[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλέ προφανώς δεν περιμένω να φύγει έτσι ξαφνικά! Απλά ρωτάω για το πώς να επιταχύνω τη διαδικασία...
Μαύρισμα με ξανθό μαλλί δεν ταιριάζει καθόλου, ειδικά τόσο μαύρισμα!
Και φυσικά έβαζα αντηλιακή, ειδικά στο πρόσωπο. Απλά μαυρίζω πάρα πολύ εύκολα :(

@Neraida: Το λίγο μαύρισμα είναι sexy, το τόσο όχι :P

Χμμ..υπαρχουν καποια πιλινγκ με λευκαντικες ιδιοτητες, αλλα δεν ξερω, εαν κανουν για την περιπτωση...Εαν θα εχουν καποιο αποτελεσμα δηλαδη...
Βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να επιταχυνθει η φυσικη διαδικασια...:/:

Ρε παιδι μου κι εσυ, αφου το ξερεις οτι μαυριζεις τοσο πολυ ευκολα, γιατι δεν προσεχες περισσοτερο?! (και η σις μου τις αυτες μαμακιες κανει βεβαια και μετα λεει τα ιδια με σενα:P)
Εδω εγω που εχω λευκη επιδερμιδα και δε μαυριζω ευκολα, ειδικα το προσωπο το εχω σε "καραντινα". Οχι απλα εχω καπελο στο κεφαλι μου, αλλα οταν ειμαι ξαπλωμενη για να μαυρισει το υπολοιπο σωμα, το βαζω πανω στο προσωπο. Προτιμω να σκασω, να μην παιρνω ανασα που λεει ο λογος:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμ..υπαρχουν καποια πιλινγκ με λευκαντικες ιδιοτητες, αλλα δεν ξερω, εαν κανουν για την περιπτωση...Εαν θα εχουν καποιο αποτελεσμα δηλαδη...
Βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να επιταχυνθει η φυσικη διαδικασια...:/:

Ρε παιδι μου κι εσυ, αφου το ξερεις οτι μαυριζεις τοσο πολυ ευκολα, γιατι δεν προσεχες περισσοτερο?! (και η σις μου τις μαμακιες κανει βεβαια και μετα λεει τα ιδια με σενα:P)
Εδω εγω που εχω λευκη επιδερμιδα και δε μαυριζω ευκολα, ειδικα το προσωπο το εχω σε "καραντινα". Οχι απλα εχω καπελο στο κεφαλι μου, αλλα οταν ειμαι ξαπλωμενη για να μαυρισει το υπολοιπο σωμα, το βαζω πανω στο προσωπο. Προτιμω να σκασω, να μην παιρνω ανασα που λεει ο λογος:redface::P
Κι εγώ τα κάνω όοολα αυτά που λες Νεραίδα, αλλά το καλοκαιρινό πεπρωμένο φυγείν αδύνατον :P
Μωρέ κάτι ήξερα 2 χρόνια τώρα και δεν έκανα διακοπές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κι εγώ τα κάνω όοολα αυτά που λες Νεραίδα, αλλά το καλοκαιρινό πεπρωμένο φυγείν αδύνατον :P
Μωρέ κάτι ήξερα 2 χρόνια τώρα και δεν έκανα διακοπές :P

Μηπως εισαι λιγο υπερβολικη με το εν λογω θεματακι και το μαυρισμα δεν ειναι τοσο εντονο?!:worry:
Οπως κι εαν εχει, μαλλον θα πρεπει να περιμενεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Περίεργη ερώτηση ahead, be prepared :P

Η μικρή Λία πήγε 2 βδομάδες διακοπές (kind of...) και μαύρισε. Δεν έκανε πολλά μπάνια, αλλά μαυρίζει εύκολα.
Δεν της αρέσει καθόλου. Υπάρχει τρόπος να φύγει, ειδικά από το πρόσωπο; :P

Πολύ καλό τρίψιμο με το σφουγγάρι σου όταν κάνεις μπάνιο... Εγώ αυτό έχω παρατηρήσει χωρίς να κάνω κανένα άλλο "μαγικό" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εδώ άσπρισε κοτζάμ Μάικλ, δεν θα ασπρίσεις εσύ? :P
pealing Και τρίψιμο στο πρόσωπο όταν κάνεις μπάνιο με το σφουγγάρι σου (όχι αν είναι το σκληρό η μούφα ε? :P)
ε που θα πάει... θα αλλάξεις δέρμα και θα φύγει :P
Σε καταλαβαίνω πάντως... κι εγώ μαυρίζω και δε μου αρέσει στο πρόσωπο γιατί αγριεύει πολύ και είμαι και σαν γυφτουλάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω το αντίθετο από την Λία, πώς δηλ. επιβραδύνουμε την διαδικασία ασπρίσματος. Εντάξει, ακόμα δεν σταματώ τα μπάνια, αλλά αφενός θα τα μειώσω λόγω υποχρεώσεων, αφετέρου ο ήλιος δεν είναι τόσο δυνατός όσο πριν 20 μέρες ας πούμε. Βάζω το γαλάκτωμα για μετά την ηλιοθεραπεία το οποίο είναι tan maximizer όπως αυτοαποκαλείται, αλλά στάνταρ δεν είναι αρκετό. Κανά γιατροσόφι girls ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω το αντίθετο από την Λία, πώς δηλ. επιβραδύνουμε την διαδικασία ασπρίσματος. Εντάξει, ακόμα δεν σταματώ τα μπάνια, αλλά αφενός θα τα μειώσω λόγω υποχρεώσεων, αφετέρου ο ήλιος δεν είναι τόσο δυνατός όσο πριν 20 μέρες ας πούμε. Βάζω το γαλάκτωμα για μετά την ηλιοθεραπεία το οποίο είναι tan maximizer όπως αυτοαποκαλείται, αλλά στάνταρ δεν είναι αρκετό. Κανά γιατροσόφι girls ?:P

Εγώ κατέληξα στο ότι βοηθάει να απλώνεις γενναίες ποσότητες κρέμας σώματος σε όλο το σώμα- θα κρατά την επιδερμίδα καλά ενυδατωμένη και δεν θα ξεφλουδίζει ιδιαίτερα όταν πχ σκουπίζεσαι με την πετσέτα μετά το ντους. Οπότε το μαύρισμα θα κρατήσει περισσότερο.. :)

Κι αν πηγαίνεις και για κανένα μπανάκι πού και πού, είσαι ζουπερ :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καταρχας να αποφευγεις τα πιλινγκ σωματος, αν και μου εχουν πει πως εαν κανεις σημερα πιλινγκ και αυριο πας για ηλιοθεραπεια θα αποκτησεις πιο βαθυ μαυρισμα αφου εχουν απομακρυνθει ηδη τα νεκρα κυτταρα.
Υπαρχουν βεβαια αυτες οι κρεμες που ανεφερες και το αμεσως επομενο ειναι να κανεις σολαριουμ μια στις τοσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Κορίτσια, ξέρει καμία κανένα site που να μπορώ να δω διάφορους τρόπους δεσίματος μαντηλιού στο κεφάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιμπυ, μπορείς να ψάξεις λιγάκι στο youtube- έχει πραγματικά τα πάντα :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χεεελπ γκέρλς!!!
Είμαι σε φάση ανανέωσης και θα ήθελα την συμβουλή σας για το τι κουρεμα να κάνω...
Τα μαλλιά μου ειναι πολυ σγουρα και σε καποια σημεια ελαφρως σπαστα...τι να κάνω?Τώρα τα έχω ενα μακρύ καρέ...
Μήπως ξέρει καμία κάποιο site με κουρέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
παιδες και κορτσόπουλα καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι να πάρω μια ισιωτική μηχανή για μαλλιά που σε γενικές γραμμές να μην είναι ακριβή ( κάτω από 40?) αλλά να είναι καλή και να μη φιξάρει τα μαλλια.

