Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,489 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 222 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς πιάνεις κουβέντα με κάποιον/α;

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 04:43, 21-05-06:

Πώς μπορούμε να πιάσουμε κουβέντα με κάποιον/α;
Φυσικά δεν αναφέρομαι σε ήδη επικρατούσες σχέσεις, αλλά με κάποιον/α που μπορεί να γνωρίζετε λίγο έως και καθόλου και σας έχει αποσπάσει το ενδιαφέρον και τη προσοχή. Στην αρχή το καλύτερο είναι να πλησιάζουμε το άλλο άτομο φιλικά ώστε να το γνωρίσουμε καλύτερα και ύστερα να προχωρήσουμε.
Με ποιο τρόπο κινείστε και τραβώντας τη προσοχή του/της άλλης ξεκινάτε μια συζήτηση;

Μπορείτε να αναφέρεται και προσωπικές εμπειρίες [μερικοί όλο και κάποιες τρέλες θα έχετε κάνει προκειμένου να τραβήξετε το ενδιαφέρον κάποιου/ας ].
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε: στις 05:39, 21-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
.. Στην αρχή το καλύτερο είναι να πλησιάζουμε το άλλο άτομο φιλικά ώστε να το γνωρίσουμε καλύτερα και ύστερα να προχωρήσουμε.
Με ποιο τρόπο κινείστε και τραβώντας τη προσοχή του/της άλλης ξεκινάτε μια συζήτηση;
Διαφωνω παντα ξεκινα κανεις επιθετικα, διοτι ο 'χρονος ειναι ... κριμα' οπως λεει και ενας γνωστος καλλιτεχνης ..
Κλασικες αμερικανιες για αγριο μπασιμο:
"I just lost my phone number, may I borrow yours?"

ή το αλλο

"If I had to rearrange the alphabet I would put U and I together ..."
1
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 11:14, 21-05-06:

Δεν υπαρχουν στανταρ...δεν μπορω να πω οτι ακολουθω παντα μια συγγεκριμενη γραμμη...
Αναλογος το τι μου βγαζει ο αλλος *γενικα σαν ατομο-εικονα-προσωπικοτητα* κανω και το αναλογο "πλησιασμα".
Π.Χ. την κοπελα μου τωρα την "πλησιασα" με τελειως διαφορετικο τροπο απ' οτι εχα κανει σε μια αλλη κοπελα μερικους μηνες πιο πριν.
(σιγουρα ομως στον ολο τροπο που κινεισαι παιζουν οι "εμπειριες", η ηλικια - και η δικια σου και σε αυτην που "στοχευεις"- κτλ κτλ.)
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:29, 21-05-06:

χαλαρά και φυσικά χωρίς πολλά πολλά μέχρι να δω ότι ο άλλος αξίζει όντως το ενδιαφέρον μου..... κοινώς άνετα και στο φιλικό

μου έχει τύχει πολλές φορές να δω ένα φόρεμα σε μια βιτρίνα που είπα wow! το θέλω αυτό! αλλά όταν πήγα να το δω απο κοντα και να το προβάρω ήταν κακοραμμένο κακής ποιότητας κλπ
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 14:10, 22-05-06:

Δεν μπορώ να πω ότι έχω πλησιάσει ποτέ κάποιον άγνωστο για να του πιάσω κουβέντα. Είμαι παραδοσιακή και προτιμώ να κάνει ο άντρας το πρώτο βήμα.Από κει και πέρα θα συμπεριφερθώ ανάλογα με την περίπτωση.
Το καλύτερο πάντως είναι να είσαι ο εαυτός σου και το πιο πιθανό είναι να πάνε όλα καλά.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 14:47, 22-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
χαλαρά και φυσικά χωρίς πολλά πολλά μέχρι να δω ότι ο άλλος αξίζει όντως το ενδιαφέρον μου..... κοινώς άνετα και στο φιλικό

μου έχει τύχει πολλές φορές να δω ένα φόρεμα σε μια βιτρίνα που είπα wow! το θέλω αυτό! αλλά όταν πήγα να το δω απο κοντα και να το προβάρω ήταν κακοραμμένο κακής ποιότητας κλπ
Συμφωνω εννοειται!
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 14:53, 22-05-06:

Θα συμφωνήσω με την prime. Συνήθως δεν κάνω εγώ το πρώτο βήμα, απλά αφήνω να καταλάβει ο "ενδιαφερόμενος" ότι αν πλησιάσει δεν θα βρει μπροστά του "κλειστή πόρτα".
1
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 15:03, 22-05-06:

Κι εγω της παλιας σχολης!
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 16:35, 22-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Κι εγω της παλιας σχολης!
Μια από τα ίδια και γω..!
1
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 19:23, 25-03-12:

Πως μπορώ να πλησιάσω ένα αγόρι που μ'έχει τραβήξει το ενδιαφέρον? Συγκεκριμένα από κινητό προς το παρόν..
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 19:41, 25-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres
Πως μπορώ να πλησιάσω ένα αγόρι που μ'έχει τραβήξει το ενδιαφέρον? Συγκεκριμένα από κινητό προς το παρόν..
Στείλ'του μία ημίγυμνη(ή και γυμνή) φωτό.Αν δεν ανταποκριθεί,είναι ή γκεύ ή ασεξουαλικός.

Σοβαρά τώρα.
Μιάς και βλέπω πως είσαι μικρή ακόμα.Ρώτα τον για καμιά ταινία,μουσική,βιβλίο.
Ή αν πηγαίνετε στην ίδια τάξη,κάποια βοήθεια για το σχολείο.
1
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 20:10, 25-03-12:

Είναι 20 χρονών...
Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε: στις 20:14, 25-03-12:

Για να πιασεις κουβεντα με εναν ανθρωπο,θα πρεπει αρχικα να εχεις κοινα ενδιαφεροντα.Οποτε ρωτησε τον για κατι που απασχολει και τους 2.Εαν βλεπεις πως δεν εχετε κοινα ενδιαφεροντα,τοτε μαλλον δε χρειαζεται να πιασεις ''παραπανω'' κουβεντα μαζι του.
1
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 20:28, 25-03-12:

Ακούμε την ίδια μουσική..
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,855 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 20:33, 25-03-12:

ΟΜΙΤΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗΗΗΗ. σόρρυ για την ενόχληση ρε συ, αλλά κόλλησα ιό στο πισί και κάνει σα τρελό και είσαι ο μόνος που μπορεί να ξέρει τι να κάνω.
Μπορείς να με βοηθήσεις να μου πεις πώς να το φτιάξω;

Δίνω ρέστα το ξέρω. 8)
10
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 20:36, 25-03-12:

Χαχαχα..καλό!
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:42, 25-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
ΟΜΙΤΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗΗΗΗ. σόρρυ για την ενόχληση ρε συ, αλλά κόλλησα ιό στο πισί και κάνει σα τρελό και είσαι ο μόνος που μπορεί να ξέρει τι να κάνω.
Μπορείς να με βοηθήσεις να μου πεις πώς να το φτιάξω;

Δίνω ρέστα το ξέρω. 8)
Ναι, αμέ, έρχομαι από εκεί να σου κάνω format!
8
Παράθεση

zaratoustras

Νεοφερμένος

Ο zaratoustras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O zaratoustras who dares win! έγραψε: στις 21:21, 25-03-12:

Απλά πιάνεις κουβέντα,δεν υπάρχουν κανόνες προσέγγισης ανθρώπου!
1
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε: στις 21:37, 25-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres
Ακούμε την ίδια μουσική..
Στείλε του κάτι του στυλ "Έχεις να μου προτείνεις κανέναν καλό δίσκο να ακούσω;" ή κάτι τέτοιο.Φαντάζομαι για να λες για επικοινωνία μέσω κινητού,το κινητό θα το έχεις.

Και τρόποι για να πλησιάσεις υπάρχουν πολλοί.Όρεξη και φαντασία να έχεις.
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 21:58, 25-03-12:

Απευθυνσου στον Rempeske. Ολο και κατι θα εχει να σου προτεινει...
7
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια