Φιλτράροντας τη ζωή σας...

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
και της λεω : εδω φορας εσυ που εισαι και χοντρουλα ,μη το δειχνεις τοσο οτι ζηλευεις ,κανε διαιτα καλυτερα !
:hehe: τι'σαι συ παιζίμ...:hehe::hehe:
Αρχική Δημοσίευση από plain:
ή να πω ενα ξερο : δε συζηταμε για κατι πιο ενδιαφερον καλυτερα ? η κατι αλλο ας πουμε ( ζητουνται ιδεες βytheway για αναλογη περιπτωση ! )
"Το μίνι θέλει και ανάλογα πόδια. Να, σαν αυτή τη κοπελιά εκεί" :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ της διπλωματίας είμαι...Είναι όμως φοβερό μείον σε κάποιον να μην μπορεί να πει ορισμένα πράματα. Και στη δουλειά μου, αλλά και στην προσωπική μου ζωή, με έχει φέρει ουκ ολίγες φορές σε πολύ δύσκολες θέσεις με το να μην μπορώ να πω αυτό που σκέφτομαι χωρίς φόβο και πάθος...:redface: Ειδικά στη δουλειά, με πατάνε κανονικά πχ κι εγώ "μάλιστα κύριε", "έχετε δίκιο, κύριε"...Κάπως έτσι:D
Και σε μία περίπτωση, όπως αυτή που ανέφερε η Michelle για τη φίλη της, το ίδιο ακριβώς θα έκανα κι εγώ. Δε θα τολμούσα να τη βρίσω κατάμουτρα. Απλώς θα έκοβα κάθε επαφή μαζί της και στο δρόμο θα της μιλούσα ευγενικά, όπως έκανε και κείνη.
Τώρα κατά πόσο είναι καλή η διπλωματικότητα που έχω... δεν ξέρω...Θυμάμαι στην 1η Λυκείου τι είχα πάθει με δύο φίλες μου: Είχαν μαλώσει σε κάποια φάση μεταξύ τους και η καθεμιά τους μου έλεγε τα παράπονά της για την άλλη. Εγώ με το να τις θέλω και τις δυο για φίλες μου -γιατί εξάλλου δε μου έφταιξε σε τίποτα η καθεμία- έπαιρνα το μέρος και των δύο, χωρίς να βάζω σε καμία χέρι για το τι έκανε η μία στην άλλη και τέτοιες βλακείες. Ώσπου μια μέρα έρχεται η μία ενώ ήμουν με την άλλη και άρχισε να με λέει διπρόσωπη και άλλα κοσμητικά, κάτι που πρώτη φορά στη ζωή μου έτυχε να με κατηγορεί φίλη μου έτσι κατάμουτρα. Εκείνη τη στιγμή μπορεί να με έπιασαν τα κλάμματα και μέσα μου να τη μίσησα κάπως, αλλά όσο περνούσαν τα χρόνια, κατάλαβα, ότι είχα κάνει λάθος με τη συμπεριφορά μου. Η διπλωματικότητα δλδ μπορεί πολύ εύκολα να μετατραπεί σε διπλοπροσωπία, κάτι που αμέσως το κάνει αρνητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Με τις όποιες συνέπειες μπορεί να έχει η κίνηση αυτή, εγώ προτιμώ να μην διατηρώ σχέση με αυτούς που με "πουλάνε" ή γενικότερα με κοροιδεύουν για τον α ή β λόγο. Δε μπορώ να βγαίνω για καφέ ή να είμαι καλά με κάποιον που μου έχει φερθεί σκάρτα. Δεν το ανέχομαι ούτε μια στιγμή. Κι έπειτα, είμαι της άποψης οτι πρέπει να έχω μια ξεκάθαρη θέση για κάποια πράγματα, ακόμη κι αν χρειαστεί να πληρώσω γι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koz

Νεοφερμένος

Ο koz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αυτού του είδους η διπλωματία δεν χωράει σε μία φιλία. Δηλαδή πρέπει να υποκρινόμαστε ακόμα και στους φίλους μας; Όταν μας ενοχλήσει κάτι δεν θα το πούμε για να μην δημιουργήσουμε αναστάτωση; Από την άλλη πράγματι δεν είναι καλό να κόβουμε εντελώς τις γέφυρες αλλά με ειλικρίνεια και αγάπη να επισημάνουμε αυτό που μας ενοχλεί και από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του άλλου να διορθώσει την κατάσταση. Εφόσον μιλάμε για φιλία. Έτσι ίσως κερδίσουμε περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ωρε plain !!!!!!! ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!!!
εδω φορας εσυ που εισαι και χοντρουλα, μη το δειχνεις τοσο οτι ζηλευεις, κανε διαιτα καλυτερα!
ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!
πως το πες αυτο ρε κοπελα μου? μετα πως τα μπαλωσες? αχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ωχ και **** τα θέματα!

μουχαχαχαχαχΑΧαΧΑχαΧΑχαΧΑχα

εγω δε μπορώ να καταλάβω τι είμαι... διπλωματικός ή μη...
:( μάλλον των άκρων είμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Διπλωματία πάντα στο εργασιακό χώρο...Πέρασα μια περίοδο που ήθελα να πάρω την συνάδελφο από το μαλλί και να την κάνω σβούρες αφού με κατηγορούσε όπου βρισκόταν!Ε, τα παίρνω κι εύκολα...Αλλά πότε δεν μου είπε στα ίσια ότι έχει πρόβλημα μαζί μου ενώ φαινόταν ότι είχε τεράστιο, απλά με κατηγορούσε σε όλο το γραφείο:rtfm::kill::whatever::wall:...Όσες φορές πήγε να με μειώσει face to face πήρε την απάντηση που της άξιζε :whistle: αλλά όταν το θέμα έπρεπε να συζητηθεί με το διευθυντή ώστε να διακόψω την συνεργασία μας εκεί δεν γινόταν να πάω να την θάψω!Οπότε παρουσίασα το πρόβλημα ως ΟΛΟΔΙΚΟ μου πρόβλημα, που ως Βίκυ δεν μπορώ να αποδώσω...αντί να πω πως τα ξύνει όλη μέρα, διατάζει και μου το παίζει και γ@μω τους ξερόλες ενώ έχουμε τα ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις!Το μόνο καλό ήταν ότι ο διευθυντής μου έκλεισε το μάτι και είπε ξέρω τι γίνεται, μην αγχώνεσαι χιχιχιχιχι :devil:
Στις φίλες μου και στις σχέσεις μου δεν έχω διπλωματία...Δεν θα πω Λιλάκι μου ωραίο αυτό που κάνεις αλλά...όχι αγάπη μου, it sucks και δεν μου αρέσει!Διότι μετά από χρόνια σχέσεων το να πεις τα πράγματα με το ονομά τους δεν σημαίνει ότι λες κακία ακόμα και αν πρέπει να της πεις...Μωρή τρελή αρχίνα δίαιτα, πως έγινες έτσι; :P Και τώρα που το σκεφτομαι χθες πέταξα τρελή κακία στην κολλητή για την σχέση της...Ε...όχι και σοβαρή σχέση δύο μηνών κι εμείς με 5 χρόνια προυπηρεσίας είμαστε μη σοβαρή επειδή δεν μου έχει τάξει γάμο...Το θυμήθηκα και τα ξαναπήρα τώρα!:P :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Μακάρι κι εγώ να διέθετα λίγη περισσότερη διπλωματία. Όταν βλέπω ότι ένας που τον θεωρούσα φίλο, μόνο φίλος δεν είναι ή φεύγω αθόρυβα ή αν τα ζητάει ο οργανισμός του, τα ακούει για τα καλά.

Ξέρω ότι είμαι απόλυτη, δηλαδη δεν μπορώ να το παίζω φίλη με κάποιον που ξέρω ότι με έχει γραμμένη, ότι το παίζει φίλος, μόνο και μόνο για να διατηρήσω σχέσεις "εκμετάλλευσης"... βέβαι στην τελική χρειάζονται και αυτές... αλλά δε μου βγαίνουν.

Πάντως με διάφορα που γίνονταν κατ' εξακολούθηση όταν ήμουν μικρη, αλλά ακόμα και πρόσφατα, στο Πανεπιστήμιο μάλλον έχει φοβηθεί το μάτι μου και δεν φέρνω άτομα κοντά μου εύκολα... δλδ κολλητιλίκι φιλικό δεν παίζει... απλώς φιλογνωστοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powder

Νεοφερμένος

Η Powder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Είμαι δυστηχώς για μένα ανθρωπος που όταν εμπιστευθώ..ανοιγομαι και δεν κρύβομαι ευκολα..με αποτέλεσμα βέβαια ο άλλον να μαθαίνει τον τρόπο σκέψης μου,το πώς νιώθω για κάποια πράγματα..τι μ'αρέσει και τι όχι!

εχω προδωθεί απο "φίλους" που θεωρούσα Φίλους,εφαγα τις σφαλιάρες μου και προχώρησα! δεν γίνεται αλλιώς ..πρεπει να αφηνουμε πισώ ότι μας πληγώνει,χαλάει,δουλευει,κοροιδευει παιζει με την ψυχή μας και τα νευρα μας!
Απλά δεν ξανασχοληθηκα μαζί τους,με επαιρνάν τηλέφωνο και δεν απαντουσα η κάποια στιγμή οταν μου ζήτησαν τα ρέστα..γιατι εκει πέφτει το γέλιο..σου ζητάνε και τα ρέστα μετά .. εχωσα και το ευχαριστήθηκα! εμαθα απο τριτους τέταρτους..απιστευτα σχόλια..και κατινιές ..και σιγουρευτηκα ποσο πολυ ΔΕΝ αξιζαν!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμ..είμαι στη φάση όπου για άλλη μία φορά φιλτράρω τη ζωή μου...(δυστυχώς το κάνω όταν βρίσκομαι σε αδιέξοδο)....και καταλήγω πάλι στο ίδιο συμπέρασμα άπό την τελευταία φορά...κάνω πάντα τα ίδια λάθη ...ο τρόπος ίσως να διαφέρει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
χμμ..είμαι στη φάση όπου για άλλη μία φορά φιλτράρω τη ζωή μου...(δυστυχώς το κάνω όταν βρίσκομαι σε αδιέξοδο)....και καταλήγω πάλι στο ίδιο συμπέρασμα άπό την τελευταία φορά...κάνω πάντα τα ίδια λάθη ...ο τρόπος ίσως να διαφέρει ...


Κι εγω τα ιδια κανω ρε γμτ... :| :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
χμμ..είμαι στη φάση όπου για άλλη μία φορά φιλτράρω τη ζωή μου...(δυστυχώς το κάνω όταν βρίσκομαι σε αδιέξοδο)....και καταλήγω πάλι στο ίδιο συμπέρασμα άπό την τελευταία φορά...κάνω πάντα τα ίδια λάθη ...ο τρόπος ίσως να διαφέρει ...

Στο "είπαν" υπάρχει ένα ρητό πολύ ενδιαφέρον(Νο 83) που αναφέρει πως τα προβληματα μας δεν μπορούν να λυθούν αν εξακολουθούμε να παραμένουμε στην ίδια κατάσταση με όταν τα διμιουργήσαμε(εντάξει κάπως καλύτερα το γράφει:P ).
Κοινώς αν μονίμως επαναλαμβάνεσαι ως προς τα λαθη σου(κάτι που συμβαίνει σε όλους μας καθώς απο τα λάθη μας διδασκόμαστε και τα επαναλαμβάνουμε την επόμενη φορά με περισσότερο πάθος ) κι αυτό σε έχει κουράσει, μήπως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις άλλες παραμέτρους της ζωής σου;
(καμμιά φορά δεν είναι μόνο στραβός ο γυαλός αλλα και στραβά αρμενίζουμε;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Στη δουλειά είμαι διπλωματική γιατί έτσι πρέπει.Παίζω το παιχνίδι και τουμπεκί.

Στην κοινωνική μου ζωή εξασκώ λίγη διπλωματία κυρίως στις επαφές μου με απλούς γνωστούς.

Στην προσωπική μου ζωή δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο η διπλωματία.
Είμαι από τη φύση μου άνθρωπος που δεν κρατάει μέσα του ό, τι τον ενοχλεί. Δε σημαίνει ότι είμαι και πολεμοχαρής :kill: ούτε ότι τα χώνω για να τα χώσω αλλά αν ενοχληθώ από κάτι το λέω ανεξαρτήτως συνεπειών. Έχω κερδίσει περισσότερα από αυτό παρά έχω χάσει.
Κάτι τελευταίο, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν γιατί δε διάβασα όλες τις απαντήσεις, πιστεύω όταν καποιος έχει κάνει την διπλωματία τρόπο ζωής και χρησιμοποιεί τη συγκεκριμένη τακτική στις περισσότερες εκφάνσεις της ζωής του είναι το λιγότερο υποκριτής, πολλές φορές επικίνδυνος και καταντά στο τέλος γραφικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι ετσι ειναι...
και μαρεσει που εμ και συμφωνω με τη νεραιδα, εμ και το ρητο νο 83, εγω το στειλα. για τα σιδερα ειμαι τελικα..!
απλα υπαρχει κι αλλο ενα που λεει "Η συνηθεια ειναι δευτερη φυση"
η απο πρωτοτυπο, Consuetudo altera natura est... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Στο "είπαν" υπάρχει ένα ρητό πολύ ενδιαφέρον(Νο 83) που αναφέρει πως τα προβληματα μας δεν μπορούν να λυθούν αν εξακολουθούμε να παραμένουμε στην ίδια κατάσταση με όταν τα διμιουργήσαμε(εντάξει κάπως καλύτερα το γράφει:P ).
Κοινώς αν μονίμως επαναλαμβάνεσαι ως προς τα λαθη σου(κάτι που συμβαίνει σε όλους μας καθώς απο τα λάθη μας διδασκόμαστε και τα επαναλαμβάνουμε την επόμενη φορά με περισσότερο πάθος ) κι αυτό σε έχει κουράσει, μήπως πρέπει να επαναπροσδιορίσεις άλλες παραμέτρους της ζωής σου;
(καμμιά φορά δεν είναι μόνο στραβός ο γυαλός αλλα και στραβά αρμενίζουμε;) )

επειδή είμαι και πολύ ξανθιά μεταξύ άλλων..και δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αν σε έχω καταλάβει σωστά..δεν συνοψίζεις τα λεγομενά σου σε δύο σειρές ????!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
επειδή είμαι και πολύ ξανθιά μεταξύ άλλων..και δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αν σε έχω καταλάβει σωστά..δεν συνοψίζεις τα λεγομενά σου σε δύο σειρές ????!!:D

χα,χα,χα πάντως εμένα απο όσα γράφεις μέχρι στιγμής καθόλου "ξανθιά" δεν μου φαίνεσαι...
Κάποιες φορές χρειάζονται πιο δραστικές αλλαγές στην ζωή μας απο αυτές που νομίζουμε ότι πρεπει να γίνουν.(ουφ με κούρασες με το δυο σειρές:P μ αρέσει να πλατιάζω)

Διάβασε και το ρητό 83 που τα λέει καλύτερα απο εμένα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
χα,χα,χα πάντως εμένα απο όσα γράφεις μέχρι στιγμής καθόλου "ξανθιά" δεν μου φαίνεσαι...
Κάποιες φορές χρειάζονται πιο δραστικές αλλαγές στην ζωή μας απο αυτές που νομίζουμε ότι πρεπει να γίνουν.(ουφ με κούρασες με το δυο σειρές:P μ αρέσει να πλατιάζω)

Διάβασε και το ρητό 83 που τα λέει καλύτερα απο εμένα:D

ε ψιτ!! Κλέφτρα! Ξανθιά είπα πως είμαι..όχι "ξανθιά"!!;)

χμ...η μαμακία ξέρεις πια είναι...?...πως ο καθένας δρα με βάση τον χαρακτήρα του και την προσωπικότητα του..έχω αποδεχτεί το πως είμαι..αυτο βέβαια δε σημαίνει πως δε μου τα "χώνω" σε φάσεις αυτοκριτικής...και ας γνωρίζω ότι την επόμενη φορά πάλι τα ίδια θα κάνω ..και συνειδητοποιημένα συν τοις άλλοις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
ε ψιτ!! Κλέφτρα! Ξανθιά είπα πως είμαι..όχι "ξανθιά"!!;)

χμ...η μαμακία ξέρεις πια είναι...?...πως ο καθένας δρα με βάση τον χαρακτήρα του και την προσωπικότητα του..έχω αποδεχτεί το πως είμαι..αυτο βέβαια δε σημαίνει πως δε μου τα "χώνω" σε φάσεις αυτοκριτικής...και ας γνωρίζω ότι την επόμενη φορά πάλι τα ίδια θα κάνω ..και συνειδητοποιημένα συν τοις άλλοις...


Ω:/: Εγώ νόμιζα πως γράφοντας ξανθιά ήθελες να τονίσεις πως δεν καταλαβαίνεις τι γραφω.Βάζοντας το μέσα σε εισαγωγικά εννοούσα πως μπορεί να είσαι κυριολεκτικά ξανθιά αλλα ξανθιά όπως το υποννοούσες δεν μου μοιάζεις(τουλαχιστον με όσα γραφεις μεχρι στιγμης).

Τώρα όσο αφορά το θέμα.Δεν σου υποδεικνύω ότι φταιει ο χαρακτήρας σου για όσα σου συμβαίνουν(ούτε που σε ξέρω για να πω κάτι τέτοιο).Αυτο που προσπαθησα (πολύ άστοχα:P ) να πω είναι πως κάποιες φορές χρειάζονται βαθύτερες αλλαγές όχι ως προς τον εαυτο μας αλλα ως προς τις καταστάσεις(τον σιχαίνομαι τον γραπτό λόγο προφορικά θα στο εξηγούσα καλύτερα:) ).
Δλδ αν τις προηγούμενες φορές περνούσες την ζωή σου απο σίτα τώρα πέρνα την απο κόσκινο.
Γιατί δεν διαβάζεις απλα το ρητό που ειπωθηκε απο κάποιο σοφό άγνωστο κι όχι απο εμένα που προσπαθώ εντελώς λανθασμένα να στο εξηγήσω;:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
no worries..δεν μου υπεδειξες εσυ κάτι...εγώ το ανέφερα γιατί έτσι έιναι...
anyway...αυτό που μου αρέσει σε μένα..είναι ότι μπορεί να γκρινιάζω για αυτα που μου συμβαίνουν και δεν μου είναι αρεστά..αλλά από την άλλη χαίρομαι που μπορώ και τα βιώνω έντονα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Φιλτράροντας με χοντρό κόσκινο,ίσως να ήμουν σε καλύτερη θέση τώρα,εάν δεν ήμουν στο παρελθόν ήπιος,ευγενικός,κατανοητικός,πρόθυμος για συμπαράσταση στην ανάγκη & γεμάτος τέτοια...ελαττώματα ιπποτικά.Οχι,μη φαντάζεστε...πρόβατο,απλά εύκολα βρίσκω δικαιολογίες για όποιες συμπεριφορές.
Λέω ισως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top