Οι πιο εκνευριστικές ατάκες "συμπαράστασης" για χωρισμό

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όλοι έχουμε βρεθεί κάποιες φορές στη δυσσάρεστη θέση να χωρίσουμε και να μην είμαστε καλά ψυχολογικά. Έτσι, πάντα σπεύδουμε σε φίλους για υποστήριξη. Τι γίνεται όμως όταν οι "συμβουλές" τους είναι τόσο εκνευριστικές που αντί να σε κάνουν καλύτερα σου σπάνε τα νεύρα; Ας συγκεντρώσουμε εδώ αυτές τις σπαστικές ατάκες ώστε όταν έρθει η ώρα να παρηγορήσουμε κάποιο φίλο που χώρισε να μην του κάνουμε τα νεύρα κρόσσια. :P

Ξεκινάω απ'όσα θυμάμαι:

-"Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου! Τι κάθεσαι και στεναχωριέσαι;"
-"Σιγά τώρα που θα χαλιέσαι για έναν άντρα. Είσαι καλά;"
-"Δείξτου αδιαφορία, κόψε επαφές και θα γυρίσει" (και τι να τον κάνω εγώ αμα γυρίσει έτσι; Να τον βράσω τότε!)
-"Ε κάποτε θα γινόταν κι αυτό" (Τώρα σίγουρα ένιωσα καλύτερα)
-"Θα γυρίσει, θα το δεις" (να και το κληρονομικό χάρισμα!)
-"Άλλη παίζει σίγουρα" (γεμίσαμε μέντιουμ)
-"Καλά μη νομίζεις, ένα φιλικό ματσάκι θα παίζει σίγουρα πότε πότε" (το βρήκες φίλε, μόνο αυτό με ενδιαφέρει. Άλλος με κληρονομικό χάρισμα; )
-"Θα βρεις πιο ωραίο. Αυτός δεν ήταν καν όμορφος. Σαν [εισάγετε γελοία παρομοίωση εδώ] ήταν." (μήπως να σε ρώταγα και πριν κάνω σχέση αν σου φαίνεται ωραίος; Hellooo? Χέστηκα τι γνώμη έχεις!)
-"Θα σου περάσει" (Τώρα σίγουρα νιώθω καλύτερα που με πληροφόρησες :lol: )

Περιμένω τα δικά σας!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πρωτοτυπο thread Michelle!:D
Ακολουθουνε μερικες απο εμενα, αλλα να σημειωσω οτι τα προσωπικα μου σχολια ειναι για αστειο πιο πολυ, μιας και ειλικρινα αν δεν υπηρχαν πολλες απο αυτες τις "τυπικες" ατακες παρηγοριας που μας λενε, τα πραγματα θα ηταν ακομα πιο δυσκολα για εμας.Ακομα και αν τις ακουμε βερεσε τοτε, σκοπος τους ειναι να μας δωσουν κουραγιο.

"Ελα ρε συ μην στεναχωριεσαι...ολα καλα θα πανε!!!"
Ναι αμε το βλεπω!Ειναι σαν να γινεται σεισμος και να μου λες μην κουνιεσαι ρε μαμακα...ζαλιζομαι!

"Δεν σου αξιζε..."
Σωωωπα...νωρις μου το ειπες!Την επομενη να με προλαβεις ε!

"Ελα ρε συ πως κανεις ετσι για μια γκομενα;;"
Δεν κανω ετσι για ΜΙΑ γκομενα!Κανω ετσι για την κοπελα μου...ειδες που δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις την διαφορα;

Μεσα σε μπαρακι-"Σταματα να πινεις!Θα μεθυσεις και δεν αξιζει!"
Χικ!...σου πω ρε φιλααακο...ΧΙΚ!Τα ποδια μου ειναι μουσκεμα...ΧΙΚ!Κατουρηθηκα...ΧΙΚ! ή ειμαστε στην παραλια και μου τα βρεχει το κυμμα;...ΧΙΚ!

"Μην ακουω χαζομαρες οτι δεν θες να βγεις επειδη εισαι πεσμενος!"
Καλα μην τις ακους...θα στις στειλω με sms!

"Νταξ'..δεν εχασες και καμια Θεα..."
Σε πιο περιοδικο ειπαμε δουλευεις;Διασημε φωτομοντελοφωτογραφε!

"Ελα...παμε να βγουμε και κερναω εγω!"
Συγγνωμη κιολας αλλα...χωρισα!Δεν εχασα το πορτοφολι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χάχαχα!! Τελικά όντως βγάζουν πολύ γέλιο όταν τις δεις αργότερα! Εκείνη τη στιγμή σου σπάνε τα νεύρα!
Όντως μου άρεσε πολύ η ιδέα που είχα, τη σκεφτόμουν μέρες και συνέχεια το ξέχναγα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αν και δεν έχω κάνει σχέση ώστε να χωρίσω, ομολογώ πως πολλές από τις παραπάνω τις έχω ακούσει κάμποσες φορές. Κάθομαι και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι με το x άτομο και λαμβάνω ως παρηγοριά το ''Θα βρεις άλλον'' και ένα σωρό άλλο που αναιρούν ότι μπορεί να γίνει κάτι :mad: :mad: :mad:

Όντως είναι σπαστικές τέτοιου είδους ατάκες :/:
Πάντως έχω ακούσει και την ατάκα [αλα φιλοσοφικά]: ''Εγώ δε θα έκανα έτσι για μια χημεία του εγκεφάλου μου'' [=έρωτας] [ τώρα σώθηκα!] :)
Η και το άλλο: ''Ο έρωτας με έρωτα περνάει'' [κάποιος από δω μέσα μου το 'χει πει :whistle: :mad: :mad: :D ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας έχω το κορυφαίο:

"Αν ξανασχοληθείς μαζί του, δεν πρόκειται να σου ξαναμιλήσω" ...huh? :confused:
(ΧΕΣΤΗΚΑ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Σας έχω το κορυφαίο:

"Αν ξανασχοληθείς μαζί του, δεν πρόκειται να σου ξαναμιλήσω" ...huh? :confused:
(ΧΕΣΤΗΚΑ!)

:worry::confused::|:blink:
ΕΛΕΟΣ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
"Θα σου περάσει"
Δεν έπρεπε να το βάλεις τλτ είναι το τοπ εκνευριστικό.

Αν κι έχετε γραψει τα περισσότερα να 2-3 ακομα που θυμάμαι:

"Αυτα συμβαίνουν"
Σε μένα μονίμως....

"Καθε εμποδιο για καλο"
Πλάκα μας κάνεις έτσι;

"Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρος"
Ναι αλλα περνάει βασανιστικά ο άτιμος:(

"Εκείνος/η θα χασει"
Το πόδι του,το χερι του,το ματι, δεν θα τον πετύχω θα τον πετύχω:devil:

"Να προσπαθήσετε να μείνετε φίλοι"
Πριν ή αφού τον πυροβολήσω;

"Μα καλά τι του/της βρήκε;"(σε περίπτωση που σας παρατήσει για αλλον/η)
Κι εγώ αυτο αναρωτιέμαι διαρκώς σε ευχαριστώ που μου το ξαναθύμισες.

"Να δεις που θα τον/την βαρεθεί και θα γυρίσει"
Κι εγω εκεί ποντάρω, έχεις δει που έβαλα τον αργαλειό;

"Πρεπει να κοιτάξεις μπροστά"
Στο απέναντι ντουβάρι συγκεκριμένα παίρνοντας φόρα απο τον καναπε.

"Υπάρχουν και χειρότερα"
Χ*στηκα.

"Όλοι/ες ίδιοι/ες είναι"
Ποσο κουράγιο μου δίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχα κλέφτρα, και αυτά και αυτά!! Ειδικά το "υπάρχουν και χειρότερα" ακολουθούμενο απο λεπτομερή περιγραφή του τι χειρότερα έχει πάθει αυτός/η που επιχειρεί να σε "παρηγορήσει"! Λες και χάνεις το χέρι σου και σου λένε για κάποιον που έχει καρκίνο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν ανοκοινωσα σε δυο γνωστους μου τον χωρισμο μου η απαντηση που πηρα απο τον γνωστο μου ηταν:
  • Παμε στο ********* τοτε;

    :confused::confused::confused::worry:
Απο την γνωστη μου ηταν:
  • Α ναι; και μαλιστα ειχε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια ...
Καλα βρε γμτ μερικα ατομα δεν καταλαβαινουν τπτ ... ελεος ... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
-"Θα σου περάσει"
Το πιο χαζο που εχω ακουσει.. Μα ΔΕΝ μιλαμε για συναχι! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Οταν ανοκοινωσα σε δυο γνωστους μου τον χωρισμο μου η απαντηση που πηρα απο τον γνωστο μου ηταν:
  • Παμε στο ********* τοτε;

    :confused::confused::confused::worry:

Όπου ****=μπ**ρδέλο. Απιστευτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Χαχαχα κλέφτρα, και αυτά και αυτά!! Ειδικά το "υπάρχουν και χειρότερα" ακολουθούμενο απο λεπτομερή περιγραφή του τι χειρότερα έχει πάθει αυτός/η που επιχειρεί να σε "παρηγορήσει"! Λες και χάνεις το χέρι σου και σου λένε για κάποιον που έχει καρκίνο είναι.


Καλά αυτό είναι το απόλυτα σπαστικό σε όλες τις περιπτώσεις:mad: :mad:
Το παραθέτω γιατι πρεπει να υπάρχει:D
"Τα ίδια πέρασα κι εγώ"
Εσυ λες πως έχεις ζήσει κάτι παρόμοιο σε ΟΤΙ κι αν συζητάμε,σε δουλειά,αυτοκίνητο,διακοπές,διασωση της μπλε χελώνας, έλεος ούτε ο Χαιλάντερ ο αθάνατος δεν έχει βιωσει τόσα:P


@ΕΧΡ έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο η γνωστή σου να σε ψιλογουσταρει, το χαμογελο σε τετοιες περιπτώσεις υποδεικνύει ή αυτό ή ηλιθιότητα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χαχαχαχααχαχαχαχ "πάμε στο μπορdελο?" λέει :D:D:D

μου φαίνεται έξπυ ότι ο γνωστός σου είχε ταύλες, οπότε και να του λεγες "τι ωραίος καιρός σήμερα", πάλι το ίδιο θα σε ρώταγε :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
παντως για εμενα ηταν απαραδεκτες απαντησεις ... απο τοτε κανω τα παντα να μεινω μακρια απο αυτα τα ατομα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
"σιγα.....αφου σε γουσταρουν κι αλλοι".
(εεεεεεεεελα. αλλα εγω θελω αυτον.)

"δεν ταιριαζατε"
(αυτο θα ηταν προβλημα αν ημασταν ενα σετ φουστας-μπλουζας. οντας αγορι-κοριτσι το επιχειρημα δε στεκει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
"Σου'χω ένα καλό παιδί εγώ (συνάδελφο, φίλο, κουνιάδο, ξάδελφο κ.λ.π.) που θα σε κάνει μέχρι και τ'όνομα του να ξεχάσεις!!!" (του πρώην εννοείται)
Έλα βρε χρυσό μ'. Και τόσο καιρό γιατί δεν τον εμφάνιζες? Τι είναι ο άνθρωπος? Για τις δύσκολες ώρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
:clapup:
Τελικά....πάνω κάτω, όλοι τα ίδια λέμε/νε στους άλλους για να τους παρηγορήσουμε εκτός φυσικά απο το απαράδεκτο "πάμε στο *******τότε;" (τί να εννοούσε ο ποιητής :hmm: ;;;;ότι η καλή σου σε είχε δεμένο και δεν έκανες ρούπι χωρίς αυτήν;;;;....)
Νομίζω πως την μοναδική ατάκα που μου έχει πει μια γνωστή και δεν την είδα γραμμένη ήταν : "Χώρισες;;;....Τι να πω, τουλάχιστον..... σώθηκες!!!!" (Θα ζήσω δηλαδή;;;)

Και μετά από ένα χρόνο περίπου πνίγηκε αυτή μαζί του!!!! Απίστευτο;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Και φυσικα το αλλο κλασικο:D
'Αντε βρε, τι να τον κανεις αυτον. Εκτος των αλλων ηταν και....(οπου....= κοντος, χοντρος, τερας, πανυβλακας, ανεγκεφαλος, κακασχημος, ηλιθιος:D ). Δηλαδη εγω τοσο καιρο εβγαινα με εναν πανηλιθιο κοντοχοντρο Κουασιμοδοο αλλα δεν μου το ελεγε για να μην με πληγωσει:confused: :confused: :P :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ο,τιδήποτε και να ακούσω σε φάση χωρισμού ηχεί στα αυτάκια μου ως εκνευριστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
"Εγώ στο είχα πει!" (γενικά είναι η ΠΙΟ εκνευριστική φράση του κόσμου)
Γιατί αν μου το είχες πει ρε φίλε, τότε όλα οκ, μπορώ να είμαι ήσυχη πλέον. Αφού το ήξερες εσύ τότε τι λόγος μου πέφτει εμένα!

"Μπράβο βρε! Καιρός ήταν!"
Ναι, το είχα καταλάβει κι εγώ ότι ήταν καιρός, είχα δει το δελτίο της ΕΜΥ χθες και το αποφάσισα.

"Τώρα που χωρίσατε μπορώ να σου πω ότι τον είδα τις προάλλες και ..... "
Καλό κουμάσι είσαι κι εσύ, αν δεν χώριζα θα με άφηνες να κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου.

"Αφού δεν είστε πια μαζί δεν πιστεύω να σε ενοχλεί να του πω να βγούμε;"
Μα και βέβαια δεν με ενοχλεί, αρκεί να πέσετε στον δρόμο και να σπάσετε κάθε κοκαλάκι του σώματος σας.

"Αχ κι εγώ να δεις τι είχα τραβήξει με τον χ ..." (ακολουθεί δύωρη περιγραφή)
Γιατί δεν μου φτάνει ο καημός μου, πρέπει τώρα να σε παρηγορώ και για τον super γκόμενο που είχες τον καιρό του Νώε...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top