Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,582 μηνύματα σε 75,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 183 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

adsl και ΟΤΕ

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:34, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από knowhow.gr
Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι συνδέσεις των 384 kbps θα γίνουν 786, οι συνδέσεις των 512 θα γίνουν συνδέσεις των 1024 kbps και οι συνδέσεις του 1 Μbps θα γίνουν 2 Mbps. Η μετάβαση των χρηστών στις υψηλότερες ταχύτητες θα γίνει χωρίς κόστος για τους ίδιους και με στόχο να βγει η χώρα και ο ΟΤΕ από τον κατάλογο των ακριβών και χαμηλής ταχύτητας συνδέσεων προς τους χρήστες / πελάτες
πολυ καλη ειδηση ... αντε ετσι να ανεβενουμε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,256 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 17:37, 18-05-06:

Δηλαδή, αν ισχύουν οι πληροφορίες, εγώ που έχω 384, θα αναβαθμιστεί σε 786 και θα πληρώνω κανονικά όσα θα πλήρωνα για 384;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:40, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Δηλαδή, αν ισχύουν οι πληροφορίες, εγώ που έχω 384, θα αναβαθμιστεί σε 786 και θα πληρώνω κανονικά όσα θα πλήρωνα για 384;
Κι όχι μόνο εσυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ: 768 είναι το σωστό! Φτού μας δίνουν ψεύτικες ελπίδες για 18kbps παραπάνω!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:42, 18-05-06:

Μπορεί να πω μ@λ@κια αλλα θα ρισκάρω!
Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες η μόνο σε συνδέσεις της Οτενετ? Εγω με hol θα έχω 78τόσο?
Το ΄σωσα?
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 17:44, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Μπορεί να πω μ@λ@κια αλλα θα ρισκάρω!
Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες η μόνο σε συνδέσεις της Οτενετ? Εγω με hol θα έχω 78τόσο?
Το ΄σωσα?
κι εγώ την ίδια απορία έχω. χρησιμοποιώ forthnet!
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:47, 18-05-06:

Άλλο η γραμμή και άλλο η πρόσβαση. Ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις γραμμές σε 768 κλπ. Η πρόσβαση με κάποιον παροχέα θα είναι ακόμα 384 εκτός κι αν αγοράσετε 768 όταν διατεθούν ή αν αναβαθμίσουν την πρόσβαση ομοίως και οι παροχείς.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:03, 18-05-06:

Κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο; Ποτε θα γινει το ολο νταβαντουρι;
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 18:14, 18-05-06:

Mην ενθουσιάζεστε ας περιμένουμε να δούμε..
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 18:23, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Άλλο η γραμμή και άλλο η πρόσβαση. Ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις γραμμές σε 768 κλπ. Η πρόσβαση με κάποιον παροχέα θα είναι ακόμα 384 εκτός κι αν αγοράσετε 768 όταν διατεθούν ή αν αναβαθμίσουν την πρόσβαση ομοίως και οι παροχείς.
όπερ σημαίνει ότι όταν αναβαθμίσει και η forthnet, τότε θα γίνει η αλλαγή και σε μένα, ε?
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:09, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
όπερ σημαίνει ότι όταν αναβαθμίσει και η forthnet, τότε θα γίνει η αλλαγή και σε μένα, ε?
Εαν έχεις ADSL in a Box (όπου έχεις γραμμή και πρόσβαση από τη Forthnet) πιθανότατα θα αναβαθμιστούν όλα μαζί.

Εαν έχεις πάρει λιανική τη γραμμή από ΟΤΕ (βλέπεις στο λογαριασμό του ΟΤΕ δηλαδή χρεώσεις για πάγια ADSL) και έχεις αγοράσει ξεχωριστά πχ. μια 6μηνη 384 πρόσβαση από φόρθνετ, τότε με βάση αυτή την φημολογία (γιατί δεν πρόκειται περι είδησης ή ανακοίνωσης) θα έχεις γραμμή 768 και πρόσβαση ακόμα 384. (Στην πράξη οι ταχύτητες που θα πιάνεις θα είναι ελαφρώς αυξημένες σε σχέση με τις σημερινές.) Αν θες και 768 πρόσβαση, θα πρέπει να περιμένεις να σε αναβαθμίσει η Φόρθνετ/να αγοράσεις πακέτο αν βγει.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 19:16, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εαν έχεις ADSL in a Box (όπου έχεις γραμμή και πρόσβαση από τη Forthnet) πιθανότατα θα αναβαθμιστούν όλα μαζί.
εύχομαι να έχεις δίκιο οεο!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 19:28, 18-05-06:

adsl in a box 6 μηνη εχω. λιγα καταλαβα.. μαλλον εννοεις οτι αν γινει αυτο τελικα, θα ισχυει ¨αυτο: "θα έχεις γραμμή 768 και πρόσβαση ακόμα 384. (Στην πράξη οι ταχύτητες που θα πιάνεις θα είναι ελαφρώς αυξημένες σε σχέση με τις σημερινές.) " ε?
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 19:29, 18-05-06:

αντε ρεεεεεεε! μακαρι!
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε: στις 19:50, 18-05-06:

εγώ που θα βάλω δσλ σε ένα μήνα θα το προλάβω?
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 19:55, 18-05-06:

Θα έχω 1024 kbps!!! Ίσως...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:02, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από xristinaki
εγώ που θα βάλω δσλ σε ένα μήνα θα το προλάβω?
Αν βαλεις του οτε τοτε δεν παιζει ρολο ποτε θα βαλεις η αν εχεις ειδη.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 20:14, 18-05-06:

Το θέμα είναι πότε θα ισχύσει αυτό...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,256 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:26, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Το θέμα είναι πότε θα ισχύσει αυτό...
Αρχική Δημοσίευση από knowhow.gr
"Άσπρη" μέρα θα δουν από τον Σεπτέμβριο οι χρήστες ευρυζωνικών συνδέσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ έχει δρομολογήσει την αύξηση της ονομαστικής ταχύτητας των συνδέσεων ADSL για όλους τους πελάτες του και μάλιστα χωρίς χρέωση.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:47, 18-05-06:

και ξαφνικά μου ήρθε μια "μαύρη" ιδεα....
αν όλα αυτά είναι μούφα ώστε να "πουλήσει" κάργα ο ΟΤΕ?

να... αμέσως αμέσως, όσοι δεν έχουν, φυσικά και σκεφτονται να βάλουν σύνδεση με τον ΟΤΕ ώστε να έχουν απολαβές από το γεγονός αν και όταν συμβει
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:53, 18-05-06:

Εγω να πω την αληθεια αυτο που πιστευω ειναι οτι θα γινει οπως με την αναβαθμιση του adsl 384 σε 512 ... απλως θα πεσουν οι τιμες τοσο που η 384 θα κοστιζει 768 και η 512 θα κοστιζει 1024. Αρα στην ουσια ειναι οτι ιδιο γιατι με ενα τηλεφωνο καποιος με τα ιδια λεφτα θα εχει αναβαθμιση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • ADSL και Caller ID - Από dooo
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-10 στις 08:08.
    • ADSL internet - Από integral
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-09 στις 21:53.
    • Τηλεφωνο-ADSL - Από Dark_kronos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-04-09 στις 19:24.
    • Σύνδεση adsl - Από Fosa
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-08 στις 21:35.
    • Και εγένετο ... adsl - Από BReaTHeR
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-07-07 στις 17:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα