Περίεργος θόρυβος

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπερα ο υπολογιστης μου εδω και 2 περιπου μερες κανει καθε 3 περιπου δευτερολεπτα 4 μπιπ μηπως ξερει κανεις τι ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μήπως έχει χαλάσει κανένα ανεμιστηράκι και ανεβαίνει η θερμοκρασία επικίνδυνα με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται η ειδοποίηση για πιθανή αύξηση θερμοκρασίας στον επεξεργαστή;

Ότι και να ειναι νομίζω πως είναι πάνω στη motherboard το πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μμμμ κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου MonaXe :)

Το μπίπ το κάνει ακόμα και όταν δεν τον χρησιμοποιεις και είναι απλά ανοιχτός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από alexandrosmf:
Καλησπερα ο υπολογιστης μου εδω και 2 περιπου μερες κανει καθε 3 περιπου δευτερολεπτα 4 μπιπ μηπως ξερει κανεις τι ειναι;
μου το κανει εδω και δυο μερες απο την στιγμη που τον ανοιγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,004 μηνύματα.
4 μπίπ σημαίνει οτι το ρολόι του συστήματος τα έχει φτύσει. Στείλε τη μητρική για επισκευή. Τελεία και παύλα. :)

Edit: Σωστότερα, για αντικατάσταση στείλε την.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από alexandrosmf:
Καλησπερα ο υπολογιστης μου εδω και 2 περιπου μερες κανει καθε 3 περιπου δευτερολεπτα 4 μπιπ μηπως ξερει κανεις τι ειναι;
ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για να μαθαίνουμε κι εμείς, το ρολόϊ του συστήματος είναι άλλο από αυτό που βλέπουμε κάτω δεξιά?
Αν είναι το ρολόϊ δεν θα χάνει και στην ώρα ή είπα σαχλαμάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
4 μπίπ σημαίνει οτι το ρολόι του συστήματος τα έχει φτύσει. Στείλε τη μητρική για επισκευή. Τελεία και παύλα. :)

Edit: Σωστότερα, για αντικατάσταση στείλε την.
Αποκλειετε να εχει χαλασει η μπαταριουλα της μητρικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κι εγώ για μπαταρία το κόβω...alexandrosmf, θα σου ήταν δύσκολο να αλλάξεις τη μπαταρία;Είναι μία μπαταρία σαν χαπάκι στο στυλ μπαταρίας ρολογιού.Πάρ'τη μαζί σου στο μαγαζί για να σου δώσουν ίδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,004 μηνύματα.
Τα 4 μπιπ σημαίνουν αυτό που είπα! Δεν είναι το ρολόι στην Taskbar των Windows. Εαν έφταιγε η μπαταριούλα θα είχαν γυρίσει όλα στο default (απ' όσο θυμάμαι όταν πείραξα τη δική μου κάποτε στο παλιό μηχάνημα). Η μπαταριούλα είναι εκεί για να κρατάει ρυθμίσεις. BIOS, System Timer κλπ.

Εαν τελικά αποφασίσεις να βγάλεις τη μπαταρία, το πισί εκτός ρεύματος και τα χέρια γειωμένα από στατικό ηλεκτρισμό (ακούμπησέ τα στο σασί του μηχανήματος) ειδάλλως με το πρώτο θα γίνεις κομμάτια από τα 220 Βόλτ και από το δεύτερο θα πεις αντίο στη μητρική σου (ξεσκισμένη είναι αλλά λέμε στην περίπτωση που ήταν μια χαρά) αν δεν τα προσέξεις να είναι όπως στα λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από alexandrosmf:
Καλησπερα ο υπολογιστης μου εδω και 2 περιπου μερες κανει καθε 3 περιπου δευτερολεπτα 4 μπιπ μηπως ξερει κανεις τι ειναι;
βρηκα τελικα τι εφταιγε τυχαια ηταν το usb irda wireless οταν το εβγαλα γιατι μου το ζητησε ο πατερας μου σταματησε ο θορυβος συγνωμη για την αναστατωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top