛΗΘΕΙΑ! Αυτοί οι κύριοι με τα ράσα λοιπόν ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ! Αποδέχομαι να κυκλοφορούν, να εκφράζονται αλλά έχω κάθε δικαίωμα να μην τους ακολουθώ πόσο μάλλον τυφλά.

Από την άλλη... Εγω και ο αδερφός μου έχουμε αρκετά τραγούδια των HIM, Blind Guardian, AC/DC και τραγούδια από πάμπολλα άλλα καταπληκτικά συγκροτήματα. Ναι μπορώ να πω οτι έχω μπόλικη μέταλ και ροκ στο πετσί μου... ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ! Δεν είδα εμένα ή τον μικρό να σφάζουμε γίδες και να πίνουμε αίμα. Έχουμε μια Α ποιότητα σκέψης, μια δυνατότητα κριτικής και μια Α νοητική ικανότητα να φιλτράρουμε τα δεδομένα του περιβάλλοντός μας. Γουστάρουμε να τους ακούμε, δε σημαίνει οτι θα πιστέψουμε σε ότι μπορεί να πιστεύουν εκείνοι. Ξέρετε και κάτι άλλο; Αν έρθει ο τραγουδιστής των Λόρντι και μας πει, ελάτε να ημνύσουμε όλοι ενα νεκρό κριάρι, θα του πω "αντε και γ@μeeσου" αλλά την ίδια κουβέντα θα πω και στον πρώτο παπά που θα μου υποδείξει τι πρέπει να κάνω, τι να ακούσω και ποιόν να επιτρέψω να έρθει στην χώρα ΠΟΥ ΕΓΩ ΣΥΝΤΗΡΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ!

Μέχρι οι ΗΙΜ και οι Λόρντι να προσπαθήσουν να με προσηλυτίσουν (άδικος ο κόπος, το ξεκαθαρίζω), θα πω στους αντιδραστικούς συμπολίτες μας ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΩΡΑ ΛΟΡΝΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ και στην τελική βάλτε τις επιστολές διαμαρτυρίας σας εκεί που ξέρετε σε ενέσιμη μορφή και άντε και γ....τε!

ΥΓ: Για τους λάτρεις της Γιουροβίζιον και της παρασκηνιολογίας τους (αίσχος... υπάρχουν τέτοιοι?)... μην απορήσετε εαν το Σκανδιναβικό μπλοκ μας θάψει πάλι φέτος με τις κουταμάρες που κάνουμε...

ΥΓ2: Ρε Moderators βγάλτε τις εικόνες και ρίξτε τα λίνκς τους μόνο γιατί σέρνεται η σελίδα και με dsl. Για σοβαρευτείτε λίγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σωστός ο val!

Γενικά η εκκλησία είναι η υπευθυνη για πολλά από αυτά που λέμε οπισθοδρόμηση στην Ελλάδα και το θέμα της μουσικής είναι ένα από αυτά. :mad:
Το κακό είναι πως πολλοί ανεγκέφαλοι κάθοντε και υιοθετούν ότι ακούνε /διαβάζουν από αυτά που τους πουλάνε τα ΜΜΕ & η εκκλησία από δω και από κει χωρίς να έχουν λίγη κριτική σκέψη να συλλογιστούν τι ακριβώς πιστεύουν.

Να δούμε πότε θα ξυπνήσει ο κόσμος!

ΜΜΕ sucks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Valder πολυ σωστο το ολο σου ποστ.Με βρισκεις να συμφωνω απολυτα!Εχω το ιδιο σκεπτικο γενικα με οτι εγραψες...
Η πλακα ομως ξερεις ποια θα ειναι;;
Εαν πριν την διοργανωση ορισμενοι οι οποιοι ειναι οπισθοδρομικοι (εγω ετσι τους αποκαλω!), πριν την διοργανωση μου μαζευτουν με πανο εξω απο τον χωρο που θα γινει το ολο σκηνικο και αρχισουν τα γνωστα και μετα τι θα επικρατησει και μεσα στον χωρο.
Δεν φερνω την καταστροσφη.Μια υποθεση κανω, γιατι ειναι γνωστο οτι τα αρνητικα και τα παρατραγουδα ειναι αυτα που απο ολους τους τηλεοπτικους σταθμους προβαλονται παντα περισσοτερο.
Οσον αφορα το υστερογραφο σου φυσικα και υπαρχουν τετοιοι.
Ακουω πολλους να μου λενε "εχουμε και παιδια κτλ κτλ"...Συγγνωμη αλλα τα παιδια σου τωρα τα σκεφτηκες;Οταν τα αποβλακωνεις μπροστα στις Τατιανολαμπιριδες που λενε ποιανης τραγουδιστριας το βρακι φανηκε περισσοτερο δεν τρεχει μια ε;

Και οσον αφορα τον αν υμνουν αυτα τα συγκροτηματα τον διαολο, δεν αντιλεγω μαζι σου.Μερικα πολλα απο αυτα δεν τον υμνουν, απλως στο ολο υφος της μουσικης τους δεν ταιριαζει να μιλανε για "τρυφερα-ρομαντικα" πραγματα.Ακομα και για την αγαπη να μιλουν το κανουν με εναν πιο "σκοτεινο", "πικρο" τροπο.Πουλαει περισσοτερο.Για να σε προλλαβω δεν ειπα οτι εγραψες πουθενα οτι το κανουν ολοι αυτο.(να υμνουν τον κυριο με τα κερατακια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Σωστός ο val!

Γενικά η εκκλησία είναι η υπευθυνη για πολλά από αυτά που λέμε οπισθοδρόμηση στην Ελλάδα και το θέμα της μουσικής είναι ένα από αυτά. :mad:
Το κακό είναι πως πολλοί ανεγκέφαλοι κάθοντε και υιοθετούν ότι ακούνε /διαβάζουν από αυτά που τους πουλάνε τα ΜΜΕ & η εκκλησία από δω και από κει χωρίς να έχουν λίγη κριτική σκέψη να συλλογιστούν τι ακριβώς πιστεύουν.

Να δούμε πότε θα ξυπνήσει ο κόσμος!

ΜΜΕ sucks

Εδω είσαι. Φίλε απλά τα είπες όλα. Σα κατσίκες τα μασάνε. Έχεις ιδέα τι θα συμβεί αν ποτέ ξυπνήσει ο κόσμος; Χεχ...

Μάριε αν βγούν και με πανώ έξω απ το χώρο της εκδήλωσης θα πάρω το πρώτο τρένο για εξωτερικό και θα ζήσω εκεί. Στην προσπάθεια τους να διώξουν τα ζώα όπως τα αποκαλούν, γίνονται οι ίδιοι χειρότερα ζώα..

Εκκλησία και ΜΜΕ.... τι άλλο θέλουμε! Και είναι και χωρίς προφυλακτικό ε...:clapup:

ΥΓ: Για την εικόνα έλεγα του εμουφήαρ να τη βγάλει. Του Μάριου είναι μικρές και καλές. Για να εξηγούμεθα και να μην παρεξηγούμεθα.

ΥΓ2: Για την ιστορία ακούω Lordi εδω και μισή ώρα συνεχώς. Μιλάμε για καταπληκτικό άσμα. Εύχομαι να νικήσουν τα παλικάρια άσχετα αν από χώρες υποστηρίζω Ελλάδα (άντε Κύπρο) και Ολλανδία/Γερμανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι για γέλια είναι για κλάμματα.Και είναι αρκετά σοβαρό.Η αλήθεια είναι ότι με κάθε ευκαιρία που μας δίνεται αποδεικνύουμε πόσο πίσω είμαστε σε θέματα νοοτροπίας.Αηδία.
@Marios: είδες που στα 'λεγα?

ΥΓ: Δε θυμάμαι καλά, τί λέει η μεσαιωνική ΠΑΣΚΕΔΙ?Στέλνουμε email με την ένδειξη "ΝΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ" στο apopsis1@yahoo.gr?Ok :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Μάριε αν βγούν και με πανώ έξω απ το χώρο της εκδήλωσης θα πάρω το πρώτο τρένο για εξωτερικό και θα ζήσω εκεί.


Βαλ, συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα γράφεις.
Δυστυχώς όμως, σε βλέπω να μεταναστεύεις, διότι αν δεν μαζευτούν έξω από τον χώρο της εκδήλωσης με πρώτη και καλύτερη την Λουκά που ψοφάει για κάτι τέτοια, τον παπα-Τσάκαλο και όλες αυτές τις γραφικές φυσιογνωμίες, να μην με λένε Ελένη........:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το σατανιστικό στους HIM που το είδατε ωρέ; :D
Μήπως προσπαθούν να μας προσηλυτίσουν στην ομοφυλοφιλία; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μην ανησυχείτε δεν είμαστε μόνο εμείς στενόμυαλοι.
Στα σαιτ σχετικά με γιουροβιζιον που κοίταξα οι λορντι έρχονται περίπου 17οι ενώ τα σχόλια δεν είναι και τα πιο κολακευτικά:(
Κάποιοι μάλιστα έγραψαν ότι τρόμαξαν με το κλιπ:confused:
SAGAPO που τους χρειάζεται για να στανιάρουν..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
SAGAPO που τους χρειάζεται για να στανιάρουν..................


Έγραψες !!!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μην ανησυχείτε δεν είμαστε μόνο εμείς στενόμυαλοι.
Στα σαιτ σχετικά με γιουροβιζιον που κοίταξα οι λορντι έρχονται περίπου 17οι ενώ τα σχόλια δεν είναι και τα πιο κολακευτικά:(
Κάποιοι μάλιστα έγραψαν ότι τρόμαξαν με το κλιπ:confused:
SAGAPO που τους χρειάζεται για να στανιάρουν..................

Κοίτα, το sagapo ήταν πολύ στρατο-αστυνομο-ειδές και γούσταρα τρελά. Η καλύτερη εμφάνιση, πραγματικά όταν είδα τις στολές (των ειδικών δυνάμεων ήταν?), τελείωσα επάνω στο τηλεκοντρόλ.:clapup:

@emufear χαλάρωσε λίγο ρε μάστορα που δε σηκώνεις και μια παρατήρηση.:) Δεν έχω κι άδικο. Έκανες λάθος με τη φωτό, παραδέξου και τίποτα επιτέλους...αμάν με τα εξυπνακίστικα... Άμα σε ενοχλώ τόσο που μιλάω δηλαδή να το ξέρω...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Προτείνω να διοχετευσεται όλο αυτόν τον εκνευρισμό κάπου που θα πιάσει τόπο στέλνοντας πχ.ένα ωραίο μαιλ στο ΠΑΣΚΕΔΙ λέγοντας τους πόσο οπισθοδρομικοί,στενόμυαλοι κι άδικοι είναι.
Εδώ θα συνεχίσουμε απλά την συζήτηση για περί λογοκρισίας.
Οποιοδήποτε άσχετο ποστ θα βγαίνει οφτόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Προτείνω να διοχετευσεται όλο αυτόν τον εκνευρισμό κάπου που θα πιάσει τόπο στέλνοντας πχ.ένα ωραίο μαιλ στο ΠΑΣΚΕΔΙ λέγοντας τους πόσο οπισθοδρομικοί,στενόμυαλοι κι άδικοι είναι.
Εδώ θα συνεχίσουμε απλά την συζήτηση για περί λογοκρισίας.
Οποιοδήποτε άσχετο ποστ θα βγαίνει οφτόπικ.

Είδες τι σου κάνει η πασκεδί;:P Και είναι και ομορφούλα η πρόεδρός του... Τι σχέση όμως μπορεί να έχει η πασκεδί και να θέλει να αντιδράσει με τρόπο που θα δυσφημίσει την χώρα μας; Μήπως επειδή η διοργάνωση θα γίνει στο ΟΑΚΑ και όχι σε χώρο μέλους της πασκεδί; :whistle: :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έτσι όπως τα βλέπω τα πράματα, μπορούμε να πλουτίσουμε το λεξιλόγιό μας με μια νέα λεξούλα: (το) πασκέδι ή πασκεδί - άτομο που χαρακτηρίζεται από έντονο και άλογο (όχι γαϊδούρι :P) πουριτανισμό ο οποίος προέρχεται από κομπλεξικά αισθήματα που φώλιασαν μέσα του στην τρυφερή ηλικία των 8 επειδή η μαμά του δεν το άφηνε να φορέσει τη μάσκα του μάμρα.

βαριέμαι τώρα, προσθέστε - τροποποιήστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμενα παλι ενα αλλο που μου την δινει με την κυρια ΠΑΣΚΕΔΙ ειναι οτι ξεκιναει λεγοντας χαρακτηριστικα :
"Καλούμε κάθε άνθρωπο ο οποίος σέβεται τον εαυτό του, την νοημοσύνη του, την αξιοπρέπεια του, τον συνάνθρωπο του και τα χριστά ήθη..πλα μπλα μπλα"
Να μην το αναλυσω γιατι με ενοχλει...
Δεν μπορει ενα ατομο που εν ετη 2006, ουσιαστικα ζητα να λογοκριθει ενα τραγουδι το οποιο ΑΜΦΙΒΑΛΩ αν το εχει ακουσει προσεκτικα και να παροτρυνει και για αλλες κινησεις εναντιωσης τους (εκει που λεει οτι αυτο ειναι μονο αρχη...), να μιλαει για το ποιος ειναι αξιοπρεπης,με νοημοσυνη και αν σεβεται και ποιον.
Και δεν με ενοχλει μονο για αυτο με τους lordi.Οποιοδηποτε ειδος λογοκρισιας ειδικα στην μουσικη ειμαι κατα.Απλως κολλησαν ολοι οτι ειναι ντυμενοι "καπως" και οτι εχουν βραχνη φωνη...Οταν η Μαντω ειχε παει ντυμενη dominatrix δεν ενοχλησε κανεναν.Η οταν εχουμε 1002 σαβουροεκπομπες.Τι ιδιες εκπομπες που κατακρινουν και δημιουργουν εντυπωσεις και ντορο.

Καλε μου ifrit τα σατανιστικα αυτοι που τα βλεπουν ΔΕΝ ειναι αναγκη (για αυτους) να ακουσουν τα τραγουδια και να διαβασουν κανενα στιχο!Ειδαν το στυλ τους...ειδαν οτι ο Ville εχει μπασα φωνη και φοραει μεηκ απ,ειδαν το heartagram, ειδαν κι εναν τιτλο που λεγοταν "your swett 666" ή οτι εχουν τιτλους που περιεχουν λεξεις "buried", "Our Diabolikal Rapture" ή τον τιτλο του cd τους που λεγοταν "666 Ways To Love: Prologue " και τελειωσε.
Δεν μπορουν να σκεφτουν οτι εαν εβαζαν τιτλο "oh!how i love you my flower" ή "crazy in love" δεν θα πουλαγε ουτε μια κοπια!
Αλλα στην Ελλαδα το παν ειναι να δημιουργουμε ντορο στα παντα και να δειχνουμε οτι ο "Μεσαιωνας" -μτφ-
ζει και βασιλευει!αλλα σε οποιαδηποτε αλλα θεματα πιο σημαντικα που μας...μην πω τι...μπροστα στα ματια μας ειμαστε παντελως ωχαδερφιστες.
Το οτι η δικια μας η Βισση πηρε τραγουδι απο τον Καρβελα και το πηρε γιατι τελευταια στιγμη αλλαξαν το ποσοστο επιδρασης της ψηφου μεταξυ κοινου και επιτροπης (φυσικα υπε της επιτροπης) ωστε να βγει τραγουδι του Καρβελα...ουτε αυτο μας ενοχλησε!Το οτι ολες οι χωρες καναν διαγωνισμο για τον καλλιτεχνη δινοντας ΙΣΕΣ ευκαιρειες σε οσους δηλωνουν ενω εμας ουσιαστικα μας την παρουσιασαν την γιαγια...παλι δεν μας ενοχλει.
Ε!ΟΚ!Τοτε προσωπικα περιμενω τις διαδηλωσεις μεσα κι εξω απο τον χωρο της εκδηλωσης...Και μακαρι να ηταν μονο η Λουκα!Στο φιναλε αυτην την εχουμε συνηθισει.Αλλα απ' οτι φαινεται υπαρχουν πολλοι τετοιοι και φοβαμαι μην τους δω να παιρνουν εικονες και σταυρους στα χερια και να ουρλιαζουν για να φυγουν τα δαιμονια....


Δαιμονια ειπα ε;;;Χμ...δεν τους αρεσουν οι lordi μιας και μιλανε για τερατα και μοιαζουν με τερατα...το οτι η ελληνικη παραδοση και μεσα και εξω απο την εκκλησια κανεις συνεχεις αναφορες σε τελωνια, δαιμονια,στοιχια,νεραιδες κτλ κτλ, δεν το εχουμε σκεφτει...Οταν τις λεμε σαν ιστοριες καμαρωνουμε για την μυθολογια-παραδοση μας, αλλα αν τυχει και τραγουδησει καποιος καηκε!
ενταξει παω να ακουσω παλι το hotel california και το Get Me Through τα οποια οσες φορες κι αν τα κουω δεν με εχουν κανει σατανιστη...περιεργο ε...και ναι ξερω αγγλικα!
-What is this?
-This is a monster!!!
-NO!This is pope!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top