Αναφορά στους/στις πρώην

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Λίγο-πολύ όλοι όταν κάνουμε μια καινούρια σχέση θέλουμε να μάθουμε πόσες αγκαλιές γέμισε το "βλαστάρι" μας πριν από τη δική μας.. Καλώς ή κακώς..

Εσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;

Εγώ, αν μου δινόταν η ευκαιρία να ξεκινήσω τη σχέση μου από την αρχή, θα επέλεγα να κρύψω την αλήθεια ή, τουλάχιστον, να πω κάτι του στυλ "αυτά δεν έχουν σημασία, δεν μου αρέσει να μιλάω για αυτά τα θέματα, σημασία έχει το παρόν" κτλ.. Γιατί ακόμα και σήμερα, σχεδόν δύο χρόνια μετά, η γκρίνια για το περίφημο "παρελθόν" μου υπάρχει (και σιγά το παρελθόν δλδ, δεν ήμουν και καμιά εξ'ώλης, αλλά τέσπα)...και είναι πολύ εκνευριστική!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αληθεια αυτη η ερωτηση μου την δινει στα νευρα οταν δεν εχει σκοπο την αναδρομη στο παρελθον απο ενδιαφερον για τον συντροφο. Ελεος ακομη και μεσα στην ιδια σχεση υπαρχουν κοντρες και ανταγωνιστος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λολ
κάποτε έδινα πληροφορίες.... κάποια στιγμή και μετά που μεγάλωσα αρκετα το έκοψα αυτό το κόλπο :P
μιλάω μόνο για τις 1-2 σημαντικές σχέσεις που πέρασαν απ τη ζωή μου, και αυτό το κάνω περισσότερο για να συζητήσω μαζί του τα "προβλήματα" και τα λάθη που έγιναν και από τις δύο πλευρές ωστε να τα αποτρέψω από την νέα μου σχέση.
Κατά τα άλλα, όταν με ρωτάνε ευθαιως, η ευθεία απαντηση που δίνω είναι....
"Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
"Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά" ;)

Αχ βρε ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ να μην το'ξερα κανα-δυο χρονάκια νωρίτερα να το έλεγα κι εγω... :/: ξέρεις από πόσες γκρίνιες θα είχα γλιτώσει; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:

Eσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;

Nαι... Ελάχιστα εξωραισμένη ["ξέχασα" κάτι που και η ίδια έχω πλεον ξεχάσει!] αλλά δεν έκρυψα κάτι. Δεν νιώθω την ανάγκη να κρύψω κάτι, ήταν όλα επιλογές μου στην εκάστοτε φάση της ζωής μου και με έκαναν -στις σχέσεις μου- αυτό που είμαι σήμερα. Οκ, προφανώς δεν είπα "ιουλιο-μάρτη τα είχα με τον μπάμπη, είχα γνωρίσει όμως στο μεταξύ τον Κώστα οπότε όταν έπαιξε σκηνικό χώρισα το μπάμπη" κτλ...Αλλά δεν θεώρησα ότι θα έπρεπε να κρύψω τις 4 σχέσεις της ζωής μου ή να αναφέρω μόνο αυτές και να αγνοήσω τις λοιπές ...χμμμ...συναναστροφές μου. Χωρίς τρελές λεπτομέριες φυσικά.
Και παρόλη την γκρίνια που κατά καιρούς έφαγα (στην τωρινή μου σχέση όχι αλλά στην προηγούμενη ναι] και πάλι το ίδιο θα έκανα. ΒΕΒΑΙΑ θα κρατήσω αυτό που είπε η ΚουΕ σαν ατάκα να την λέω γιατί είναι indeed η καλύτερη απάντηση που έχω ακούσει για πιθανά στραβώματα!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Παλιά έλεγα...Τώρα όχι ...(εξαιρείται σε εμένα το γεγονός ότι το αμόρε ήταν φίλος μου εδώ και 5 χρόνια :P )
Βασικά παλιά έλεγα γιατί ήθελα να μάθω....Τώρα πραγματικά δεν με νοιάζει....Για τον απλούστατο λόγο ότι τώρα είναι και είμαι μαζί του και είμαστε καλά!Για το αν πήγε με μία ή εκατόν μία....'Η αν πήγα με έναν ή 101 είναι δική του και δική μου επιλογή....Τώρα η επιλογή μου είναι να είμαι μαζί του και αυτό στην τελική μετράει πραγματικα! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
Λίγο-πολύ όλοι όταν κάνουμε μια καινούρια σχέση θέλουμε να μάθουμε πόσες αγκαλιές γέμισε το "βλαστάρι" μας πριν από τη δική μας.. Καλώς ή κακώς..

Ουτε λιγο ουτε πολυ. ΚΑΘΟΛΟΥ! Το θεωρω κουτο να μπαινεις σε αυτην την διαδικασια, αν ηταν 5, 15 η' 50 οι πρωην. Μπορω να μπω στην διαδικασια να σκεφτω την πιθανη αντιδραση του αλλου, σκεπτομενη πως πιθανοτατα να αντιδρουσα κι εγω, κι ομολογω οτι δεν θα ηθελα να το ζησω.. Ειναι σιγουρο οτι σε καθε καυγα (μικρο η' μεγαλο, δεν εχει σημασια) το παρελθον θα ειναι "εκει" και ειναι απο τα χειροτερα μιας σχεσης.

Αρχική Δημοσίευση από evouli:
Εσείς όταν ήρθατε αντιμέτωποι με αυτή την ερώτηση είπατε την αλήθεια; Και αν ναι, ποια ήταν η αντίδραση;

Ειμαι απολυτη οτι ποτε δεν προκειται να παρει απαντηση στην ερωτηση "Ποσοι πριν.."



:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με το σύντροφο μου θέλω να μοιράζομαι τα πάντα. Να είναι και φίλος, και εραστής και σύντροφος και τα πάντα. Δεν θα μπορούσα να του κρύβομαι και ή να κρύβω κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Βέβαια δεν θα τα πω όλα στην αρχή αλλά όταν νιώσω αρκετά άνετα ώστε να ξέρω οτι δεν θα με παραξηγήσει για τα λάθη που έκανα, δεν θα με υποτιμήσει αλλά θα με αγκαλιάσει και θα μου δώσει να καταλάβω οτι πέρασαν πια... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν δε μου 'λεγε με πόσες πάντως, δεν είχε κοκό το βράδυ:bleh::bleh::confused::upside:


δεν δώσαμε και πολύ σημασία στο όλο γεγονός πάντως...μια φορά στο pillowtalk είπαμε τα νούμερα, και τέρμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις, είναι λογικό ότι ο άλλος είχε ζωή και πριν απο μας, απο κει και περα ειναι φυσικο μεσα στην σχέση να αναφερθούν γεγονότα απο τις προηγούμενες εμπειρίες μας, δεν μου αρεσει όμως όταν η συζήτηση γίνεται επι τούτου.
Το παρελθόν μας ανήκει σε εμάς το θέμα είναι ποιος θα εχει την μαγκιά να γίνει το μέλλον μας;) (Παραφράζοντας ελαφρώς την εκφραση της ΚΟΥΕ:) )

Θεωρώ επισης τρομερά ενοχλητικό όταν ο άλλος αναφέρει τις πρωην του μόνο και μόνο για να τις αναφέρει ή για να μας τσιγκλίσει, εντάξει ρε φίλε το πιάσαμε το νόημα έχεις πάρει την μισή Ελλαδα και τώρα τι περιμένεις να σε εκτιμήσουμε και να πουμε να ένα σωστό παιδί για σχέση;:hmm:
Γενικοτερα δεν μου αρεσουν οι άτοπες συγκρίσεις ούτε θέλω να διμιουργώ ανασφάλεια στον σύντροφο μου, αν οι πρωην "αξιζαν" δεν θα ήταν πρωην αλλα νυν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω σαν Μαριος δεν θα καθισω να ρωτησω ποιοι ηταν οι πρωην τις και τι εκανε με αυτους...
για τον απλουστατο λογο οτι εγω 25 κι αυτη 27-28...ε...παει στο καλο!Ξερω τι μπορει να εκανε μαζι τους!
Τωρα το πως της φεροντουσαν κτλ κτλ, ολα αυτα ΣΙΓΟΥΡΑ θα τα μαθω σιγα σιγα με την παροδο του χρονου, μιας και ολο και περισσοτερο θα ανοιγομαστε ο ενας στον αλλο και ολο και περισσοτερες εμπειριες θα μοιρζομαστε.
Δεν το βρισκω επικρισημο ή ασχημο, το να μιλησουμε για μια ******* που μου εκανε η πρωην μου, ή για κατι αστειο-ευχαριστο που ειχε συμβει.
Φυσικα οσο και αν δεν μας ενοχλει το να μας λεει το ταιρι μας τα λαθη του πρωην του, τοσο μας την σπαει εαν μας πει τα οποια καλα.Φυσικο αυτο!Μιας και το πρωτο μας κανει να αισθανομαστε ξεχωριστοι, ενω το δευτερο μας δημιουργει πολλων ειδων ανασφαλειες.
Ετσι κι εγω π.χ. δεν καθομαι να της πω τα καλα της.Της ειπα οτι ειναι μια σπανια κοπελα με την οποια μοιραστηκα πολλα και τελειωσε εκει.
Και φυσικα το να μου πει το ιδιο για καποιον πρωην της δεν θα με ενοχλησει.
Ετσι κι αλλιως το παρελθον περασε....το μελλον δεν το ξερει κανεις (ειναι ενα ψεμα!)...και το μονο υπαρκτο ειναι το παρον!
Και το παρον της ειμαι εγω...οπως κι αυτη για εμενα. :)
Το παρελθον του καθενα μας, υπαρχει μονο για να μας γαλουχισει, να μας διδαξει μεσα απο τα οποια λαθη μας και να μας κανει πιο επιλεκτικους.
Κι εγω χαιρομαι που η κοπελα μου εχει καποιο παρελθον, γιατι αυτο εμενα με κανει να νιωθω ακομα πιο ξεχωριστο.Δηλαδη ενω εχει εμπειριες και εχει ζησει καταστασεις -και σιγουρα παααρα πολλες ευχαριστες!- αυτην την στιγμη ειναι μαζι μου και (αυτο) μου λεει-δειχνει ποσο ξεχωριστος ειμαι.
Εαν αυτο δεν αρκει για να μεκανει να αισθανθω Βασιλιας, τοτε τι;
Φυσικα σε μια σχεση ειναι ατοπο να αναμο(υ)χλευεις συνεχεια το τι εκανες με την πρωην σου και να την χρησιμοποιεις σαν μετρο συγκρισης με την τωρινη σου σχεση.
Ετσι κι αλλιως αυτο γινεται παντα μα παντα μεσα στο κεφαλι μας.Ειναι αναποφευκτος να συγκρινουμε τις πρωην με την τωρινη σχεση, γιατι ειναι κι αυτο ενα μετρο κι ενα κριτηριο του αν αυτο που εχουμε αξιζει και ποσο.Οποτε ποιος ο λογος να αρχιζεις να το λες και στην σχεση σου;
Ειδικα οταν κανει καποιο λαθος....σκοπος σου ναι μεν μπορει να ειναι να της "χτυπησεις" το λαθος, αλλα το αποτελεσμα ειναι παντα αλλο...να την κανεις να αισθανθει "ανασφαλεια" για το οτι δεν σε "γεμιζει" και να αρχισεις να την "μπλοκαρεις"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Προσέχω πολύ τα λόγια μου σε τέτοιες περιπτώσεις. Γιατί είδα με τα ματάκια μου κι άκουσα με τα αυτάκια μου το έταιρον ήμισυ της καλύτερής μου φίλης να κάνει απίστευτες συγκρίσεις, κυρίως όταν εκνευρίζεται. "Ναι, δεν σου κάνει το μαγαζί που σε έφερα, ο ΤΑΔΕ σε πήγαινε σε καλύτερα" "Αν ο ΤΑΔΕ ήταν καλός στα σπορτς δεν σημαίνει ότι κι εγώ θα τρέχω πίσω σου στα γήπεδα και τα γυμναστήρια" "Μα και βέβαια δεν θα σου άρεσε τόσο πολύ το δώρο μου, δεν είναι σαν εκείνα που σου έκανε ο ΤΑΔΕ" και πολλά τέτοια. Τρομάζω με την προοπτική να δώσω κι εγώ πάτημα για να μου συμπεριφέρεται κάποιος έτσι. Όσο λιγότερα ξέρει, τόσο καλύτερα. Ούτε κι εγώ θέλω να μάθω για παλιές φιλενάδες. Μαγκιά του καθενός τι έκανε στο παρελθόν αλλά δεν χρειάζεται να βγάλει και δελτίο τύπου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χαχαχα! κι εγω ΚΕ καποτε εδινα ινφο αλλα τωρα λεω να το σταματησω αυτο το αστειο. μαρεσει παντως η ατακα σου, "Να μη σε νοιάζει πόσοι πέρασαν πριν... να σε νοιάζει αν θα περάσουν άλλοι μετά" ..χαχαχαχα!
καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Οι άνδρες δυστηχώς το βλέπουν ΠΟΛΥ εγωιστικά αυτό το θέμα όσο και αν δεν το παραδέχονται (αν θα μπορούσες να είσαι και παρθένα καλό θα ήταν:clapup: ) και είναι πολύ εγωιστικό και αρνητικό γιατί κανείς δεν ρωτάει από ενδιαφέρον (ποιο το ενδιαφέρον για τον αριθμό) αλλά από καθαρή περιέργεια. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω για συμπεριφορές κτλ αλλά για τον αριθμό των πρώην!
**Η απάντησή μου είναι ότι δεν φύτρωσα πάντως την ημέρα που γνωριστήκαμε! Είχα ζωή και πριν!! Αυτή η απάντηση τίθεται σε κάθε ερώτηση του στυλ **Α!Εχεις ξαναπάει σε αυτό το νησί/εστιατόριο/μαγαζί κ.ο.κ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σίγουρα θα της έλεγα για τις πιο σημαντικές σχέσεις που είχα...αλλά δε θα τη ρωτούσα με τίποτα με πόσους έχει πάει κλπ απ'την πρώτη στιγμή.Όσο περνάει ο καιρός θα μαθαίνω καινούρια πράγματα γι'αυτή και έτσι σιγά σιγά θα την έχω γνωρίσει πολύ καλά:)Έτσι κι αλλιώς δε θα με ενδιέφερε και πολύ το παρελθόν της...το σημαντικό είναι να ζεις και να περνάς καλά στο παρόν...μην ξεχνάμε ότι πιθανόν να είχε ακόμα μια ολόκληρη ζωή μπροστά της...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν δώσαμε και πολύ σημασία στο όλο γεγονός πάντως...μια φορά στο pillowtalk είπαμε τα νούμερα, και τέρμα
Mου θυμίζει το ανέκδοτο:

Pillowtalk. Η κουβέντα γυρνάει στους πρώην και στις πρώην.

Αυτή: Μμμ, ήσουν καταπληκτικός. Δεν μου λες μωρό μου, με πόσες είχες κοιμηθεί πριν από εμένα;
Αυτός: Με 10 μωρό μου. Εσύ μωρό μου; Είχες άλλους εραστές πριν από εμένα;

Σιωπή. Κι άλλη σιωπή. Γύρω στα 3-4 λεπτά σιωπή.
Αυτός σκέφτεται ότι την στεναχώρησε και γυρνάει να την παρηγορήσει.


Αυτός: Έλα μωρό μου, συγγνώμη που ρώτησα.
Αυτή: Σσσσς, μετράω.

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki:
Οι άνδρες δυστηχώς το βλέπουν ΠΟΛΥ εγωιστικά αυτό το θέμα όσο και αν δεν το παραδέχονται (αν θα μπορούσες να είσαι και παρθένα καλό θα ήταν:clapup: ) και είναι πολύ εγωιστικό και αρνητικό γιατί κανείς δεν ρωτάει από ενδιαφέρον (ποιο το ενδιαφέρον για τον αριθμό) αλλά από καθαρή περιέργεια. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω για συμπεριφορές κτλ αλλά για τον αριθμό των πρώην!
Σε αυτό έχεις δίκιο. Είμαστε πολύ ζωντόβολα και ρωτάμε. Δεν βγαίνει τίποτα, είτε ήταν 1 είτε ήταν 100 οι πρώην.

Αλλά δεν γίνεται από καθαρή περιέργεια. Είναι και αυτό που λες [αν θα μπορούσε να είναι παρθένα, τόσο το καλύτερο] αλλά, όσο κι αν φανεί περίεργο, πολλοί άντρες έχουν ακόμα την αντίληψη "Αν εγώ έχω πάει με 20 είμαι ουάου, καταπληκτικός, υπέροχος. Αν αυτή έχει πάει με 20 είναι πουτ****".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delphine

Νεοφερμένος

Η Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει να δίνω αναφορά, αλλά ούτε και να μου δίνουν.
Με την τωρινή μου σχέση ρίξαμε τους αριθμούς στο τραπέζι εν μέσω πειραγμάτων και τελείωσε εκεί το ζήτημα. :whistle:
Τι σημασία έχουν εξάλλου οι αριθμοί; Εδώ μιλάμε για σχέσεις και όχι για έρευνες της Στατιστικής Υπηρεσίας... :P
Τώρα βέβαια, αν ο άλλος το κάνει Μεσανατολικό, κάποιο πρόβλημα υπάρχει. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Σε αυτό έχεις δίκιο. Είμαστε πολύ ζωντόβολα και ρωτάμε. Δεν βγαίνει τίποτα, είτε ήταν 1 είτε ήταν 100 οι πρώην.

Αλλά δεν γίνεται από καθαρή περιέργεια. Είναι και αυτό που λες [αν θα μπορούσε να είναι παρθένα, τόσο το καλύτερο] αλλά, όσο κι αν φανεί περίεργο, πολλοί άντρες έχουν ακόμα την αντίληψη "Αν εγώ έχω πάει με 20 είμαι ουάου, καταπληκτικός, υπέροχος. Αν αυτή έχει πάει με 20 είναι πουτ****".[/quote]

Θα συμφωνήσεις μαζί μου έαν σου πω ότι εκείνοι που το παίζουν οι πιο απελευθερωμένοι από όλους είναι και οι πιο παραδοσιακοί/συντηρητικοί και ότι απλά είναι ένα τακτ για να αποσπάσουν απαντήσεις και να κινηθούν αναλόγως (να λειτουργήσει υποσυνείδητα έτσι)??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki:
Θα συμφωνήσεις μαζί μου έαν σου πω ότι εκείνοι που το παίζουν οι πιο απελευθερωμένοι από όλους είναι και οι πιο παραδοσιακοί/συντηρητικοί και ότι απλά είναι ένα τακτ για να αποσπάσουν απαντήσεις και να κινηθούν αναλόγως (να λειτουργήσει υποσυνείδητα έτσι)??:hmm:

Χωρίς να έχω εμπειρίες από σχέσεις με άντρες... :P

... μπορεί να συμφωνήσω με τα λεγόμενά σου, χωρίς όμως να τα θεωρώ απόλυτο κανόνα. Δεν είναι συντηρητικοί όλοι οι άντρες που φαίνονται απελευθερωμένοι. Υπάρχουν και πραγματικά απελευθερωμένοι, όπως ένας στενός μου φίλος που εξ αρχής ξεκαθάρισε στην τότε κοπέλα του [και νυν σύζυγό του] ότι "περασμένα-ξεχασμένα". Δεν είπε ποτέ, δεν έμαθε ποτέ.
Έχω όμως υπ' όψιν μου δύο άλλους φίλους που όσο κι αν λένε ότι είναι "χαλαροί" στο συγκεκριμένοι θέμα, διακρίνω μία διαφορετική νοοτροπία...
Γι'αυτό δεν είμαι απόλυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε νομιζω να ανεχομουν απο κανεναν "επιθεση" για το αμαρτωλο παρελθον :hehe:
Μπορει να απαντουσα σε ερωτησεις του εκαστοτε μισου πορτοκαλιου, οπως κι εγω θα ειχα περιεργεια για το τι γινοταν πριν απο μενα, αλλα κακιουλες και μπηχτες απορριπτονται..αυτα τα συζητας μια φορα που θα βρεθει στις καλες του ο αλλος να τα ξερασει, και στη συνεχεια εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να τα αναλυεις *απο μεσα σου* :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top