Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,070 μηνύματα σε 75,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 349 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 18:02, 19-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Και απ΄ό,τι είδα στο άλλο topic, θες να παίξεις και crysis... Eδώ φίλε εγώ που για το μηχάνημα έχω δώσει πάνω από 1500 και δεν μπορώ να το παίξω. Αν θες gaming pc, ανεβάζεις το budget.
ενας φιλος παιζει κραισις μς 590 ευρω απο το χασλερ ανντ μιλερ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 18:14, 19-12-08:

Ναι, όταν λέω δεν μπορώ, εννοώ ικανοποιητικά. Αλλιώς με delay το παίζω κι εγώ. Εν πάσει περιπτώσει, εγώ θα σου προτείνω απλά να μην πάρεις έτοιμο μηχάνημα αλλά να το στήσεις εσύ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 18:27, 19-12-08:

[quote=ZedBlue;181889]Ναι, όταν λέω δεν μπορώ, εννοώ ικανοποιητικά. Αλλιώς με delay το παίζω κι εγώ. Εν πάσει περιπτώσει, εγώ θα σου προτείνω απλά να μην πάρεις έτοιμο μηχάνημα αλλά να το στήσεις εσύ.[/qu
αυτο κοστιζει....
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 18:28, 19-12-08:

Ναι,αλλά αξίζει:no1:
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 18:49, 19-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από PIL
Ναι,αλλά αξίζει:no1:
και μετα οικονομικη κριση σου λεει....
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:07, 19-12-08:

Δε γίνεται αυτό που λες, με desktop των 800 κάτι γίνεται, λάπτοπ με τίποτα.
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 19:15, 19-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Δε γίνεται αυτό που λες, με desktop των 800 κάτι γίνεται, λάπτοπ με τίποτα.
δεν λεω λαπτοπ
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 20:13, 19-12-08:

Οκ, δικό μου λάθος, διάβασα βιαστικά το πρώτο ποστ

Πάντως για ντεσκτοπ, μπορεις να βρεις ικανοποιητικό, όχι για τρελά πράματα, με 800 γιούροζ...
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε: στις 20:27, 19-12-08:

Ναι με 800 ευρά φτιάχνεις καλό σύστημα ... Με 500 λίγο δύσκολο... Μη φανταστείς τίποτα τρομερό βέβαια αλλά θα την κάνει τη δουλειά του. Δώσε βάση σε ram/κάρτα γραφικών/επεξεργαστή και κάνε συμβιβασμούς σε εξαρτήματα όπως σκληρό δίσκο και περιφερειακά.
Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 11:21, 20-12-08:

www.you.gr
εκει εχει καλους και φθηνους υπολογιστες:iagree:
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 18:07, 31-12-08:

καλο , να το παρω?http://www.multirama.gr/products/pro...0&catid=010100
Παράθεση

baki (Aντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε: στις 18:10, 31-12-08:

Oταν παταω στην περιγραφη δεν μου εμφανιζει τπτ
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 18:13, 31-12-08:

Καλούλης είναι για τα λεφτά του, η οθόνη δεν ξέρω τι λέει. Δεν ξέρω επίσης πως είναι τα μουλτιράμα απο άποψης εγγύησης και service, είναι αρκετά σημαντικό θέμα για μένα όταν κάνω τέτοιου είδους αγορές.
Για τη χρήση τον προορίζεις;

Άλλαξα τον τίτλο του θέματος λίγο για να είναι πιο σαφής.
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:26, 31-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Δεν ξέρω επίσης πως είναι τα μουλτιράμα απο άποψη εγγύησης και service, είναι αρκετά σημαντικό θέμα για μένα όταν κάνω τέτοιου είδους αγορές.
Να σου πω εγώ που έχω πάρει Noteboοk Multirama (Compal).Εγγύηση 3 χρόνια (όπως τόσο είναι και αυτό που θέλει το παιδί). Η οπτική μονάδα είχε ένα πρόβλημα, το πήγα, το τσεκάρανε επιτόπου, λένε δεν έχει κάτι (ενώ είχε) αλλά παρόλα αυτά μου το αλλάξανε. Το μόνο κακό ότι με είχανε όρθιο να περιμένω αρκετή ώρα μέχρι να εξυπηρετηθώ. Δύο χρόνια που το έχω, δεν έχει βγάλει κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα (μόνο κάτι κουλά στην εκκίνηση πού και πού αλλά από τότε που έβαλα linux είναι μια χαρά) και γενικά είμαι ικανοποιημένος.

Όσον αφορά το μηχάνημα, καλά κομμάτια έχει επάνω, αν το θες πολύ, αγόρασέ το, αν και γενικά είμαι κατά των έτοιμων και προτιμώ να τα διαλέξω εγώ ένα ένα τα κομμάτια.

Οθόνη Viewsonic, καλός χρόνος απόκρισης, μεγάλη και φθηνή, αυτό ήταν το μόνο review που βρήκα πρόχειρα:
I have returned this monitor to viewsonic not once but three times. The first monitor lasted about 6 months before it decided that everything should be yellow. The second one only survived 3 weeks before doing the same thing. The third one refused to display anything at all and I am STILL waiting for the fourth.
Εντάξει, την θάβει, αλλά να σου πω κι εγώ επειδή έχω Viewsonic.
Στον ενάμιση χρόνο πάνω, τρελάθηκε και πχ όταν άνοιγα το pc ή όταν άνοιγα ένα game και έτρεχε fullscreen έχανε το σήμα και δεν έδειχνε. Εν πάσει περιπτώση, παίρνω τηλ και οι άνθρωποι σε 3 εργάσιμες ήρθαν και μου την αντικατέστησαν με καινούργια χωρίς καν την ελέγξουν. Βέβαια και με την καινούργια κάτι παίζει με ένα pixel πού και πού, αλλά δε βαριέσαι...
Σαν ποιότητα είναι καλή η Viewsonic αλλά αν ξαναγόραζα οθόνη, μάλλον θα έπαιρνα άλλη μάρκα...

Εσύ αυτό που θα κάνεις είναι να ζητήσεις να δεις το μηχάνημα επιτόπου πριν έρθει σπίτι πώς δουλεύει και οπωσδήποτε να τσεκάρεις την οθόνη πώς δείχνει για να κρίνεις αν σου αρέσουν τα χρώματα, η φωτεινότητα κλπ.
Παράθεση

John Ras (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O John Ras έγραψε: στις 21:07, 31-12-08:

Με αυτό το σύστημα ξεχνάς τα βαριά games (Radeon 4650 γαρ)

Κατα τα άλλα για εφαρμογές γραφείου είναι υπεραρκετός.:iagree:
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 11:34, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από John Ras
Με αυτό το σύστημα ξεχνάς τα βαριά games (Radeon 4650 γαρ)

Κατα τα άλλα για εφαρμογές γραφείου είναι υπεραρκετός.:iagree:
οταν λες βαρια ποσο βαρια?
θελω να παιζει καπποοια
καινουργια...καλα...εχει τετραπυρηνο επε3εργαστη,κουαντ ,
4 γκιγκα ραμ, 1 τερα σκληρο(ΑΣχετο)και μου το προτειναν για παιχνιδια.τι να πω, για παιχνιδια το θελω...
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε: στις 11:36, 01-01-09:

Μακρια απο καρτα γραφικων ATI RADEON... ξεχνα COD4, PES 9 κτλ...

GeForce αν εισαι παιχνιδάς...
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 12:00, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Green 13

να το παρω και να βαλω μετα NVIDIA 9600GT?
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε: στις 12:25, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Daskalenko7
να το παρω και να βαλω μετα NVIDIA 9600GT?

Πεταμενα εξτρα γυρω στα 200###8364;... αν ησουνα σχετικος θα μπορουσες να φτιαξεις το πισι σου μονος σου απο ηλεκτρονικο καταστημα και να διαλεξεις εσυ τα εξαρτηματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:27, 01-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Green 13

Η 4870 είναι το θωρηκτό Ποτέμκιν. Ειδικά για τα λεφτά της, πολύ καλή επιλογή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια