• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αντιιδρωτικό αποσμητικό;

iparout

Νεοφερμένος

Ο iparout αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλωσήρθα...!

Έψαξα στο forum και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο, οπότε είπα να ποστάρω. Μιας και μπήκε καλοκαιράκι και η θερμοκρασία ανεβαίνει επικίνδυνα, ποιο αντρικό αντιιδρωτικό αποσμητικό θα προτείνατε για να αποφευχθούν οι δυσάρεστοι (οπτικά) λεκέδες ιδρώτα στις μπλούζες ? Να είναι αποτελεσματικό και να έχει βέβαα και ευχάριστη μυρωδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Καλωσήρθες κατ'αρχάς.Εγώ βάζω NIVEA for Men
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω βαζω ΑΧΕ και εχει μια χαρα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iparout

Νεοφερμένος

Ο iparout αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κι εγώ έχω το STR8 το μπλε που υποτίθεται είναι ati-perspirant αλλά δεν κάνει και πάρα πολλά... Γι'αυτό ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Έγω Axe Marine, αλλά έχω μια απορία...
όποτε ιδρώνω και αφού στεγνώσω, αν κοιτάξω τη περιοχή της μασχάλης [ενώ φοράω μπλούζα], μερικές φορές βλέπω άσπρα [σαν άλατα ένα πράγμα]..

Αυτό προέρχεται από τον ιδρώτα ή από το Axe [το οποίο ως γνωστών όταν στεγνώσει αφήνει ένα λευκό αρωματικό στρώμα];
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To κακο με πολλα αντιδρωτικα μασχαλης ειναι οτι αφηνουν ασπρους λεκεδες εντονους σαν αυτους που περιγραφει ο Petrow.
Ο ιδρωτας αφηνει κι αυτος ενα περιγραμμα ασπρο το οποιο ομως δεν ειναι τοσοσ εντονο οσο αυτο ορισμενος αποσμητικων.(Κυριως τα κρεμωδη το κανουν αυτο)
Προσωπικα εχω δοκιμασει πολλα, αυτα που ιεναι σαν κρεμα τα απεκλεισα οριστικα για κοντεψαν να μου καταστρεψουν μπλουζες, κι εχω μεινει η σε stick ή στα αλλα.(οχι τα σπρευ, δεν μου αρεσουν).
Τωρα δεν θυμαμαι ποιο χρησιμοποιησα τελευταιο...προσωπικα πηγα σε μαγαζι με καλυντικα και τους ειπα οτι θελω ενα αποσμητικο για μασχαλες, με διακριτικο αρωμα (πολυ σημαντικο γιατι το εντονο αρωμα αν ανακατευτει με τα οξεα του ιδρωτα γινεται πολυ ασχημο), και το οποιο να μην αφηνει λεκεδες.
Και μου εδωσαν ενα πολυ καλο, το οποιο δεν πολυ διαφημιζεται.Εκανε πραγματικα καλη δουλεια.
Προτιμω να πηγαινω και να παιρνω απο τετοια μαγαζια γιατι οι κοπελες σιγουρα ξερουν κατι παραπανω και υπαρχουν πολλα προιοντα που δεν μπορουμε να τα ξερουμε.;)

Να προσθεσω οτι καλο ειναι το αντιδρωτικο να το βαζουμε 5-10 λεπτε πριν βαλουμε τις μπλουζες ή το πουκαμισο ή οτιδηπποτε.
Να μην το βαλουμε ακριβως πριν φορεσουμε την μπλουζα, γιατι δεν θα εχει προλαβει να στεγνωσει με αποτελεσμα να κολησει ολο πανω στο ρουχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Tκι εχω μεινει η σε stick ή στα αλλα.(οχι τα σπρευ, δεν μου αρεσουν).

roll on εννοείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οχι οχι ειναι στικ...Πως ηταν κατι κλεραζιλ για το προσωπο.(stick τα ελεγαν κι αυτα.)
Ετσι εκριβως ειναι κι αυτο.:)
Μ' ενα πορωδες σαν σφουγγαρακι στην κορυφη που το ακουμπας στην μασχαλη και πιεζοντας το ελαχιστα βγαζει ...οτι βγαζει εν πασει περιπτωσει.:P
Ειχα το ιδιο και σε roll on αλλα τελειωσε και οταν πηγα να ξαναπαρω δεν το ειχαν φερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω παιρνω για τον καλο μου (ε παω χοντο του ψωνιζω κι αυτου :P) ή το AXE africa (ίδιο και αφρο ξυρίσματος καθως και αφροντους :P) ή τώρα τελευταία του παιρνω το Pierre Cardin που με ξετρελαίνει η μυρωδια :redface:
Πάντως για ουδέτερα χωρις άρρωμα, προτιμήστε τίποτα σε στυλ Neutrogena



Αποφύγετε σταθερα τα αντι-ιδρωτικα, με την έννοια ότι και καλα όταν τα φορας δεν ιδρώνεις γιατι ο τροπος που λειτουργουν ειναι να κλεινουν τους πόρους του δέρματος, πραγμα παρα πολύ ανθυγιεινο!

Καλύτερα να χτυπατε 2-3 ντουσάκια την ημέρα τώρα το καλοκαίρι... και αν εχετε πιο σοβαρο προβλημα, προσέξτε ιδιαιτερα την διατροφη σας ώστε ο ιδρώτας σας να μην ειναι ιδιαιτερα οξινος και άρα με ιδιαιτερη οσμη (κοινως αποφυγετε τα πολλά κρεατα, πινετε αφθονο νερο, καταναλώστε πολλά φρουτα και λαχανικα);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,857 μηνύματα.
BRUT βάζω εγω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Καλύτερα να χτυπατε 2-3 ντουσάκια την ημέρα τώρα το καλοκαίρι... και αν εχετε πιο σοβαρο προβλημα, προσέξτε ιδιαιτερα την διατροφη σας ώστε ο ιδρώτας σας να μην ειναι ιδιαιτερα οξινος και άρα με ιδιαιτερη οσμη (κοινως αποφυγετε τα πολλά κρεατα, πινετε αφθονο νερο, καταναλώστε πολλά φρουτα και λαχανικα);)
Σωστά...τι να το κάνεις το αποσμητικό αν έχεις να κάνεις μπάνιο 1 μήνα?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Αποφύγετε σταθερα τα αντι-ιδρωτικα, με την έννοια ότι και καλα όταν τα φορας δεν ιδρώνεις γιατι ο τροπος που λειτουργουν ειναι να κλεινουν τους πόρους του δέρματος, πραγμα παρα πολύ ανθυγιεινο!
Σωστο αυτο

Καλύτερα να χτυπατε 2-3 ντουσάκια την ημέρα τώρα το καλοκαίρι...
Οταν λειπεις κανα 12 ωρο απο το σπιτι την μερα, πουυυυυυυυυ τετοια τυχη...:(
Στανταρ ομως ενας το πρωι και το βραδυ αν δεν ειμαι κομματια

και αν εχετε πιο σοβαρο προβλημα, προσέξτε ιδιαιτερα την διατροφη σας ώστε ο ιδρώτας σας να μην ειναι ιδιαιτερα οξινος και άρα με ιδιαιτερη οσμη (κοινως αποφυγετε τα πολλά κρεατα, πινετε αφθονο νερο, καταναλώστε πολλά φρουτα και λαχανικα);)
Σωστο κι αυτο!
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα λαλαλαλαλαλα!:P

Υποψην οτι εκτος παο κρεατα ειδικα τα τηγανιτα και τα ετοιματζιδικα φαγητα.
εαν θελετε να μυριζετε ομορφα το νουμερο ενα φαγητο απο ολα ειναι ο παστουρμας....Να δειτε για ποτε θα ταξιδευετε σε ενα λεωφορειο μονοι σας....ΑΝΕΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πάντως γενικά να ξέρετε οτι αυτού του είδους τα αποσμήτικά (που εμποδίζουν τον ιδρώτα), είναι άκρως ανθυγειινά και καλό θα ήταν να αποφεύγονται.
Όσο για τους άσπρους λεκέδες στα ρούχα, δεν είναι τίποτε άλλο παρά άλατα τα οποία περιέχονται στον ιδρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iparout

Νεοφερμένος

Ο iparout αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν είπε κανείς ότι το αποσμητικό το βάζουμε για να μην μυρίζουμε. Απλά υπάρχουν κάποια άτομα (εμού συμπεριλαμβανομένου), που ιδρώνουν με το παραμικρό, ακόμη κι αν έχουν μόλις βγει απ'το μπάνιο, και οπτικά οι λεκέδες του ιδρώτα στα ρούχα, προσωπικά εμένα τουλάχιστον, με ενοχλούν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πρακτικα δεν εχουμε την οσμη απο τους κλασσικους ιδρωτοποιους αδενες. Αυτοι εκκρινουν νερακι με αλατακι και λιγη ουρια και υπαρχουν παντου στο σωμα. Ενα ειδος τετοιων αδενων , ειναι οι αποκρινεις οσμηγονοι αδενες. Αυτοι υπαρχουν στις μασχαλες και στη βουβωνικη περιοχη και ειναι υπευθυνες για την οσμη μας. Ισως να συμβαλλουν λιγο και οι σμηγματογονοι αδενες. Και οι οσμηγονοι και οι σμηγματογονοι δεν εκβαλλουν κατευθειαν στο δερμα, αλλα μεσω των πορων των τριχων μας. Βεβαια αν καποιος δεν προσεχει την καθαριοτητα του, τα μικροβια που υπαρχουν γενικα στην επιδερμιδα μας, χειροτερευουν την κατασταση της οσμης.

Παντως εχουν δικιο τα παιδια που ειπαν οτι ειναι κακο να καπακωνουμε ολα αυτα. Πρεπει να μενουν παντα ανοιχτοι οι ποροι. Πρεπει να ιδρωνουμε και να βγαινουν καποιες ουσιες εξω περιττες για το σωμα. Καθαριοτητα και σωστη διατροφη ειναι τα βασικα. Και το πολυ πολυ, ενα ελαφρυ αποσμητικό (αλλα οσο μπορειτε αποφυγετε τα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από iparout:
Ρε παιδιά, δεν είπε κανείς ότι το αποσμητικό το βάζουμε για να μην μυρίζουμε. Απλά υπάρχουν κάποια άτομα (εμού συμπεριλαμβανομένου), που ιδρώνουν με το παραμικρό, ακόμη κι αν έχουν μόλις βγει απ'το μπάνιο, και οπτικά οι λεκέδες του ιδρώτα στα ρούχα, προσωπικά εμένα τουλάχιστον, με ενοχλούν πολύ.

Να λοιπον και καποιος να με παρηγορησει!!! Εγω παιδες ιδρωνω ΠΑΝΤΑ στις μασχαλες, δηλαδη σε σημειο καταχειμωνο να κρυωνω αλλα να εχω ιδρωσει...το δε καλοκαιρι δεν γινεται να ειμαι χωρις βρεμενη τη μπλουζα σαυτην την περιοχη και σε μεγαλη ποσοτητα......εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν σταματαει ο ιδρωτας, αλλα τουλαχιστον το ευχαριστο στην ολη υποθεση ειναι οτι δεν μυριζει....πειτε κατι για να με ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΤΕ:redface::redface::redface::redface::redface::redface:....PLZ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsus:
πειτε κατι για να με ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΤΕ:redface::redface::redface::redface::redface::redface:....PLZ


εφόσον ιδρώνεις κατ αυτόν τον τρόπο, θα είναι αρκετά δύσκολο να αποκτήσεις περιττό βάρος ;) (νταξ? σε παρηγόρησα? :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το καλοκαίρι μπορείς να κυκλοφορείς με τελείως βρεμμένη μπλούζα :D ή και χωρίς μπλούζα (όπως κάνω εγώ :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

case

Νεοφερμένος

Η case αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για γυναίκες τι προτείνετε?
Όχι τόσο για τη μυρωδιά του ιδρώτα αλλά όταν ιδρώνει πολύ και φαίνεται ο ιδρώτας στα μπλουζάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oταν θα πας καπου που θα ιδρωσεις, φορα λευκά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top