Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Kαι δεν με λές ρε κοπελια...
Επίσης μπορείς να μου πεις, για την πόρσε θα χρειαστώ 2 θέσεις πάρκινγκ ή νομίζεις η μία φτάνει?
Κι έχω και ένα θέμα, το pool boy δεν καθαρίζει καλά τα φύλα που πέφτουν μες στην πισίνα, λες να του πω τπτ ή να μην τον ενοχλήσω γιατί δεν βρίσκεις και εύκολα pool boys τη σήμερον ημέρα?
Κι αυτός ο κηπουρός...1000 φορές του έχω πει να μην κλαδεύει τον Ιούνιο!
:P:P

:lol::lol:
Πες το ψεμματα χρυσο μου!!! μια θεση δεν ειναι αρκετη!!! Μα πως θα περνει τον αερα της αμα την εχεις κλεισμενη σε ενα παρκιν, χρειαζεσαι αλλο ενα να βλεπει ουρανο! Αμα ειναι καλο το πουλ μπου μην του πεις τιποτα και το χασουμε το παλικαρι!:P

Εεε μα μου λεει για Φιλιππινεζες ο απαυτος ο ξωπισω, να μην ανταπαντησω;; Θα'σκαγα!!!:D Προσαρμοζομαι ευκολα ομως στις συζητησεις, δεν μπορεις να πεις, ε;;;:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
:lol::lol:

Εεε μα μου λεει για Φιλιππινεζες ο απαυτος ο ξωπισω, να μην ανταπαντησω;; Θα'σκαγα!!!:D Προσαρμοζομαι ευκολα ομως στις συζητησεις, δεν μπορεις να πεις, ε;;;:lol::lol:

Νικο με λενε,δε θυμαμαι να με βαφτισαν ''απαυτο-ξωπισω''!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Christinelle εγώ ξεσκονίζω όποτε δημιουργείται μια λεπτή στρώση σκόνης πάνω στα έπιπλα. Μία φορά τη βδομάδα? Λογικά μία, εκτός αν μέσα στην βδομάδα περιμένουμε κόσμο στο σπίτι, οπότε τα ξαναπερνάω λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ξεσκόνισμα...
μια φορά το χρόνο να το αφήσω??? :P

Στο δωμάτιο που κοιμόμαστε μια φορά τη βδομάδα.
Σε σαλόνια και τα συναφή... όποτε κάνω "βαθύ καθάρισμα". Σε περιόδους προκοπής είναι μια φορά το μήνα αλλά σε περιόδους πήζω/βαριέμαι/προτιμώ να σπάω πέτρες παρά να καθαρίσω μπορεί να περάσει και 6μηνο χωρίς να δουν ξεσκονόπανο πάνω τους οι επιφάνειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νικο με λενε,δε θυμαμαι να με βαφτισαν ''απαυτο-ξωπισω''!:hmm:

Δε θυμομουν ποιος το ειχε γραψει. Εσυ θυμασαι παντα σε ποιον εχεις απαντησει; Ε δε σε εβρισα βρε, ο ξωπισω ειπα, αφου πισω ησουν και ο απαυτος επειδη δε θυμομουν ποιος το ειχε γραψει. Πες με απαυτη να πατσισουμε!:P Μην παρεξηγεισαι, χιουμορ κανω:) Ασε που αυτο με τη Φιλιππινεζα ηταν κορυφαια τραγικη ειρωνία, διοτι οταν το διαβασα ηταν οι μερες που ανακοινωναν για τη Συνοδο Κορυφης με θέμα την... κρίση χρέους της ευρωζώνης και κατ'επεκταση και της δικής μας...:Pκαι ετοιμαζόταν κι ο... δικός μας... ξες ο ομορφούλης Διδυμος, αλλά επαθε λεει κατι το μάτι του και δεν μπορεί λεει ο γιατρος του να ταξιδεψει.. Παλι εκτος παω να βγω.:redface: Το σωζω πιστευω---> Που λες, για να μη βγουμε και οφ, θεωρω πως....... τη σημερον ημερα (!!!), οι Φιλιππινεζες ειναι ενας τροπος να διωχνουμε την πολλη βρωμια, αλλα αν δε βαλουμε κι εμεις το χερακι μας, θα εχουμε θεμα:P


υσ. Τελικα δεν ειμαι η μονη που ξεσκονιζω οποτε.... το θυμαμαι! Ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δε θυμομουν ποιος το ειχε γραψει. Εσυ θυμασαι παντα σε ποιον εχεις απαντησει; Ε δε σε εβρισα βρε, ο ξωπισω ειπα, αφου πισω ησουν και ο απαυτος επειδη δε θυμομουν ποιος το ειχε γραψει. Πες με απαυτη να πατσισουμε!:P Μην παρεξηγεισαι, χιουμορ κανω:) Ασε που αυτο με τη Φιλιππινεζα ηταν κορυφαιο διοτι οταν το διαβασα ηταν οι μερες που ανακοινωναν για τη Συνοδο Κορυφης με θέμα την κρίση χρέους της ευ:clapup:ρωζώνης και κατ'επεκταση και της δικής μας...:Pκαι ετοιμαζόταν κι ο... δικός μας... ξες ο ομορφούλης Διδυμος, αλλά επαθε λεει κατι το μάτι του και δεν μπορεί λεει ο γιατρος του να ταξιδεψει..

Ναι βρε το καταλαβα,δεν παρεξηγησα.Απλα το ριξα εδω το Φιλιπινεζικο,γιατι οταν θα γινω δασκαλος και θα χω τη δικη μου επαυλη με το μισθο τον παχυλο που θα παιρνω,δεν θα καθομαι να κανω εγω :Pτις δουλειες ο μεθιστανας...καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blur

Νεοφερμένος

Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Λολ .. τελικά κανείς δε το γουστάρει το καθάρισμα ( ούτε έγω άλλωστε)! Πάντως στο δικό μας το σπίτι πέφτει 50% - 50%
και πιστεύω και ότι έτσι πρέπει. Και όυτε φιλιπινέζες ούτε τίποτα.. ολοι δουλεύουν αλλά λεφτά δε περισσεύουν και γιατί άλλωστε να πληρώσω για κάτι που το κάνω και εγώ και μάλιστα τέλεια!
¨??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο κουμπαρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Να ναι καλα η μανουλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Να ναι καλα η μανουλα!!!

Στην ηλικία σου ξέρεις τι έκανα εγώ;

Έφερνα τα υλικά από το ραφάκι στη μάνα μου για να μαγειρέψει.

Παρακολουθούσα τη διαδικασία μαγειρέματος (ενίοτε συμμετείχα), χωρίς βέβαια να προσέχω αρκετά ώστε να μάθω αλλά τουλάχιστον της έκανα παρέα με κουβέντα όσο το αδερφάκι μου έπαιζε στον υπολογιστή.

Καθάριζα και έστρωνα το τραπέζι για να φάμε.

Είχα μια γωνίτσα στο πρώτο μας σπίτι όπου τη διατηρούσα μονίμως καθαρή.

Τώρα που έφτιαξαν οι γονείς μου το βαλντεροανάκτορο, όταν πάω εκεί, έχω πολύ μεγαλύτερο και αποκλειστικό χώρο τον οποίο πάλι διατηρώ καθαρό για όσες μέρες μείνω. Τα πράγματα που φέρνω από την Αθήνα μαζί μου, είναι μονίμως σε σακουλίτσες και τσαντάκια και βαλιτσούλες όταν δεν χρησιμοποιούνται, έτσι δε συφιλιάζω τη μάνα μου και φυσικά δεν χάνω και κανένα αντικείμενο κι εγώ!

Και μην ξεχάσω την κλασσική μαλακία που κάνει ο κόσμος και την κατάλαβα όταν ξεκίνησα να "συντηρώ/καθαρίζω" το δικό μου σπίτι εδώ στην Αθήνα. ΠΟΤΗΡΙΑ! Ένα ποτήρι για νερό, ένα για κοκακόλα, ένα για πορτοκαλάδα κι ένα για μπύρα. Ένα δηλαδή δε σου αρκούσε να το ξεπλύνεις στη χειρότερη ε; Κλασσικός αδερφός μου όποτε έρχεται αυτό κάνει. Εγώ θα τα πλύνω μετά όμως!:P

Όποτε πάει η μάνα μου στην Πάτρα, βρίσκει στην κουζίνα του κι άλλη μια έκδοση του Stronghold με νέα κάστρα από πιάτα και τάφρους (κουζινικά σκεύη γεμάτα ....απροσδιόριστα υγρά):P


Λοιπόν, άμα την αγαπάς τη μανούλα σου όπως κι εγώ, βόηθα την. Και εκείνη θα το εκτιμήσει και θα χαρεί, κι εσύ θα γίνεις άνθρωπος και δε θα μεταφέρεις τέτοια κουσούρια στη μελλοντική σου κοπέλα-γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχουμε εδώ στο γραφείο ενα παιδί, το οποιο κατά τα άλλα είναι συμπαθέστατο, αλλά κάνει το εξής.
Όταν έχει πιει τον καφέ του, ή έχει φάει το φαγητό του (το μεσημέρι σταματάμε για διάλειμμα), πάει και το ποτήρι και το πιάτο στο νεροχύτη, για να του το πλύνουμε εμείς. Στο δικό του μυαλό, πλένουν μόνο οι γυναίκες, αυτό του χει μάθει η οικογένειά του ότι είναι το λογικό. Και δεν το κάνει καθόλου για να μας μειώσει. Είναι φιλότιμο παιδί, ο πρώτος που τρέχει όταν κάποιος μας κάτι χρειαστεί, όλο να βοηθήσει κτλ. Φυσικά κανείς μας για πολύ καιρό δεν του έπλενε το πιάτο του και στο τέλος τα πλένει μόνος του. Όμως πάντα μα πάντα, έχει αυτό το παραπονεμένο ύφος του στυλ "Μα τί με βάζετε να κάνω, αφού δεν είναι δική μου δουλειά αυτό.."...
Το αστείο ήταν το εξής. Μ αυτό το παιδί έχουμε γίνει πολύ φίλοι. Ε η μαμά του μαγειρεύει τέλεια. Μια μέρα δοκίμασα μια μπουκιά από τα γεμιστά της μαμάς του, και του λέω αστειευεόμενη "Α.. Να πεις στη μαμά σου να με υιοθετήσει, θα μαστε αδελφάκια και θα τρώω κι εγώ τα γεμιστά σου!". Και τί μου απάντησε? "Ναι αμέ, θα χαρεί η μαμά μου. Θα κάνεις τις δουλειές του σπιτιού". Δηλαδή δεν του ρθε να μου πει ότι η μάνα του θα χαρεί που θα αποκτησει κόρη (έχει δυο γιους), ή που θα χει και ένα τρίτο παιδί κτλ, όοοοοοοχχχχχχχχχχιιιιι.. Αυτόματα, η σκέψη μιας ακόμα γυναίκας στο σπίτι συνδυάζεται με το ότι θα κάνει δουλειές... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Στην ηλικία σου ξέρεις τι έκανα εγώ;

Έφερνα τα υλικά από το ραφάκι στη μάνα μου για να μαγειρέψει.

Παρακολουθούσα τη διαδικασία μαγειρέματος (ενίοτε συμμετείχα), χωρίς βέβαια να προσέχω αρκετά ώστε να μάθω αλλά τουλάχιστον της έκανα παρέα με κουβέντα όσο το αδερφάκι μου έπαιζε στον υπολογιστή.

Καθάριζα και έστρωνα το τραπέζι για να φάμε.

Είχα μια γωνίτσα στο πρώτο μας σπίτι όπου τη διατηρούσα μονίμως καθαρή.

Τώρα που έφτιαξαν οι γονείς μου το βαλντεροανάκτορο, όταν πάω εκεί, έχω πολύ μεγαλύτερο και αποκλειστικό χώρο τον οποίο πάλι διατηρώ καθαρό για όσες μέρες μείνω. Τα πράγματα που φέρνω από την Αθήνα μαζί μου, είναι μονίμως σε σακουλίτσες και τσαντάκια και βαλιτσούλες όταν δεν χρησιμοποιούνται, έτσι δε συφιλιάζω τη μάνα μου και φυσικά δεν χάνω και κανένα αντικείμενο κι εγώ!

Και μην ξεχάσω την κλασσική μαλακία που κάνει ο κόσμος και την κατάλαβα όταν ξεκίνησα να "συντηρώ/καθαρίζω" το δικό μου σπίτι εδώ στην Αθήνα. ΠΟΤΗΡΙΑ! Ένα ποτήρι για νερό, ένα για κοκακόλα, ένα για πορτοκαλάδα κι ένα για μπύρα. Ένα δηλαδή δε σου αρκούσε να το ξεπλύνεις στη χειρότερη ε; Κλασσικός αδερφός μου όποτε έρχεται αυτό κάνει. Εγώ θα τα πλύνω μετά όμως!:P

Όποτε πάει η μάνα μου στην Πάτρα, βρίσκει στην κουζίνα του κι άλλη μια έκδοση του Stronghold με νέα κάστρα από πιάτα και τάφρους (κουζινικά σκεύη γεμάτα ....απροσδιόριστα υγρά):P


Λοιπόν, άμα την αγαπάς τη μανούλα σου όπως κι εγώ, βόηθα την. Και εκείνη θα το εκτιμήσει και θα χαρεί, κι εσύ θα γίνεις άνθρωπος και δε θα μεταφέρεις τέτοια κουσούρια στη μελλοντική σου κοπέλα-γυναίκα.

Πες τα βρε παιδί μου, πες τα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έχουμε εδώ στο γραφείο ενα παιδί, το οποιο κατά τα άλλα είναι συμπαθέστατο, αλλά κάνει το εξής.
Όταν έχει πιει τον καφέ του, ή έχει φάει το φαγητό του (το μεσημέρι σταματάμε για διάλειμμα), πάει και το ποτήρι και το πιάτο στο νεροχύτη, για να του το πλύνουμε εμείς. Στο δικό του μυαλό, πλένουν μόνο οι γυναίκες, αυτό του χει μάθει η οικογένειά του ότι είναι το λογικό. Και δεν το κάνει καθόλου για να μας μειώσει. Είναι φιλότιμο παιδί, ο πρώτος που τρέχει όταν κάποιος μας κάτι χρειαστεί, όλο να βοηθήσει κτλ. Φυσικά κανείς μας για πολύ καιρό δεν του έπλενε το πιάτο του και στο τέλος τα πλένει μόνος του. Όμως πάντα μα πάντα, έχει αυτό το παραπονεμένο ύφος του στυλ "Μα τί με βάζετε να κάνω, αφού δεν είναι δική μου δουλειά αυτό.."...
Το αστείο ήταν το εξής. Μ αυτό το παιδί έχουμε γίνει πολύ φίλοι. Ε η μαμά του μαγειρεύει τέλεια. Μια μέρα δοκίμασα μια μπουκιά από τα γεμιστά της μαμάς του, και του λέω αστειευεόμενη "Α.. Να πεις στη μαμά σου να με υιοθετήσει, θα μαστε αδελφάκια και θα τρώω κι εγώ τα γεμιστά σου!". Και τί μου απάντησε? "Ναι αμέ, θα χαρεί η μαμά μου. Θα κάνεις τις δουλειές του σπιτιού". Δηλαδή δεν του ρθε να μου πει ότι η μάνα του θα χαρεί που θα αποκτησει κόρη (έχει δυο γιους), ή που θα χει και ένα τρίτο παιδί κτλ, όοοοοοοχχχχχχχχχχιιιιι.. Αυτόματα, η σκέψη μιας ακόμα γυναίκας στο σπίτι συνδυάζεται με το ότι θα κάνει δουλειές... :eek:


Πάντως, αν κάποιος άντρας έχει ζήσει μόνος του ως φοιτητής και είναι καθαρός γενικά, μπορεί να έρθει και στη θέση της κοπέλας και να βοηθάει και να συμμετέχει σε όλα.
Έχει βάλει δηλαδή και το πλυντήριο του, έχει ρίξει και το σφουγγάρισμα.. Έχει κρατήσει δηλαδή ένα σπίτι, για 4 χρόνια, καθαρό.. ή έστω σχεδόν καθαρό και βιώσιμο.

Χωρίς βέβαια να είναι προϋπόθεση έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως, αν κάποιος άντρας έχει ζήσει μόνος του ως φοιτητής και είναι καθαρός γενικά, μπορεί να έρθει και στη θέση της κοπέλας και να βοηθάει και να συμμετέχει σε όλα.
Έχει βάλει δηλαδή και το πλυντήριο του, έχει ρίξει και το σφουγγάρισμα.. Έχει κρατήσει δηλαδή ένα σπίτι, για 4 χρόνια, καθαρό.. ή έστω σχεδόν καθαρό και βιώσιμο.

Χωρίς βέβαια να είναι προϋπόθεση έτσι;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Φυσικά όμως πάνω απ όλα χρειάζεται και καλή θέληση. Πιστεύω ότι και ως φοιτητής να μην έχει ζήσει κανείς, αν έχει τη θέληση να βοηθήσει, κάτι θα βρει να κάνει. Να πλύνει πιάτα, να σκουπίσει, να βάλει ένα πλυντήριο, κάτι θα βρει. Όλα τα άλλα απλά μου δείχνουν ότι δεν θέλει να προσπαθησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Η γυναικα, και θα πει και ενα τραγουδι, θα φτιαξει ενα σαντουιτς, και οταν το θελουμε "if you know what i mean"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Η γυναικα, και θα πει και ενα τραγουδι, θα φτιαξει ενα σαντουιτς, και οταν το θελουμε "if you know what i mean"

Τι άλλο θα λεγες στα 18? Μεγαλώνοντας θα βρεθεί καμια καλή Χριστιανή να σου ρίξει καμιά παντόφλα και θα στρώσεις κι εσύ! :P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η γυναικα, και θα πει και ενα τραγουδι, θα φτιαξει ενα σαντουιτς, και οταν το θελουμε "if you know what i mean"
Εχεις λιώσει στο 9gag ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.

mourningStar

Νεοφερμένος

Ο mourningStar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποιος θα τις κανει?Η γυναικα που δεν θα θελει να θεωρει τον εαυτο της ενα κομματι κρεας που βαζει καλλυντικα και θελει μονο να εχει γκομενους(ερωμενους,φιλους,μπουφρεντς).Βαρεθηκα τις ακαματες,βαλε ενα φαγητο στο τσουκαλι,δεν θα υποστεις πτωση των οπισθιων σου.Η φυση σε εκανε για 2 λογους,να κανεις παιδια και οτι συνεπαγεται και μα φροντιζεις το σπιτι.Αν θες να το παιξεις φεμινιστρια,μην κυκλοφορας με μινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ σε ότι αφορά δουλειές του σπιτιού δεν μπορώ να έχω κανέναν στα πόδια μου, όσο αντέχω να περνάνε όλα από τα χέρια μου θα τα κάνω μόνη μου, έχω και μια μανία με την καθαριότητα, είμαι και ξεροκέφαλη και δεν παίζει να τον εμπιστευόμουν να καθαρίσει την τουαλέτα πχ σε στυλ "δεν το κάνεις καλά, θα το κάνω εγώ", αν κάνει και αυτός δουλειές στο σπίτι θα κουραζόμαστε και οι δύο γιατί στάνταρ θα πήγαινα να καθαρίσω και εγώ για δεύτερη φορά (είπαμε, δεν τα κάνεις όπως έγω!)!

Από την άλλη δεν θα με χαλούσε καθόλου να έφτιαχνε αυτός το βραδινό ή γενικά το φαί μιας και με την κουζίνα δεν τα πάω καλά :P

Δουλειές που θα ήθελα να κάνει: συνεργείο το αμάξι, λογαριασμούς (δεν αντέχω τις ουρές :P), σούπερ μάρκετ να πηγαίνουμε μαζί, και αν μπορεί να σηκώνει/τινάζει/πλένει τα χαλιά εγώ ούτε σε όνειρο δεν μπορώ να τα κουβαλήσω τέτοιο σαμιαμίδι που είμαι :redface:


Και τέλος, οπωσδήποτε θα απαιτούσα βοήθεια σε όλες τις δουλειές μόνο σε μια περίπτωση...μετά από γέννα, για ένα διάστημα μέχρι να βρω ισορροπίες με το μπέμπη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top