"Όσο έχουμε τα νιάτα..."

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου αρκει να εχω γυρω μου ανθρωπους που αγαπω (αν με αγαπανε κιολας ακομη καλυτερα:p), και να μαθαινω ο,τι μπορω.. απο κατι που αφορα κατι στη δουλεια μου μεχρι ανθρωπους και τοπους.. Αρα νομιζω οτι κατα καποιον τροπο συμφωνω με τον Φροϋντ και την υπογραφη απο πανω μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πάλι θέλω να κρατάω το μυαλό μου απασχολημένο με οποιαδήποτε ασχολία, για να μην σκέφτεται πολύ και ξεφεύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω διαπιστώσει ότι οι ανάγκες μου αλλάζουν ανάλογα με τις καταστάσεις. Για π.χ. πριν κάποια χρόνια που αντιμετώπιζα ένα πρόβλημα υγείας, άρχισα να εκτιμώ απλά πράγματα, που μέχρι πριν δεν τους έδινα σημασία, γιατί τα θεωρούσα αυτονόητα να συμβαίνουν. Όταν ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα και ψιλο-θάφτηκε στο πίσω μέρος του μυαλού μου, άρχισα πάλι να γίνομαι πιο απαιτητική με τον εαυτό μου και με τους γύρω μου, γιατί ξέχασα πώς ένιωθα τότε που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να χαρώ όλα όσα για άλλους ήταν τόσο εύκολο να κάνουν..... Και τώρα, η κλέφτρα μου δίνει τη δυνατότητα, να βρεθώ πάλι αντιμέτωπη με την "χαζομάρα" μου, την πλεονεξία μου και τον εγωισμό μου, και να συνειδητοποιήσω για άλλη μια φορά, πως δεν υπάρχει τίποτα πιο σημαντικό και σπουδαίο απ'την δυνατότητα να μπορώ να βγαίνω έξω στο φως του ήλιου, να κυκλοφορώ ανάμεσα στον κόσμο, να είμαι υγιής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μένουμε πάντα παιδιάααααααα!

Ας σοβαρευτώ...Θα πω το ίδιο κλισέ, οι μικρές καθημερινές στιγμές...Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ που έχει γίνει ένα με το όνομα μου....Το ότι το μόνο πλάνο που έχω είναι ότι δουλεύω το πρωί και μετά ώρες με τις παρέες μου, το αγόρι μου, τον γείτονά μου....ή ώρες με εμένα....Εγώ βέβαια ρίχνω και κανένα μπουζούκι και κανένα κλαμπάκι :P

Αλλά το κυριότερο είναι ότι μέσα από την δουλειά μου έχω βρει το μεγαλύτερο νόημα που κρύβει η ζωή...Και ξέρω ότι όταν παώ στην δουλειά δεν είναι κάποιες ώρες χαμένες ή αγγαρεία....Είναι τα γλυκά χαμόγελα από τα ζουζούνια μου, τα φιλιά και οι αγκαλίες τους....Το βλεμματάκι τους....Και είναι ο τρόπος που μου μιλάνε...διότι φωνή δεν έχουν να εκφραστούν...Μόνι τα ματάκια τους και το σωματάκι τους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μένουμε πάντα παιδιάααααααα!

Ας σοβαρευτώ...Θα πω το ίδιο κλισέ, οι μικρές καθημερινές στιγμές...Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ που έχει γίνει ένα με το όνομα μου....Το ότι το μόνο πλάνο που έχω είναι ότι δουλεύω το πρωί και μετά ώρες με τις παρέες μου, το αγόρι μου, τον γείτονά μου....ή ώρες με εμένα....Εγώ βέβαια ρίχνω και κανένα μπουζούκι και κανένα κλαμπάκι :P

Αλλά το κυριότερο είναι ότι μέσα από την δουλειά μου έχω βρει το μεγαλύτερο νόημα που κρύβει η ζωή...Και ξέρω ότι όταν παώ στην δουλειά δεν είναι κάποιες ώρες χαμένες ή αγγαρεία....Είναι τα γλυκά χαμόγελα από τα ζουζούνια μου, τα φιλιά και οι αγκαλίες τους....Το βλεμματάκι τους....Και είναι ο τρόπος που μου μιλάνε...διότι φωνή δεν έχουν να εκφραστούν...Μόνι τα ματάκια τους και το σωματάκι τους! :)

που δουλέυεις VKEY?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara:
που δουλέυεις VKEY?:redface:

Σε ειδικό σχολείο στην Πάτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ωχ αυτο το θεμα ποναει!:( Εμενα αν με ρωτησει καποιος τι εκανα αυτα τα 25 χρονια που εζησα(καποιοι δεν ειχαν ουτε τοσα:( ), θα πω οτι εκανα το καθηκον μου! Παντα!:/: Εκανα παντα αυτο που οι αλλοι περιμεναν απο μενα, οχι μονο οι γονεις μου αλλα και οι καθηγητες μου στο σχολειο και αργοτερα στο πανεπιστημιο. Θελω αν πιστευω οτι ειμαι καλη κορη, καλη φιλη και γενικα καλος ανθρωπος:redface:
Προσπαθησα, επεσα, πληγωθηκα, ματωσα, αλλα σηκωθηκα και ξαναπροσπαθησα. Αρα εζησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η γεμάτη ζωή για μένα είναι να κάνεις λιγο απο όλα, τα πάντα ταξιδια, βόλτες κλάμπιγκ, σπόρ, εξτριμ πράγματα τα πάντα, όσο περπατάω και κινούμε να μπορώ να βρίσκω νέα πράγματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
να νιωθω παντα νεα... να ζω τα νιατα μου κ στα 100 μου...

κ ξενυχτια κ με παρεες στα κουτουκια κ μπουζουκια κ κλαμπ κ μονη στο σπιτι να κανουμε ερωτα,κ αλλα πολλα δεν με αφηνουν να μεγαλωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Αγαπημενη ταινια!! Αυτο μου ρθε.:redface:


Δε φοβαμαι καθολου να μεγαλωσω, θα το απολαυσω! Και:hmm: δεν ξερω αν θα... ''μεγαλωσω'' ποτε...
Καθε ηλικια εχει τοσες μα τοσες ομορφιες!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top