Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,238 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 395 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:57, 22-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
έχει απόλυτο δίκιο η corpse bride! Ένα καλό σκράμπ σε τακτική βάση, μια μάσκα καθαρισμού 1 φορά την εβδομάδα και καθημερινό καθάρισμα με γαλάκτωμα & λοσιόν ή με κάποιο σαπουνοειδές, τζελ, κλπ. και θα στρώσεις δερματάκι χαρτί!!!!
Απλά θα πεινάσει η αισθητικός σου μετά!!!!
Το αυτό!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 16:07, 22-01-08:

Εσείς δε βαριέστε?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:10, 22-01-08:

Όσι, συνήθεια είναι! Άλλωστε τι να βαρεθείς; Εγώ το πρόσωπό μου το πλένω έτσι κι αλλιώς πρωί-βράδυ, κι από κει και πέρα μία φορά την εβδομάδα κάνω cosy night με scrub (ένα λεπτό δουλειά) και μάσκα, που αφήνω κάααμποση ώρα, ενώ χαζεύω ή μαζεύω!
Χίλιες φορές παραπάνω θα βαριόμουν να τρέχω (και να πληρώνω) να με ατμίζουν και τρίβουν και ζουπάνε, ά πα πα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 16:11, 22-01-08:

Kαλά με πείσατε

ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΣΚΑ
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:15, 22-01-08:

Με τη δύναμη του φεγγαριού...

Α, πού σαι! Και peeling πρώτα! Και κάντο καλύτερα πριν κοιμηθείς...
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 16:17, 22-01-08:

..και μη ξεχαστείς και ξαπλώσεις στο μαξιλάρι μπρούμυτα με τη μάσκα...
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 16:18, 22-01-08:

Και ποια μάσκα έχετε

Σόρρυ για το μονόλογο, αλλά με καίει

Έχω μία της apivita, ροζ με άργιλο
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:23, 22-01-08:

lol, doo!
Εμ, εγώ είχα αυτήν με την πράσινη άργιλο της Apivita, αν και κατά καιρούς φτιάνω μόνη μου μάσκα, με σκόνη αργίλου (πάμφτηνη στο Hondos ή στα φαρμακεία). Της Apivita είναι πολύ καλή και αυτή με το μέλι!!!!
Απλά έχουν μπόλικα χημικά, ρε γμτ.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 16:55, 22-01-08:

Εγω εχω αυτα με τα φακελακια, νομιζω μια με μελι. Αλλα μυριζει χαλια:S
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 17:12, 22-01-08:

Μόλις έκανα πήλινκ και μάσκα

Πονάει το πρόσωπο μου

Να ξέρετε, αν κάτι συμβεί, ποιος έχει την ευθύνη
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 10:22, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Μόλις έκανα πήλινκ και μάσκα

Πονάει το πρόσωπο μου

Να ξέρετε, αν κάτι συμβεί, ποιος έχει την ευθύνη

Μήπως το παράκανες με το πήλινγκ; Δεν πρέπει να το τρίβεις πολύ, μην ξεπετσιαστείς κιόλας.....!!!!
Οι μάσκες της apivita είναι αρκετά καλές, κι εγώ αυτή με την ροζ άργιλο έχω. Μπορείς όμως να φτιάξεις και μόνη σου με μέλι, ελαιόλαδο και μπανάνα. Αν έχεις ξηρό δέρμα είναι πολύ καλή.
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 12:58, 23-01-08:

Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες!

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:08, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Youki
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες!

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.
Εγώ είχα κάνει, αλλά όχι απο φυσικά σγουρά, για να ξεφορτωθώ φόρμα.
Όντως ταλαιπωρεί πολύ το μαλλί (περισσότερο απο φόρμα), και δεν το ισιώνει και τελείως.
Πάντως είναι μια καλή λύση για να μην κουράζεσαι πολύ στο ίσιωμα (οτι θα πρέπει να τα ισιώνεις και πάλι, θα πρέπει). Απλά μην κάνεις πολύ συχνά ισιωτική γιατί θα γεμίσουν ψαλίδα. Πχ εγώ είχα κάνει δυό ισιωτικές ανά 3 μήνες και είχα ΓΕΜΙΣΕΙ ψαλίδα.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 13:15, 23-01-08:

καλα, η ψαλιδα ειναι γενικο κακο...
εννοοω, ακομα κι εγω που βαφω ελαχιστα το μαλλι κι αυτο μια φορα στους 10 μηνες, εχω πολλη ψαλιδα! και με τις μασκες μου να φανταστεις, και την περιποιηση!
γεματη ειμαι, θελω κουρεμα..
δε μπορω να φανταστω πως θα ναι αυτο που λες μισελ!
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 13:17, 23-01-08:

Δηλαδή και με την ισιωτική θα πρέπει και πάλι να κάνω ισιωμα με πιστολάκι μετά?
Ε όχι...αυτό προσπαθώ να γλυτώσω. Κι αυτό με την ψαλίδα με αγχωνει. Τώρα που τα ίσιωσα φαίνεται ότι έχω ελάχιστη. Λογικό μια και δεν τα ταλαιπωρώ καθόλου με πιστολάκια κλπ. Αν είναι να γεμίσουν ψαλίδα δεν θελω.
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 13:25, 23-01-08:

Γιατι δεν δοκιμάζεις να πάρεις ισιωτικό; Ένα δυνατό! Λιγότερο θα σε ταλαιπωρήσει!
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki έγραψε: στις 13:27, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Γιατι δεν δοκιμάζεις να πάρεις ισιωτικό; Ένα δυνατό! Λιγότερο θα σε ταλαιπωρήσει!
Ισιωτικό....??????
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 13:33, 23-01-08:

Ναι! Σκέψου οτι είναι δυο πλάκες, τις βάζεις στην πρίζα, θερμαίνονται και περνάς ανάμεσά τους το μαλλί σου! Είναι πολύ βολικό και λιγότερο χρονοβόρο! Νομίζω οτι θα σε βολέψει πολύ! Καλύτερα, όμως να απαντήσει και κάποια με σγουρό μαλλί γιατί το δικό μου είναι ίσιο!

Είναι κάπως έτσι:

Name:  images2.jpg
Views: 129
Size:  2,2 KB
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 13:35, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Ναι! Σκέψου οτι είναι δυο πλάκες, τις βάζεις στην πρίζα, θερμαίνονται και περνάς ανάμεσά τους το μαλλί σου! Είναι πολύ βολικό και λιγότερο χρονοβόρο! Νομίζω οτι θα σε βολέψει πολύ! Καλύτερα, όμως να απαντήσει και κάποια με σγουρό μαλλί γιατί το δικό μου είναι ίσιο!
μπα, αν έχει σγουρό μαλλί αποκλείεται να την βολέψει.
Εγώ έχω σπαστό, μου παίρνει 45 λεπτά να το ισιώσω με τις κεραμικές πλάκες, και την επόμενη μέρα αρχίζει και σπάει πάλι
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki έγραψε: στις 13:45, 23-01-08:

Αυτό εννοούσες? Εχει ένα η αδερφή μου νομίζω. Θα της το δανειστω να δω αν βολεύει. ευχαριστώωωωωωω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες