Είναι φυσικό να κλαις από ευτυχία;

Είναι φυσικό να κλαις από ευτυχία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Ναι!

    Ψήφοι: 84 91.3%
  • Όχι!

    Ψήφοι: 4 4.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 4.3%

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μία-δύο φορές μου έχει τύχει, οπότε το θεωρώ αρκετά φυσιολογικό λόγω πείρας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει ποτέ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είχα μια διαφωνία στο συγκεκριμένο παλαιότερα και σκέφτηκα να το συζητήσουμε.

Έχω κλάψει από ευτυχία και το θεωρώ απόλυτα φυσικό!
Λυτρωτικό θα έλεγα!
Ναι, είναι.&-


Είναι φυσιολογικό, ανάλογα με τη φάση που περνάς. Δεν είναι καθόλου, μα καθόλου περίεργο να μην σου έχει συμβεί τίποτε δυσάρεστο, αλλά να κλαις από ευτυχία.

Εγώ θα το έλεγα και.... συγκίνηση.


Αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Κι ίσως και να μην υπάρχει λογική εξήγηση σ' αυτό. Ίσως είναι μία συναισθηματική εκτόνωση όταν μία κατάσταση πάει απ' το καλό στο καλύτερο (και την είχαμε προδικασμένη να πάει κατά διαόλου, αλλιώς δεν θα είχαμε τέτοια αντίδραση).

Ακόμα και μία ευχάριστη σκέψη που μας κάνει πανευτυχείς μπορεί να μας οδηγήσει σ' αυτήν την κατάσταση. Η οποία κατάσταση έχει τη δικιά της μαγεία..

Στο ερώτημα της Isi απαντάω ναι, χωρίς δεύτερη σκέψη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ναι, είναι.&-


Είναι φυσιολογικό, ανάλογα με τη φάση που περνάς. Δεν είναι καθόλου, μα καθόλου περίεργο να μην σου έχει συμβεί τίποτε δυσάρεστο, αλλά να κλαις από ευτυχία.

Εγώ θα το έλεγα και.... συγκίνηση.


Αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Κι ίσως και να μην υπάρχει λογική εξήγηση σ' αυτό. Ίσως είναι μία συναισθηματική εκτόνωση όταν μία κατάσταση πάει απ' το καλό στο καλύτερο (και την είχαμε προδικασμένη να πάει κατά διαόλου, αλλιώς δεν θα είχαμε τέτοια αντίδραση).

Ακόμα και μία ευχάριστη σκέψη που μας κάνει πανευτυχείς μπορεί να μας οδηγήσει σ' αυτήν την κατάσταση. Η οποία κατάσταση έχει τη δικιά της μαγεία..

Στο ερώτημα της Isi απαντάω ναι, χωρίς δεύτερη σκέψη. :)

ετσι,η οταν σου κανουν μια εκπληξη
η οταν κερδιζεις στο τζοκερ
η οταν περνει ο ολυμπιακος πρωταθλημα για μια ακομα φορα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η όταν ο Παναθηναϊκός είναι ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Πρωταθλητής Ευρώπης! ;) )(Μη ξεχνιόμαστε! :P)

...Προχτές δάκρυσα πάλι, που έβλεπα την κόρη μου σε μια σχολική εορτή να απαγγέλλει το ποιηματάκι της :'(:)


Υ.Γ. Όλοι σχεδόν το βρίσκουμε φυσικό αλλά δεν υπάρχει smilie με κλαυσίγελο... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τελευταία μου έρχεται πολύ συχνά να το κάνω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ναι!:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μου εχει συμβει μια-δυο φορες,αλλα συνηθως ειναι απο δυστυχια και οχι απο ευτυχια......:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγω εχω προβλημα.Ειμαι 18 χρονων και ακομα κλαιω.Κλαιω πιο πολυ απο χαρα παρα απο λυπη.

Ειδικα οταν γελαω απο κατι αστειο εκει συνεχεια.Οταν δε μιλαμε για κατι εντελως ξεκαρδιστικο,τοτε γεμιζω βαρελι απο το κλαμα.Σοβαρα

Αυτο ειναι φυσιολογικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Και βέβαια είναι φυσιολογικό να κλαίει κάποιος από ευτυχία. Μου έχει τύχει αρκετές φορές.
Ούτως ή άλλως, δείχνουμε έτσι πιο εύκολα τα συναισθήματα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Φυσικα,ειτε απο ευτυχια ειτε απο λυπη ειναι απολυτως φυσιολογικη αντιδραση,ανθρωπινη και βαθεια συναισθηματικη...Προσωπικα μου συμβαινει συχνα και στις δυο περιπτωσεις ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Είχα μια διαφωνία στο συγκεκριμένο παλαιότερα και σκέφτηκα να το συζητήσουμε.

Έχω κλάψει από ευτυχία και το θεωρώ απόλυτα φυσικό!
Λυτρωτικό θα έλεγα!

Έχουν περάσει τόσα χρόνια, αλλά μήπως θυμάσαι τι υποστήριζε η "αντίπαλη" πλευρά; Γιατί εδώ μέσα το βρίσκουν όλοι φυσιολογικό και δεν έχει ενδιαφέρον αν δεν υπάρχει αντίλογος. :redface:

Γενικά συγκινούμαι πολύ εύκολα (@#%&*) αλλά από ευτυχία έκλαψα πρώτη φορά πριν από λίγο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ναι ειναι φυσικο να κλαις απο ευτυχια...
Αυτη η πληροτητα που νιωθω σε ολους τους τομεις με κανει να μην μπορω να το εκφρασω ωρες ωρες με λογια,και το ξεσπασμα αυτου του απολυτου συναισθηματος μου βγαινει σε κλαμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μακαρι ολοι μας να κλαιμε μονο απο ευτυχια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές κλαίω απο ευτυχία. Είμαι απο τη φύση μου αισιόδοξο άτομο και δεν αφήνω τον εαυτό μου να στεναχωριεται για μικροπράγματα, πόσο μάλλον να κλαίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν και σχετικα μικρη εχω κλαψει αρκετες φορες τοσο απο χαρα και ευτυχια αλλα φυσικα απο λυπη .Το λυπημενο προσωπο το συνδεουμε με τη στεναχωρια και αντιστοιχα το χαμογελο το συνδεουμε με τη χαρα.Το κλαμα αρμοζει νομιζω και στις 2 περιπτωσεις γιατι πολυ απλα με το κλαμα ξεσπαμε...ειμαστε φορτισμενοι με συναισθηματα και κλαιμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Eντελώς φυσιολογικο!!Και εγω εχω κλαψει απο ευτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Συνηθως κλαιμε απο ευτυχια οταν κατι που μοχθησαμε/πονεσαμε πραγματοποιηται, σαν μια ενδειξη ανακουφισης οτι τοσοι κοποι δεν πηγαν χαμενοι.
Και ενα μικρο ψυχολογικο φαινομενο: Οταν κλαιμε απο χαρα το πρωτο δακρυ τρεχει απο το δεξι ματι, οταν κλαιμε απο λυπη τρεχει απο το αριστερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Νὰ πῶ τὴν ἀλήθεια, δὲν ἔχω κλάψει ποτὲ (κανονικὰ) ἀπὸ χαρά. Λογικὰ θὰ εἶναι πολὺ ἔντονο συναίσθημα. Συνήθως, ὅταν νιώθω χαρά, ἐκφράζεται σὰν ἕνα ἐσωτερικὸ ξαλάφρωμα. Ἴσως κάποιες φορὲς νὰ τρέξῃ ἕνα δάκρυ ἀνακούφισης, ἴσα-ἴσα ποὺ ὑγραίνεται τὸ μάτι. Καὶ τώρα ποὺ τὸ εἶπες Mercury, παρατηρῶ κι ἐγὼ ὅτι αὐτὰ τὰ δάκρυα βγαίνουν ἀπὸ τὸ δεξὶ μάτι! Εἶναι πάντως ἀξιοσημείωτο αὐτό! Μήπως μπορεῖς νὰ μᾶς πῇς καὶ ποῦ τὸ διάβασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Στο Stumble Upon...Που ακριβως δεν θυμαμαι να σου πω δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top