Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,559 μέλη και 2,432,308 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 362 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 00:32, 01-06-11:

χωρις βαρη και οργανα,όπως τοσα χρονια οι ανθρωποι?
προφανως και μπορεις, ειναι λιγοτερο ασφαλες (μεσα σε γυμναστηριο αν στραμπουλιξεις το ποδι σου δεν εγινε τπτ, πανω στο βουνο ομως...) και λιγοτερο αποτελεσματικο αλλα φυσικα μπορεις.

point is να βρεις κατι που να σου αρεσει και να κουνιεσαι.

ΠΑΝΤΩΣ αφου οπως καταλαβαινω εισαι ενδομορφος (δηλαδη εισαι φυση μεγαλοσωμος) θα σου ταιριαζει καποιο αθλημα τυπου σφαιρα/αρση βαρων/power lifting. Βαλε σαν κινητρο σου το να γινεις ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ.

Και σου ξαναλεω αν περιγραφεις σωστα το σωματοτυπο σου εχεις ΠΟΛΛΑ περιθορια δυναμης.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 00:37, 01-06-11:

τελικα δεν ειναι τυχερο κανενος να υποκλιθω! θα ξαπλωσω σαν τη βουγιουκλακη στο τελος της γραμμης στη γυμναστικη και θα κοιμηθω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 00:46, 01-06-11:

ΠΑΝΤΩΣ αφου οπως καταλαβαινω εισαι ενδομορφος (δηλαδη εισαι φυση μεγαλοσωμος) θα σου ταιριαζει καποιο αθλημα τυπου σφαιρα/αρση βαρων/power lifting. Βαλε σαν κινητρο σου το να γινεις ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ.

Και σου ξαναλεω αν περιγραφεις σωστα το σωματοτυπο σου εχεις ΠΟΛΛΑ περιθορια δυναμης.
επειδη ομως ειμαι ετσι,,και εχω καταλαβει πρακτικα οτι ευκολα μπορω να φτιαξω δυναμη,αλλα παντα μου ελειπε η αντοχη..ψοφαγα στο τρεξιμο πολυ γρηγορα παντα,μονο σπριντ πηγαινα καλα..
(θυμαμαι ομως στο ποδοσφαιρο ειχα τρακαρει εναν,,και εφυγε πισω μιλαμε,,κάτωω,,εγω ουτε καταλαβα τιποτα..,,αστα να πανε..)

γιαυτο ειναι ίσως καλυτερο να παω κοντρα και να γυμνασω την αντοχη μου,διαρκεια..λαθος λογικη?
εδω αυτο λεει νομιζω πχ..
Προπόνηση: Η Νο 1 άσκηση είναι η καρδιοαναπνευστική. Διάδρομος, ελλειπτικό, ποδήλατο πρέπει να γίνουν οι καλύτεροι φίλοι ενός ενδόμορφου. Η καρδιοαναπνευστική άσκηση είναι η μόνη που μπορεί να εγγυηθεί κάψιμο θερμίδων που προέρχονται αποκλειστικά από το σωματικό λίπος. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να αγνοήσουμε εντελώς τα Βάρη, αφού κατά τη διάρκεια της δίαιτας που οπωσδήποτε πρέπει να ακολουθήσουμε υπάρχει κίνδυνος να χαθεί μυϊκός ιστός. Η καρδιοαναπνευστική άσκηση πρέπει να διαρκέσει τουλάχιστον 30 λεπτά (30-60 το ιδανικό) για 4 φορές την εβδομάδα.

βασικα απο οτι εχω καταλαβει ως ασχετος,ειναι οτι ειμαι φτιαγμενος ειδικα για αρση βαρων ή ριψεις..
αλλα πρεπει να βρω εδω στην Πατρα κανα συλλογο,,πώς γραφεσαι ομως?θελει λεφτα?

για πες μου,,εκει στην αθηνα πχ πώς γραφεσαι?

ενδομορφος?νεος ορος..δεν τον ηξερα..
ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 01-06-11 στις 00:58.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 04:33, 01-06-11:

για πες μου,,εκει στην αθηνα πχ πώς γραφεσαι?
σκας μια μερα σε ενα συλογο και τους λες : παιδια εχω κατι αθλητικα παπουτσια και ειπα να ερθω να μαθω αρανσε και επολε-ζετε, να κατσω?

οι αθλητικοι συλογοι κλασικου αθλητισμου στην ελλαδα κανουν τουμπες για ανθρωπους που θελουν να μαθουν, ουτε λεφτα θα σου ζητησουν ουτε τιποτα, στο 99% των περιπτωσεων οι ανθρωποι θελουν απλα να εισαι απλα εκει. Ακομα και αν ζητησουν λεφτα θα ειναι καποιο γελειο ποσο της ταξης των 10ε το μηνα.

