Καλοκαιρινές διακοπές: Πού θα θέλατε να πάτε φέτος;

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Βγήκα χθες με 2 φίλες για ποτάκι.....και κουβέντα στην κουβέντα,καταλήξαμε να συζητάμε για το που θα πάμε φέτος το καλοκαίρι.....
Τελικά καταλήξαμε πως εκτός από την Χαλκιδική κάθε ΠΣΚ, θα πάμε για 2 βδομάδες να κάνουμε το γύρο της Ιταλίας, οδικώς και φυσικά παραθαλάσσια!!!!
Εσείς αποφασίσατε για τις καλοκαιρινές σας διακοπές;;;; (Λίγο νωρίς το ξέρω, αλλά.....μου καρφώθηκε (!) , τι να κάνω;....)
Αν ναι, που θα πάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ω ναι!Κεφαλονιά με το αμόρε μετά την εξεταστική του....:clapup:

Με κολλητές δεν ξέρω ακόμα! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Τυχερούλα!!!!!
Το δικό μου το αμόρε τα καλοκαίρια δεν μπορεί να φύγει, έχει beach bar στην Χαλκιδική και πρέπει να δίνει κάθε τρεις και λίγο το παρόν.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν θα με χάλαγε να ήμουν Χαλκιδική σε "δικό" μου beach bar με το αμόρε! :P Άσε που εμείς τα έχουμε καταργήσει αυτά...Τα έχει βαρεθεί :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
α καλα εισαστε. erodia επιασες θεμα.
εγω που λετε το καλοκαιρι.....θα παω στη βαρκελωνη, θα διαβασω για την επομενη χρονια στο καινουριο σχολειο γιατι δεν ξερω τιποτα απο αυτα που κανουν εκει (βλ. γεωγραφια, που νομιζα οτι η βαρκελωνη ειναι κατω-κατω και δεν.) μετα 8α βοηθησω με την μετακομιση κι ετσι.....μετα τρεις βδομαδες ελλαδα!! ιιιιιιιιιιιιισως λιγο στην αιγινα με την παρεα....και μετα βαρκελωνη για αρχη γνωριμιας με την πολη.
δραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
ines Βαρκελώνη;;;;;
Έμεινα εκεί 5 ολόκληρα χρόνια!!!!!!!!
Σπούδασα, δούλεψα, ερωτεύτικα,.....αχ....τι μου θύμισες τώρα.....πάντως θα τρελαθείς με την πόλη, τον κόσμο, τους ρυθμούς της, τις μυρωδιές της, με όλα!!!!!!!....θα περάσεις super!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
ines Βαρκελώνη;;;;;
Έμεινα εκεί 5 ολόκληρα χρόνια!!!!!!!!
Σπούδασα, δούλεψα, ερωτεύτικα,.....αχ....τι μου θύμισες τώρα.....πάντως θα τρελαθείς με την πόλη, τον κόσμο, τους ρυθμούς της, τις μυρωδιές της, με όλα!!!!!!!....θα περάσεις super!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Έχω παει 2 φορές Μαδρίτη, οι κουμπαροι μου πήγαν για τον μήνα του μέλιτος Βαρκελώνη και γύρισαν και μου έλεγαν ότι η Βαρκελώνη δεν λέει μία και ήταν χάλια και κουφάθηκα. Εγω βασικά επέμενα να τους λέω ότι επειδή πήγαν Νοέμβριο μπορεί να ήταν χάλια, πές μου την άποψη σου μιας και έχεις ζήσει εκεί please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
ines Βαρκελώνη;;;;;
Έμεινα εκεί 5 ολόκληρα χρόνια!!!!!!!!
Σπούδασα, δούλεψα, ερωτεύτικα,.....αχ....τι μου θύμισες τώρα.....πάντως θα τρελαθείς με την πόλη, τον κόσμο, τους ρυθμούς της, τις μυρωδιές της, με όλα!!!!!!!....θα περάσεις super!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

μακαρι......χιλιες φορες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Γιάννη μου, η Βαρκελώνη δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την Μαδρίτη.....η Μαδρίτη είναι....απλά μια Ευρωπαική Πρωτεύουσα.....εντελώς΄...άχρωμη....
Η Βαρκελώνη είναι άλλο "φρούτο".....Φάντασου πως είναι σε πληθυσμό όσο της Θεσσαλονίκης αλλά έχει την τριπλάσια έκταση.....με τεράστια πάρκα να μπορείς να χάνεσαι μέσα σ'αυτα.....με πεντακάθαρους δρόμους (τους πλένουν με μάνικες ΚΑΘΕ βράδυ)....και πάνω από όλα είναι μια πολιτισμική πόλη....(δεν είναι τυχαίο ότι την ονομάζουν "το κέντρο του κόσμου")....συναντάς ανθρώπους από όλο τον κόσμο.....
Αυτό που μου έμεινε εμένα σαν εμπειρία από την Βαρκελώνη, είναι τα χρώματα, οι νυχτες, ο κόσμος, η νοοτροπία τους - ανοιχτόκαρδοι και χαμογελαστοι άνθρωποι, καθόλου στενόμυαλοι, δεν "ξεκατινιάζονται" με την πρώτη ευκαιρία.....- και πάνω από όλα είναι μια πόλη γεμάτη νέους ανθρώπους, γεμάτη ζωή, απίστευτα πάρτυ από το πουθενά με μια κιθάρα και δυο τρία κρουστά.....σαν ζωή όταν ήμουν εγώ εκεί, από χρηματικής απόψεως.....ήταν πανάριβη πόλη, τα ενοίκια φριχτα - γι'αυτο και έμενα με άλλους 5 συγκάτοικους και όχι Έλληνες-....Αξιζε όμως και πιστεύω πως ακόμα αξίζει.....η Βαρκελώνη δεν έχει πει την τελευταία της λέξη!!!!!
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα, αλλά σου έγραψα τα συναισθήματα μου και τις σκόρπιες σκέψης που μου κατεβήκανε μόλις διάβασα την ερώτηση σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
.....σκεψεις!!!!!.....από ταχύτητα....καλα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
.....σκεψεις!!!!!.....από ταχύτητα....καλα;;;
Εμένα πάντως μου άρεσε και η Μαδρίτη σε σχέση με την Αθηνο-Ουγκάντα είναι φοβερά, και η νοοτροπία ειναι φοβερή, γενικά των Ισπανών.Οι ταχύτητες που κολάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
..Έκανα ορθογραφικό από ταχύτητα!!
Όντως η νοοτροπία των Ισπάνών είναι πολύ διαφορετική από την δική μας.
Αλλά και οι Μαδριλένιοι έχουν διαφορετικοί από τους Βαρκελωνέζους.....Οι Βακρελωνέζοι είναι πιο σταθεροι σαν ιδιοσυγκρασίες, πιο αγνοί σαν άνθρωποι, οι Μαδριλένιοι από την άλλη είναι πιο ....(ασ μου επιτραπει η εκφραση) ..γιάπηδες, έχουν το στυλάκι του "ότι αρπάξει ο κ*λος μας".....δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ.....σαν πόλεις τώρα, να σου πω, η Μαδρίτη όσες φορές ανέβηκα μου φάνηκε περισσότερο ΠΟΛΗ....δεν είναι άσχημη....απλά η Βαρκελώνη έχει άλλη γοητεία, άλλη ομορφιά...για μένα τουλάχιστον......
Έμεινες Μαδρίτη καιρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
..Έκανα ορθογραφικό από ταχύτητα!!
Όντως η νοοτροπία των Ισπάνών είναι πολύ διαφορετική από την δική μας.
Αλλά και οι Μαδριλένιοι έχουν διαφορετικοί από τους Βαρκελωνέζους.....Οι Βακρελωνέζοι είναι πιο σταθεροι σαν ιδιοσυγκρασίες, πιο αγνοί σαν άνθρωποι, οι Μαδριλένιοι από την άλλη είναι πιο ....(ασ μου επιτραπει η εκφραση) ..γιάπηδες, έχουν το στυλάκι του "ότι αρπάξει ο κ*λος μας".....δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ.....σαν πόλεις τώρα, να σου πω, η Μαδρίτη όσες φορές ανέβηκα μου φάνηκε περισσότερο ΠΟΛΗ....δεν είναι άσχημη....απλά η Βαρκελώνη έχει άλλη γοητεία, άλλη ομορφιά...για μένα τουλάχιστον......
Έμεινες Μαδρίτη καιρό;

2 φορές πήγα απο 5-6 μέρες την κάθε φορά απλά μου άρεσε σαν πόλη, Την Βαρκελώνη την έχω βάλει στο πρόγραμμα να την επισκεφπτώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ πάλι κανένα νησάκι λέω να χτυπήσω... Αλλά κι εγώ θα ήθελα ταξιδάκι στην Ισπανία...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
θα ειμαι εντελως εκτος θεματος αν ζητησω τη γνωμη σας για το πού να πάω διακοπες; υπ'οψιν μενω Θεσσαλονικη και για φετος δεν θελω να ξοδεψω παρα πολλά χρήματα... σκεφτομουν καμια αλοννησο.. εχει παει κανεις; ολες οι προτασεις δεκτες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Διακοπες? Απο τωρα? Ουτε ο Μαιος δεν εχει μπει, και μεχρι τον Αυγουστο που εχω αδεια, ειναι πολυ μακρια. Οπως καθε χρονο, θα κανονισω κατι την τελευταια στιγμη. Ετσι περναω καλυτερα αλλωστε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
στο νησι η μανα μου εγω κ εκεινος χεχεχεχεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Evouli, η Αλλόνησος πιστεύω πως δεν είναι κακή ιδέα;) .....αν και να σου πω την αλήθεια δεν έχω πάει εκεί.....:(
Είναι το νησί στο οποίο αν δεν κάνω λάθος έχει χαρακτηριστεί ως Εθνικο Θαλάσσιο πάρκο και μπορείς να συναντήσεις φώκιες και δελφίνια και ποιος ξέρει τί άλλο!!!!.....:)
Όσον αφορά τον κόσμο και την διασκέδαση δεν γνωρίζω τπτ για να σε βοηθήσω.....:(
Στην τελική,πάρε την σκηνούλα σου, και πάνε Χαλκιδική στο 2ρο πόδι (ή και στο πρώτο πόδι)σε κανένα camping, όμορφες θάλασσες, όμορφος κόσμος, άπειρο χαβαλέ.....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ erodia μου..χτυπησες στο ευαισθητο σημειο μου..
δεν το μπορω καθολου το camping.... :/: και η φάση ειναι οτι ο φιλος μου το λατρευει!!!! ουφφφφ... νομιζω οτι φετος δεν θα τη γλιτωσω παντως...
ευχαριστω παντως για τη βοηθεια... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Evouli, η Αλλόνησος πιστεύω πως δεν είναι κακή ιδέα;) .....αν και να σου πω την αλήθεια δεν έχω πάει εκεί.....:(
Είναι το νησί στο οποίο αν δεν κάνω λάθος έχει χαρακτηριστεί ως Εθνικο Θαλάσσιο πάρκο και μπορείς να συναντήσεις φώκιες και δελφίνια και ποιος ξέρει τί άλλο!!!!.....:)
Όσον αφορά τον κόσμο και την διασκέδαση δεν γνωρίζω τπτ για να σε βοηθήσω.....:(
Στην τελική,πάρε την σκηνούλα σου, και πάνε Χαλκιδική στο 2ρο πόδι (ή και στο πρώτο πόδι)σε κανένα camping, όμορφες θάλασσες, όμορφος κόσμος, άπειρο χαβαλέ.....:clapup:

Πήγα Αλλόνησο το 2001 και απο τότε δεν έχω σταματήσει να την διαφημίζω.Βέβαια εξαρτάται και απο το είδος των διακοπών που σου αρέσει.Αν ψάχνεις έντονη νυχτερινή ζωή μην πας, το μόνο που έχει είναι καποια μπαράκια στην χώρα.Εγώ είχα κανει καμπινγκ με μεγάλη παρέα και ξημεροβραδιαζόμασταν στις παραλίες (φωτιες,κιθάρες, μπύρες) μιας και είχαμε γνωρίσει και κόσμο.Είναι πεντακάθαρη, καταπράσινη και αρκετά φθηνή (τουλάχιστον τότε ήταν).Θα ευχαριστηθείς μπάνιο και φαγητό.Μην ευελπιστείς να δεις φώκιες ή δελφίνια γιατί παρόλο που υπαρχει το πάρκο(βόρεια του νησιού) και μπορείς να πας με καραβάκι εκεί σπάνια βλέπεις φώκιες.Εγώ δεν είδα αλλά καποιοι είχαν δει δελφίνια.Πάντως αξίζει να πας έστω και για λίγο σε περίπτωση που βαρεθείς πετάγεσαι Σκιάθο που είναι πιο κοσμοπολίτικη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top