Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,981 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 255 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Tι λειτουργικό χρησιμοποιείτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
Windows 7
40
55,56%
Windows Vista
8
11,11%
Windows XP
19
26,39%
Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)
18
25,00%
MacOS
1
1,39%
Άλλη έκδοση των Windows
2
2,78%
Άλλο OS
2
2,78%

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 18:39, 30-04-06:

WinXP pro. Θελω να τα σκοτωσω, αλλα βαριεμαι να μαθω αλλο OS.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 02-05-06 στις 02:23.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 20:10, 30-04-06:

Και εγω Windows XP Pro εχω. Αυτο που με εμποδιζει απο το να βαλω linux, ειναι το γεγονος οτι εχω πολλα προγραμματα που εχω κολησει μαζι τους (π.χ. MSN Messenger) τα οποια δεν τρεχουν σε linux.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:55, 30-04-06:

Και εγω αυτο το προβλημα εχω με τα linux και δεν τα πολυχρεισιμοποιω πια.
Ασχετο, Hetfield (να σε φωναζω james; )το msn το εχουν ενσοματομενο τα linux
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 02:12, 01-05-06:

Αληθεια; Εκανε η ms τετοια κινηση ή μηπως ειναι κανα open source προγραμματακι;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 02:55, 01-05-06:

Opensource ειναι αλλα εχει ελαχιστες διαφορες απο τον κανονικο msn.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:54, 01-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Opensource ειναι αλλα εχει ελαχιστες διαφορες απο τον κανονικο msn.
Πολες θα ελεγα ... δεν υποστηριζει σχεδον τπτ
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 04:04, 01-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Πολες θα ελεγα ... δεν υποστηριζει σχεδον τπτ
Εγκάθετος της Microsoft είσαι, τι άλλο θα έλεγες! Καταρχάς δεν υπάρχει ένας MSN/IM Client στο Linux αλλά είπαμε μιλάω με εγκάθετο/ους της M$. Στην πυράααα! Υπάρχει ο gaim, o aMSN, o Kopete που στο κάτω κάτω δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε από αυτόν των ΧΡ. Kαλά άντε ο gaim έχει να ζηλέψει πολλά κυρίως στην εμφάνιση αλλά όταν εσύ τρέχεις να βάλεις το γνωστό πατσάκι για να βλέπεις στα ΧΡ ποιός σε φτύνει στο MSN, ο χρήστης του gaim, το χει από τη μάνα του, πόσο μάλλον οι χρήστες των άλλων clients!

Τώρα μπορείτε να με "γλύψετε" με συγχαρητήρια για το πόστ μου, προς τέρψην μου!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:36, 01-05-06:

Υπαρχει καποιος client που να υποστηριζει winky, δονηση , καμερα , επιπλεον smilies;
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:06, 01-05-06:

Ναι, το Mercury
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:53, 01-05-06:

Το οποιο δεν υποστηριζει v4l2 βιβλιοθηκη ... ενδιαφερον ... οι μισες καμερες εκτος δλδ
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 19:42, 01-05-06:

επιλογη triple boot δεν εχει το poll , αλλα εγω ετσι το εχω απο προχτες το PC μου.
1. Windows 2003 Enterprise Server
2. Ubuntu
3. MacOSX x86

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:24, 01-05-06:

να υποθεσω οτι εχεις mac και οχι PC, σωστα;
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 20:36, 01-05-06:

PC εχω, το MacOSX δεν ειναι και τοσο σταθερο στο PC ομως
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:09, 01-05-06:

λογικο
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 413 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε: στις 20:23, 01-06-06:

Εγώ Debian, μπορώ να κάνω αυτά που θέλω αλλά και να μην μπορούσα δεν θα έβαζα Windows γιατί έχω βαρεθεί να είμαι ξυλοπόδαρος με ένα μάτι
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 20:38, 01-06-06:

Windows Xp, με εχουν βολεψει απο την αρχη.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 20:55, 01-06-06:

Εγω εχω Windows XP αλλα ο φιλος μου εχει Linux και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον! Με βλεπω να αλλαζω και εγω μεσα στο καλοκαιρι. Βασικα, χωρις να ξερω και πολλα, εχω την εντυπωση οτι τα Windows επενδυουν πιο πολυ στην εμφανιση, γιαυτο και ειναι πιο δημοφιλη σε ανθρωπους που δεν ξερουν και πολλα απο υπολογιστες, ενω το Linux ειναι πιο.. σε βαθος, αν βγαζει νοημα αυτο που λεω. Δλδ, ειναι πιο ασφαλη, μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, και χρησιμοποιωντας τα εισαι πιο ενεργο μελος στην ολη διαδικασια....

Υ.Γ. Ελπιζω να μην λεω μπαρουφες..
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 21:15, 01-06-06:

Ρε γμτ! Θέλω να βάλω κ εγώ Linux εδώ κ λίγο καιρό αλλά φοβάμαι ότι μετά θα έχω μεγάλες ασυμβατότητες με τις εργασίες που θέλω να ετοιμάζω, καθώς πρέπει να μπορεί να τις διαβάσει κ κάποιος καθηγητή με windows (προφανώς).

Πάντως σκέφτομαι για φορητό, μιας κ θα το χρειαστώ στο 4ο έτος κ μεταπτυχιακό αργότερα κ θέλω να είναι Mac! Καλή επιλογη;
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 21:48, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Εγω εχω Windows XP αλλα ο φιλος μου εχει Linux και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον! Με βλεπω να αλλαζω και εγω μεσα στο καλοκαιρι. Βασικα, χωρις να ξερω και πολλα, εχω την εντυπωση οτι τα Windows επενδυουν πιο πολυ στην εμφανιση, γιαυτο και ειναι πιο δημοφιλη σε ανθρωπους που δεν ξερουν και πολλα απο υπολογιστες, ενω το Linux ειναι πιο.. σε βαθος, αν βγαζει νοημα αυτο που λεω. Δλδ, ειναι πιο ασφαλη, μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα, και χρησιμοποιωντας τα εισαι πιο ενεργο μελος στην ολη διαδικασια....

io-io χρησιμοποιώ inux εδώ και 4 μήνες και έχω ενθουσιαστεί.Δυσκολεύτηκα αρκετά στην αρχή, δε λέω, αλλά τώρα δε μπορω χωρίς αυτό .Μην το σκέφτεσαι.Αν δεν παίζεις παιχνίδια, go for it .
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:45, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io

Τα windows επενδυουν στην συμβατοτητα και απλοτητα ειναι ενας απο τους λογους που εχουν πετυχει. Ο αλλος λογος ειναι αν μια εταιρια θελει να υποστηριξη κατι σε linux πρεπει να υποστηριξει τουλαχιστον της γνωστες διανομες ή στην χειρότερη να βγαλει το ιδιο προιον και σε deb και σε rpm ... δλδ τοσο κοπος για το 2% χμμμ δεν αξιζει ... τι λες;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια