Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,461 μηνύματα σε 76,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εταιρείες δημοσκοπήσεων

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 13:41, 31-05-06:

Με αφορμή κάτι που είπε η Michelle σκέφτηκα το εξής:
σίγουρα γνωρίζετε την ύπαρξη εταιριών δημοσκοπήσεων, όπως ειναι πχ η metron analysis κτλ..
Ξέρετε ομως εαν οι συγκεκριμένες εταιρίες απασχολούν "εξωτερικούς" συνεργάτες; Δλδ όχι να τους προσλάβουν αλλά να τους δίνουν ένα "χ" ποσό για όσα ερωτηματολόγια συμπληρώσουν.
Σαν επιπλέον χαρτζηλίκι κάπως.. μ?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:43, 31-05-06:

Απ'όσο γνωρίζω, έτσι γίνεται.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:46, 31-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
Με αφορμή κάτι που είπε η Michelle σκέφτηκα το εξής:
σίγουρα γνωρίζετε την ύπαρξη εταιριών δημοσκοπήσεων, όπως ειναι πχ η metron analysis κτλ..
Ξέρετε ομως εαν οι συγκεκριμένες εταιρίες απασχολούν "εξωτερικούς" συνεργάτες; Δλδ όχι να τους προσλάβουν αλλά να τους δίνουν ένα "χ" ποσό για όσα ερωτηματολόγια συμπληρώσουν.
Σαν επιπλέον χαρτζηλίκι κάπως.. μ?
γνωριζω πολυ καλα το αντικειμενο απο μεσα..
ο,τιδηποτε θελεις πολυ ευχαριστως να σου εξηγησω μεσω πμ.
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 15:16, 31-05-06:

Κατ'αρχήν να ευχαριστήσω τη νεραϊδούλα...

Κατά δεύτερον να πω και κάτι: πχ εγώ πιανω δουλειά σε μια τετοια εταιρια, ολα καλά και ωραια, και ερχεται μια ωραια πρωια εκει που εγώ ρωταω τον κοσμο ένας τυπος απο την επιθεώρηση εργασίας, λεμε τωρα, και με ρωταει σε ποιον δουλευω και αν ειμαι ασφαλισμενη κτλ.. και φυσικα εγω ΔΕΝ ειμαι.. γιατι να το ριψοκινδυνευσει ο εργοδοτης να με εχει ανασφαλιστη και να φαει και το προστιμο?
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,984 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 01:30, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
Κατ'αρχήν να ευχαριστήσω τη νεραϊδούλα...

Κατά δεύτερον να πω και κάτι: πχ εγώ πιανω δουλειά σε μια τετοια εταιρια, ολα καλά και ωραια, και ερχεται μια ωραια πρωια εκει που εγώ ρωταω τον κοσμο ένας τυπος απο την επιθεώρηση εργασίας, λεμε τωρα, και με ρωταει σε ποιον δουλευω και αν ειμαι ασφαλισμενη κτλ.. και φυσικα εγω ΔΕΝ ειμαι.. γιατι να το ριψοκινδυνευσει ο εργοδοτης να με εχει ανασφαλιστη και να φαει και το προστιμο?
Υποτίθεται ότι οι εξωτερικοί συνεργάτες εκδίδουν δελτίο παροχής υπηρεσιών.....
Επειδή αυτό δεν γίνεται πάντα(δλδ γίνεται μόνο όταν ο άλλος είναι δηλωμένος ελ.επαγγελματίας) αλλά επειδή σε τέτοιες δουλειές δεν συμβαίνει η πραγματικότητα είναι πως η επιθεωρηση εργασίας δεν σταματά άτομα στο δρόμο(εκτός αν έχεις πάγκο αλλά τότε συνήθως σε σταματά η αστυνομία γιατι δεν έχεις άδεια ).
Δεν ξερω αν υπάρχει ειδική ρύθμιση για εταιρείες στατιστικών ερευνών(μάλλον η νεραιδούλα θα ξερει καλύτερα εκ των έσω) που δεν νομίζω να υπάρχει, αλλά μου είχε κάνει εντύπωση πως όταν ήμουν απογραφέας το 2001 η Ε.Σ.Υ. μας είχε πληρώσει αλλά δεν μας είχε ασφαλίσει(αλλά μάλλον αυτό είναι ειδική περίπτωση).
Παράθεση

aaradbei

Νεοφερμένος

H aaradbei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H aaradbei έγραψε: στις 00:41, 14-07-06:

Εγώ πάντως που δουλεύω σε εταιρεία δημοσκοπήσεων είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και γενικά δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Είναι τυπικότατοι όσον αφορά ένσημα, πληρωμές κλπ...

Είναι μια καλή λύση για έξτρα χρήματα και το πλεονέκτημα είναι ότι εσύ καθορίζειςα το πρόγραμμα σου...
Επίσης συνήθως τρέχουν πολλές έρευνες και οι εταιρειες αυτές έχουν πάντα ανάγκη από προσωπικό. οπότε πιστεύω ότι αν πας ανα πάσα στιγμή θα σε δεχτούν..!
Παράθεση

eva_top

Νεοφερμένος

H eva_top αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H eva_top έγραψε: στις 15:18, 18-12-08:

Επειδή ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε μια εταιρεία τηλεφωνικών δημοσκοπήσεων και ερευνών μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια εταιρεία γιατί δε μπορώ να βρω;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 18-12-08 στις 15:55. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Αγγελική9312

Νεοφερμένος

H Αγγελική9312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Αγγελική9312 έγραψε: στις 15:33, 29-06-09:

Καλημέρα παιδιά!!Πρώτη φορά μπαίνω στο site σας και θα ήθελα να μάθω μερικά πράγματα για τις εταιρείες δημοσκοπήσεων. Ψάχνω για περιστασιακή δουλειά και νομίζω πως κάτι τέτοιο θα ήταν ιδανικό δεδομένης της εποχής.....

Συγγνώμη για τα ελληνοαγγλικά μου...!!!!!Ξεχάστηκα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 29-06-09 στις 15:47. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 16:30, 29-06-09:

Τι ακριβως θελεις να μαθεις? Εγω δουλευα παλιοτερα σε μια τετοια part-time στη Θεσσαλονικη, που εχει εδρα στην Αθηνα, πολυ γνωστη εταιρια. Τα χρηματα πολυ λιγα και φυσικα "μαυρα", αλλα ειχε ευελικτο ωραριο. Να ξερεις πως κατα πασα πιθανοτητα οι συνομιλιες σου ηχογραφουνται. Ο προγραμματιστης μας ειχε φιλτρο που μπορουσε να ελεγξει καθε ποτε παιρνεις τηλεφωνο, ποσες κλησεις σου απαντανε και ποσες δημοσκοπησεις επιτυχημενες κανεις, ατομικα.
Δεν ειναι κατι δυσκολο, μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε, απλως εγω εφυγα διοτι δεν ειχα ιδιαιτερη αναγκη τα χρηματα, και ειχα βαρεθει τη μονοτονια του να σηκωνεις το ακουστικο και να λες τα ιδια πραγματα-ποιηματακι σε ολους. Επισης καταλαβα οτι αυτη η δουλεια δε μου ταιριαζει, γιατι μου την ειπε η διευθυντρια οτι εχω πολλες αρνησεις.. δηλ. πρεπει να επιμεινεις λιγο οταν ο αλλος αρνειται. Κι εγω σιχαινομαι να πιεζω τον αλλο, εστω και τον ασχετο...
Παράθεση

κλεο21

Νεοφερμένος

H κλεο21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H κλεο21 έγραψε: στις 05:02, 15-05-10:

Παιδια καλημερα σας,
μολις εγινα μελος στο e-steki κ με αφορμη οτι ψαχνω δουλεια σε εταιρια δημοσκοπησεων η ερευνων στη θεσσαλονικη διαβασα τα προηγουμενα μηνυματα που ειχατε αφησει,αν κ παλια βεβαια,μπορει καποιος να με βοηθησει αν ξερει καποια εταιρια με καλες αποδοχες(πχ οσα παραπανω ερωτηματολογια συμπληρωνεις τοσα περισσοτερα κερδιζεισ)κ αν αξιζει το κοπο να το ψαξω?
Σας ευχαριστω..
Παράθεση

giorgosveria

Νεοφερμένος

Ο giorgosveria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O giorgosveria έγραψε: στις 20:54, 25-05-10:

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε εταιρεία δημοσκοπήσεων. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αν γνωρίζει?Δε ξέρω πως να ψάξω,βέβαια μια λύση είναι να μπω στα sites και να στείλω βιογραφικά.Απλά ρωτάω αν ξέρει καποιος πιο συγκεκριμένα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 21:55, 25-05-10:

Public Issue
GPO
Rass
Alco
Vprc
Metron analysis
Marc, Gallup, Μrb

Τι ακριβως να σου πουμε? Το πoια προσφερει καλυτερες συνθηκες εργασιας ειναι υποκειμενικο, οπως στις περισσοτερες δουλειες.
Το πως ψαχνουμε δουλεια ειναι κοινο για ολους
Βρες τα τηλεφωνα τους, παρε τους και στειλε βιογραφικα.

Bonne chance
Παράθεση

giwta91

Νεοφερμένος

H giwta91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H giwta91 έγραψε: στις 20:26, 09-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
γνωριζω πολυ καλα το αντικειμενο απο μεσα..
ο,τιδηποτε θελεις πολυ ευχαριστως να σου εξηγησω μεσω πμ.
Ενδιαφερομαι να δουλεψω σε εταιρεια δημοσκοπησεων (ειμαι φοιτητρια στατιστικης, 3ο ετος) μπορει καποιος να μου πει που να κοιταξω για αγγελιες? η να μου πει εταιρειες που ψαχνουν φοιτητες αυτη την περιοδο? Ευχαριστω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια