Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 111 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 19:59, 03-10-07:

μπα.... για μένα είναι δύο κουρέματα υπόθεση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:03, 03-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μπα.... για μένα είναι δύο κουρέματα υπόθεση
LOL σωστά, το είχα ξεχάσει αυτό!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:58, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή

unter... μπορείς κάλλιστα να υιοθετήσεις ένα στυλ, τζιν από κάτω (προσεγμένο όμως) με πουκαμισάκι κι ένα σωρό χρωματιστά χαϊμαλιά στο λαιμό
Γενικώς ένα απλό ντύσιμο, με μονόχρωμα ρούχα (όχι απαραίτητα σκούρα) αλλά για να μην χάσεις τη ζωντάνια και το Look σου να δώσεις βάρος στα αξεσουάρ και τα κοσμήματα

ειδικά όταν δουλεύεις με παιδάκια... ένας σωστός γονιός θα περιμένει να σε δει με αθλητικό παπούτσι (δλδ να είσαι ικανή να ΤΡΕΧΕΙΣ πίσω απ τα παιδάκια) κι όχι με γόβα στιλέτο
Εγώ τουλάχιστον, θα είχα πρόβλημα να εμπιστευτώ το βλαστάρι μου σε γυναίκα με γόβα στιλέτο και στενή φουστίτσα.... πιο καλά μου κάνει το αθλητικό και το τζινάκι
Ευχαριστώ ΚΕ. Κι εγώ συμφωνώ ότι 1 κυριλάτο ντύσιμο είναι τρελό κι ότι 1000 φορές με τζιν, αλλά είχα βγει με 1 ψώνιο το οποίο είναι εργοδότης και προσπάθησε να με πείσει ότι το ντύσιμό μου είναι αντιεπαγγελματικό. Ψάρωσα και γι'αυτό έβαλα το topic, αλλά ναι, νομίζω πως μάλλον αυτά ήταν π@π@ριές για να μου δείξει πόσο αυστηρό αφεντικό είναι.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:11, 07-10-07:

Τι φορούσες τότε, Under;
Εννοώ, εκείνη την περίοδο... Μήπως κάτι πολύ αποκαλυπτικό ή πολύ παρδαλό;

Ερώτηση:
Παιδιά... τι μαγικό κάνετε, όσες κυκλοφορείτε με τα μαλλιά κάτω;;
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:57, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ερώτηση:
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;
Και εγω θελω να μαθω. Ολο πετανε τα δικα μου, και δεν εχω τι να τα κανω. Ειναι και εκεινο το σπαστικο μισο σπαστο- μισο ισιο.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 16:45, 07-10-07:

δεν κανεις κανενα μαγικο...απλα οταν μια ζωη εχεις μακρια μαλλια....συνηθιζεις!!

τωρα οσον αφορα στο σπαστο μισο ισιο....δυο οι λυσεις....ειτε χρησιμοποιεις φυσουνα και τα κανεις σγουρα...ειτε σεσουαρ και τα ισιωνεις!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 07-10-07 στις 16:54.
Παράθεση

Lady3321 (Peace brothers)

Νεοφερμένος

H Peace brothers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Lady3321 έγραψε: στις 16:52, 07-10-07:

Σταγόνες σιλικόνης για να μη πετάνε τα μαλλιά, να μη κάνουν ψαλίδα και να ισιώνουν πιο εύκολα (για τις σπαστομάλλες).Επίσης ένα φσσσσστ από λακ αρκεί για να κάτσουν στ'αβγά τους οι τρίχες που πετάνε
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 17:35, 07-10-07:

Εγώ πάντως τα πιάνω μόνο καλοκαίρι και όταν γενικά κάνει ζέστη. Σπάνια με ενοχλούν, αν και είναι μάλλον προς το σπαστό, παρά προς το σγουρο. Και την λακ δεν την αντέχω καθόλου!
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 17:52, 07-10-07:

Ερώτηση:

Είναι που έχεις συνηθίσει μάλλον.
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 18:10, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lady
Σταγόνες σιλικόνης για να μη πετάνε τα μαλλιά, να μη κάνουν ψαλίδα και να ισιώνουν πιο εύκολα (για τις σπαστομάλλες).Επίσης ένα φσσσσστ από λακ αρκεί για να κάτσουν στ'αβγά τους οι τρίχες που πετάνε
παντως θελει λιγο προσοχη η σιλικονη απο τη αποψη οτι κανει τα μαλλια να λαδωνουν..ειδικα αν τα μαλλια λαδωνουν απο μονα τους καλο ειναι η σιλικονη να μπαινει μονο στις ακρες...
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 18:22, 07-10-07:

Τι φορούσες τότε, Under;
Εννοώ, εκείνη την περίοδο... Μήπως κάτι πολύ αποκαλυπτικό ή πολύ παρδαλό;
Όχι, 1 φουστανάκι φορούσα, αλλά είχαμε πιάσει 1 κουβέντα περί συνεντεύξεων, και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι 1 άτομο που θα έσκαγε μύτη πιο casual θα το απέρριπτε αμέσως.

