Δικαιολογίες...

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Μετά βρε πορτοκαλάκι (έτσι θα σε λεω) θα έχεις καταδικάσει κάθε δική σου θέληση για σχέση με άλλον άντρα, μέσα από το χώρο εργασίας ή θα τρέχετε στα κρυφά από το αφεντικό. Συγχαρητήρια, άλλη μια αποτυχημένη δικαιολογία!

Υπάρχει και η επιλογή αντί της δικαιολογίας να το αποφεύγεις με το να το παίζεις καλή εργαζόμενη:

-Νανά τι λες; Θα πάμε στο Μασαμπούκα για δείπνο;
-Φοβάμαι κύριε Αντραπολλαβαρύ πως ο κύριος Ψωνάρας δε θα συμφωνήσει καθώς πρέπει να υπογράψουμε πρώτα την σύμβαση παραχώρησης 50 μοντέλων στην εταιρία του "Φούσκα Α.Ε."

Θα φανείς τόσο δύσκολη στα μάτια του που δε θα σε απολύσει (μια κατάσταση "Με καίς αλλά γουστάρω"), μέχρι να βρείς αλλού δουλειά.

Βρε Valder, αν πω στον κο Αντραπολλαβαρύ ότι δε βγαίνω μαζί του γιατί πρέπει πρώτα να κλείσω τη σύμβαση, θα μου την πέφτει για τα επόμενα 3 χρόνια... και ξέρεις... είναι ΠΟΛΥ σπαστικό αυτό!!! (και φυσικά, δεν πρόκειται να ψάχνω αλλού για δουλειά επειδή μου την έπεσε συνάδελφος)

Όσο για την καταδίκη μου, να μη βρω άντρα μέσα από το χώρο εργασίας..... ήσουν ποτέ υπάλληλος σε εταιρία;;;.... Επειδή τον άντρα που έχω τώρα τον βρήκα από την προηγούμενη εταιρία στην οποία δούλευα, και παρόλο που ήταν "πετυχημένη" η προσπάθεια εν τέλει, έχω να σου πω ότι:

1ον) Δε θα επεδίωκα ξανα σχέση με συνάδελφο (ασχέτως της επιτυχίας)... γιατί μπορεί να μπλέξεις άσχημα.
2ον) Όταν είσαι ερωτευμένος-η με συνάδελφο και τον-την έχεις μπροστά σου, δεν αποδίδεις (και πλέον, δεν παίρνω στην πλάκα τη δουλειά μου).
3ον) Και να αναιρούνταν τα 2 παραπάνω που λέω, και να τα έφτιαχνα τελικά με συνάδελφο... σιγά μην ήμουν κυνηγημένη για το λόγο (και μόνο για αυτόν) ότι είχα πει π.χ. σε άλλον συνάδελφο ότι είμαι κατά των σχέσεων με συναδέλφους (λόγω πολιτικής). Άσε, που στην προσωπική μου περίπτωση ήμουν ελαφρώς σα κυνηγημένη, γιατί δε θες να σε σχολιάζει ΟΛΗ η εταιρία. ;)

Τέλος, επειδή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, δεν ξέρεις τι κόπανοι (ουπς) είναι μερικοί. Οι οποίοι, τους φαίρεσαι φιλικά ρε φίλε και αυτοί το παίρνουν ότι σου αρέσουν. Και συνήθως αυτή την τακτική, την έχουν οι όχι και τόσο όμορφοι. Και το άλλο που μου έχει τύχει, συμφοιτητής να μην κάνει την κίνηση, γιατί προφανώς ντρεπόταν (και να την έκανε δλδ τίποτα δε θα γινόταν) και μόλις με είδε με άντρα, μετά άρχισε να κοροϊδεύει ό,τι έκανα.

Και συγγνώμη αν μου πεις "Τι κάνεις το βράδυ; Είσαι για κανένα σινεμά;" κι εγώ σου πω "Λεω να κάτσω μέσα σήμερα, είμαι κουρασμένη"... εσύ τι θα καταλάβεις;;; Αν σε γούσταρα, δε θα έπιανα την ευκαιρία από τα μαλλιά;;; Και ούτε ρισκάρω π.χ. στον συμφοιτητή μου (τότε) να του πω: "Ευχαριστώ πολύ, αλλά δε μπορώ γιατί σε βλέπω ΜΟΝΟ σα φίλο";;;;... Μήπως να του πω: "Ευχαριστώ πολύ, αλλά νομίζω ότι είσαι κάτω από τα αποδεκτά μου όρια";;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Οι πιο κλασσικές δικαιολογίες είναι:
1)Δεν έχω όρεξη / διάθεση
2)Έχω κανονίσει ήδη (εδώ όμως την πατάς αν σου πει: καλά αν έχεις κανονίσει σήμερα βγαίνουμε αύριο ή όποτε θες εσύ).
3)Περιμένω επισκέψεις
4)Πήγα σινεμά πρόσφατα(αν σου ζητήσει να πάτε σινεμά ή ότι άλλο)
5)Δεν είμαι πολύ του έξω
6)Σήμερα έχω να μιλήσω με τους δικούς μου
7)Έχω πολλή δουλειά
8)Θα βγω με τον καλύτερό μου φίλο.
9)Είμαι κουρασμένος
10) κτλ :D
Με κάλυψε πλήρως ο Breather.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Μετά βρε πορτοκαλάκι (έτσι θα σε λεω) θα έχεις καταδικάσει κάθε δική σου θέληση για σχέση με άλλον άντρα, μέσα από το χώρο εργασίας ή θα τρέχετε στα κρυφά από το αφεντικό. Συγχαρητήρια, άλλη μια αποτυχημένη δικαιολογία!

Υπάρχει και η επιλογή αντί της δικαιολογίας να το αποφεύγεις με το να το παίζεις καλή εργαζόμενη:

-Νανά τι λες; Θα πάμε στο Μασαμπούκα για δείπνο;
-Φοβάμαι κύριε Αντραπολλαβαρύ πως ο κύριος Ψωνάρας δε θα συμφωνήσει καθώς πρέπει να υπογράψουμε πρώτα την σύμβαση παραχώρησης 50 μοντέλων στην εταιρία του "Φούσκα Α.Ε."

Αχ, και κάτι άλλο που το ξέχασα...
Νομίζω είπες ότι καλό είναι να είμαστε ειλικρινείς και ότι οι δικαιολογίες είναι ψέμα.... Εδώ γιατί μου λες να πω ουσιαστικά μια δικαιολογία;;;; :hmm:

Α και μη μου πεις πάλι "τι μαγείρεψα σήμερα" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,846 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Βρε Valder, αν πω στον κο Αντραπολλαβαρύ ότι δε βγαίνω μαζί του γιατί πρέπει πρώτα να κλείσω τη σύμβαση, θα μου την πέφτει για τα επόμενα 3 χρόνια... και ξέρεις... είναι ΠΟΛΥ σπαστικό αυτό!!! (και φυσικά, δεν πρόκειται να ψάχνω αλλού για δουλειά επειδή μου την έπεσε συνάδελφος)

Ναι αλλά δε θα απολυθείς για τα επόμενα 3 χρόνια...

Δεύτερη λύση είναι δύο σφαίρες απο αεροβόλο στα λάστιχα του αμαξιού και σημείωμα "Κι αν με απολύσεις, μια τρίτη θα σου ανοίξει δεύτερο πρωκτό".

Εντάξει εντάξει, μπορείς να τον αποφύγεις...:)

Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Όσο για την καταδίκη μου, να μη βρω άντρα μέσα από το χώρο εργασίας..... ήσουν ποτέ υπάλληλος σε εταιρία;;;.... Επειδή τον άντρα που έχω τώρα τον βρήκα από την προηγούμενη εταιρία στην οποία δούλευα, και παρόλο που ήταν "πετυχημένη" η προσπάθεια εν τέλει, έχω να σου πω ότι:

1ον) Δε θα επεδίωκα ξανα σχέση με συνάδελφο (ασχέτως της επιτυχίας)... γιατί μπορεί να μπλέξεις άσχημα.
2ον) Όταν είσαι ερωτευμένος-η με συνάδελφο και τον-την έχεις μπροστά σου, δεν αποδίδεις (και πλέον, δεν παίρνω στην πλάκα τη δουλειά μου).
3ον) Και να αναιρούνταν τα 2 παραπάνω που λέω, και να τα έφτιαχνα τελικά με συνάδελφο... σιγά μην ήμουν κυνηγημένη για το λόγο (και μόνο για αυτόν) ότι είχα πει π.χ. σε άλλον συνάδελφο ότι είμαι κατά των σχέσεων με συναδέλφους (λόγω πολιτικής). Άσε, που στην προσωπική μου περίπτωση ήμουν ελαφρώς σα κυνηγημένη, γιατί δε θες να σε σχολιάζει ΟΛΗ η εταιρία. ;)

Όχι δεν ήμουν ποτέ σε εταιρία μέχρι τώρα! Γιατί με ρωτάς τόσο απότομα; Έρχεται η ώρα που θα πάρω το πτυχίο μου και θα δουλέψω κι εγω και θα καταλάβω πέντε πράγματα, εμπειρικά, παραπάνω. :)

Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Τέλος, επειδή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, δεν ξέρεις τι κόπανοι (ουπς) είναι μερικοί. Οι οποίοι, τους φαίρεσαι φιλικά ρε φίλε και αυτοί το παίρνουν ότι σου αρέσουν. Και συνήθως αυτή την τακτική, την έχουν οι όχι και τόσο όμορφοι. Και το άλλο που μου έχει τύχει, συμφοιτητής να μην κάνει την κίνηση, γιατί προφανώς ντρεπόταν (και να την έκανε δλδ τίποτα δε θα γινόταν) και μόλις με είδε με άντρα, μετά άρχισε να κοροϊδεύει ό,τι έκανα.

Τι είπα στη nicole! παραπάνω; Ακριβώς τα ίδια. Διάβασε σιλβουπλέ (θα μου καεί και το σουφλέ).
Και... είμαι και άντρας και τα βλέπω και τα λεω κι όλας! Δε χρειάζεται η αποκλειστικότητα ενός φύλου για να αναγνωριστεί η μ@λ@κία στη φύση. :)

Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Και συγγνώμη αν μου πεις "Τι κάνεις το βράδυ; Είσαι για κανένα σινεμά;" κι εγώ σου πω "Λεω να κάτσω μέσα σήμερα, είμαι κουρασμένη"... εσύ τι θα καταλάβεις;;; Αν σε γούσταρα, δε θα έπιανα την ευκαιρία από τα μαλλιά;;; Και ούτε ρισκάρω π.χ. στον συμφοιτητή μου (τότε) να του πω: "Ευχαριστώ πολύ, αλλά δε μπορώ γιατί σε βλέπω ΜΟΝΟ σα φίλο";;;;... Μήπως να του πω: "Ευχαριστώ πολύ, αλλά νομίζω ότι είσαι κάτω από τα αποδεκτά μου όρια";;;;

Όχι φυσικά! Θα καταλάβω οτι είσαι κουρασμένη! (τηλεφωνικώς) Αν σε δω όμως μπροστά μου να χορεύεις μπάλο και να μου λες είμαι κουρασμένη, ναι είναι πίτα αυτό και δεν πρόκειται σαφώς ποτέ να σου ξαναπροτείνω τίποτα. Δηλαδή πρέπει να έχω και το χάρισμα να μυρίσω τα νύχια μου ρε Νανά; Αν σου πω "Θα πάμε για φαϊ;" και μου απαντήσεις " Μα στις 5 το χάραμα για φαϊ;", αυτό θα το πεις εσύ πίτα;:confused:

Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Αχ, και κάτι άλλο που το ξέχασα...
Νομίζω είπες ότι καλό είναι να είμαστε ειλικρινείς και ότι οι δικαιολογίες είναι ψέμα.... Εδώ γιατί μου λες να πω ουσιαστικά μια δικαιολογία;;;;

Α και μη μου πεις πάλι "τι μαγείρεψα σήμερα"

Άλλο "πουλάω τρέλα και σε γράφω στην αγία τριάδα" κι άλλο λεω δικαιολογία. Εδω κάνει η εργαζόμενη το πρώτο.

Όσο για το μαγείρεμα, για να είμαι ειλικρινής, όχι δε θα στο πω. Ο λόγος; Ήσουν κάπως απότομη και εικάζω πως κάτι έψαχνες για να μου πεις, οπότε θύμωσα και δε θέλω να σου κάνω τον καλό ή και καλά πως κάνω χαρούλες... Αμ με προγκάς αμ θα σε γλύψω;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ναι αλλά δε θα απολυθείς για τα επόμενα 3 χρόνια...

....
Σίγουρα δε θα απολυθείς αν του πεις ότι θέλεις να είσαι σωστή στη δουλειά σου και προσπαθείς τα αισθηματικά σου να τα αφήνεις έξω από την πόρτα της εταιρίας.


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όχι δεν ήμουν ποτέ σε εταιρία μέχρι τώρα! Γιατί με ρωτάς τόσο απότομα; Έρχεται η ώρα που θα πάρω το πτυχίο μου και θα δουλέψω κι εγω και θα καταλάβω πέντε πράγματα, εμπειρικά, παραπάνω. :)

Σε ρωτάω "τόσο απότομα" γιατί στη δουλειά δε σε νοιάζει αν θα σταυρώσεις γκόμενο - συνάδελφο...

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Τι είπα στη nicole! παραπάνω; Ακριβώς τα ίδια. Διάβασε σιλβουπλέ (θα μου καεί και το σουφλέ).
Και... είμαι και άντρας και τα βλέπω και τα λεω κι όλας! Δε χρειάζεται η αποκλειστικότητα ενός φύλου για να αναγνωριστεί η μ@λ@κία στη φύση. :)

Βαριέμαι... η μ@λ@κια είναι απεριόριστη ;)

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όχι φυσικά! Θα καταλάβω οτι είσαι κουρασμένη! (τηλεφωνικώς) Αν σε δω όμως μπροστά μου να χορεύεις μπάλο και να μου λες είμαι κουρασμένη, ναι είναι πίτα αυτό και δεν πρόκειται σαφώς ποτέ να σου ξαναπροτείνω τίποτα. Δηλαδή πρέπει να έχω και το χάρισμα να μυρίσω τα νύχια μου ρε Νανά; Αν σου πω "Θα πάμε για φαϊ;" και μου απαντήσεις " Μα στις 5 το χάραμα για φαϊ;", αυτό θα το πεις εσύ πίτα;:confused:

Δε χρειάζεται να έχεις το κληρονομικό χάρισμα, να ανήκεις στην ομάδα των Μύριαμ - Τζόσουα... αρκεί να έχεις λίγο ένστικτο... ε του π0ύσ*η... φαίνεται όταν κάποια γουστάρει και όταν είναι αδιάφορη. Είπα εγώ κάπου για χαζές - υπερβολικές προτάσεις του τύπου "πάμε στις 5 το πρωί για φαί;" !!!!!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Άλλο "πουλάω τρέλα και σε γράφω στην αγία τριάδα" κι άλλο λεω δικαιολογία. Εδω κάνει η εργαζόμενη το πρώτο.

Εννοείς πουλάει τρέλα η δική σου εργαζόμενη που λέει για τη σύμβαση με τα μοντέλα;;; Και την επόμενη φορά τι θα πει;;; Ότι έχει να σκουπίσει όλο τον όροφο και γι'αυτό δε βγαίνει ραντεβού;;; Και αν δεν είναι αυτό που λες δικαιολογία, τι είναι;;; Και πώς νομίζεις θα το πάρει το αφεντικό ή ο συνάδελφος όταν δει ότι του λέει συνέχεια μουφιές;;; Λες να την εκτιμήσει περισσότερο;;;

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όσο για το μαγείρεμα, για να είμαι ειλικρινής, όχι δε θα στο πω. Ο λόγος; Ήσουν κάπως απότομη και εικάζω πως κάτι έψαχνες για να μου πεις, οπότε θύμωσα και δε θέλω να σου κάνω τον καλό και πως κάνω χαρούλες...:|

Έψαχνα κάτι για να σου πω;;; Δεν το πιασα;;; Σε ξέρω και απο χθες και ψάχνω αφορμή να σου την πω;;;

Έλα κάνε μου χαρούλες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,846 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
....
Σίγουρα δε θα απολυθείς αν του πεις ότι θέλεις να είσαι σωστή στη δουλειά σου και προσπαθείς τα αισθηματικά σου να τα αφήνεις έξω από την πόρτα της εταιρίας.

Εντάξει!:)




Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Σε ρωτάω "τόσο απότομα" γιατί στη δουλειά δε σε νοιάζει αν θα σταυρώσεις γκόμενο - συνάδελφο...

Άρα ήσουν όντως απότομη! :( Γκαρίλω!:P Στο καθαρτήριο!:P Σοβαρά τώρα, αν σου τύχει γκόμενος/α συνάδελφος, εσύ δε θα πεις όχι όμως; Απλά το λεω όχι σαν αυτοσκοπό (σαφώς τη δουλειά την πιάνεις για να απασχολείσαι και να κερδίζεις τα προς το ζην, όχι για γαμπρο/νυφο-πάζαρο), αλλά σαν πιθανότητα και μόνο!:)


Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Βαριέμαι... η μ@λ@κια είναι απεριόριστη ;)

Λάθος! Η μέγιστη δυνατή μ@λ@κία ισούται με το γινόμενο της ποσότητας του εγκεφάλου που μπορεί να συλλογιστεί επί 6,5 δισεκατομμύρια που είναι ο πληθυσμός της Γης.



Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Δε χρειάζεται να έχεις το κληρονομικό χάρισμα, να ανήκεις στην ομάδα των Μύριαμ - Τζόσουα... αρκεί να έχεις λίγο ένστικτο... ε του π0ύσ*η... φαίνεται όταν κάποια γουστάρει και όταν είναι αδιάφορη. Είπα εγώ κάπου για χαζές - υπερβολικές προτάσεις του τύπου "πάμε στις 5 το πρωί για φαί;" !!!!!!!!!!!

Κι όμως, το "είμαι κουρασμένη" το λες κι όταν... κουράζεσαι. Δεν είναι μόνο για πίτες. Πάρε παράδειγμα την κοπελιά στο πόστ μου. Εκεί ναι, μυρίζει καμμένο.


Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Εννοείς πουλάει τρέλα η δική σου εργαζόμενη που λέει για τη σύμβαση με τα μοντέλα;;; Και την επόμενη φορά τι θα πει;;; Ότι έχει να σκουπίσει όλο τον όροφο και γι'αυτό δε βγαίνει ραντεβού;;; Και αν δεν είναι αυτό που λες δικαιολογία, τι είναι;;; Και πώς νομίζεις θα το πάρει το αφεντικό ή ο συνάδελφος όταν δει ότι του λέει συνέχεια μουφιές;;; Λες να την εκτιμήσει περισσότερο;;;

Μα δε θα πει καν δικαιολογία είπαμε. Θα πετάξει ενα "η θάλασσα, είναι βρεγμένη" και όλα καλά. Σε τέτοιο στυλ είναι και τα μοντέλα.


Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Έψαχνα κάτι για να σου πω;;; Δεν το πιασα;;; Σε ξέρω και απο χθες και ψάχνω αφορμή να σου την πω;;;

Όχι αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. :clapup:

Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Έλα κάνε μου χαρούλες :D

Όοοοχι, τι μου ρθε στο μυαλό!


Εχτές εκεί που άνοιξα τονάκι ρίο μάρε,
μου ζήτησε κι η γκόμενα,
της είπα, [...:whistle:...] πάρε.


Δεν άντεξα! Μου το θύμισες!:clapup: :clapup: (Δεν πιστεύω να προσβλήθηκες ε;:) Ποιηματάκι που είχα ακούσει στο τσάτ είναι!)

Χαρούλες, όταν γίνεις καλό κορίτσι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Σοβαρά τώρα, αν σου τύχει γκόμενος/α συνάδελφος, εσύ δε θα πεις όχι όμως; Απλά το λεω όχι σαν αυτοσκοπό (σαφώς τη δουλειά την πιάνεις για να απασχολείσαι και να κερδίζεις τα προς το ζην, όχι για γαμπρο/νυφο-πάζαρο), αλλά σαν πιθανότητα και μόνο!:)

Σου είπα και πριν (αχ, δε με προσέχεις) ότι δεν πρόκειται να μου τύχει γκόμενος / συνάδελφος γιατί δε θα το επιδιώξω... (είναι η πολιτική μου πλέον).
Άντε για να μην πω ποτε, μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις που με έχει βαρέσει κατακούτελα...

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Κι όμως, το "είμαι κουρασμένη" το λες κι όταν... κουράζεσαι. Δεν είναι μόνο για πίτες. Πάρε παράδειγμα την κοπελιά στο πόστ μου. Εκεί ναι, μυρίζει καμμένο.

Σου ξαναλέω, το βλέπεις από πριν αν θέλει ή όχι... Όσο για το ποστ σου... ε η δικιά σου ήταν τελείως γκάου.


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όχι αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. :clapup:
Εντάξει. Ε πώς να το κάνουμε, είσαι λίγο σπαστικός :P. Δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκες,:) αλλά αυτό μου ήρθε τώρα:clapup:


Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Χαρούλες, όταν γίνεις καλό κορίτσι!:)
Ποτέ! Είμαι η μελαχρινή από τα Κακά Κορίτσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν συμπαθω εστω και λιγο το παιδι που περιγραφεις, κανονιζω να βγω μαζι του κι ας μου ειναι αδιαφορος και ευγενικα του δειχνω και λαιβ οτι δεν ενδιαφερομαι. Με τις τηλεφωνικες δικαιολογιες δεν γινεται δουλεια..Αν ο αλλος ειναι ερωτευμενος δεν το βλεπει σαν δικαιολογια αλλα οτι οντως δεν μπορουσες μπλα μπλα μπλα, και ξαναδοκιμαζει την τυχη του.
Αν απ'την αλλη γινει πιεστικος η παιρνει 5 φορες τη μερα για αλλες ωρες και μερες, και γενικως γινει πρηχτης μαλλον γινομαι γαιδουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
nana+valder το παρατραβήξατε.Βαριέμαι να διαβάσω όλα τα posts. Εγώ ξέρω οτι όταν κάποιος δεν γουστάρει κάποιον ενώ ο αλλός τον γουστάρει, αυτός που δεν γουστάρει πρέπει να το λέει σε αυτόν που γουστάρει. ΄Η κάτι τέτοιο γιατί τα μπέρδεψα και βαριέμαι να το φτιάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Ανάλογα απ'το άτομο..αν και θεωρώ ότι η σωστότερη λύση,είναι να πεις κατευθείαν αυτό που νοιώθεις,εγώ σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις τρώω ψιλοκολληματάκια στο να τα πω χύμα...ειδικά,αν τον άλλον τον συμπαθώ αρκετά+μ'αρέσει γενικότερα η παρέα του-αλλά όχι ερωτικά-,δεν μπορώ να το πω χύμα..ενοείται βέβαια,ότι δεν θα τον αφήσω να έχει ελπίδες -σ'αυτό,πάντα είμαι ξεκάθαρη σε ανάλογες περιπτώσεις-,αλλά από'κει και πέρα,μάλλον θα έβρισκα μικρές δικαιολογίες για να αποφύγω τα πολλά πολλά.. :redface: :worry:αν τώρα,επρόκειτο για κάποιον που δεν τον μπορούσα καθόλου,θα του μίλαγα ανοιχτά,γιατί είναι και κάποιοι περίεργοι τύποι που δεν λένε να καταλάβουν με τίποτα αλλιώς... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Λεω δικαιολογιες τυπου α) δουλευω 2 βαρδιες και δεν εχω καθολου ελευθερο χρονο β) δεν ενδιαφερομαι για σχεση αυτη τη περιοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top