ενι χελπ?

θενκσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εγώ έχω μια ghd που είναι αρκετά πιο ακριβή.

γενικά έχε υπόψη σου ότι αν δεν ισιώσεις το μαλλί με πιστολάκι πριν ούτως ή άλλως δεν έχει μεγάλο αποτέλεσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
παιδες και κορτσόπουλα καλησπέρα σας,

ενδιαφέρομαι να πάρω μια ισιωτική μηχανή για μαλλιά που σε γενικές γραμμές να μην είναι ακριβή ( κάτω από 40?) αλλά να είναι καλή και να μη φιξάρει τα μαλλια.

ενι χελπ?

θενκσ

Aν έχεις πολύ και σγουρό/σπαστό μαλλί να ξέρεις ότι δε θα σου κάνει τίποτα, όσο καλή και να είναι.
Προσωπικά έχω δοκιμάσει τα πάντα και μόνο με επαγγελματικό πιστολάκι έχω δει αποτέλεσμα.

Έχω την babyliss wet n dry. Στην αδερφή μου, που έχει ίσια μαλλιά της τα κάνει πολύ καλά. Εγώ μόνο τη φράντζα κάνω μ΄αυτή :P

Πάντως γύρω στο 30άρι αν ψάξεις θα βρεις επαγγελματικό πιστολάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά εχω πολύ σγουρό μαλλι, αλλά δεν το θέλω για να τα ισιώνω εγώ, αλλά να τα διατηρώ ίσια μετά από το κομμωτηριο. γι' αυτό δεν θέλω κάτι ακριβό γιατί θα το χρησιμοποιώ σπανίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ψάχνω μια ΚΑΛΗ μηχανή που να κάνει ΚΑΙ ίσιωμα ΚΑΙ μπούκλες (χοντρές σχετικά θα το προτιμούσα).
Μέχρι 200 ευρώ (και πάνω από 120 μόνο αν είναι κάτι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλό).

Αν παίζει ρόλο, το μαλλί μου είναι κάτι ανάμεσα σε σπαστό και ίσιο (αυτού του είδους το σπαστό-ίσιο που φαίνεται σαν αχτένιστο αν στεγνώσει φυσικά :() και με χοντρή τρίχα.

Μην μου πείτε κάτι που χρειάζεται και πιστολάκι μαζί, είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστη στο χειρισμό του ...πιστολακίου! Κάτι for dummies ψάχνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για ίσιωμα μαλλιών καλές είναι οι κεραμικές πλάκες..
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή: https://www.electroshop.gr/products_img/2170E.jpg και είμαι ικανοποιημένη..
Έχει δοκιμαστεί σε όλα τα είδη μαλλιών:P
Το κόστος γύρω στα 50 ευρώ
(οι κεραμικές νομίζω καταστρέφουν το μαλλί:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτή κάνει και μπούκλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μισελ γεια σου,

της maya hair επαγγελματικο κεραμικο ισιωτικο και για μπουκλες.(στην ουσια οπως θελεις τα κανεις)

τΟ βρισκεις σε ειδη κομμωτηριου(πχ xenos) και κοστιζει απο 50 εως 80 ευρω!

εχω μεινει ικανοποιημενη, αν και δεν εχω σπαστα μαλλια. ΑλλΑ φιλες μου ειναι επισης ευχαριστημενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Αν παίζει ρόλο, το μαλλί μου είναι κάτι ανάμεσα σε σπαστό και ίσιο (αυτού του είδους το σπαστό-ίσιο που φαίνεται σαν αχτένιστο αν στεγνώσει φυσικά :() και με χοντρή τρίχα.

Και αναρωτιόμουν τις προάλλες γιατι το Λια-κό μαλλί ήταν έτσι οπως ήταν!:D:D:D

Τωρα μου λύθηκε η απορια!:D

Ηταν εντελώς αχτένιστο!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top