Ερώτηση:
Εγώ έχω καταλάβει ότι θα έχω πάντα επιμελώς ατημέλητο στυλ και δεν στενοχωριέμαι. Πάντως λίγος αφρός μετά το λούσιμο φορμάρει τα μαλλιά.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 19:49, 07-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Όχι, 1 φουστανάκι φορούσα, αλλά είχαμε πιάσει 1 κουβέντα περί συνεντεύξεων, και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι 1 άτομο που θα έσκαγε μύτη πιο casual θα το απέρριπτε αμέσως.
έλα μωρέ.... ή να σε ψαρώσει ήθελε ή να στην πέσει ή έψαχνε για γραμματέα
γιατί ναι οκ, καταλαβαίνω ότι το να σκάσεις μύτη με αθλητικό και τζιν σε συνέντευξη για γραμματέας πολυεθνικής είναι το ίδιο παράλογο με το να σκάσεις μύτη με γόβα στιλέτο και στενή κοντή φούστα για νηπιαγωγός!
ο τύπος είναι απλά παράλογος ή .... δεν έχει παιδιά κι απλά δεν ξέρει
Παράθεση

Lady3321 (Peace brothers)

Νεοφερμένος

H Peace brothers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Lady3321 έγραψε: στις 22:05, 07-10-07:

Για τη σιλικόνη που λέγαμε πριν, ναι εννοείται μόνο στις άκρες
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 22:10, 07-10-07:

Εμενα παντως οταν εβαζα σιλικονη τα μαλλια δεν καθοντουσαν με τιποτα!!!

Αναποδα μαλλια, τι να πεις !!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:08, 08-10-07:

Εμενα η σιλικόνη δε μου κάνει διαφορα στο styling, απλά φροντίζει τα μαλλιά!
Λοιπόν, κουρεύτηκα... και ok, είναι ακόμα φτιαγμένα από την κομμώτρια... Αλλα νομίζω ότι αυτό το κόψιμο στέκεται καλά!
Τι προϊόντα μαλλιών χρησιμοποιείτε?
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 11:12, 08-10-07:

Εγω κοντισιονερ που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Πάντα. Αν θέλω να τα κάνω πιο σγουρά, βάζω και ζελέ αφού τα στεγνώσω και τα φτιάχνω πιο καλά (κυρίως αν έχω να πάω σε κάνα γάμο αυτό).
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:25, 08-10-07:

μασκα μαλλιων απαραιτητως...κατι που αργησα να το καταλαβω...αλλα κανει θαυματα..
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:39, 08-10-07:

Ναι, αλλα από μάρκες? Και συγκεκριμένα προϊόντα?
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 12:10, 08-10-07:

μασκα μαλλιων: Nutro Hair (αυτη την εταιρια την βρισκει κανεις σε μαγαζι με ειδη κομμωτηριου, βλ. "Δαφνη"...εχει οικονομικα προιοντα..αλλα το κυριοτερο ειναι οτι βλεπεις αποτελεσμα..)
εδω και παρα πολλα χρονια χρησιμοποιω τον αφρο Wellaflex....
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 13:38, 18-10-07:

Κορίτσια, έχετε ψωνίσει ποτέ ρούχα μέσω internet? Αν και προτιμώ τα ευρωπαϊκά ρούχα, είναι 2-3 βρετανικά μαγαζιά που λατρεύω. Στο site του Top Shop ας πούμε έχω βρει μερικά ρούχα που μου αρέσουν πολύ, αλλά αγχώνομαι μήπως δεν μου κάθονται καλά και είναι κάπως ρίσκο. Να περιμένω μήπως να πάω Γλασκώβη τον Δεκέμβρη?

Επίσης έχετε ψωνίσει ποτέ από LAK? Σχέση ποιότητας-τιμής?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες