Φιλτράροντας τη ζωή σας...

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
την διπλωματια την χρεισημοποιω..στην δουλεια μου... εκει ποτε δεν πρεπεινα κλεινεις πορτες... κ δυστηχως αυτο που λεω παντα η δουλεια ειναι σαν την οικογενεια... δεν την επιλεγεις πρεπει να συμβιβαστεις με αυτην....

τωρα σε πρσωπικο επιπεδο πιστευω οτι αν εστω κ λιγο παω να σκεφτω οτι πρεπει να το παιξω διπλωματιακα υποχωρω να φευγω σε φιλιες κ σχεσεις δεν υπαρχουν διπλωματικα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να βάλω Χ σε κάποιον τόσο πολύ κοντινό μου άνθρωπο.
Βέβαια στη ζωή, άνθρωποι περνούν από τη ζωή μας χιλιάδες, και άλλοι μένουν, άλλοι φεύγουν, αλλά αν υπάρχει καλή διάθεση και καλές προθέσεις, όλα πάνε μια χαρά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολλοι ομως μπερδευουν τη διπλωματια με την υποκρισια.Η διπλωματια ειναι οχι το τι λες αλλα το πως το λες ;)
Μμμ....δε μπορω να πω οτι συμφωνω 100%

H διπλοματια ειναι λιγο πιο γενικος ορος. Το να εισαι επιδεξιος στο να χειριζεσαι μια επικοινωνια με καποιον. Αυτο δε σημαινει οτι απαραιτητα εισαι και ειλικρινης μαζι του. Μπορει να εισαι , μπορει και οχι.

Προσωπικά , δεν ειμαι πολυ καλος στη διπλωματια ακομα σε προσωπικο επιπεδο. Σε επαγγελματικο αναγκαζομαστε, εως ενα βαθμο, ελπιζω να ειναι παντα μικρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
H διπλοματια ειναι λιγο πιο γενικος ορος. Το να εισαι επιδεξιος στο να χειριζεσαι μια επικοινωνια με καποιον. Αυτο δε σημαινει οτι απαραιτητα εισαι και ειλικρινης μαζι του. Μπορει να εισαι , μπορει και οχι.

Συμφωνώ απόλυτα!Υπάρχουν περιπτώσεις που ακόμα και αν δεν συμπαθείς κάποιον η καλύτερη λύση δεν είναι πάντα οι φωνές!Βέβαια στην περίπτωση που κααλάβεις ότι κάποιος δικό σου άνθρωπος σε πρόδωσε ίσως εκεί να μην χρειάζεται διπλωματία αλλά κανονικό χώσιμο και μόνιμη διαγραφή από τη ζωή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι παντως μερικες φορες απο απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να εισαι διπλωματης.
θελεις να τους ξεχεσεις ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ειναι παντως μερικες φορες απο απλα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να εισαι διπλωματης.
θελεις να τους ξεχεσεις ολους.

Είναι μερικές φορές που φτάνεις στα άκρα και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πετύχεις αυτό που σε πνίγει, έστω και αν αφήσεις πίσω σου καμένη γη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
διπλωματης is my middle name :P
Δεν μπορώ να φανταστω τη ζωή μου χωρις διπλωματία, είναι χρήσιμη παντού και πάντα. (για μένα τουλάχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
angie ann, My compliments.

metal lover, επισης.

μα πως γινεται να σας συγχαιρω και τους δυο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καποια στιγμή για τους δικους σας λογους αποφασιζετε να βαλετε "Χ" σε καποιους ανθρωπους. Φιλους παλιους, φιλους καινουριους, σχεσεις περασμενες η φρεσκιες. Σας εχει τυχει? και τι κανατε? Ποιοι ηταν οι λογοι και τι στοιχισε σε σας..? Διπλωματια και τυπικοτητες ή Χωσιμο, ακομα κι αν αυτο εχει συνεπειες?

Δυστυχώς ποτέ δεν ήμουν διπλωμάτης γι'αυτό και την πάτησα χάνοντας πολλούς ανθρώπους και πολλά προνόμια. Η διπλωματία ήταν κάτι που δεν το καταλαβαίνω. Διαφέρει απο την ευελιξία και την προσαρμοστικότητα, είναι σαν τέχνη, σαν επάγγελμα. Δεν θυμάμαι και να παρίστανα τον καλό ποτέ. Ενώ δίνω την εντύπωση πολύ ειρηνικού ανθρώπου, όταν με προσέβαλλαν, έβρισα ακόμα και αφεντικό και έφυγα. Πάντα έφευγα απ'τις δουλειές, ποτέ δεν με έχουν απολύσει. Διπλωματία είναι η ικανότητα να μοιράζεις κομμάτια από το κέικ σε όλους, με τρόπο που να πιστεύουν όλοι ότι έχουν το μεγαλύτερο. 'Αρα είναι και λίγο απάτη και υποκρισία. Είναι το ρητό που έβαλα στο στέκι πρόσφατα. Με τους φίλους είναι διαφορετικά, δεν σου χρειάζεται διπλωματία, αλλά υποχωρητικότητα που και που. Η διπλωματία εμπεριέχει και ψέμμα, η υποχωρητικότητα όχι. Δεν συμφωνείς και τότε αν επιμένει ο άλλος υποχωρείς και λες πάσο, αλλιώς του δίνεις δύναμη του άλλου όταν δει ότι σε απασχολεί πολύ η ''νίκη''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
angie ann, My compliments.

metal lover, επισης.

μα πως γινεται να σας συγχαιρω και τους δυο? :P

Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ντοινκ? μα ειστε τελειως αντιθετων αποψεων????

τελοσπαντων :P

χρυση τομη εγω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ντοινκ? μα ειστε τελειως αντιθετων αποψεων????

τελοσπαντων :P

χρυση τομη εγω...:P

Κάνεις λάθος και τα 2 μορφές διπλωματίας είναι ;) .Οσο για την χρυσή τομή δεν θα διαφωνίσω καθόλου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εντάξει αν συνδιαστούμε με τον Metal_Lover σε ένα άτομο μπορούμε να δημιουργήσουμε τη χρυσή τομή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το τελευταιο μου φιλτρο μπηκε πριν απο μερικους μηνες σε καποιον ανθρωπο με τον οποιο ημουν πολυ δεμενη...
νομιζω θα επρεπε να ειχε μπει πολυ νωριτερα, αλλα καθυστερησα ψαχνοντας τη.. "χρυση τομη", μ@λακια μου γιατι πληγωθηκε κοσμος... θα πρεπε να ειχα "σουρωσει" την κατασταση νωριτερα!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι μερικές φορές που φτάνεις στα άκρα και το μόνο που σε νοιάζει είναι να πετύχεις αυτό που σε πνίγει, έστω και αν αφήσεις πίσω σου καμένη γη!


E όχι και έτσι... :(

Τη ζημιά θα την πληρώσουν άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
E όχι και έτσι... :(

Τη ζημιά θα την πληρώσουν άλλοι.
Ενίοτε δεν υπάρχουν επιλογές Ρεμπέσκες. Είναι ή οι άλλοι ή εσύ! Τόσο απλά.. :|

Εγώ πάντως έχω βαρεθεί να βάζω φίλτρα τον τελευταίο καιρό.. μάλλον άλλαξα πολύ εγώ και δεν με σηκώνει το κλίμα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Πολυ πιθανο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κοσκινίζω συνέχεια. Από τότε που ξέρω τον κόσμο μου. Ανθρώπους, καταστάσεις, συναισθήματα, τις σκέψεις μου...
Προσπαθώ να έχω καθαρά υλικά για να ζυμώσω το ψωμί μου. Κάπου στο κοσκινακι πρέπει να έχει μια τρύπα πιο μεγαλη που μου ξέφυγε. Γιατί συχνά πυκνά βρίσκω στο αλεύρι και …χμ…πώς τα λένε αυτά τα μικρά μαύρα που πετάμε γιατί δεν τρώγονται? Προβλήματα? α ναι…
Μα τι να κάνω? Πεινάω και θέλω να ζήσω…μάλλον να επιβιώσω. Εγώ (και όχι μόνο) πρέπει να φάω από το ψωμί που ζυμώνω….δεν είναι?

Λοιπόν… κοσκιν…εε…φιλτράρω και εγώ καταστάσεις, ανθρώπους ιδέες, συναισθήματα, την ζωή μου και τον εαυτό μου.
Είμαι ευχαριστημένη… όχι επειδή κατάφερα να έχω καλά αποτελέσματα αλλά επειδή δεν έπαψα ποτέ να προσπαθώ να βάλω τα καθαρότερα υλικά στο ψωμί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Πόσο καλά θα ήταν να μπορούσα κι εγώ να φιλτράτω καταστάσεις ή να είμαι διπλωμάτης στις σχέσεις μου!
Τριαντάρισα και μυαλό δεν έβαλα!!!
Μια ζωή ήμουν βιβλίο ανοιχτό... και μπορώ να πω ότι υπάρχουν φορές που το μετάνοιωσα κι ότι επάνω στα νεύρα μου είπα ότι πλέον θα το σταματήσω... αλλά, αλλάζει ο άνθρωπος;
Τελευταίο Χ ήταν σε μία φίλη. Καινούργια φίλη μεν, αλλά ήξερε τόσα πολλά για εμένα, σα να με ήξερε χρόνια. Το χειρότερό μου είναι να μου λένε ψέματα.. κι εκείνη το έκανε και δεν είχε καν το θάρρος να το παραδεχτεί.
Δεν της τα "χωσα", της είπα ότι μετά το καλοκαίρι περιμένω πρότασή της για καφέ για να τα πούμε....
θέλει κότσια για να παραδεχτείς τα λάθη σου
κι απ' ό,τι φαίνεται, δεν τα έχει!
Δεν πειράζει, πάμε γι άλλα :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κοσκινίζω συνέχεια. Από τότε που ξέρω τον κόσμο μου. Ανθρώπους, καταστάσεις, συναισθήματα, τις σκέψεις μου...
Προσπαθώ να έχω καθαρά υλικά για να ζυμώσω το ψωμί μου. Κάπου στο κοσκινακι πρέπει να έχει μια τρύπα πιο μεγαλη που μου ξέφυγε. Γιατί συχνά πυκνά βρίσκω στο αλεύρι και …χμ…πώς τα λένε αυτά τα μικρά μαύρα που πετάμε γιατί δεν τρώγονται? Προβλήματα? α ναι…
Μα τι να κάνω? Πεινάω και θέλω να ζήσω…μάλλον να επιβιώσω. Εγώ (και όχι μόνο) πρέπει να φάω από το ψωμί που ζυμώνω….δεν είναι?

Λοιπόν… κοσκιν…εε…φιλτράρω και εγώ καταστάσεις, ανθρώπους ιδέες, συναισθήματα, την ζωή μου και τον εαυτό μου.
Είμαι ευχαριστημένη… όχι επειδή κατάφερα να έχω καλά αποτελέσματα αλλά επειδή δεν έπαψα ποτέ να προσπαθώ να βάλω τα καθαρότερα υλικά στο ψωμί μου.

επετρεψε μου να σου δωσω copyright αλλα να το βαλω στο blog Μου. ειναι μακραν οτι καλυτερο διαβασα τις τελευταιες μερες, καλο μου. μπραβο σου, ατο ειναι το νοημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top