Η εγγραφη καθεαυτη εξαρτατε απο το αν θελεις να βγαλεις δελτιο η οχι αλλα γενικα ενα χαρτι απο παθολογο οτι δεν θα παιθανεις ειναι βολικο για αυτους. Γενικοτερα μιλοντας παντως, απλα πηγαινε μια μερα μιλα στο προπονητη και ξεκινα προπονησεις τα υπολοιπα θα τα βρεις στη πορεια.

Ειναι πολλα τα παιδια που ξεκινανε οπως εσυ.

γιαυτο ειναι ίσως καλυτερο να παω κοντρα και να γυμνασω την αντοχη μου,διαρκεια..λαθος λογικη?
εγω δεν το πολυ ενστερνιζομαι αυτο το μοτιβο. Ειμαι πιο πολυ της καναδικης σχολης που λεει να πηγαινεις με τις δυναμεις σου. Γιατι να πας κοντρα σε κατι που σου βγαινει φυσικα? Κανε αεροβικη σαν συμπληρωμα οχι σαν βασικη ασκηση.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 09:09, 01-06-11:

οι αθλητικοι συλογοι κλασικου αθλητισμου στην ελλαδα κανουν τουμπες για ανθρωπους που θελουν να μαθουν, ουτε λεφτα θα σου ζητησουν ουτε τιποτα, στο 99% των περιπτωσεων οι ανθρωποι θελουν απλα να εισαι απλα εκει. Ακομα και αν ζητησουν λεφτα θα ειναι καποιο γελειο ποσο της ταξης των 10ε το μηνα.
τσαμπα γυμναστικη,, μου ακουγεται καλυτερο απο γυμναστηριο..

αντε να δουμε..

εδω στην Πατρα στο Ριο εχω διπλα το σταδιο Τοφαλος...αλλα και το πανπελοποννησιακο απο την αλλη μερια της πατρας..
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 10:54, 01-06-11:

Για αθληματα η καλουτερη γυμναστικη ειναι το κολυμπι

Και απο εκει και περα επειδη με αρεσει πολυ το μπασκετ,και επειδη παλια επαιζα,ειχα δει μια μικρη βελτιωση στα χερια
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 12:37, 01-06-11:

Για αθληματα η καλουτερη γυμναστικη ειναι το κολυμπι
δεν ξερω μπανιο..
γενικα δεν ειμαι για θαλασσα,,ειμαι στεριανος..

μια ερωτηση,οι καμψεις και αναλογες ασκησεις αντιστασεις ή βαρακια

πρεπει να ειναι αργα ή γρηγορα?

γιατι γρηγοτερα κανεις περισσοτερα ευκολοτερα,,ενω αν τα κανεις αργαα,,ψοφας..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 01-06-11 στις 23:16.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 10:25, 02-06-11:

πωπω,,εκανα σημερα καμψεις για πρωτη φορα εδω και κατι χρονια..

μαξιμουμ 7 εκανα..οχι στα γονατα ,κανονικες.. 4 φορες,με κανα λεπτο ξεκουραση ενδιαμεσα.,
(με τερμα ανοιχτα τα χερια.ομως,,γιατι αλλιως δεν στηριζομουν..)

πωπω,,ξυλα τα χερια μου,-ειδικα οι μυες του στηθους με τον ωμο,,σαν παραλυτος ειμαι τωρα-,δεν το περιμενα να ειμαι τοσο αγυμναστος.η καρδια μου χτυπαγε απιστευτα... εκανα και κατι σετ καθισματα,αλλα δεν με δυσκολεψαν τοσο,,καμια σχεση..

(στις καμψεις,,πρεπει να εχεις τεντωμενο κορμο?να αφηνεις μεση προς τα κατω?οχι να πετας κ@λο σιγουρα αυτο το ξερω..)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 02-06-11 στις 10:57.
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 11:41, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πωπω,,εκανα σημερα καμψεις για πρωτη φορα εδω και κατι χρονια..

μαξιμουμ 7 εκανα..οχι στα γονατα ,κανονικες.. 4 φορες,με κανα λεπτο ξεκουραση ενδιαμεσα.,
(με τερμα ανοιχτα τα χερια.ομως,,γιατι αλλιως δεν στηριζομουν..)

πωπω,,ξυλα τα χερια μου,-ειδικα οι μυες του στηθους με τον ωμο,,σαν παραλυτος ειμαι τωρα-,δεν το περιμενα να ειμαι τοσο αγυμναστος.η καρδια μου χτυπαγε απιστευτα... εκανα και κατι σετ καθισματα,αλλα δεν με δυσκολεψαν τοσο,,καμια σχεση..

(στις καμψεις,,πρεπει να εχεις τεντωμενο κορμο?να αφηνεις μεση προς τα κατω?οχι να πετας κ@λο σιγουρα αυτο το ξερω..)
Καλή αρχή!!

Εχω την εντύπωση πως ο κορμός στις καμψεις πρέπει να είναι τεντωμένος.... ακόμα και στις καμψεις με τα γόνατα το σώμα πρέπει να είναι ίσιο... άρα...

Εγώ μετα από λιγες μέρες γυμναστηρίου έχω αρχίσει να ξεπιάνομαι!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 11:43, 02-06-11:

Καλα εγω εκανα 40 κοιλιακους μετα απο πολλα χρονια και για 3 μερες πονουσα παντου.Δεν μπορουσα να κατσω και να λυγισω το σωμα μου

Τωρα περιμενω να τελιωσω τις εξετασεις για να αρχισω ξανα γιατι δεν λεει να πηγαινεις να γραφεις και να εισαι εντελως κομματια
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 12:18, 02-06-11:

200 κοιλιακούς και 200 ραχιαίους τη μέρα και όλα οκ
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 12:38, 02-06-11:

μολις αγορασα εναν φτηνο λιπομετρητη που με εβγαλε

35,75% λιπος και σουπερυπερβαρο
και 44,2% νερό

λεει τιποτα?ή τσαμπα το πηρα?
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 16:26, 02-06-11:

Αν θυμάμαι καλά από το φυλλάδιο του Lidl, γιατί δε μου εμφανίζει κάτι το link, ο λιπομετρητής αυτός είναι για τα χέρια. Έχω την αίσθηση πως είναι ιδιαίτερα ανακριβείς καθώς βγάζουν συμπέρασμα μόνο για το λίπος στο πάνω μέρος του σώματος. Αν το κάτω μέρος είναι παχύτερο, με περισσότερο λίπος, να περιμένεις παραπάνω. Αλλά και πάλι δεν παίρνω όρκο, αν και θυμάμαι να το διαβάζω κάπου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 21:46, 02-06-11:

βαισκα ρευμα περναει,,απο ολο το σωμα..

γιατι μονο στο πανω μερος?
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 22:27, 02-06-11:

Κοίτα πολύ φοβάμαι επειδή το αγνοώ το θέμα πως θα πω βλακείες. Καλύτερα να περιμένουμε κάποιους από εδώ που ασχολούνται περισσότερο.
Παράθεση

irenegate777

Νεοφερμένος

H irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H irenegate777 έγραψε: στις 22:42, 02-06-11:

Έχω στο σπίτι αυτόν το διάδρομο http://www.athleticshop.gr/product_i...oducts_id=7418
έχει και λιπομετρητή. Είναι αξιόπιστος ο λιπομετρητής, δηλαδή τα αποτελέσματα κατά πόσο είναι πραγματικά; Δείχνει ότι έχω 14%...
Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε: στις 22:58, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τσαμπα γυμναστικη,, μου ακουγεται καλυτερο απο γυμναστηριο..

αντε να δουμε..

εδω στην Πατρα στο Ριο εχω διπλα το σταδιο Τοφαλος...αλλα και το πανπελοποννησιακο απο την αλλη μερια της πατρας..

και μπορεις να πας χυμα?τι ειδους γυμναστικη?
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 23:06, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
200 κοιλιακούς και 200 ραχιαίους τη μέρα και όλα οκ
Όχι κατευθείαν.

Αργά αλλά σταδιακά ανεβαίνει.Εγώ πχ όταν άρχισα πριν καμιά βδομάδα έκανα από 60 ραχιαίους και 50 κοιλιακούς.Τώρα κάνω 75 κοιλιακούς 90 ραχιαίους και 30 καμψεις συν το κολυμβητήριο 3 φορές τη βδομάδα(και 2 φορές τρέξιμο)
Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε: στις 23:17, 02-06-11:

ασχετο αλλα εχω ακουσει οτι για καψιμο λιπους πρεπει να γυμναζεσαι με ενα σταθερο heart rate, πχ για εμενα ειναι 117 παλμοι
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 23:21, 02-06-11:

Στα πολλά κιλά τέτοιος ρυθμός ισοδυναμεί με κατάρρευση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Devil