Τροφοδοτικό: απορίες, επιλογές αγοράς και συζητήσεις

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Το λέει και ο τίτλος. Δε θέλω να ξανακατεβάζω το πισί στη Στουρνάρη και πρέπει υποχρεωτικά να αλλάξω τροφοδοτικό γιατί υπερθερμαίνονται τα πάντα πάλι και δε θέλω άλλα καψίματα! Ποιός μπορεί να έρθει Αμπελοκήπους να μαστορέψουμε μαζί την αλλαγή τροφοδοτικού; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Έλα βρε!

Κοτζάμ άρχοντας δεν μπορείς να αλλάξεις ένα τροφοδοτικούλι....:P

Ου να μου χαθείς!!!:P

Τέσσερεις βίδες και μερικά καλώδια είναι...


ΥΓ>Πάντως αν ήμουν Αθήνα χαλαρά ερχόμουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
άμα μου κολλήσεις ένσημα, έρχομαι :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Μωρέ κερνάω καφέ! Όποιος προσφέρεται πλζ ρε παιδιά δε θελω να μου ξανακαεί τπτ :( Εχω ψιλοχεστεί επάνω μου με τη μ@λ@κια που ξόδεψα ενα σωρό λεφτά για δαυτο 2 μέρες τωρα.......... :mad: :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άρχοντα μην ανησυχείς τόσο δεν είναι τόσο δύσκολο... Μάκαρι πάντως να ήμουν αθήνα και θα έρχομουν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ θα σε βοηθήσω πνευματικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικά Valder τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Είπα του Ifrit να πάμε αύριο Στουρνάρη (να χω και παρέα, μην τρέχω μόνο μου μες στη ζέστη σα λωλό :( ) να πάρω ενα Enermax 485Watt και όσο για την τοποθέτηση δεν ξέρω, απλά να το πάρω να το εχω εδω και βλέπουμε εντός του Σ/Κ για τοποθέτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Η τοποθέτηση είναι πραγματικά πανεύκολη! Δεν πρέπει να σε προβληματίζει!

Με λίγη προσοχή μπορείς να την κάνεις μόνος σου χωρίς κανένα πρόβλημα!

Όπως είπα και νωρίτερα, 4 βίδες και μερικά καλώδια είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Φοβάμαι τα περι ρευμάτων και στατικού ηλεκτρισμού στην επαφή με τα 20πιν κοντά στην υποδοχή της μητρικής.

Αν αγγίξω το τροφοδοτικό δε θα κάνει τζίζ έτσι; :P

Αν παω να βάλω το βύσμα τροφοδοσίας στη μητρική πρέπει να προσέξω κάτι για να μην την κάψω; (πχ άγγιγμα κλπ) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Όχι ρε! Χαλάρωσε! Σιγά μην κάνει και μπαμ!

Στεγνά χέρια θέλει!:)

Για το στατικό ηλεκτρισμό, αν και δεν πιστεύω ότι υπάρχει φόβος, πιάσε πρώτα κάτι γειωμένο για να αποφορτιστείς!!!:P

Όπως προείπα, απλά προσοχή θέλει!


Πλάκα πλάκα είχαμε κάψει με ένα φίλο την μητρική του κατά τη διάρκεια αλλαγής τροφοδοτικού, με τον εξής απίστευτο τρόπο:
Μέσα Αυγούστου, 40 βαθμοί έξω, 50 μέσα στο σπίτι (δεν είχε ούτε ανεμιστήρα ο κάφρος!) και να έχουμε λιώσει από τον ιδρώτα! Ε, όπως έχουμε το κουτί ξαπλωμένο στο τραπέζι και κάνουμε την εγχείρηση, από κάποιον στάζει μια σταγώνα ιδρώτας! Δεν το πήραμε πρέφα και προφανώς δεν είχε στεγνώσει όταν το βάλαμε να δουλέψει, οπότε πάπαλα η μητρική!
Απίστευτο;:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αντρίλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα μου πληρωνεις εισητιρια, μου δεινεις καπου να μεινω και φαει ερχομαι να σε βοηθισω κουμπαρε! Αλλιως βρες αλλων, σορυ. Αλλα δεν ειναι τπτ, και ηθελα να αλλαξω καπια πραγματακια στο pc χωρις να εχω ιδεα αλλαμε λιγοι προσπαθεια και σκεψει τα καταφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν παω να βάλω το βύσμα τροφοδοσίας στη μητρική πρέπει να προσέξω κάτι για να μην την κάψω; (πχ άγγιγμα κλπ)
Για το στατικό ηλεκτρισμό, αν και δεν πιστεύω ότι υπάρχει φόβος, πιάσε πρώτα κάτι γειωμένο για να αποφορτιστείς!!!
Εγώ συνήθως αφήνω το pc στην μπρίζα (αλλα κλειστό το διακόπτη του ρέυματος πισω απο το τροφοδοτικό) ωστε να είναι συνδεδεμένη η γείωση και να γειώνεσαι κάθε φορά που αγγίζεις το κουτί. Αυτά με την προυπόθεση οτι έχεις γείωση και στα πολύμπριζα και στο σπίτι (ελλείψη γείωσης σε τινάζει ελαφρά το σασί του pcioυ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Εγώ συνήθως αφήνω το pc στην μπρίζα (αλλα κλειστό το διακόπτη του ρέυματος πισω απο το τροφοδοτικό) ωστε να είναι συνδεδεμένη η γείωση και να γειώνεσαι κάθε φορά που αγγίζεις το κουτί. Αυτά με την προυπόθεση οτι έχεις γείωση και στα πολύμπριζα και στο σπίτι (ελλείψη γείωσης σε τινάζει ελαφρά το σασί του pcioυ :P )

καλά βρε gademi, πως θα αφήσει το τροφοδοτικό στην πρίζα αφού αυτό θέλει να αλλάξει;;;:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Ελα βρήκα και χαλασμένο τον νεο δίσκο που πήρα σήμερα! BAD BLOCK λέει!!! Αμα του σκίσω τα μάτια.... Αύριο αλλαγή ΕΠΙΤΟΠΟΥ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ελα βρήκα και χαλασμένο τον νεο δίσκο που πήρα σήμερα! BAD BLOCK λέει!!! Αμα του σκίσω τα μάτια.... Αύριο αλλαγή ΕΠΙΤΟΠΟΥ! :mad:
Τελίκα βγήκες πολύ ατύχως, εύχομαι όμως να στο αλλάξουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
εύχομαι όμως να στο αλλάξουν
Τι ευχεσαι... εγγύηση δεν εχει ο δισκος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Τι ευχεσαι... εγγύηση δεν εχει ο δισκος;
Εμένα μια φορά δεν μου άλλαζαν έναν δίσκο για ενα bag sector επειδή λέγανε σιγά τι χάνω!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Παιδιά το έβαλα επάνω το νεο τροφοδοτικό, όλα καλά αλλά καίει ΟΛΟ ΤΟ ΣΑΣΙ του πισιού! Ο ανεμιστήρας του τροφοδοτικού στο φούλ αλλά καίει! Με το προηγούμενο δεν είχα τέτοια ζέστη... :(

Γιατί καιει; ειναι φυσιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top