E, αυτό πάει πολύ!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια με αυτα τα σκεπτικα αφου δεν εμεινε για παντα με εσας με εσας να μην παει ποτε με αλλων/αλλη; Απο την στιγμη που χωρισατε (για οπιονδηποτε λογο) παει να πει οτι ουτος η αλλως η σχεση δεν ητανε ολοκλιρομενη. Γιατι δλδ παει πολυ να μην τολμαγε να το πει στους γονεις του/της για εσενα οποτε αν το πει για αλλη παει πολυ; Δλδ να παντρευτει και κρυφα στο τελος; (τυχαια επιασα αυτο το παραδειγμα michelle).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αυτο ειναι το πιο κλασικο δειγμα ενος πρωην ή μιας πρωην για να βγαλει την οποια "κακια" του;; αποθημενα τους;; οτι θελετε πειτε.
Το ξενερωτος στο κρεβατι ειναι πασπαρτου.
Το λενε και οι αντρες για τις πρωην και οι γυναικες για τους πρωην.
Απο εκει και υστερα υπαρχει το "μικροτσου...", το "ανοργασμικια", το "5 λεπτα αντρας" και παει λεγοντας.
Οταν χωριζεις καλο ειναι και σωστο να μην αναφερεις τιποτα για την/τον πρωην.Δεν κερδιζεις τιποτα.Απλως προσπαθεις να "γλυκανεις" λιγο την πικρα που σε τρωει...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε παιδιά εμένα όμως όντως θα με πείραζε αν έκανε πράγματα με την άλλη που για να τα κάνει μαζί μου μου έβγαζε την πίστη ή απλά δεν τα έκανε!Δεν είναι παράλογο αν μάθεις κάτι να τσατιστείς....Όπως και για το μουντιάλ είναι χαζό παράδειγμα αλλά εμένα θα με πείραζε!Γιατί όταν το βάζει πρώτη προτεραιότητα να το δει με τους φίλους του και από τις 4.00 μέχρι τις 12.00 θα μιλήσουμε σε διάλλειμα για να κανονίσουμε σε ποιο σπίτι θα κοιμηθούμε και όταν έχει αγώνα δεν ενοχλώ και ξαφνικά π.χ. έχουμε χωρίσει και μαθαίνω ότι την άλλη την βάζει τώρα πρώτη προτεραιότητα ε....θα τα πάρω ειδικά όταν ξέρω και έχω ζήσει όλο αυτό το καιρό το κόλλημα με την μπάλα!Γιατι στην τελική συμβιβαζόμουν να τον αφήσω ήσυχο άσχετα αν εγώ τότε ήθελα ζουζουνιες ή καφε με αυτόν και όχι με τις φίλες μου! Οκ το έχουμε δει και μαζί αγκαλίτσα και γύρω γύρω οι κολλητοί του να τρώνε μπύρες, να φωνάζουν και να βρίζουν- όχι ότι ο δικός μου δεν το έκανε :P- κι εγώ το καημένο αισθανόμουν ότι ήρθα από άλλο πλανήτη :P Είναι βασικά το γεγονός ότι με μία άλλη αλλάζει προτεραιότητες και συνήθειες που μαζί σου δεν έμπαινα καν στην διαδικασία να σκεφτεί να τις αλλάξει 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Στο δια ταύτα τώρα... σιγά μη με πείραζε αν μάθαινα ότι κάνει κάτι που δεν έκανε μαζί μου... Σιγά μην ασχοληθώ με το τι κάνει ο πρώην μου... Και σιγά μη μάθω τι κάνει και τι δεν κάνει ο πρώην... Παλιές ιστορίες.

Και στην τελική, για να κάνει με την άλλη κάτι παραπάνω από αυτά που έκανε με εμένα, ε, πάει να πει ότι έχει φάει μεγαλύτερο κόλλημα μαζί της... Δδλ τόσο κακό είναι;;; Και εγώ δεν μπορώ να φάω ΚΟΛΛΗΜΑ με άλλον και να του κάνω τα χατίρια, ενώ στον πρώην να έβγαζα την πίστη;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delphine

Νεοφερμένος

Η Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Από τη στιγμή που θα χώριζαν οι δρόμοι μας, δεν θα με ενδιέφερε διόλου το αν με έχει ξεπεράσει ή αν έχει κάνει κάποια καινούρια σχέση.

Συνηθίζω να καίω τις γέφυρές μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Θα με πείραζε να συχνάζει στα ίδια μέρη με εμένα μόνο για να κάνει μόστρα "το νέο του απόκτημα". Όχι ότι θα σπαζόμουν ιδιαίτερα, ή ότι θα ζήλευα. Απλά με ενοχλεί η φάση που κάποιος πρώην θεωρεί ότι πρέπει να μου πάει κόντρα, ή να μου αποδείξει ότι με ξεπέρασε, ή ότι έχει προχωρήσει στην ζωή του. Ας κάνει ότι θέλει... Από εμένα επιβράβευση περιμένει;
Κάποιες αποστάσεις πρέπει να κρατούνται, για τον πρώτο τουλάχιστον καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Οταν χωριζεις καλο ειναι και σωστο να μην αναφερεις τιποτα για την/τον πρωην.

+1 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Οταν χωριζεις καλο ειναι και σωστο να μην αναφερεις τιποτα για την/τον πρωην.

Εξαρτάται πως έχει χωρίσει!

Εμένα ένα πράγμα θα με ενοχλήσει. Έχει τύχει δύο φορές να πέσω σε κοπέλα με πολλά προβλήματα ψυχολογικά/αυτοπεποίθησης και εγώ να την βοηθήσω,και τελικά να απομυθοποιηθεί η κοπέλα γιατί όταν βοηθάς κάποιον τον βοηθάς χωρίς να βάζεις το προσωπικό συμφέρον και θέλω! Και μετά από όλα αυτά τα δυσάρεστα να τα χαλάσεις, να βγείς και λίγο μ@@@@ας και στον επόμενο να προσέξει όλα όσα της είχα πει!

Αλλά γενικά δεν ασχολούμαι.Σκασιλάρα μου. Και αν θέλει να μού κάνει και επίδειξη την γυφτιά της θα μου δείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Θα με πείραζε να συχνάζει στα ίδια μέρη με εμένα μόνο για να κάνει μόστρα "το νέο του απόκτημα". Όχι ότι θα σπαζόμουν ιδιαίτερα, ή ότι θα ζήλευα. Απλά με ενοχλεί η φάση που κάποιος πρώην θεωρεί ότι πρέπει να μου πάει κόντρα, ή να μου αποδείξει ότι με ξεπέρασε, ή ότι έχει προχωρήσει στην ζωή του.
+1 αυτο με ενοχλει παρα πολυ μετα το τελος της σχεσης να ερχεται σε μερη που ξερει οτι συχναζω με την νυν η να ριχνει σποντες κι μπηχτες για να ασχοληθω μαζι του.Την στιγμη που κατι εχει τελειωσει το βρισκω εγωιστικο κι ακυρο καποιος να προσπαθει να μου επιβαλλει την παρουσια του με αυτο το τροπο .Αν θελει να μου μιλησει η ακομη να μου γνωρισει την πρωην του ας παρει ενα τηλεφωνο οπως ειπα δε λειτουργω καθολου με τον εγωισμο ειμαι κι καλοπροαιρετη κι δε θα με ενοχλουσε να μιλησω μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:

Εξαρτάται πως έχει χωρίσει!

Xεχε... φιλε demelene ηθελα να δω ποιος θα το αναφερει πρωτος.;)
Εννοω με νορμαλ καταστασεις και οι αιτιες χωρισμου να ην ειναι "βαριες".(Απατες,ξυλο ή κι εγω δεν ξερω τι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Xεχε... φιλε demelene ηθελα να δω ποιος θα το αναφερει πρωτος.;)
Εννοω με νορμαλ καταστασεις και οι αιτιες χωρισμου να ην ειναι "βαριες".(Απατες,ξυλο ή κι εγω δεν ξερω τι.)

XAXA. Αλλά δεν εννοούσα αυτό ακριβώς. Η τουλάχιστον δεν εννούσα μόνο αυτό.
Μιλάμε και για το αν έγινε συγκαταβατικά, αν πχ ο ένας θέλει να χωρίσει και ο άλλος όχι! Διάφορα τέτοια και εκεί έχει σημασία.
Αν θες τον άλλον και δεν σε θέλει, ότι και να λέμε είμαστε έξω από την ψυχολογία αυτού που θέλει και ποιος ξέρει τι θα κάνει. Οκ και εγώ θα θεωρώ υπορβολικά αλλά έξω από τον χορό όλοι ωραία τα λέμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
XAXA. Αλλά δεν εννοούσα αυτό ακριβώς. Η τουλάχιστον δεν εννούσα μόνο αυτό.
Μιλάμε και για το αν έγινε συγκαταβατικά, αν πχ ο ένας θέλει να χωρίσει και ο άλλος όχι! Διάφορα τέτοια και εκεί έχει σημασία.
Αν θες τον άλλον και δεν σε θέλει, ότι και να λέμε είμαστε έξω από την ψυχολογία αυτού που θέλει και ποιος ξέρει τι θα κάνει. Οκ και εγώ θα θεωρώ υπορβολικά αλλά έξω από τον χορό όλοι ωραία τα λέμε!

Ποσοι ειναι πια εξω απο τον χορο;;
Νταξ' τουλαχιστον προσωπικα και οι αλλοι πιστευω με μια "α" ηλικια ολο και καποιοες παρομοιες εμπειριες θα εχουν.;)
Εχεις μια βαση σε αυτα που λες.
Αν το σκεφτεις ομως το 90% των σχεσεων που τελειωνουν δεν ειναι με κοινη αποφαση.Γι' αυτο και ανεφερα τον λογο κυριως του χωρισμου.;)
Εμενα μου εχει τυχει το αλλο φιλε μου.Να ειμαι αυτοςπου του ανακοινωθηκε η αποφαση και μαλιστα κεραμιδα style, και με οχι καλες εξηγησεις και αντι να βγω και να πω "κοιτα την μαμακια μου εκανε" να βγαζει εκεινη μικροψυχιες απεναντι μου σε αλλους.
Ο λογος;Επειδη μαλλον καταλαβε οτι η αποφαση της ηταν λανθασμενη, να προσπαθει να διακαιολογησει τοσο τον εαυτο της οσο και αυτη την τελικη αποφαση.:|
(Αν και παρολα ταυτα προωπικα το λεω και το ξαναλεω οτι το συγκεκριμενο ατομο ειναι μοναδικο.Ειναι η μονη που για τον χαρακτηρα της βαζω το χερι μου στην φωτια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Ο λογος;Επειδη μαλλον καταλαβε οτι η αποφαση της ηταν λανθασμενη, να προσπαθει να διακαιολογησει τοσο τον εαυτο της οσο και αυτη την τελικη αποφαση.:|
(Αν και παρολα ταυτα προωπικα το λεω και το ξαναλεω οτι το συγκεκριμενο ατομο ειναι μοναδικο.Ειναι η μονη που για τον χαρακτηρα της βαζω το χερι μου στην φωτια)
Μπόρεί αν πίστεψε ότι θα σε κάνει την κυνηγήσεις λίγο. Τα κάνουν αυτά! Χωρίζουμε αλλά σε θέλω. Και αν την γράψεις εκεί να δεις πόσο σε θέλουν!! ΧΧΕχΕΧΕ. Δεν την ξέρω την φασή συνεπώς λέω βλακείες. Εϊμαι στο κλίμα εδώ στην δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Μπόρεί αν πίστεψε ότι θα σε κάνει την κυνηγήσεις λίγο. Τα κάνουν αυτά! Χωρίζουμε αλλά σε θέλω. Και αν την γράψεις εκεί να δεις πόσο σε θέλουν!! ΧΧΕχΕΧΕ. Δεν την ξέρω την φασή συνεπώς λέω βλακείες. Εϊμαι στο κλίμα εδώ στην δουλειά!

Δεν κανεις λαθος...Ειναι και αυτο.
Οι κακιουλες ξερεις ποτε αρχισαν;Οταν μετα απο μια τελευταια μας συζητηση οπου μου ειπε κατι που πραγματικα με εκανε κομματια (οχι προσβλητικο ε!), κι εγω απο τοτε εξαφανιστηκα (κυριολεκτικα) αποτομα...;)
Πλεον μονο για γιορτες γενεθλια στελνω μηνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το να μάθω πως παντρεύεται είναι το πρώτο στην λίστα. Ή πως περιμένει παιδί με άλλη. (Μιλάω πάντα για μακροχρόνιες σχέσεις μεγάλης σημασίας).

Να μάθω πως είναι πολύ ερωτευμένος μαζί της (δεν το σηκώνει ο εγωϊσμός μου).

Βασικά είμαι πολύ ζηλιάρα.. μόνο που σκέφτομαι πως βάζει μία μες στ' αμάξι του και πάνε για καφέ και την ψιλοφλερτάρει (χωρίς όμως να κάνουν κάτι), αφρίζω..

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kajira:
Το να μάθω πως παντρεύεται είναι το πρώτο στην λίστα. Ή πως περιμένει παιδί με άλλη. (Μιλάω πάντα για μακροχρόνιες σχέσεις μεγάλης σημασίας).

Να μάθω πως είναι πολύ ερωτευμένος μαζί της (δεν το σηκώνει ο εγωϊσμός μου).

Βασικά είμαι πολύ ζηλιάρα.. μόνο που σκέφτομαι πως βάζει μία μες στ' αμάξι του και πάνε για καφέ και την ψιλοφλερτάρει (χωρίς όμως να κάνουν κάτι), αφρίζω..

:worry:


χαχαχαχααχα ο άνθρωπός μου!!! same here!! ακριβώς όμως.... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Απαντώ θεωρώντας ως δεδομένο ότι η πίκρα του χωρισμού έχει περάσει, δεν πονάω γι'αυτόν τον άνθρωπο, ούτε τον διεκδιδώ πλέον.
Αυτό που ίσως να με πείραζε, γιατί είμαι πολύ κτητικός άνθρωπος και δύσκολα "παραχωρώ κάτι που μου άνηκε", θα ήταν περισσότερο οι σκέψεις ότι την πηγαίνει στα μέρη που πήγαινε μαζί μου, τις λέει λόγια που έλεγε και σε μένα κ.λ.π.

Τώρα, αν μιλάμε για κάποιον τον οποίον ακόμα θέλω και δεν έχω ξεπεράσει, και μόνο στη σκέψη πως μιλάει/φλερτάρει με κάποια άλλη με σκοπό να την πιάσει γκόμενα, μου γυρνάει το μάτι! Δεν χρειάζεται δηλαδή να κάνει και τίποτα!

Θα ζήσω γιατρέ μου??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν μπορώ αλλά πρέπει να παρατηρήσω ότι από τα λεγόμενα εδώ φαίνεται πράγματι ότι οι γυναίκες είστε ιδιαιτέρως κτητικές,ζηλιάρες και "αρρωστένεται" στην ιδέα της άλλης με μόνη γιατρειά νομίζω να έχει βρεθεί ο αντικαταστάτης!!
Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν αρρωσταίνουμε στην ιδέα της οποιασδήποτε άλλης, αλλά στην ιδέα να την ερωτευτεί περισσότερο απ'ότι είχε ερωτευτεί εμάς. Πληγώνεται ο εγωισμός μας ρε παιδί μου :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πές το και έτσι. Το ίδιο μου είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top