Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,249 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 219 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 17:31, 15-08-08:

"Ίσως να υπερβάλλω αλλά επειδή η Μαίρη Παναγιωταρά είναι μια εικόνα που συναντώ καθημερινά γύρω μου δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι διαιωνίζεται και από γυναίκες." lugar - 15-07

Μη δυσκολεύεσαι καθόλου αγαπητή Lugar.

Αυτό που μάλιστα είναι έως εξοργιστικό είναι ότι καυχιούνται για το πόσες δουλειές μπορούν να κάνουν κάθε βράδυ (μάλιστα βράδυ) που γυρίζουν στο σπίτι από ένα 10ωρο - 12ωρο στο γραφείο και με τα τρεξίματα των παιδιών και όλα τα υπόλοιπα.

Και αν κάποιος άλλος (εγώ π.χ.) δηλώσει ανοιχτά ότι μερικές φορές το ένστικτο της αυτοσυντήρησης υπερισχύει και τέλος πάντων ας φαμε αυγά τηγανητά για βράδυ (και κάποιος να τα φτιάξει παρακαλώ!) επειδή εγώ τουλάχιστον έχω δουλέψει, έχω κουραστεί και δεν πρόκειται να κάνω κι άλλα με το που μπήκα στο σπίτι, με κοιτάζουν έως υποτιμητικά!

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ-34 έγραψε: στις 13:54, 23-08-08:

εγω και ολες τις δουλειες του σπιτιου ξερω να κανω και εχω την ανεση να φερνω γυναικα για να τα κανει.
ειμαι στα 34 και οταν ημουν μικρος επαιζα με αυτοκινητακια και ακομα ετσι παραμενω.........................
τωρα βεβαια να βαλω μια γυναικα στο σπιτι που θα θελει να με κανει να παιζω με κουκλες και για ανταλαγμα να μου στερησει και ολες τις αλλες γυναικες το θεωρω τουλαχιστον παραλογη απαιτηση και μου ακουγεται αστειο..............................................

φανταστειτε κοριτσια να γνωριζατε αντρες που να ζητουσαν να στρογυλοκαθισουν διπλα σας και να τους δινεται τα χρηματα σας για να αλλαζουν αυτοκινητα....
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.........................................................

υ.γ. ΑΝ ο κοσμος ηταν ετσι οπως τον φανταζονται μερικες θα ειχα κανει αλλαγη φυλλου και θα ειχα λυσει ολα μου τα προβληματα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 16:27, 23-08-08:

Κάποια γυναίκα (όχι ακριβώς βέβαια κάποια ) μου είπε πρόσφατα : Βρίσκω πολύ αρσενικό και πολύ σέξυ να κάνει ένας άντρας και τις εξωτερικές δουλειές και τις δουλειές στο σπίτι και να μαγειρεύει ακόμα. Το ίδιο βρίσκω και γω. Νοιώθω πολύ σέξυ και πολύ χρήσιμος και δημιουργικός να μην κάνω μόνο ό,τι περνάει απ'το χέρι μου έξω από το σπίτι, αλλά και μέσα σε αυτό. Το δυνατότερο πλάσμα με τους μύες είναι ο άντρας (καλά εκτός κι αν έχεις γυναίκα καμμιά σαν τον Καρπόζηλο οπότε αυτή θα είναι δυνατότερη από σένα). Αυτός άρα είναι ο καταλληλότερος να κουβαλάει τις σακούλες από την αγορά.Ο άντρας. Το μαγείρεμα έπειτα είναι τέχνη και δημιουργία και πολλοί καλοί μάγειρες είναι άντρες, το ίδιο συμβαίνει και με τους κηπουρούς. Τότε ποιός λόγος να θεωρούν μερικοί λιγότερο άντρα έναν άντρα που εκτός απ'την κανονική δουλειά του δουλεύει και μέσα στο σπίτι ; 'Αστε τους να λένε τους κομπλεξάρες πασάδες. Οι πρόγονοί μου οι αρσενικοί ήταν πολύ καλοί μάγειρες και δούλευαν στον κήπο και έπλεναν τα πεζοδρόμια και καθάριζαν κάθε κατάσταση. 'Ηταν φυσικά και οι πιο δυνατοί κουβαλητές. Στα χνάρια τους βαδίζω με μεγάλη περηφάνεια αγνοώντας τι θα πει ο καθένας. Τώρα τα κάνω σχεδόν όλα (και συμφέρω). Η γυναίκα είναι ομορφότερη. Ο άντρας δυνατότερος. Αυτός είναι πιο φυσικό να σηκώνει πολλά βάρη και να ξεκουράζει τη γυναίκα, ειδικά άμα αυτή είναι μητέρα καλό να της αφήνουμε πολύ ελεύθερο χρόνο για την ανατροφή του παιδιού της. Να κοιτάει και τη δουλειά της έξω, την καριέρα της φυσικά όπως και ο άντρας και όποιος απ'τους δυο προλαβαίνει και θέλει (και το κυριότερο ΜΠΟΡΕΙ) να κάνει και τις δουλειές στο σπίτι, αλλά ο δυνατότερος λογικό μου φαίνεται να κάνει τα περισσότερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 23-08-08 στις 16:32.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:38, 23-08-08:

Και εγώ πιστεύω στην ισότητα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 16:57, 23-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Νοιώθω πολύ σέξυ και πολύ χρήσιμος και δημιουργικός να μην κάνω μόνο ό,τι περνάει απ'το χέρι μου έξω από το σπίτι, αλλά και μέσα σε αυτό.
Αυτό λέγεται ανεξαρτησία και αυτονομία, και το βρίσκω εξίσου σέξυ και χρήσιμο και στα δύο φύλα. Δεν αντέχω τις κοπέλες που δεν μπορούν να περιποιηθούν τον εαυτό τους-ακόμη κι αν είναι πολύ απολαυστικό ενίοτε να τις περιποιούμαι εγώ.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 23:00, 23-08-08:

Μισές-μισές και δε σηκώνω κουβέντα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

O ΓΙΩΡΓΟΣ-34 έγραψε: στις 13:33, 28-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Μισές-μισές και δε σηκώνω κουβέντα

καλλα λεγε οτι θες εσυ θα τις κανεις οταν και καποτε [βεβαια αν]
-12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,129 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 13:42, 28-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ-34
Μιλάς εκ πείρας;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:20, 28-08-08:

Εγω με σιγουρια μπορω να σου αναφερω οτι ο μπαμπας μου ισως να κανει και περισσοτερες απο τη μητερα μου!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 14:24, 28-08-08:

Βέβαια αν, γιατί αν βρεθούν στο δρόμο μου άτομα με τέτοιες αντιλήψεις που τις εκφράζουν μάλιστα με τέτοιο δογματισμό, μάλλον δεν θα έχουν και πολλή τύχη μαζί μου

-με συγχωρείτε για το οφ -
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

O ΓΙΩΡΓΟΣ-34 έγραψε: στις 15:00, 28-08-08:

στα 19 σου κανενας δεν θα εχει τυχη διπλα σου....οταν συνηδητοποιησεις ομως τι ζητας και τι μπορεις να δωσεις θα γελας με αυτα που ελεγες το 2008....φιλικα και συγνωμη
-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:09, 28-08-08:

στα 19 σου κανενας δεν θα εχει τυχη διπλα σου....οταν συνηδητοποιησεις ομως τι ζητας και τι μπορεις να δωσεις θα γελας με αυτα που ελεγες το 2008....φιλικα και συγνωμη
Δεν νομίζω ότι γνωρίζεις καλύτερα από την ίδια "τι ζητά και τι μπορεί να δώσει".
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

O ΓΙΩΡΓΟΣ-34 έγραψε: στις 15:09, 28-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Εγω με σιγουρια μπορω να σου αναφερω οτι ο μπαμπας μου ισως να κανει και περισσοτερες απο τη μητερα μου!
πρεπει τα βηματα να γινουν προσεχτικα και με την σειρα .....
ειναι θεμα επιλογων ολα οπως ειπαμε πιο πανω και συμφωνησες....
αν εχεις καταληξει με μια συνταξη και εισαι και σογαμπρος πηγαινεις και τα εγγονακια στο σχολειο
και καθως γυριζεις φερνεις και ψωμι....[μπορει να σε στελνει και για τσιγαρα ο γαμπρος σου]
αλλιως το κρατος μας δεν φημιζεται για την προνοια του......
το σιγουρο ειναι οτι ολοι θελουν αλλα λιγοι μπορουν..
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

O ΓΙΩΡΓΟΣ-34 έγραψε: στις 15:15, 28-08-08:

αν εχεις καταληξει με μια συνταξη και εισαι και σογαμπρος πηγαινεις και τα εγγονακια στο σχολειο
και καθως γυριζεις φερνεις και ψωμι....[μπορει να σε στελνει και για τσιγαρα ο γαμπρος σου]
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν νομίζω ότι γνωρίζεις καλύτερα από την ίδια "τι ζητά και τι μπορεί να δώσει".

σε αυτες τις ηλικιες εισαι κοριτσι και μιλας για αγορια...

οταν γινεις γυναικα η συμβιβαζεσαι με τα παντα για να εχεις αντρα η βρισκεις μισθωτο συγκατοικο που σε [αγαπαει] για να μην μπει φυλακη..

αυτος απ'ολα κανει οχι μονο δουλειες και το ονομα των πεθερικων του θα βγαλει και το αμαξι θα σου πλενει προκειμενου να τον στειλεις πισω στο χωριο.................
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 15:25, 28-08-08:

εγω και ολες τις δουλειες του σπιτιου ξερω να κανω και εχω την ανεση να φερνω γυναικα για να τα κανει.
ειμαι στα 34 και οταν ημουν μικρος επαιζα με αυτοκινητακια και ακομα ετσι παραμενω.........................
τωρα βεβαια να βαλω μια γυναικα στο σπιτι που θα θελει να με κανει να παιζω με κουκλες και για ανταλαγμα να μου στερησει και ολες τις αλλες γυναικες το θεωρω τουλαχιστον παραλογη απαιτηση και μου ακουγεται αστειο..............................................

φανταστειτε κοριτσια να γνωριζατε αντρες που να ζητουσαν να στρογυλοκαθισουν διπλα σας και να τους δινεται τα χρηματα σας για να αλλαζουν αυτοκινητα....
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.........................................................

υ.γ. ΑΝ ο κοσμος ηταν ετσι οπως τον φανταζονται μερικες θα ειχα κανει αλλαγη φυλλου και θα ειχα λυσει ολα μου τα προβληματα...
'Εχεις απόλυτο δίκιο ..... η γυναίκα έχει γεννηθεί για να είναι "δουλάρα σου"!
Άσε που αν πλύνεις κανα πιάτο, θα σε πούνε "ντιντι"

Εσύ βέβαια μπορείς!....

σε αυτες τις ηλικιες εισαι κοριτσι και μιλας για αγορια...

οταν γινεις γυναικα η συμβιβαζεσαι με τα παντα για να εχεις αντρα η βρισκεις μισθωτο συγκατοικο που σε [αγαπαει] για να μην μπει φυλακη..

σε αυτ
Εξαιρετικές απόψεις!!!! Συγχαρητήρια!!!!
Μόνο κάνε λίγο πίσω .... μη σε πάρει καμιά αδέσποτη από τον καβγά που θα ρίξουμε όλες εδωμέσα για το ποιά θα σε πρωτοπαντρευτεί!!!!! Φιλικά, πάντα!!!!
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 15:29, 28-08-08:

την kalypso και τη Michelle τις "απέρριψες" ως μη ικανές να έχουν κατασταλαγμένη/σίγουρη/σωστή γνώμη για το θέμα ως... μικρές και ως...κορίτσια ακόμα (vs γυναίκες)...

Στη ciby (που είναι 31 όπως βλέπεις) και σε μένα (που είμαι 27) και έχουμε ίδιες απόψεις με τα "κορίτσια" ποιό είναι το επιχείρημά σου αναρωτιέμαι?
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:31, 28-08-08:

...Αν δε με απατά η μνήμη μου, μερικές σελίδες πιο πίσω, υπάρχει η ιδανική γυναίκα για τα γουστα του! Άρα, κανέναν λόγος ανησυχίας!

"όμοιος τον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα!"
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 15:33, 28-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
την kalypso και τη Michelle τις "απέρριψες" ως μη ικανές να έχουν κατασταλαγμένη/σίγουρη/σωστή γνώμη για το θέμα ως... μικρές και ως...κορίτσια ακόμα (vs γυναίκες)...

Στη ciby (που είναι 31 όπως βλέπεις) και σε μένα (που είμαι 27) και έχουμε ίδιες απόψεις με τα "κορίτσια" ποιό είναι το επιχείρημά σου αναρωτιέμαι?
Έλα τώρα Ρεζ .... εμείς είμαστε ακαμάτρες, γιατί δουλεύουμε όλη μέρα και μετά έχουμε την ποταπή απαίτηση να μας βοηθάει ο σύζυγος στο σπίτι!!!!!!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:22, 28-08-08:

Καλη θεληση και φιλοτιμο να υπαρχει, να βοηθανε ολοι στο σπιτι. Δεν θα χουν ολοι τα ιδια ωραρια και τα ιδια τρεξιματα, θελει και κατανοηση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 28-08-08 στις 18:05. Αιτία: split
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,243 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 17:12, 28-08-08:

Αν ο κόσμος ήταν όπως τον φαντάζονται μερικοί (και η γιαγιά μου), καλύτερα όλες οι γυναίκες να κάνανε αλλαγή φύλου για να ζήσουν σαν άνθρωποι.

Η πλάκα είναι ότι ο μέσος Έλληνας, όλα αυτά τα μεταφράζει ως κρίση αξιών και νόθευση των ρόλων () που έχουν τα δύο φύλα στην κοινωνία.

Με τα χρόνια βαδίζουμε προς το καλύτερο ως κοινωνία.

-petros
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    olivi@