Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,543 μέλη και 2,431,876 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:56, 06-03-09:

Καλό μοιάζει, μ' αρέσει αυτή η εταιρία. Θέλει βαμβάκι;

Κι άλλη απορία: όταν κανείς βάφει τα μαλλιά του και μετά τους αλλάζει χρώμα, πρέπει να κάνει κάτι ενδιάμεσα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 18:12, 06-03-09:

Ναι χρειαζεται βαμβακι...

Να κανει κατι ενδιαμεσα δυο διαφορετικων χρωματων βαφης? Εξαρταται τι χρωμα ειχε και τι χρωμα θελει να κανει...Βασικα δε γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενη να καταλαβω τι εννοεις ακριβως?!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:16, 06-03-09:

Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 19:34, 06-03-09:

Aχ δεν ξέρω, γενικά ρωτάω. Πχ αν τα έχεις κόκκινα και θέλεις να τα κάνεις καφέ, ξανθά και να τα κάνεις κόκκινα, κλπ...;
Θα χρειαστει να γινει ντεκαπαζ στο βαμμενο μαλλι, εαν θελησει να το ανοιξει κανεις εστω και μισο τονο. Εαν απο καστανο 4 θες να το κανεις ξανθο σκουρο 6, τοτε χρειαζεται ντεκαπαζ.
Η αποχρωση μπορει να αλλαξει, εαν ειναι στο ιδιο τονο. Δλδ, εαν τα εχει καποια βαμμενα καστανο 4 και θελει να το κανει καστανο ακαζου 4,5, τοτε μπορει, χωρις να κανει κατι ενδιαμεσα. Αλλαζει η αποχρωση και οχι ο τονος.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 12:18, 10-03-09:

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με το θεμα βαψιμο. για μεικαπ χρησιμοποιω ενα προιον christian dior που ειναι μεικακαπ και πουδρα μαζι αφου βαριεμαι να βαζω διαφορα μια και εξω που λεμε, και να σκεφτητε αυτο γινεται αν θα παω καπου εξω. εχω ενα θεματακι με τις σκιες ενω λατρευω τα χρωματα και εχω απειρες σκιες σχεδον ποτε δεν βαζω γιατι νομιζω οτι θα ειμαι υπερβολικη με σκια εστω και λιγη ( δεν μιλαμε για ποσοτητα ετσι) δεν ξερω τι κολλημα ειναι κι αυτο. εσεις κοριτσια πεστε μου βαζετε σκιες ? αν ναι καθημερινα η οχι?

υ.γ μ'αρεσε πολυ το παρειστικο κλιμα του φορουμ μιας και ειμαι καινουργια, καθως διαβαζα νομιζα οτι καθομουνα για καφε και ακουγα φιλες να μιλανε!! ελπιζω να μπορεσω να γινω μελος της παρεας σας...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:26, 10-03-09:

Καλως σε Moonlight!
Μελος της παρεας μας εισαι ηδη! (το σκεφτηκες καλα ομως?!)
Καλη περιηγηση σου ευχομαι!

Λεπον...θα σου πω, εγω πως βλεπω το θεμα "σκιες"...

Προσωπικα, θεωρω σημαντικο τα χρωματα που καποια χρησιμοποιει να ταιριαζουν με τα δικα της χρωματα
(χρωμα μαλλιων, ματιων, επιδερμιδας).

Απο κει και περα, εαν κατι σου ταιριαζει χρωματικα και δεν εισαι υπερβολικη γενικοτερα στο βαψιμο των ματιων, τοτε δεν υπαρχει θεμα.
Το σιγουρο ειναι, πως οταν καποιος δε χρησιμοποιει ενα συγκεκριμενο καλλυντικο και το δοκιμασει, στην αρχη παντα αισθανεται οτι φαινεται του ματς πανω του.
Εγω λογου χαρη, εαν βαλω αιλαινερ ή εστω μολυβι στα ματια
(ανεξαρτητου χρωματος), αισθανομαι οτι ειναι αισχος (που δεν ειναι, απο ο,τι μου λενε)
Πριν λιγα χρονια θεωρουσα αισχος και το ρουζ, ακομα και τη μασκαρα πανω μου....οπου πλεον τα δυο τελευταια τα χρησιμοποιω αρκετα συχνα...
Οποτε ειναι και λιγο θεμα συνηθειας...
Μερικως προσοχη στα χρωματα χρειαζεται και οχι υπερβολες...Εν ολιγοις, πειραματισου!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε: στις 13:32, 10-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

βαψε ο,τι θες με βιντεξ!!!!!!!!!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:47, 10-03-09:

Εγώ συνήθως, στη δουλειά και άλλες καθημερινές περιστάσεις, δε βάζω σκιά. αν βάλω, έχω μία ροζ και μία στο χρώμα του χαλκού και διαλέγω, κάτι δηλαδή ίσα να τονίσει το μάτι.
Το βράδυ βάζω κάτι πιο σκούρο, αναλόγως και του πού θα πάω.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:04, 10-03-09:

Εγώ έχω καθιερώσει σαν καθημερινό βάψιμο πούδρα, μάσκαρα και ελαφριά σκιά. Αλλά για πρωί-απόγευμα, όπως είπε και το Γίδι πιο πάνω, βάζω διακριτική σκιά με σκοπό μόνο να τονίσει το βλέμμα. Οπότε ροζ, ή ελαφρύ πράσινο, ή κάποιες τέλειες ροζ κι άσπρες που έχω με glitter (δεν φαίνεται υπερβολικό το glitter επειδή είναι λίγο κι οι αποχρώσεις των σκιών ελαφριές).

Το βράδυ ανάλογα. Παίζει να βάλω πιο έντονη σκιά, αλλά με προϋποθέσεις: α) θα τονίσω ή χείλη ή μάτια. Αν βάλω έντονη σκιά δεν θα βάλω έντονο κραγιόν και το αντίστροφο (αν και δεν βάζω πολύ συχνά σκούρα κραγιόν, με γκλοσάκια γυρνώ), β) δεν κάνω smokey eyes επειδή θεωρώ ότι τονίζουν τα μάτια μου σε σημείο να φαίνονται υπερβολικά μεγάλα και ψιλοcreepy.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 18:20, 10-03-09:

Εγώ πάλι, έχω έναν απίστευτο αριθμό σκιών- οι περισότερες σε αποχρώσεις παλ
αλλά ποτέ δε φοράω καμία γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν αλλάζουν κάτι στο βλέμμα μου και ότι δεν το τονίζουν όσο θα ήθελα.

Οπότε πριν από δύο χρόνια έκανα το πολύ τρομερό και επαναστατικό για μενα
και έβαλα καφέ μολύβι στο πάνω βλέφαρο- μία λεπτή γραμμή η οποία αργότερα πάχυνε.
Και μου πήγαινε γιατί τόνιζε ακριβώς όσο ήθελα τα καστανά μου μάτια. Ε από τότε μπορεί να ξεχάσω να βάλω μάσκαρα, ρουζ, κραγιόν, αλλά το μολύβι δεν το ξεχνάω ποτέ και πάντα αυτό μου δίνει ένα κάτι- αισθάνομαι ότι είμαι βαμένη αλλά όχι έντονα, απλά ότι έχω αναδείξει ένα χαρακτηριστικό μου.
(Και επέλεξα να αναδεικνύω το συγκεκριμένο επειδή τα χείλια μου είναι γεμάτα από μόνα τους, οπότε δεν μπορώ να τα βάφω παρα μόνο με χρώματα πολύ πολύ διακριτικά και κοντά στο φυσικό τους.)

Δοκίμασε μολύβι, αλλά από τα απαλά- αυτά που οι μύτες τους είναι λίγο σαν κηρομπογιά.
Ξεκίνησε με μία λεπτή γραμμή και αν δεις ότι σου πηγαίνει μπορείς να πειραματιστείς, να βάζεις λίγο μολύβι στο χρώμα του πάγου στις εσωτερικές γωνίες του ματιού, που δίνει λάμψη στο βλέμμα και άλλα τέτοια κολπάκια! Θα βρεις σίγουρα τι είναι αυτό που σου αρέσει και σου πηγαίνει
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 11:20, 12-03-09:

αχχχχχχ καλε σας ευχαριστωγια τις συμβουλες σας και το καλοσωρισμα θα αρχισω να δοκιμαζω αυτα που μου ειπατε και νομιζω εχετε δικαιο απλα δεν συνηθισα και μια ζωη αβαφτη ειμαι παρολο που εχω απειρα προιοντα ελπιζω με τις νεες μου φιλες να βαλω λιγο μυαλο
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:32, 12-03-09:

Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 11:35, 12-03-09:

εγω παω σε αντρα και ναι προσπαθω να ειμαι περιποιημενη ποδια μπικινι γιατι ντρεπομαι κιολας
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,237 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:08, 12-03-09:

Σε άντρα κι εγώ και τουλάχιστον το μπικινίνι το προσέχω (να μην είναι δάσος, όχι απαραίτητα να είναι φρέσκο φρέσκο, δεν είναι και ο γκόμενος )
Τα πόδια οκ, ας είναι και κάπως πιο ..τριχωτά, δεν φαίνονται κιόλας πολύ οι τρίχες εμένα..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 21:11, 12-03-09:

Οκ, αλλά αν το μπικίνι δεν είναι μεν θάμνος, αλλά έχουν ψιλοβγει;
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 21:16, 12-03-09:

Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 21:19, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Γιατρος ειναι.. 20 πιπια τη μερα βλεπει, σιγα μη θυμαται απο μια επισκεψη μια φορα το χρονο πως ηταν την προηγουμενη φορα που ΤΟ ειδε

εγώ πάντως δεν αφήνω τίποτα να εχει "ψιλοβγει" είτε σε πόδια είτε σε μπικίνι, ντρέπομαι
και πάω σε γυναίκα.

πς. βέβαια δεν ξέρω αν σε 5-10-15 χρόνια θα νιώθω το ίδιο ντροπαλή :p
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 21:27, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Κορίτσια απορία. Μετά από μία συζήτηση με κάτι φίλες, είπα να ρωτήσω κι εδώ: όταν πάτε στο γυναικολόγο πόσο περιποιημένες είστε;; Σας καίει να είναι το μπικίνι ή/και τα πόδια αποτριχωμένα ή νταξ; Πείτε και αν πάτε σε άντρα ή γυναίκα...
Εγώ πάντως προσπαθώ να είναι περιποίηση..ημέρας . Μου έχει τύχει να είναι και ...επόμενης (στην τρίτη έχει πέσει αποψίλωση γενικά ) γιατί λόγω και χρώματος (κατάρα στις μαύρες τρίχες!! ) φαίνονται...αμέσως και...ντρέπομαι .

Επίσης πάω σε άντρα, αλλά νομίζω ότι και σε γυναίκα να πήγαινα το ίδιο θα έκανα.

Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να την εμπιστεύεται, θεωρεί καλή kok, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα )
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 21:30, 12-03-09:

Btw, αν έχει κανείς υπόψη του γυναίκα γυναικολόγο από κέντρο ως χαλάνδρι περίπου να είναι το ιατρείο και να τον εμπιστεύεται, θεωρεί καλό, pm plz, γιατί θέλω να αλλάξω γιατρό (και άντρα να ξέρει δλδ, αν τον θεωρεί καλό, ας μου πει, απλώς λέω μιας και κάνω την αλλαγή μπας και πάω σε γυναίκα να νιώθω λίγο πιο άνετα )
Σου στέλνω τώρα
την πρώτη φορά που πήγα για τεστ Παπ μου το έκανε πριν καν το καταλάβω.
Και είχα ακούσει τα χειρότερα των χειρότερων γι αυτή τη διαδικασία. :X
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 22:11, 12-03-09:

Επειδή το έχω συζήτηση κ με φίλες, είμαι η μόνη που είμαι ποιο άνετη με άντρα γυναικολόγο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες