Τυχερά παιχνίδια

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Λόττο τζόκερ, καζίνο, ιππόδρομος, στοίχημα όποιο θέλετε
Απο ποιό σημείο και μετά γίνεσαι τζογαδόρος
Πόσο πιθανό θεωρείτε να κερδίσετε κάποιο απο αυτά
Πόσο ασχολήσθε κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χεχεχε

Πηγαινω καζίνο με τον καλό μια μια στα τόσα....
ενιοτε παμε και με μεγαλυτερη παρεα :P

Θεωρώ ότι τζογαδόρος (με την άσχημη έννοια) θεωρείσαι όταν εχεις φτασει στο σημείο να....
1)δανείζεσαι για να παιξεις
2)αφηνεις απληρωτες υποχρεωσεις για να παιξεις
3) να παιζεις ότι εχεις και δεν εχεις μαζι σου, να αδειαζεις καρτες, να δανιζεσαι από τοκογλυφους και στο τελος να ζητας και ζητιανια για να γυρισεις σπιτι σου
4) να πουλας την περιουσια σου για εχεις να παιξεις
5) να ξημεροβραδιάζεσαι στο καζινο/ιπποδρομο κλπ ακόμα κι αν δεν εχεις να παιξεις με την ελπιδα ότι ίσως στο πατωμα βρεις κανα δεκαευρο να το παιξεις!


Η πιθανοτητα του να κερδισεις ή του να εισαι συνολικά κερδισμένος ειναι πολύ μικρή....
Αν λάβεις υποψη σου ότι ουσιαστικα σε αυτο που πονταρεις ειναι η ΑΤΥΧΙΑ του αλλου ;)

Προσωπικα μου αρεσει ποτε ποτε να πηγαινω στο καζίνο.... το σκεπτικο μου όμως ειναι ότι "εχω περισσευμα 200 ευρω και μπορω να τα χασω στη ρουλέτα"

Δεν πάω καζίνο για να κερδίσω αλλά για να περασω καλα και να χασω όσα ειμαι διατεθιμενη αρχης εξ αρχης να χασω!
Παρόλα αυτα... κάνοντας ισολογισμο, υπολογιζοντας κερδη και χασουρες... ειμαι μια η άλλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Παίζω αρκετά στοίχημα, όχι τόσο για λεφτά αλλά για διασκέδαση.Τα ποσά που παίζω άλλωστε είναι πολύ μικρά.Κάποτε είχα ασχοληθεί και με το καζίνο σε online μορφή, αλλά δεν ήταν τόσο διασκεδαστικό όσο το στοίχημα.
Τζογαδόρος γίνεσαι όταν ισχύουν όλα όσα είπε η ΚΕ, όταν πια σου γίνει εμμονή και σταματάει το τυχερό παιχνίδι να είναι παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Με τα τυχερά παιχνίδια δεν ασχολούμε καθόλου....παλιότερα έτυχε να πάρω 2-3 φορές ΞΥΣΤΟ (μετράει;)......
Τώρα όσο για το πότε κάποιος λέγεται τζογαδόρος.....με κάλυψε και μένα η κ.ε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν ασχολούμαι καθόλου πλεόν!
Κάποτε έπαιζα στοίχημα (μικρά ποσά φυσικά), αλλά μετά από ένα τραγικό χάσιμο (έχασα μόνο τον πιο σίγουρο από τους 8 αγώνες:() το παράτησα!

Βέβαια σκέφτομαι εν όψη μουντιάλ, να αρχίσω να παίζω πάλι... αλλά χαλαρά... 1-2euro...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Έχω μέσα μου το μικρόβιο του τζόγου για αυτό προσπαθώ να συγκρατούμαι:redface:
Λένε πως ο σωστός και έξυπνος τζογαδόρος σταματάει όταν ακόμη κερδίζει....η αλήθεια είναι πως όταν κερδίζεις δεν σε αφήνουν να σταματήσεις( προσπαθήστε να σηκωθείτε απο καρέ με τα λεφτά των άλλων στην τσέπη σας και θα δείτε τι εννοώ)

Στο καζίνο δεν πηγαίνω παρά σπανίως και για πλάκα, καθώς το καζίνο είναι μόνο για αυτό, να πεις έχω 50 ευρώ και θέλω να τα χάσω(το καζίνο ποτέ δεν χάνει).Ακόμη και εκεί δεν παίζω φρουτάκια, μόνο λίγο ρουλέτα και πολύ μπλακ-τζακ.

Μου αρέσουν πολύ τα χαρτιά είτε σε φιλικά καρέ για πλάκα είτε σε λιγότερο φιλικά καρέ με χρήματα. Είμαι πολύ προσηλωμένος παίχτης, μου αρέσει να παρατηρώ το ύφος των άλλων όταν τραβούν καλό ή κακό φύλο, όταν μπλοφάρουν, όταν σκέφτονται, επίσης ως αριθμομνήμων έχω πολύ καλη συναίσθηση του τι φύλο έχει περάσει. Το θεωρώ παίχνιδι εξυπνάδας και παρατηρητικότητας. Το πιο έξυπνο βέβαια στην υπόθεση είναι να χάνεις μέχρι το ποσό που αντέχεις να χάσεις.
Το μεγαλύτερο ποσό που έχω κερδίσει(όχι συνολικά) αντιστοιχούσε σε 1,5 φορά το ενοίκιο μου και το μεγαλύτερο που έχω χάσει αντίστοιχα(πάλι όχι συνολικά) αντιστοιχούσε στο γραμμάτιο του αυτοκινήτου μου. Δεν παίζω καθημερινά αλλά δεν περιμένω και τις γιορτές για να παίξω;)

Απο τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ λατρεύω το στοίχημα. Φανατικά απο το 2000(νομίζω) που ξεκίνησε. Δεν παίζω ημίχρονα,σκορ,σκόρερ κλπ ούτε άλλες διοργανώσεις, μόνο τελικά αποτελέσματα στα πρωταθλήματα.
Παίζω παρα πολύ Γερμανία(απο τα λιγότερο στημένα πρωταθλήματα) και Α και Β ενώ όταν θέλω να κυνηγήσω έκπληξη (τέτοια που να κάνει τους άλλους να τραβάνε τα μαλλιά τους) ψάχνω με πονηρό μάτι τους αγώνες στην Αγγλία και Σκωτία, μια εποχή οι Ρέιντζερς μου χαρίζανε τρελά λεφτά με τα απανωτά "στραβοπατήματα" τους(φυσικά τίποτα δεν είναι τυχαίο). Επισης ποτέ δεν παίζω αποδόσεις του στυλ 1.20,1.15 κλπ σίγουρη γκέλα. Και παίζω πάντα σύστημα, συνήθως 6 αγώνες με 2 λάθη και ακόμη και αν δεν έχω κέρδος τις περισσότερες φορές πέρνω πίσω την αξία του δελτίου;)
Τα υπόλοιπα Λόττο,Τζόκερ,Κίνο με αφήνουν αδιάφορη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν παίζω καθόλου.Αλλά θα ήθελα να παίξω λίγο στοίχημα στο ποδόσφαιρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Χαρτια και τετοια τα βαριεμαι ετσι κι αλλιως οποτε δεν παιζω. Λοττο επαιζε η μαμα μου οταν ημασταν μικρα και συμπληρωναμε κι εμεις κανενα δελτιο για το γουρι, ξερεις. ;) Τωρα κανενα λαχειο που μου παιρνει ο μπαμπας μου αν εχει κανενα τρελο τζακποτ αραια και που, αλλιως τπτ.


Μην γινομαι κουραστικη, για το θεμα του τζογαδορου με εχει καλυψει η Επιρροη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Οι πιθανότητες να κερδίσει κάποιος ειδικά σε λόττο, τζόκερ και τέτοια είναι μικρότερες από το να πέσει κομμήτης στη γη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Τωρα κανενα λαχειο που μου παιρνει ο μπαμπας μου αν εχει κανενα τρελο τζακποτ αραια και που, αλλιως τπτ.


:)

Αυτό είναι που με κουφαίνει με την αντίδραση του κόσμου.Όταν υπάρχουν απανωτά τζακ-ποτ τρέχουν όλοι να παίξουν, περιμένοντας ουρές στα πρακτορεία ακόμη κι αυτοί που δεν έχουν παίξει ποτέ γιατί τα θεωρούν χάσιμο χρόνου και χρημάτων.
Κι έρχομαι και αναρωτιέμαι μόνο όταν ακούνε για δις θέλουν να παίξουν;(που στατιστικά τότε οι πιθανότητες να κερδίσουν γίνονται ακόμη πιο μικρές) όταν στις νορμάλ κληρώσεις δίνονται 150.000 Ευρώ δεν τους ενδιαφέρουν;:hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Απλα οταν ειναι τρελα τα ποσα, ελπιζεις οτι θα ειναι 20 οι τυχεροι, και εσυ θα εισαι μεσα σε αυτους. :P

Βασικα, δεν πιστευω στην τυχη. Ή για την ακριβεια, δεν πιστευω οτι ειμαι τυχερη για να κερδισω σε ενα τετοιο παιχνιδι. Πιστευω πως αν δεν μπορεις να εισαι ενεργος σε ενα παιχνιδι, δεν εχει κανενα νοημα, οποτε μην περιμενεις και τιποτα (ασχετο..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Δεν παίζω τυχερά παιχνίδια αλλά μάλλον θα παίξω κανα στοίχημα μουντιάλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Παλαιότερα έπαιζα πιο πολύ. Κυρίως στοίχημα, τζόκερ και Λόττο. Κάνοντας τη σούμα, εννοείται έχω μπεί μέσα. (Ευτυχώς όχι πολύ, αφού δεν έπαιζα μεγάλα ποσά.) Τώρα παίζω αραιά και πού κανα λόττο και Τζόκερ, ενώ τώρα με το Μουντιάλ, ίσως αρχίσω να παίζω πάλι στοίχημα. Μου τη σπάνε οι χαμηλές αποδόσεις στο κρατικό. :( :mad: Άμα είχα πιστωτική κάρτα, θα έπαιζα σίγουρα στο Ίντερνετ, αλλά δυστυχώς... :(

Υ.Γ. Δε περιμένω να πιάσω τη καλή, αλλά όσο ζώ, ελπίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Τώρα παίζω αραιά και πού κανα λόττο και Τζόκερ, ενώ τώρα με το Μουντιάλ, ίσως αρχίσω να παίζω πάλι στοίχημα. Μου τη σπάνε οι χαμηλές αποδόσεις στο κρατικό. :( :mad: Άμα είχα πιστωτική κάρτα, θα έπαιζα σίγουρα στο Ίντερνετ, αλλά δυστυχώς... :(

Υ.Γ. Δε περιμένω να πιάσω τη καλή, αλλά όσο ζώ, ελπίζω. :)
Άμα ξέρεις από ποδόσφαιρο το στοίχημα είναι το καλύτερο,μπορείς να βγάλεις αρκετά λεφτά(ειδικά στο Μουντιάλ αν κάνεις καμιά καλή πρόβλεψη);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Αυτό είναι που με κουφαίνει με την αντίδραση του κόσμου.Όταν υπάρχουν απανωτά τζακ-ποτ τρέχουν όλοι να παίξουν, περιμένοντας ουρές στα πρακτορεία ακόμη κι αυτοί που δεν έχουν παίξει ποτέ γιατί τα θεωρούν χάσιμο χρόνου και χρημάτων.
Κι έρχομαι και αναρωτιέμαι μόνο όταν ακούνε για δις θέλουν να παίξουν;(που στατιστικά τότε οι πιθανότητες να κερδίσουν γίνονται ακόμη πιο μικρές) όταν στις νορμάλ κληρώσεις δίνονται 150.000 Ευρώ δεν τους ενδιαφέρουν;:hmm: :P

Όχι και 150! Το πρότο ξεκινάει απο 150.000 ? Το Λόττο απο 300.000 και το τζόκερ απο 600.000 ? κάθε κλήρωσει που πάει σε τζακ-ποτ αυξάνει αυτά τα νούμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Κι έρχομαι και αναρωτιέμαι μόνο όταν ακούνε για δις θέλουν να παίξουν;(που στατιστικά τότε οι πιθανότητες να κερδίσουν γίνονται ακόμη πιο μικρές) όταν στις νορμάλ κληρώσεις δίνονται 150.000 Ευρώ δεν τους ενδιαφέρουν;:hmm: :P
Ε τί το κάναμε βρε kleftra?Ψιλικατζίδες είμαστε?
150.000 είναι τα εβδομαδιαία μου έξοδα.Από 600.000 και πάνω το συζητάμε, για να βγει τουλάχιστον ο μήνας. :P
Ο ΟΠΑΠ έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση με παλιότερα.Το στοίχημα δεν έχει να κάνει τόσο με γνώσεις ποδοσφαίρου.Θέλει εξειδίκευση σε συγκεκριμένα πρωταθλήματα, για να καταλάβεις τη νοοτροπία τους.Και για να βγάλεις λεφτά πρέπει να βάλεις λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Και για να βγάλεις λεφτά πρέπει να βάλεις λεφτά.

Αυτή είναι η μεγάλη αλήθεια. ;)

Αλήθεια, υπάρχει κανένας εδώ που παίζει στο Ίντερνετ στοίχημα? Ένας γνωστός μου, έχει βγάλει κοντά 3 χιλιάρικα παίζοντας σε γνωστή εταιρία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Όχι και 150! Το πρότο ξεκινάει απο 150.000 ? Το Λόττο απο 300.000 και το τζόκερ απο 600.000 ? κάθε κλήρωσει που πάει σε τζακ-ποτ αυξάνει αυτά τα νούμερα

Xα,χα,χα, ωραία θα ήταν να γινόταν αυτό Γιάννη.:D
Δεν υπάρχει στάνταρτ ποσό. Το ποσό που κληρώνεται αντιστοιχεί στο συνολικό ποσό που παίχτηκε δλδ αν έπαιζαν πιο πολλοί Πρότο τότε θα έδινε μεγαλύτερο ποσό.Απλά έχεις συνηθίσει να βλέπεις αυτά τα νούμερα στην 1η κατηγορία γιατί περίπου τόσοι παίζουν στάνταρτ κάθε κλήρωση(οι τακτικοί παίχτες).
Δλδ έστω ότι στο Λόττο δίνει η 1η κατηγορία 300.000 και οι άλλες 3 μαζί άλλες 100.000, συνολικά μοιράζονται 400.000 αυτό σημαίνει πως το ποσό που παίχτηκε εκείνη την κλήρωση είναι τουλάχιστον το 4πλασιο;)
Αν παιχτεί μικρότερο ποσό τότε μειώνονται και τα κέρδη στις κατηγορίες(παρατήρησε τι δίνει ας πούμε η κλήρωση κοντά στον 15 Αύγουστο).
Αν το ποσό δεν δοθεί τότε μεταφέρεται στην επόμενη κλήρωση.
Και για να σου βάλω κι εργασία για το σπίτι, πολύ μεγάλα τζακ-ποτ (δλδ. πάνω απο 5 απανωτά) να περιμένεις κοντά στις γιορτές των Χριστουγέννων που ο κόσμος πληρώνεται και έχει λεφτά να παίξει και αλλή μία σε περιόδους ύφεσης των παιχνιδιών. Στατιστικά μεγάλα τζακ-ποτ γίνονται δύο φορές το χρόνο και κυρίως στο τζόκερ που είναι λαοφιλέστερο.
Εργασία Νο2 μιας και είπες ΟΠΑΠ έχει κανείς προσέξει ποια εταιρεία τυπώνει όλα τα δελτία του ΟΠΑΠ, ποια εταιρεία προμηθεύει τα τερματικά του ΟΠΑΠ και ποια εταιρεία έχει ως θυγατρική την Στοίχημα Α.Ε.;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παίζω τζόκερ άν έχει έτοιμα, άν έχω όρεξη και άν δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω, άν και είμαι λιγο σε χαρτάκι αλλα αυτό είναι μαγκιά:P

Εχουμε στην οικογένεια συγκεκριμένα την γιαγιά του άντρα μου που πάει το πρωί και φέυγει το βράδυ απο τους κουλοχέριδες, αυτό είναι εξαρτηση και δεν θα μπορούσα με τίποτα να είμαι έτσι, πιστέυω ότι καλό είναι να πάς αλλα μόνο για πλάκα και με ένα ποσό όσο μπορείς, τίποτε παραπάνω στο καζίνο μόνο ένα μικροποσό, ίσα για την πλάκα σου.

Αστεία ιστορια

Ο πατέρας του Γαμπρού μου είχε μανία με τούς κουλοχέριδες, μια μέρα έκατσε σε ένα μηχάνημα και τον έπιασε μανία, έπαιζε ώρες ώσπου έχασε 2 ολόκληρα εκατομήρια δραχμές τότε στο μηχάνημα, σε κάποια φάση πάει στον καταστηματάρχη με απόλυτη ηρεμία και του λέει
-Μην πατήσει κανείς στο μηχάνημα, πάω να φέρω κάτι για το μηχάνημα
φέυγει και μετά απο μισή ώρα έρχετε με μία βαριοπούλα μπαινει μέσα, χαμογελάει και σπάει το μηχάνημα στα δύο, το έκανε κομματάκια :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Δεν χρειάζεται φυσικά να πώ ότι το μηχάνημα δεν είχε μέσα τίποτα, κάθε φορά που πήγεναι στο μπάνιο, έτρεχαν και αφαιρούσαν ποσά, δεν ήταν γεμάτο ποτέ το μηχάνημα, απο τότε δεν ξαναέπαιξε ποτέ του και έκλεισε το μαγαζί την επόμενη μέρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tuku

Νεοφερμένος

Ο tuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μου αρέσει το τζοκερ πιστεύω ότι η σχέση μεταξύ τύχης και μαθηματικών είναι 30 - 70 , δεν έχω κερδίσει ποτέ κανένα μεγάλο ποσό αλλά αυτή είναι η αντίληψη μου , θα ήθελα να δοκιμάσω και λίγο ιππόδρομο αλλά δεν γνωρίζω κανόνες και κόλπα αλλά το ψάχνω....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top