Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν ο άντρας δεν πληρώσει στο πρώτο ραντεβού, θα σας κακοφανεί ΝΑΙ ή ΟΧΙ??? Ειλικρινά όμως!!!!

Είτε ειναι γνωριμία από μπαρ,σχολή,δρόμο,λεοφωρείο,μετρό και δεν ξέρω εγώ τι..

Επειδή ζούμε σε μια κοινωνία που έχει επικρατήσει ο "κανόνας" να πληρώνει ο άντρας στο πρώτο ραντεβού και επειδή κατά πάσα πιθανότητα και αυτός που θα είχα απέναντι μου θα σκεφτόταν με αυτό τον τρόπο, ασχέτως αν εγώ συμφωνώ ή όχι, θα ένιωθα οτι δεν πλήρωσε για να μου δείξει οτι με βλέπει μόνο φιλικά.

Επίσης, όπως είπα και πριν, το "μισα μισα" μου φαίνεται γυφτιά. Οπότε, αν κάλεσε αυτός, το λογικό είναι να πληρώσει αυτός. Βέβαια για να αρχίσει να ισχύει μια τόσο ισότιμη αντιμετώπιση γενικά, θα πρέπει να αλλάξουν πολλά πράγματα. Πχ οκ, πληρώνει αυτός που καλεί. Έλα όμως που με την ισχύουσα κατάσταση, συνήθως καλεί ο άντρας! Πάλι άδικο δεν είναι; Δεν ξέρω...
Ούφ, ευτυχώς που τα τελευταία 3 χρόνια δεν έχω τέτοιους προβληματισμούς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
κ της περισοτερες φορες σε χαλαει κ δεν εχει κ ωραια γευση

Και αυτό!
Αν και ένα μικρό μεθύσι είναι ωραίο πότε πότε, αρκεί να είναι στο σπίτι με παρέα (για τα γούστα μου πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Και αυτό!
Αν και ένα μικρό μεθύσι είναι ωραίο πότε πότε, αρκεί να είναι στο σπίτι με παρέα (για τα γούστα μου πάντα).
ετσι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Προσωπικά, το βλέπω καθαρά ως θέμα ευγενειας και σεβασμού

Βέβαια, μετα από τους πρώτους 2-3 μήνες σχέσης τα πράγματα εξισσοροπούνται και συμβαλλουν και οι δύο στη μοιρασια....ενα βραδυ εγώ, το αλλο εκεινη...και επειδή σε μια σχεση 3 μηνων εχει επελθει μια σχετικη συνδεση και δεσιμο και κατανοηση, κανεις δεν παρεξηγει κανεναν και τιποτα...

Οποτε μπαρουφες συζηταμε....κατα τη γνωμη μου αν ο αντρας συνεχιζει να πληρωνει εξ'ολοκληρου μετα απο 3 μηνες σχεσης τότε ή λεφτας είναι (και καλα κανει) ή κατι δεν παει καλα με την κοπελα και το χει δει ντιβα...

Οπότε, η κουβεντα περιορίζεται στα πρωτα 2-3-5-10 και γω δεν ξερω ποσα ραντεβού....σιγα το πραμα δηλαδή! Ας αφησουμε το εθιμο οπως ειναι για να μαστε ολοι μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δηλ σεσπις αν καποιος δεν εχει "φραγκα" δεν κανει σχεση? γιατι πρεπεινα φοβατε τους πρωτους μηνες....???:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν υπαρχουν νομοι κ κανονες σε αυτα ρε παιδιααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δηλ σεσπις αν καποιος δεν εχει "φραγκα" δεν κανει σχεση? γιατι πρεπεινα φοβατε τους πρωτους μηνες....???:/:


Σωστό και αυτό.
Γενικά αυτοί οι κανόνες-έθιμα-στερεότυπα δεν αφήνουν κανένα περιθώριο στη διαφορετικότητα. Και δεν αναφέρομαι μόνο στο παρόν, αλλά γενικά σε διάφορα στερεότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
δηλ σεσπις αν καποιος δεν εχει "φραγκα" δεν κανει σχεση? γιατι πρεπεινα φοβατε τους πρωτους μηνες....???:/:

όχι βεβαια...απλα θα τη βγαλει φτηνα και υποθετω θα "κυνηγησει" κοπελες που δεν εχουν "απαιτησεις"....[ελπιζω να μην παρεξηγηθει αυτό]

οι πρωτοι μηνες, μαλλον τα πρωτα ραντεβου είναι εκει που παιζεται ολο το παιχνιδι των εντυπωσεων....εκει θα κερδισεις τον αλλον....και οταν πια τον κερδισεις μετα μπορεις να βγαλεις τα ελλαττωματα σου στη φορα :P
ενταξει, ετσι πιστευω...δεν εχω και τρελη εμπειρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
όχι βεβαια...απλα θα τη βγαλει φτηνα και υποθετω θα "κυνηγησει" κοπελες που δεν εχουν "απαιτησεις"....[ελπιζω να μην παρεξηγηθει αυτό]

οι πρωτοι μηνες, μαλλον τα πρωτα ραντεβου είναι εκει που παιζεται ολο το παιχνιδι των εντυπωσεων....εκει θα κερδισεις τον αλλον....και οταν πια τον κερδισεις μετα μπορεις να βγαλεις τα ελλαττωματα σου στη φορα :P
ενταξει, ετσι πιστευω...δεν εχω και τρελη εμπειρια
τι ειναι αυτα που ακουωω:( :/:

ετσι δημιουργουνται οι εντυπωσεις? αν εχεις χρηματα να κερασεις?
ετσι θα κερδισεις το αλλον?
ελλατωμα να μην εχεις λεφτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
όχι βεβαια...απλα θα τη βγαλει φτηνα και υποθετω θα "κυνηγησει" κοπελες που δεν εχουν "απαιτησεις"....[ελπιζω να μην παρεξηγηθει αυτό]
Αν δεν θέλεις να παρεξγηθεί, γιατί δεν το αναλύεις λίγο; Εγώ πάντως δεν κατάλαβα πως μπορείς με μια ματιά να ξεχωρίσεις αυτή που θέλει να την πληρώνεις απο κάποια που σκέφτεται διαφορετικά.
οι πρωτοι μηνες, μαλλον τα πρωτα ραντεβου είναι εκει που παιζεται ολο το παιχνιδι των εντυπωσεων....εκει θα κερδισεις τον αλλον....και οταν πια τον κερδισεις μετα μπορεις να βγαλεις τα ελλαττωματα σου στη φορα :P
ενταξει, ετσι πιστευω...δεν εχω και τρελη εμπειρια
Δεν είναι λίγο υποκριτικό όλο αυτό το θέατρο;
Εγώ πάντως στη σχέση μου έδειξα απο την πρώτη γνωριμία 100% τον πραγματικό μου εαυτό, και ο φίλος μου το ίδιο. Ίσως γι'αυτό να κράτησε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Κοιταχτε...και γω παντα ειλικρινης ειμαι απτην αρχη...
υπαρχουν ειδικες περιπτωσεις...εμεις πχ με την κοπελια ειμαστε φοιτητες και οσο να ναι καταλαβαινετε τις οικονομικες δυσκολιες και απο την πρωτη στιγμη δεν ειχαμε προβλημα σε αυτο το θεμα

Προσπαθειτε να βγαλετε λαθος συμπερασματα....ΕΑΝ υπαρχει μια σχετικη εξοικίωση με το ατομο...(απο σχολη, στην παρεα, στη δουλεια κτλπ) τοτε δεν θα παρεξηγησει πιστευω κανεις τιποτα...(αυτό εννοώ michelle...να την πεσει ρε παιδι μου σε σχετικα γνωστες...δηλαδη με κοπελες που δεν θα παρεξηγησουν)
ΕΑΝ εχουν γνωριστει πρωτη φορα και ο αντρας της ζητησει να βγουν ραντεβου και δεν μπορει να πληρωσει μετα...συγνωμη αλλα....μη πω τη λεξη
Επισης, γιατι πιανετε τις ακραιες περιπτωσεις? Το να μην εχει λεφτα να κερασει ενα ποτο ή ενα καφε δεν νομιζω να υφισταται...ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
τι ειναι αυτα που ακουωω:( :/:

ετσι δημιουργουνται οι εντυπωσεις? αν εχεις χρηματα να κερασεις?
ετσι θα κερδισεις το αλλον?
ελλατωμα να μην εχεις λεφτα?

μμμ...δεν το βλεπουν ολες ετσι....
φαντασου δηλαδη όταν ακους κοπελα που λεει οτι απορριπτει αντρες επειδη δεν φοραει ωραια παπουτσια που μπορει να παει ο νους σου ;)

να μην εχεις λεφτα δεν ειναι ελαττωμα...ΟΧΙ...οι εντυπωσεις δεν ειναι ΜΟΝΟ το κερασμα...ειναι ΚΑΙ αυτο....για σκεψου, όταν την επομενη μερα θα συζητας με τις φιλες σου πιστευω οτι θα αναφερεις και το γεγονος οτι σε κερασε και οι φιλες σου σιγουρα θα το θεωρησουν φυσιολογικο...ΕΑΝ ομοως αναφερεις οτι δεν πληρωσε, θα κοιταξουν με ενα βλεμμα υποτιμητικο
σορυ αλλα ετσι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Κοιταχτε...και γω παντα ειλικρινης ειμαι απτην αρχη...
υπαρχουν ειδικες περιπτωσεις...εμεις πχ με την κοπελια ειμαστε φοιτητες και οσο να ναι καταλαβαινετε τις οικονομικες δυσκολιες και απο την πρωτη στιγμη δεν ειχαμε προβλημα σε αυτο το θεμα

Προσπαθειτε να βγαλετε λαθος συμπερασματα....ΕΑΝ υπαρχει μια σχετικη εξοικίωση με το ατομο...(απο σχολη, στην παρεα, στη δουλεια κτλπ) τοτε δεν θα παρεξηγησει πιστευω κανεις τιποτα...(αυτό εννοώ michelle...να την πεσει ρε παιδι μου σε σχετικα γνωστες...δηλαδη με κοπελες που δεν θα παρεξηγησουν)
ΕΑΝ εχουν γνωριστει πρωτη φορα και ο αντρας της ζητησει να βγουν ραντεβου και δεν μπορει να πληρωσει μετα...συγνωμη αλλα....μη πω τη λεξη
Επισης, γιατι πιανετε τις ακραιες περιπτωσεις? Το να μην εχει λεφτα να κερασει ενα ποτο ή ενα καφε δεν νομιζω να υφισταται...ή όχι?
εσυ μιλησες για τους πρωτους 3 μηνες κ οχι για το πρωτο ραντεβου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μμμ...δεν το βλεπουν ολες ετσι....
φαντασου δηλαδη όταν ακους κοπελα που λεει οτι απορριπτει αντρες επειδη δεν φοραει ωραια παπουτσια που μπορει να παει ο νους σου ;)

τοτε δεν αξιζει η κοπελα
γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μμμ...δεν το βλεπουν ολες ετσι....
φαντασου δηλαδη όταν ακους κοπελα που λεει οτι απορριπτει αντρες επειδη δεν φοραει ωραια παπουτσια που μπορει να παει ο νους σου ;)

να μην εχεις λεφτα δεν ειναι ελαττωμα...ΟΧΙ...οι εντυπωσεις δεν ειναι ΜΟΝΟ το κερασμα...ειναι ΚΑΙ αυτο....για σκεψου, όταν την επομενη μερα θα συζητας με τις φιλες σου πιστευω οτι θα αναφερεις και το γεγονος οτι σε κερασε και οι φιλες σου σιγουρα θα το θεωρησουν φυσιολογικο...ΕΑΝ ομοως αναφερεις οτι δεν πληρωσε, θα κοιταξουν με ενα βλεμμα υποτιμητικο
σορυ αλλα ετσι ειναι

Τέτοιες γυναίκες δεν αξίζουν ούτε να τις σχολιάζεις πιστεύω. Και κακώς παρασύρομαι κι εγώ και το κάνω ενίοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Απ'οτι βλέπεις Lorien, για κάθε γυναίκα που κρίνει απο τέτοια, υπάρχει και ένας άντρας που προσφέρεται να κριθεί απο τέτοια...
Ναι ισως. Και δεδομενου οτι 1.οι γυναικες ειναι αριθμητικα πολυ περισσοτρες, και 2.οι γυναικες κατα ενα μεγαλο ποσοστο καθοριζουν την ανατροφη και των 2 φυλλων, .....πρεπει να καταληξουμε οτι men are stupid and women are evil :P

Πχ οκ, πληρώνει αυτός που καλεί. Έλα όμως που με την ισχύουσα κατάσταση, συνήθως καλεί ο άντρας! Πάλι άδικο δεν είναι; Δεν ξέρω...
Kαλα το πας. Αρα γιατι γυφτια το μισο-μισο. (επαναλαμβανω μην κολλαμε στο αν ειναι καφες και πολυ λιγα τα χρηματα). Kαι συμφωνω με σχεδον ολα τα υπολοιπα που εγραψες πολυ καλα.

Και τι θα πει "αυτος που καλει πληρωνει" ; Δε το καταλαβα. Υποτιθεται οτι βγαινεις για την παρεα, οχι για να ταισεις καποιον. :whistle:
Με αυτο το σκεπτικο θα καλεις πολυ λιγοτερες φορες για να βγαινεις στα χρηματα. Οποτε να που ερχεται σε αντιθεση με το ερωτημα της Kareklk "οποιος δεν εχει φραγκα δεν κανει σχεση" ;

Εγω κρινω οτι οποιος διαλεγει που θα πανε, πρεπει να πληρωσει. Οχι καθε φορα που απλα καλει για εξοδο. Ή οταν λογω περιστασης (κατι γιορταζει) θελει να κερασει.

Το να θεωρουμε οτι οποιος καλει για εξοδο , πρεπει να πληρωσει και για τον αλλον, ειναι σαν να του λεμε "σε πληρωνω για την παρεα σου".

Οχι ρε. Θες να κανουμε παρεα να περασουμε καλα ; Αμα θες, αυτο εχει σημασια. Τα υπολοιπα κανονιζονται. Και ξεκινανε απο μια ΜΕΣΗ κατασταση (χωρις προκαταληψεις και απαρχαιωμενες ιδεες περι αισθητικης και "σωστου")...και βλεπουμε.

(ωραια τα λεμε, αλλα ολο εμεις πληρωνουμε ρε γμτ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sepsis

Νεοφερμένος

Ο sepsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Φυσικα δεν αξιζουν τετοιες κοπελες...εννοειται!

εσυ μιλησες για τους πρωτους 3 μηνες κ οχι για το πρωτο ραντεβου
τι εννοείς? τι θες να πεις δλδ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
οι πρωτοι μηνες, μαλλον τα πρωτα ραντεβου είναι εκει που παιζεται ολο το παιχνιδι των εντυπωσεων....εκει θα κερδισεις τον αλλον....και οταν πια τον κερδισεις μετα μπορεις να βγαλεις τα ελλαττωματα σου στη φορα :P

? Το να μην εχει λεφτα να κερασει ενα ποτο ή ενα καφε δεν νομιζω να υφισταται...ή όχι?

μπορει να μην εχει λεφτα να πληρωσει τους πρωτους μηνες ολα τα ραντεβου αυτο λεω δεν μιλαω για το πρωτο ραντεβου μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι ισως. Και δεδομενου οτι 1.οι γυναικες ειναι αριθμητικα πολυ περισσοτρες, και 2.οι γυναικες κατα ενα μεγαλο ποσοστο καθοριζουν την ανατροφη και των 2 φυλλων, .....πρεπει να καταληξουμε οτι men are stupid and women are evil :P

Kαλα το πας. Αρα γιατι γυφτια το μισο-μισο. (επαναλαμβανω μην κολλαμε στο αν ειναι καφες και πολυ λιγα τα χρηματα). Kαι συμφωνω με σχεδον ολα τα υπολοιπα που εγραψες πολυ καλα.

Και τι θα πει "αυτος που καλει πληρωνει" ; Δε το καταλαβα. Υποτιθεται οτι βγαινεις για την παρεα, οχι για να ταισεις καποιον. :whistle:
Με αυτο το σκεπτικο θα καλεις πολυ λιγοτερες φορες για να βγαινεις στα χρηματα. Οποτε να που ερχεται σε αντιθεση με το ερωτημα της Kareklk "οποιος δεν εχει φραγκα δεν κανει σχεση" ;

Εγω κρινω οτι οποιος διαλεγει που θα πανε, πρεπει να πληρωσει. Οχι καθε φορα που απλα καλει για εξοδο. Ή οταν λογω περιστασης (κατι γιορταζει) θελει να κερασει.

Το να θεωρουμε οτι οποιος καλει για εξοδο , πρεπει να πληρωσει και για τον αλλον, ειναι σαν να του λεμε "σε πληρωνω για την παρεα σου".

Οχι ρε. Θες να κανουμε παρεα να περασουμε καλα ; Αμα θες, αυτο εχει σημασια. Τα υπολοιπα κανονιζονται. Και ξεκινανε απο μια ΜΕΣΗ κατασταση (χωρις προκαταληψεις και απαρχαιωμενες ιδεες περι αισθητικης και "σωστου")...και βλεπουμε.

(ωραια τα λεμε, αλλα ολο εμεις πληρωνουμε ρε γμτ :P )

Συμφωνώ απόλυτα!
Τελικά εσένα κακώς σε είχα αντιπαθήσει. Είσαι απο τους λίγους εναπομείναντες ορθολογιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
να πω λοιπόν και εγώ την γνώμη μου
δεν μαρέσει να με κερνάνε αλλα μαρέσει να κερνάω
τώρα σε πρώτο ραντεβού ένα είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρει έιδηση πότε πληρώθηκε ο λογαριασμός
σε επόμενα ραντεβού και ανάλογα με το άτομο και η κίνηση
γενικά είμαι της άποψης δεν θες να σε κεράσω τότε πληρώνουμε μισά μισά :D
( εκτός και αν προλάβει και μου τη φέρει πληρώνοντας χωρίς να το πάρω πρέφα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top