Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,541 μέλη και 2,431,833 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 395 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:10, 28-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Και μια που μιλάμε για τρίχες .... έχω 3:
1. Όταν χτενίζεστε σαν μένουν τρίχες στη βούρτσα και αν ναι πόσες (περίπου);
2. Μπεδρεύονται πολύ τα μαλλιά μου πίσω στο σβέρκο (τα μέσα μαλλιά) ... έχει ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω για να το μειώσω αυτό (κάποιο προϊόν ίσως
3. Τα μαλλιά μου είναι σπαστά, όμως δυστυχώς είναι και ξηρά, ξέρεις καμιά σας κανένα καλό προϊόν για να αποκτήσουν ξανά ελλαστικότητα οι μπούκλες;;;
Xmm...
1. Λενε οτι χανουμε καθημερινως γυρω στις 100 τριχες...ιδεα δεν εχω εαν αληθευει...παντως πανω στην βουρτσα μου καθε μερα μενουν αρκετες...(προσοχη...απο μαλλια, καλα παω)
2. Εγω χρησιμοποιω μασκα σαν μαλακτικη, εχω καλυτερα αποτελεσματα απο τις μαλακτικες της σειρας...
3. Να σε πω...οταν λες ξηρα..μηπως εννοεις αφυδατωμενες ακρες...? Εαν ειναι αφυδατωμενες, λογικο ειναι να φριζαρουν, να εχουν χασει την ελαστικοτητα τους και η μπουκλα να μην ειναι τοσο ομορφη....Εαν συμβαινει αυτο (διοτι διαφορετικα δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα ξηρα μαλλια με τη μη ελαστικοτητα), τοτε χρειαζεσαι μασκα βαθειας ενυδατωσης, αμπουλες επανορθωσης για μια στο τοσο, γενικοτερα μια εντατικη περιποιηση αυτων...Να σε πω, μηπως εχουν μακρυνει κιολας πολυ? Διοτι οταν μακραινουν αρκετα, βαραινει η τριχα και η μπουκλα δε φτιαχνει οπως πριν...αρα θες και κουρεμα
Ααααα....για ομορφες μπουκλες ενας καλος αφρος, οχι δυνατος, κατα προτιμηση για μπουκλες και μια φυσουνα ειναι ο,τι πρεπει
Αν εχω καταλαβει κατι λαθος, απλα αγνοησε το παραμιλητο μου
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 29-11-08 στις 00:01.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 23:27, 28-11-08:

Σίμπυ όταν παρατηρώ όλα αυτά που ανέφερες στις δικές μου μπούκλες- ατονία, φριζάρισμα ή να μην είναι καλοσχηματισμένες καταφεύγω στα παρακάτω
- πηγαίνω να μου τα φρεσκάρουν στο κομμωτήριο, φεύγουν οι άκρες και σχηματίζονται καλύτερα οι μπούκλες
- κάνω μία μάσκα στα μαλλιά μου και δεν ξεχνώ ποτέ τη μαλλακτική
- ελλαττώνω το πιστολάκι (τα στεγνώνω γιατί όταν τα περιμένω να στεγνώσουν μαζεύουν πολύ οι μπούκλες και με νευριάζουν )
Αν χρησιμοποιείς πιστολάκι, καλό θα ήταν να τα προσέχεις και να τα περιποιείσαι λίιιιγο περισσότερο...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 15:20, 01-12-08:

Το λοιπόν ... και ελαιόλαδο βάζω μια στο τόσο και μάσκα βάζω κάθε φορά αντί για μαλακτική, αλλά πάλι τα πίσω μαλλιά (μέσα, αυτά που είναι στο σβέρκο μπερδεύονται πολύ)
Νεράιδα τι αμπούλες επανόρθωσης λές;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 15:26, 01-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Το λοιπόν ... και ελαιόλαδο βάζω μια στο τόσο και μάσκα βάζω κάθε φορά αντί για μαλακτική, αλλά πάλι τα πίσω μαλλιά (μέσα, αυτά που είναι στο σβέρκο μπερδεύονται πολύ)
Νεράιδα τι αμπούλες επανόρθωσης λές;
Εγω χρησιμοποιω της "NUTRO HAIR" (protein power conditioner) και ειναι για ξηρα και ταλαιπωρημενα μαλλια...Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν ειναι και ακριβες ιδιαιτερα, απλα τις βρισκεις σε καταστηματα που εχουν ειδη κομμωτηριου αλα "Δαφνης"...
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε: στις 02:40, 07-12-08:

helppppp μπορείτε να μου πείτε κάποιοεσ βιταμίνες ή κάποιο δυναμοτικό σαμπουάν για το μαλλί.. ??
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 03:11, 07-12-08:

Βιταμίνη έψιλον είναι καλή για τα μαλλιά. Επίσης στα φαρμακεία θα βρεις το priorin (σε χάπια πάλι) που είναι ειδικά για τριχόπτωση. Νομίζω ίσως έχει και σαμπουαν.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 09:34, 07-12-08:

η βιταμίνη Ε εκτός απ το μαλλί κάνει καλό στην επιδερμίδα καθώς και στα νύχια
είναι μάλλον η πιο σημαντική βιταμίνη για τις γυναίκες
δυνατές βιταμίνες Ε είναι οι gereatric (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) σε μορφή κάψουλας αλλά είναι γαϊδούρια για να τις καταπιείς
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε: στις 12:32, 07-12-08:

ευχαριστώ πολύ..
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 13:09, 07-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
δυνατές βιταμίνες Ε είναι οι gereatric (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) σε μορφή κάψουλας αλλά είναι γαϊδούρια για να τις καταπιείς
Προσοχή λίγο με αυτά, γιατί έτυχε να δω πρόσφατα ένα ντοκυμαντερ για τις βιταμίνες και έλεγε κάτι απίστευτα πράγματα... Δεν πρέπει να γίνεται αλόγιστη χρήση επειδή οι συνέπειες μπορεί να είναι πολύ σοβαρές.

Δεν θέλω να τρομάξω κανέναν, όμως όταν πρόκειται για τέτοια χαπακοειδή καλύτερα να συμβουλευόμαστε κάποιον που ξέρει- γιατρό ή φαρμακοποιό.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 23:23, 07-12-08:

Βιταμίνη εψιλον έχουν οι eviol. Τα geriatric Αναστασία μου είναι συμπληρώματα διατροφής, δεν ξέρω αν συνίστωνται για γενικευμένη χρήση, τα eviol πάντως μπορείς να τα παίρνεις κάθε μέρα (ένα την ημέρα)
Παράθεση

sabi

Νεοφερμένος

H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H sabi έγραψε: στις 12:07, 11-12-08:

Είμαι τεχνίτρια νυχιών με 25 χρόνια προυπηρεσία και πιστεύω ότι μπορω να σας λύσω τις περισσότερες απορίες που έχετε σε οτι αφορά την περιποιήση των άκρων. Δηλαδή μανικιούρ, πεντικιούρ, τεχνιτά νύχια κλπ.
Με πολύ μεγάλη μου χαρά αν μπορώ να σας βοηθήσω
Παράθεση

ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Νεοφερμένος

H ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ΤΣΙΑΜΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ έγραψε: στις 21:23, 13-12-08:

Η γραμή του γαλλικού αν τη τραβάμε πάνω απω τη βάση στρώνει πολύ ευκολα,μονο που δεν σβύνει αλλα με λιγη εξάσκηση μπορείς να τη κάνεις ίσια.Οτι αφορά το μούλιασμα,μακριά απο τις μανικιουριστες που μουλιάζουν σε νερό.Διογκώνεται το δέρμα κατα 30%,κοβεται παραπάνω με αποτέλεσμα γεμίζει παρανυχίδες αμέσως.Εγω χρησιμοποίω remover και scrub της frenchi
που εχούν και αντισιπτικές ιδιότητες

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει στην ροή του παρόντος θέματος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-12-08 στις 20:47. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε: στις 13:21, 14-12-08:

sabi μήπως μπορείς να μου πεις κάποιο μανό που βοηθάει στη σκλήρυνση των νυχιών??
Παράθεση

sabi

Νεοφερμένος

H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H sabi έγραψε: στις 13:46, 15-12-08:

Όλα τα σκληριντικα πανω-κατω κανουν την ιδια δουλεια. Αυτο που πρεπει να προσεξουμε ειναι να μην κανουμε χρηση πανω απο 2 εβδομαδες ,γιατι αυτο φερνει ακριβως αντιθετο αποτελεσμα. Μεταξύ της χρήσης του σκληριντικού το διάλειμμα πρέπει να είναι περίπου 3-6 μήνες. Για το σπίτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα μίγμα που θα κάνεις μόνη σου. Πάντα σε άβαφο νύχι και είναι το εξής. Ένα κουταλάκι του γλυκού ελαιόλαδο και ένα κουταλάκι χυμό λεμονιού. Τα ζεσταίνουμε λίγο και κάνουμε μασάζ στα νύχια μας. Η σκληρότητα του νυχιού όμως εξαρτάται περισσότερο από τη διατροφή παρά από τα προιόντα που βάζουμε πάνω. Αυτό που μπορώ να συστήσω είναι μία μάρκα γερμανικής προέλευσης HEROME.
Παράθεση

maraki32

Νεοφερμένος

H maraki32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H maraki32 έγραψε: στις 15:45, 30-12-08:

Κορίτσια τι τα θέλετε αυτα?...
Αν η γυναικα δεν εχει το μουστακάκι της και τις τριχούλες της είναι ξενερωτη
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:38, 31-12-08:

Μεταξυ μας, προτιμω να ειμαι ξενερουα γκομενα, παρα τριχωτη! Μπλιαχχχ!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 15:06, 31-12-08:

Έλα ντε.. ακόμα και αν είναι να φοράω φόρμες και κολάν μες στο σπίτι τον χειμώνα δεν μπορώ να ξέρω πως αν πάω να αλάξω π.χ. θα δω την τριχούρα. Γκρος.-
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sabi

Νεοφερμένος

H sabi έγραψε: στις 13:39, 06-01-09:

Σηγουρα μπορει μια γυναικα να εχει τριχες παντου,ειδικα μουστακια που τσιμπανε αυτον που την φιλαει(Ξυρισμενος κακομοιρης),μπορει να εχει σκασμενες φτερνες,φαγομενα νυχια,μικητες,κρεμασμενες κοιλες κ.τ.λ.ομως το πιο πυθανον θα ειναι μονη της ή με έναν άνδρα που δεν συχαίνεται όλα αυτά(αν θα τον βρει)Βέβαια υπάρχει περίπτωση να είναι παντρεμενη απλ΄να φωράει κέρατο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 06-01-09 στις 21:16. Αιτία: splitted
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sabi

Νεοφερμένος

H sabi έγραψε: στις 16:10, 06-01-09:

μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 16:12, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από sabi
μονοι μας μπορουμε να κανουμε παρα πολλα πραγματα και δεν χρεαζετε πολλα προιοντα...καθε ψηγιο εχει αρκετα...θελεση χρεαζετε σιγουρα.....
γιαούρτι στη φάτσα μου δεν βάζω- και είμαι κάθετη σ αυτό
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες