Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,497 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 259 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαγειρική για στόκους και γευστικές προτάσεις!

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 23:21, 04-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
Αναστασία μου τι είναι οι μπόμπες μπορεί να το λέμε διαφορετικά εμείς.
Κυκλοφορούν στα σουπερμάρκετ πακέτα με ψωμί (όπως τα πακέτα με το ψωμί του τοστ) μόνο που είναι στρογγυλά, και αρκετά συχνά γλυκίζουν κιόλας. Τα παίρνεις και τα κοβεις στα 4, βάζεις μέσα τα υλικα (η πρόταση για ζαμπον-τυρί-μαρούλι-μαγιονέζα είναι μαλλον η καλύτερη) και στη συνέχεια στιβάζεις τα σαντουιτσάκια το ένα πάνω στο άλλο ώστε να είναι πάλι όπως στην αρχική συσκευασία και να δημιουργούν ένα κυλινδρικό πύργο. Είναι νόστιμο και εμφανίσιμο.

Σε ευχαριστώ και σένα τέτρα ωραίες και σένα οι ιδέες σου

Χαίρομαι που βοήθησα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 23:28, 04-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Κυκλοφορούν στα σουπερμάρκετ πακέτα με ψωμί (όπως τα πακέτα με το ψωμί του τοστ) μόνο που είναι στρογγυλά, και αρκετά συχνά γλυκίζουν κιόλας. Τα παίρνεις και τα κοβεις στα 4, βάζεις μέσα τα υλικα (η πρόταση για ζαμπον-τυρί-μαρούλι-μαγιονέζα είναι μαλλον η καλύτερη) και στη συνέχεια στιβάζεις τα σαντουιτσάκια το ένα πάνω στο άλλο ώστε να είναι πάλι όπως στην αρχική συσκευασία και να δημιουργούν ένα κυλινδρικό πύργο. Είναι νόστιμο και εμφανίσιμο.
δεν κατάλαβα όμως τι είναι? είναι το φραντζολάκι? Μεγάλη φραντζόλα κάτι τέτοιο κατάλαβα δηλαδή
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 23:42, 04-05-08:

δεν κατάλαβα όμως τι είναι? είναι το φραντζολάκι? Μεγάλη φραντζόλα κάτι τέτοιο κατάλαβα δηλαδή
Είναι ο όλος πύργος με τα σαντουιτσάκια. Το αρχικό ψωμί είναι όπως είπα σαν το ψωμί του τοστ, μόνο που είναι στρογγυλο.
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 00:22, 05-05-08:

μάλιστα τώρα κατάλαβα
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 13:15, 05-05-08:

ευχαριστώ Αναστασία μου, έχουμε χρυσή ζύμη.
χχχ
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 09:29, 06-05-08:

καλημέρα παιδιά έχω σπίτι φιλοξενούμενους συγγενείς του αντρούλι μου.

Γενικός σαν οικογένεια μαζεύονται αρκετά συχνά κ ψήνουμε μπριζολίτσες κ λοιπά.
Αυτό θα γίνει κ σήμερα μιας κ έχουν έρθει κ άλλοι από το μέρος του.
Εγώ το έχω ψιλό βαρεθεί αυτό το σκηνικό κ μάλλον πολύ λογικό γιατί δεν τρελαίνομαι για κρέατα.

(ας κόψω της σάλτσες λίγο πρωί - πρωί)

Πείτε μου ρε παιδιά τίποτα καινούργιο να συνοδεύσω τα κρέατα, εκτός από πατάτες σε αλουμινόχαρτο κ τα κλασικά που γίνονται σε bbq party.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kakerlak : 06-05-08 στις 12:22.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 10:12, 06-05-08:

Πατατοσαλάτα με μαγιονέζα, μαϊντανό, φρέσκο κρεμμυδάκι
Μακαρονοσαλάτα της ΚΕ
Ριζότο με μανιτάρια, αρακά και καλαμπόκι
Ψητά λαχανικά
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:10, 06-05-08:

Τέλεια ιδέα για bbq: περνάς σε μια οδοντογλυφίδα ένα ξέρω δαμασκηνό τυλιγμένο σε μπέικον. Τα βάζεις κι αυτά στο grill και ιδού ένα τέλειο snack! Παχυντικό αλλα τέλειο.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 12:24, 06-05-08:

ευχαριστώ κορίτσια θα φτιάξω αυτό με τα δαμάσκηνα, κ την μακαρονοσαλάτα της κουε.

τίποτα για σκορδόψωμο? η έχει ακούσει κανείς αυτό με την φέτα στο αλουμινόχαρτο στο bbq θα γίνετε? αν βάλω κ ελαιόλαδο μέσα κ πιπεριά?
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 12:36, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
τίποτα για σκορδόψωμο? η έχει ακούσει κανείς αυτό με την φέτα στο αλουμινόχαρτο στο bbq θα γίνετε? αν βάλω κ ελαιόλαδο μέσα κ πιπεριά?
Φέτα ψητή γίνεται πανεύκολα! Βάζεις στο αλουμινόχαρτο φέτα, από πάνω λίγη ντομάτα, καλύτερα βάλε και κάτω από την φέτα λίγη ντομάτα για να μην κολήσει, λίγο ελαιόλαδο, ρίγανη, και αν θέλεις και λίγο κασέρι και το ψήνεις 5 λεπτά και γίνεται κόλαση!!! Αν θέλεις βάζεις και πράσινη πιπεριά, είτε καυτερή είτε απλή
2
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 12:39, 06-05-08:

thanks palladinουλι
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:43, 06-05-08:

Αχ και χαλούμι να κανεις! Τέλειο! Πάλι έτσι σε αλουμινόχαρτο, η και σε σουβλάκι (αλλα όχι πάνω στο grill γυμνό) με λαχανικά ανάμεσα.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 12:50, 06-05-08:

Γιδάκι σκέτο το χαλούμι μέσα?????
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:04, 06-05-08:

Εσύ όπως προτιμάς. Με λίγο λαδάκι ίσως, ρίγανη, κόκκινη πιπεριά... Δε λιώνει σαν τη φέτα.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 13:15, 06-05-08:

ευχαριστώ κορίτσια
Αν σας έρθει ακόμα καμία ωραία ιδέα πείτε μου μέχρι της 3 που θα είμαι εδώ.
Παράθεση

fetish

Νεοφερμένος

H fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H fetish έγραψε: στις 19:24, 06-05-08:

καλησπέρα!!!!!καμια ιδεα τι να κανω με μπουτακια κοοπουλο???να τα τηγανισω ή να τα κανω στον φουρνο??κ τι σαλτσα θα μπορουσα να κανω μαζι????
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 19:28, 06-05-08:

A, εγώ δεν τηγανίζω ποτε... Μπούτι κοτόπουλο σπανια τρώω, αλλα γενικά το κοτόπουλο πάει η στο φούρνο με λεμόνι, λαδάκι, μαϊντανό η ρίγανη και λευκό κρασί αν θέλεις...
...αλλιώς η δικη μου αγαπημένη λύση είναι να το πασαλείβω ωμο με μουστάρδα, να το τσιγαρίζω σε τηγάνι με tefal μέχρι να ροδίσει η πέτσα, και μετά το αφήνω να σιγοβράσει εκεί μέσα με νερό, ένα κύβο knorr η αλλα μπαχαρικά!

Αν δε στο ζουμί ρήξεις ψιλοκομμένη πράσινη πιπεριά, καρότο η / και κολοκυθάκι, πεντανόστιμο. Φάτο με ρύζι. H ceasar's.
2
Παράθεση

fetish

Νεοφερμένος

H fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H fetish έγραψε: στις 19:38, 06-05-08:

ααααα...ωραιο αυτο για τοτ τηγανι....εγω στο κοτοπουλο φουρνου εβαζα μπυρα αντι γιατι κρασι γινεται πολυ ωραιο!!!!!
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 05:06, 09-05-08:

Λοιπόν..Ως γνωστόν για όποιον με ξέρει ΔΕΝ ΞΕΡΩ να μαγειρεύω.
Αλλά η ζωή και οι εταιρίες τροφίμων έχουν προνοήσει και για μένα..
So,σήμερα είχα αναλαμπή.Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος το έχει προτίνει στο παρελθόν,αλλά εγώ θα το πω.
Rice noodles με διάφορες γεύσεις,σε σακουλάκια,με μερίδα 2 ατόμων και γαρίδες με γλυκόξυνη σάλτσα (οι γαρίδες είναι τόσο ευκολές τελικά..μπράβο τους!).Φαγητό,ζήτημα,10 λεπτών (τα noodles θέλουν κανα 3 λεπτο) νοστιμότατο και ψιλοεντυπωσιακό..εκτός και αν οι φίλοι στους οποίους το έφτιαξα είναι κάφοι :p
2
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 09:58, 10-05-08:

Παιδιά, ο αρακάς τι διδαφορά έχει από τα μπιζέλια;;
Έχω μία λίστα ισοδυναμιώω από μία παλιά δίαιτα και έχει τον μεν στις πρωτεΐνες και τα μπιζέλια στα αμυλώδη!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια