Δε μπορώ να εγκαταστήσω ένα Joystick - Τι να κάνω;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Το joistic, αν σας λέει κάτι αυτό είναι της Trust, μοντέλο Predator SV 85 - Δύο άξονες και 2 κουμπιά - τίποτα το ιδιαίτερο. Μου έχει σπάσει τα νεύρα, δε μπορώ να το εγκαταστήσω, ενώ τη προηγούμενη φορά πρίν από κάτι μήνες δούλευε ρολόι. Λοιπόν, το συνδέω στη δεκαπεντάρα βασική θύρα παιχνιδιών του υπολογιστή όπου ταιριάζει (ΟΧΙ usb) και μετά ανοίγω το κομπιούτερ. Πάω Πίνακα ελέγχου και μετά ελεγκτές παιχνιδιών. (Παρεπιπτόντως, έχω Windows XP)Πατάω προσθήκη (Το έχει η λίστα) και το βγάζει στο πίνακα, ΑΛΛΑ δίπλα έχει την ένδειξη,''Δεν συνδέθηκε''. Προσπάθησα να ξανακάνω τη διαδικασία, αλλά μια από τα ίδια. Δε καταλαβαίνω, το έχω συνδέσει κανονικά, τί πάει στραβά? Ακόμα να πώ ότι το χειριστήριο ΔΕΝ συνοδευόταν με σίντι για εγκατάσταση τυχόν Drivers. Αναγνωριζόταν αυτόματα και δούλευε μια χαρά τις άλλες φορές που πήγαινα να το εγκαταστήσω. Τώρα, ο κομπιούτερ ΔΕΝ αναγνωρίζει καν το καινούργιο υλικό... :hmm: Έχετε καμιά ιδέα για το τί διάολο συμβαίνει εδώ? Παρακαλώ, αν έχετε μια οποιαδήποτε ιδέα πείτε τη, ίσως βοηθήσει - Μου 'χουν σπάσει τα νεύρα, δε μπορώ να παιξω το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς χειριστήριο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην ειναι Joystick

Το μονο που μου ερχετε τωρα στο μυαλο ειναι η περιπτωση να εχει χαλασει η θυρα και η μονη λυση να παρεις ενα game controler, νομιζω η τιμες τους κειμενονται γυρο στα 10-50?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Δοκίμασες να κάνεις Προσθήκη νέου υλικού στο σύστημα;
Κατα την αναζήτηση, μπορεί να στο εντοπίσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Δε νομίζω να είναι χαλασμένη η θύρα. Πάω: Πίνακας ελέγχου--->Σύστημα--->Υλικό--->Διαχείρηση συσκευών--->Ελεγκτές ήχου, βίντεο και παιχνιδιών--->Βασική θύρα παιχνιδιών, όπου λέει ότι αυτή η συσκευή λειτουργεί κανονικά.

Πέτρο, προσπάθησα μέσω της ''Προσθήκης νέου υλικού''. Τίποτα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ειναι παντα αξιοπιστο μεσων αυτο... Συχνα σου λεει οτι κατι δουλευει ενω στην ουσια δεν δουλευει. δεν λεω οτι οπωσδηποτε φταει αυτο, απλα για να ξερεις σε ενημερωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Με μεγάλη μου χαρά, ανακοινώνω ότι το πρόβλημα επιτέλους λύθηκε - Μου είχε σπάσει τα νεύρα. Το πήγα σε έναν ειδικό γιατί εγώ όσο και αν προσπάθησα δε κατάφερα να το λύσω, και το έφτιαξε. Είχε γίνει Disable (ένας Θεός ξέρει πώς) της βασικής θύρας ελεγκτών παιχνιδιών στο BIOS του υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top