Ο φτηνότερος τρόπος να βάλω wifi στο laptop

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θελω το laptop μου να το συνδέσω στο wifi router μου, με εχει κουρασει το καλωδιο και οποτε σκεφτομαι να του βαλω wifi. Το router θα είναι κάποιες φορες στο ιδιο δωματιο ή σε αλλό δωματιο και θα απέχει το πολυ 15μετρα.

Ακουω ιδεες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
PCMCIA καρτούλα...
30-40 ευρώ το πολύ...
Υπάρχουν και κάποιες καρτούλες σε μορφή USB-stick αλλά δεν ξέρω πόσο καλές είναι...

Μόνο πρόσεξε τη μέγιστη ισχύ εκπομπής.
Όσο πιο κοντά στα 20dBm είναι τόσο το καλύτερο (αν πάει και στα 23 ακόμα καλύτερα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τι λες για αυτη εδώ https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615042;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μια χαρά είναι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
με δουλεύεις; αφού το λινκ δεν δουλευει :mad: :P

οριστε το σωστο

-> https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615042
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Καλό τρύπημα με το Wi-Fi...:P 128 WEP Encryption my ας. Υπάρχει ενας θαυμάσιος τρόπος να σε κάνουν σουρωτήρι και να λες κι ευχαριστώ, οπότε μείνε στο καλώδιο.Ξέρω είναι σπαστικά τα καλώδια. Κάνει όμως καλό και στην υγεία σου πιο λίγη ΗΜ.:) Κι εγω κάποτε ήθελα να πάρω φορητό και να το συνδέσω ασύρματα με το πισί μου, για να τον έχω στο κρεβάτι αλλά κατάλαβα ότι:

α) Τα λεφτά είναι λεφτά και κάποιος σκίστηκε για να τα βγάλει.:redface:
β) Τα πισί δεν είναι για να τα παίρνουμε και στην τουαλέτα :whistle: (εκτός κι αν είμαστε επαγγελματίες και βγάζουμε 4000? το μήνα)
γ) Η ζωή δεν είναι μόνο πισί και ίντερνετ.:whistle: Αυτά τα έκανα στα 17 μου, στα 18, στα 19 μου, μέχρι που κατάλαβα οτι για άλλο πράγμα με έφτιαξαν οι θεοι/Θεος.....:clapup: (ελα! Να ζω φυσιολογικά είναι η απάντηση!) εκτός φυσικα κι αν είμαστε και πάλι επαγγελματίες και βγάζουμε 8000? το μήνα.

Μην ανησυχείτε δεν έφαγα κάτι και με πείραξε, απλά λίγη αυτοκριτική που ίσως χρησιμεύσει και εκτός εαυτού.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το laptop μετακινήτε πολύ συχνά και αυτό κουράζει και εμένα και τον πατέρα μου αλλά ειναι και λίγο χαζο να περνάει ενα καλώδιο από το ένα δώματιο στο άλλο.

Οσο για την υγεία, κάποτε έλεγαν ότι ο σιδηρόδρομος θα κάνει τις αγγελάδες να ψωφάνε και τις εγγυές να αποβάλλουν ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Καλό τρύπημα με το Wi-Fi... 128 WEP Encryption my ας.
Βαλε κατι αλλο, WPA, 802.1x αμα εχεις windows. (μονο που θες authentication server)
Και το mac filtering βοηθάει και αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δλδ το wep ειναι μαπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ111

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θελω το laptop μου να το συνδέσω στο wifi router μου, με εχει κουρασει το καλωδιο και οποτε σκεφτομαι να του βαλω wifi. Το router θα είναι κάποιες φορες στο ιδιο δωματιο ή σε αλλό δωματιο και θα απέχει το πολυ 15μετρα.

Ακουω ιδεες
Πώς έβαλες στο lapto wi-fi ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top