Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,810 μέλη και 2,441,702 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαγειρική για στόκους και γευστικές προτάσεις!

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 12:54, 26-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
πέρκα στο φούρνο σου κάνει? ή μήπως θες να την κάνεις ψαρόσουπα?

αν τη θες φούρνου... έχω δώσει παλιότερα συνταγή

Κουε μου τελεια ειναι!!! Αυτην θα κανω!!!
Ευχαριστω πολύ!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:23, 04-12-07:

Παιδιά, τα μπιφτέκια πως τα κάνετε?
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 15:40, 07-12-07:

Γιαααα να μου λύσετε μία απορία, τώρα που το θυμήθηκα!
(είχα μια διαφωνία με μία συνάδελφο..)

Πώς καθαρίζετε τα φρέσκα μανιτάρια;;;;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:49, 07-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από soydelsur
Γιαααα να μου λύσετε μία απορία, τώρα που το θυμήθηκα!
(είχα μια διαφωνία με μία συνάδελφο..)

Πώς καθαρίζετε τα φρέσκα μανιτάρια;;;;
Πρώτη φορά ακούω οτι καθαρίζονται! Εγώ ξέρω οτι είναι σαν τις ντοματες που απλώς τις πλένεις πολύ καλά.

Για πείτε μου κι εμένα, έχω κάτι κατεψυγμένες καθαρισμένες μεγάλες γαρίδες. Πως μπορώ να τις μαγειρέψω;
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 17:01, 07-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πρώτη φορά ακούω οτι καθαρίζονται! Εγώ ξέρω οτι είναι σαν τις ντοματες που απλώς τις πλένεις πολύ καλά.

Για πείτε μου κι εμένα, έχω κάτι κατεψυγμένες καθαρισμένες μεγάλες γαρίδες. Πως μπορώ να τις μαγειρέψω;
Χμμ, μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα? θες συνταγη?
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 18:08, 07-12-07:

Κάνε τις ρυζότο!

http://www.neo.gr/modules.php?name=N...ticle&sid=4843

(Αν δεν έχεις ζωμό κότας, βάλε νερό, στην ίδια ποσότητα. Το έκανε η μαμά μου και ήταν να γλείφεις τα δάχτυλά σου!)
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 20:19, 07-12-07:

Εμένα το αγαπημένο πιάτο ever είναι και το πιο συνηθισμένο, σαγανάκι με κοκκινη σάλτσα, πιπεριες χρωματιστές, μαιντανο..και λίγο τυρί τριμμένο.
Μάλλον (για να ρωτάς) δεν θα είναι αυτό η πρώτη σου επιλογή...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 05:51, 08-12-07:

Βασικά εννοούσα κάτι που να μην απαιτεί να πάω για ψώνια, δλδ να μην χρειάζεται πολλά επιπλέον υλικά, βασικά πράγματα
Πχ καταρχάς, πως μπορώ να μαγειρέψω τις ίδιες τις γαρίδες, δλδ πως γίνονται; Ψητές; Βραστές; Τηγανητές (σε τηγάνι);
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 11:39, 09-12-07:

Βασικά εννοούσα κάτι που να μην απαιτεί να πάω για ψώνια, δλδ να μην χρειάζεται πολλά επιπλέον υλικά, βασικά πράγματα
Πχ καταρχάς, πως μπορώ να μαγειρέψω τις ίδιες τις γαρίδες, δλδ πως γίνονται; Ψητές; Βραστές; Τηγανητές (σε τηγάνι);
Αν τις αλευρώσεις γίνονται πολύ ωραίες τηγανιτές (σε τηγάνι με λάδι, για λίγο μέχρι να γίνουν κόκκινες, γύρω στα 5-6 λεπτά).
Και χωρίς αλεύρι γίνονται ωραίες, μπορείς πάλι να τις τηγανίσεις για 5 λεπτά, να τις σβήσεις με μισό ποτηράκι κρασί λευκό, ρίχνεις αλάτι-πιπέρι-δυόσμο, και pummaro και γίνονται πολύ ωραία σάλτσα για μακαρόνια
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 19:06, 09-12-07:

Στον φούρνο με ντομάτα (αλεσμένη) κυβάκια φέτας, αλάτι, λάδι και πιπέρι και είναι τέλειες...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 20:12, 09-12-07:

Εμένα μου άρεσε αυτή πολύ... σωτάριμα και σαλτσούλα!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:09, 21-12-07:

Λοιπον, γαριδες μακαροναδα!

Ψιλοκοβεις κρεμμυδακι, σκορδο και πρασινη πιπερια και τα σωταρεις. Προσθετεις τις γαριδες, και ανακατευεις μεχρι να μαγειρευτουν (να γινουν ροζ). Τις σβηνεις με μπαλσαμικο (η λευκο κρασι αν προτιμας) και προσθετεις ντοματα (φρεσκια κατα προτιμηση αλλα δεν πειραζει και πελτε) και αφηνεις να βρασει η σαλτσα. Για να μην παραμαγειρευτουν οι γαριδες μπορεις να τις βγαλεις στην ακρη σε ενα πιατο και να τις ξαναπροσθεσεις οταν η σαλτσα θα εχει δεσει, 2 λεπτα πριν κλεισεις τη φωτια.
Σερβιρουμε με μακαρονια (σπαγγετι κατα προτιμηση) και τριμμενη φετα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη io-io : 21-12-07 στις 14:37.
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε: στις 14:16, 21-12-07:

Χελπ! Καλημέρα σας. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό σημείο να ρωτήσω κάτι για τα μανιτάρια. Είναι το αγαπημένο μου φαγητό. Πριν μια εβδομάδα ειχα παρει πλευρώτους και έκανα στο φούρνο τα μισά απο το πακέτο. Τα αλλα μισά τα έβαλα στη συτήρηση. Σήμερα θελω να τα μαγειρέψω αλλά φοβάμαι. Μήπως θα δηλητηριαστώ; Να τα πετάξω καλυτερα; Αν γίνεται απαντήστεμε γιατί πεινάωωωωωωωωωωωω!
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 14:19, 21-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από DiaVolita69
Χελπ! Καλημέρα σας. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό σημείο να ρωτήσω κάτι για τα μανιτάρια. Είναι το αγαπημένο μου φαγητό. Πριν μια εβδομάδα ειχα παρει πλευρώτους και έκανα στο φούρνο τα μισά απο το πακέτο. Τα αλλα μισά τα έβαλα στη συτήρηση. Σήμερα θελω να τα μαγειρέψω αλλά φοβάμαι. Μήπως θα δηλητηριαστώ; Να τα πετάξω καλυτερα; Αν γίνεται απαντήστεμε γιατί πεινάωωωωωωωωωωωω!
αν και δεν χρησιμοποιω τετοια μανιταρια παρα μονο κονσερβας καλυτερα μη τα κανεις αφου περασε ηδη μια βδομαδα. εχει ημερομηνια ληξης η συσκευασια; δες εκει θα λεει ποσο κρατανε ανοιχτα.
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε: στις 14:26, 21-12-07:

Την συσκευασία την πέταξα. Σε σακουλάκι τα εβαλα. Δεν φαίνονται αλλιωμενα αλλα μάλλον θα τα πετάξω.
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 14:30, 21-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από DiaVolita69
Την συσκευασία την πέταξα. Σε σακουλάκι τα εβαλα. Δεν φαίνονται αλλιωμενα αλλα μάλλον θα τα πετάξω.
ε ναι καλυτερα...μη μας παθεις και τπτ
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 18:29, 06-01-08:

Εγω φτιαχνω τωρα μια σοκολατοπιτα λιγο διαφορετικη απο της kajiraς, εαν γινει καλη θα σας γραψω συνταγη! Σλουρπ!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 01:40, 07-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
(οποιος θελει μεταφραση ας πει )
me me!! moi moi!! ιγώ ιγώ κυρία! πλιαζ!!!
(στειλτη μου με πμ να την κάνω αντικατάσταση στην αγγλική έκδοση που έχεις βάλει, κι αυτο το ποστ θα το διαγράψω )
1
Παράθεση

panagiota (ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ)

Νεοφερμένος

H ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H panagiota έγραψε: στις 20:24, 13-02-08:

Να ρε παιδί μου βάλε και κανένα γλυκάκι να χουμε να φτιάχνουμε εμείς οι στόκοι!!!Γιατί αυτή τη στιγμή που μιλάμε μόλις έκαψα την μηλόπιτα της μαμάς μου!!!Βοήθεια καιγόμαστε και με τις δύο έννοιες!!!Ποιος με σώζει τώρα!!!...Αλλος ένας στόκος σε απόγνωση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 13-02-08 στις 20:59. Αιτία: μετατροπή Κεφαλαίων σε πεζά
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 01:29, 14-02-08:

ΚουΕ μου είχες υποσχεθεί συνταγή για εύκολη σουπίτσα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια