Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

roz

Νεοφερμένος

Η roz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Σε ευχαριστώ που τονίζεις την ήδη υπέρμετρη ματαιοδοξία μου. :)

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί το βρίσκεις αδιανόητο; Αυτό προσπαθώ να καταλάβω...

Λοιπόν ματαιόδοξε συμφορουμίστα :P ,

το βρίσκω αδιανόητο προφανώς γιατί με έχουν κακομάθει (η ρίζα του κακού βρίσκεται πάντα στη παιδίκή μας ηλικία :D )

Πέρα όμως απο αυτό, η αίσθηση της φροντίδας που σου αφήνει μια τέτοια κίνηση - με μια δόση ρομαντισμού ειδικά αν πρόκειτα για πρώτα ραντεβού τονώνει την γυναίκα. Αφήνει και ένα αίσθημα ασφάλειας (κάποιος με προσέχει). Δεν είναι η χρηματική αξία της κίνησης που κάνει τη διαφορά. Είναι απλά και μόνο η κίνηση. Όπως όταν ανοίγεις την πόρτα του αυτοκινήτου για να βγεί ή όταν περπατάς από την έξω πλευρά του πεζοδρομίου ή όταν ανεβαίνεις πρώτος τις σκάλες, πλήρωσε και αυτά τα μπιπ (αυτολογοκρίνομαι) 20 ευρώ να ζήσει και εκείνη το παραμύθι του ιππότη. Στην πορεία κάθε σχέση θα αντιμετωπίσει πιο πρακτικά και σοβαρά προβλήματα. Η ευτυχία όμως μετριέται με στιγμές. Ας μην θέτουμε λοιπόν τόσα πεζά ζητήματα εξ αρχής. (Σταματάω εδώ γιατί ή θα γράψω βίπερ στο τέλος ή διαφημιστικό για πιστωτικές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil :
Γιατι θεωρεις οτι τα παντα και οι παντες, επηρεαζονται απο τα μιντια?
Γιατί αυτό βλέπω στην πράξη όπου και να κοιτάξω. Η ομοιογένεια που υπάρχει αλλά και η άσχημη αντιμετώπιση του διαφορετικού μόνο σε αυτό το συμπέρασμα με οδηγεί. Και δεν είπα μόνο για τα media.Και όλοι πολλά και διαφορετικά λένε στην θεωρία αλλά τελικά πως γίνεται να κάνουν όλοι τα ίδια??
Αλλά offtopicίζει!

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil :
Δεν ξερω αν εχεις την δυνατοτητα να καλεις ολες τις κοπελες στο σπιτι σου σαν "πρωτο ραντεβου" -και δεν με αφορα κιολας - σε ενημερωνω ομως πως υπαρχουν γυναικες που δεν δεχονται "πρωτο ραντεβου" στο σπιτι του αλλου. Ειναι γεγονος ομως οτι εκει δεν περνας απο τετοια "εξεταση".
Δυστυχώς όχι ποια αλλά θα αλλάξει η κατάσταση. Απλά δεν ήταν ραντεβού. Συνήθως την κοπέλα την ήξερα από μια έντονη κοινωνική συνεύρεη σε διάφορα σημεία! Η φάση στην φοιτητούπολη λειτουργεί αλλιώς από Αθήνα που είμαι τώρα. Δλδ εγώ για την κοπέλα ήξερα αν μαρέσει και πιθανά το ήξερε και αυτή πριν φτάσει στο σημείο να έρθει σπίτι μου. Και φυσικά δεν εννοώ μόνο εμφανισιακά!.Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από roz:
Λοιπόν ματαιόδοξε συμφορουμίστα :P
Ευχαριστώ, ευχαριστώ. :D

Παρατηρώ όμως ότι δεν με αποκαλείς "συν-ματαιόδοξο".
Άνευ ματαιοδοξίας ή απλώς μετριόφρων; :)

Αρχική Δημοσίευση από roz:
το βρίσκω αδιανόητο προφανώς γιατί με έχουν κακομάθει (η ρίζα του κακού βρίσκεται πάντα στη παιδίκή μας ηλικία :D )
Αυτό μάλιστα! :thumbup:

Αρχική Δημοσίευση από roz:
Πέρα όμως απο αυτό, η αίσθηση της φροντίδας που σου αφήνει μια τέτοια κίνηση - με μια δόση ρομαντισμού ειδικά αν πρόκειτα για πρώτα ραντεβού τονώνει την γυναίκα. Αφήνει και ένα αίσθημα ασφάλειας (κάποιος με προσέχει). Δεν είναι η χρηματική αξία της κίνησης που κάνει τη διαφορά. Είναι απλά και μόνο η κίνηση. Όπως όταν ανοίγεις την πόρτα του αυτοκινήτου για να βγεί ή όταν περπατάς από την έξω πλευρά του πεζοδρομίου ή όταν ανεβαίνεις πρώτος τις σκάλες, πλήρωσε και αυτά τα μπιπ (αυτολογοκρίνομαι) 20 ευρώ να ζήσει και εκείνη το παραμύθι του ιππότη. Στην πορεία κάθε σχέση θα αντιμετωπίσει πιο πρακτικά και σοβαρά προβλήματα. Η ευτυχία όμως μετριέται με στιγμές. Ας μην θέτουμε λοιπόν τόσα πεζά ζητήματα εξ αρχής.

I beg to differ. Τη δόση ρομαντισμού θα την δώσω ανοίγοντας την πόρτα του αυτοκινήτου, δίνοντάς της προτεραιότητα στην πορεία μας, ανεβαίνοντας δεύτερος τις σκάλες και κατεβαίνοντας πρώτος [και όχι βέβαια ανεβαίνοντας πρώτος - quelle honte!] κλπ. Έτσι να το ζήσει το παραμύθι όσο θέλει. Να την πάω και σε κανά ηλιοβασίλεμα για το ρομαντικό μέρος του παραμυθιού; Να την πάω. :)

Αλλά η αυτόματη και εξ ορισμού πληρωμή από τον άνδρα μου φαίνεται απίστευτη επινόηση και δυστυχές κατάλοιπο μιας άλλης εποχής, της εποχής που οι γυναίκες έτρωγαν σε άλλο τραπέζι από τους άνδρες ή περπατούσαν μισό βήμα πίσω από αυτούς. [no offence]

Αρχική Δημοσίευση από roz:
(Σταματάω εδώ γιατί ή θα γράψω βίπερ στο τέλος ή διαφημιστικό για πιστωτικές)
Κι είχα αρχίσει να συγκινούμαι... :P

ΥΓ: Αγαπητή μου, προδίδεις την ηλικία σου όταν γράφεις για βίπερ, η νέα γενιά τα Άρλεκιν ξέρει... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν έχω κόλλημα με το ποιος θα πληρώσει.
Το μισά μισά είναι ιδανικό για μένα. Όμως ομολογουμένως ποτέ δεν έχω πετύχει άντρα που να δέχτηκε να μοιραστούμε τον λογαριασμό όχι μόνο στα πρώτα αλλά και στα επόμενα ραντεβού.
Πάντα κάνω την κίνηση να δω πόσο είναι ο λογαριασμός και πάντα παίρνω την ίδια απάντηση σε διάφορες παραλλαγές "κερνάω εγώ", "δικά μου", "ξέχνα το".
Και ειλικρινα δεν νομίζω να με ξένιζε αν κάποιος δεχόταν να τα μοιραστούμε.
Αν είναι δυνατόν ένα καφέ ή ένα φαγητό μπορώ άνετα να το διαθέσω κι ούτε θα χαραχτηρίσω τον άλλον λιγότερο ιππότη αν δεχτεί το μοίρασμα.Άλλα πράγματα χαραχτηρίζουν έναν άντρα κι όχι η χοντρή τσέπη.
Βέβαια υπάρχει και ο γενικότερος μύθος πως ένας άντρας δεν πρέπει να δέχεται απο την συνοδό του και δη την επίδοξη κοπέλα του να πληρώνει.Και δεύτερον επειδή φίλοι και σύντροφοι πάντα έβγαζαν περισσότερα απο μένα και ποτέ δεν με άφηναν να πληρώνω (έφτανα σε σημείο να βγαίνω τρέχοντας για να συνεισφέρω τουλάχιστον στο πάρκινγκ)με έχει κουράσει αυτή η συμπεριφορά.Στο φινάλε αν θέλαν να με βοηθήσουν ουσιαστικά ας πληρώναν το τηλέφωνο μου (j/k):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι.Ότι έχω φίλους (μαζί και εγώ) που δεν έχουμε οικονομική άνεση.
Μου έλεγε ο φίλος μου λοιπών προχτές.Ρε θανάση θέλω να γνωρίσω μια κοπέλα και δεν το τολμώ.
Εγώ ξεμένω στην μέση του μηνα από χρήματα,άντε τώρα να τα φτιάξω μαζί τις και να βγαίνουμε βόλτες,εδώ δεν μπορώ καλά καλά να συντηρήσω τον εαυτό μου,πως θα συντηρώ και αυτήν?(ούτε καν κάνουνε κίνηση να πληρώσουν λέει,όλα τα περιμένουν από εμενα,μέχρι και τις διακοπές που πηγαίναμε μονο το εισιτήριο δικό τους,όλα τα αλλα το κορόιδο..) Αν δεν το κάνω σιγά σιγά θα την κάνει,γιατί αν δει η γυναικα ότι δεν έχεις οικονομική άνεση την κάνει και πάει αλλου.Γιατί η σημερινή\σύγχρονη; γυναικα θέλει την βόλτα τις τα λούσα τις,τις διακοπές τις,και αν δεν της τα προσφέρεις δεν θα κάτσει με σένα,θα πάει εκεί που μπορεί να τα βρει.(πελατειακή σχέση δηλαδή..).Και ο συγκεκριμένος έχει μεγάλη πείρα από αυτά μια και δούλευε μια ζωή σε καφέ,bar κτλπ και είχε συναναστροφές με πολλές γυναίκες.Και λέει ο άνθρωπος και με το δίκιο του,πόσες φορες να το κάνω αυτό;Που να βρω όλα αυτά τα χρήματα να συντηρώ 2;Aντε και βγαίνω την πρώτη,την δεύτερη,την τρίτη φορα,μετά τι γίνετε;

Και το αποτέλεσμα είναι να μην τολμάμε να κάνουμε σχέση,μια και οι απαίτησης τον γυναικών είναι αυτές που είναι.Γιατί όλες καλά τα λέτε από εδώ,αλλα συνήθως αλλα λέτε και αλλα κάνετε..Υπάρχουν βεβαίως και οι εξαίρεσης που εννοούν αυτά που λένε,αλλα είναι σπάνιες :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παρατραβηγμενα πραγματα. Δεν πιστευω οτι οι κοπελες που κυκλοφορουν ελευθερες ψαχνουν για τον γαμβρο που θα τις συντηρει απ'το πουθενα. Τετοιες βρωμες κυκλοφορουν και μας βγαινει το ονομα. (Που σαι ΘαναΑααααα-α-α-α-α-αση..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Εγώ αυτό που ξέρω είναι.Ότι έχω φίλους (μαζί και εγώ) που δεν έχουμε οικονομική άνεση.
Μου έλεγε ο φίλος μου λοιπών προχτές.Ρε θανάση θέλω να γνωρίσω μια κοπέλα και δεν το τολμώ.
Εγώ ξεμένω στην μέση του μηνα από χρήματα,άντε τώρα να τα φτιάξω μαζί τις και να βγαίνουμε βόλτες,εδώ δεν μπορώ καλά καλά να συντηρήσω τον εαυτό μου,πως θα συντηρώ και αυτήν?(ούτε καν κάνουνε κίνηση να πληρώσουν λέει,όλα τα περιμένουν από εμενα,μέχρι και τις διακοπές που πηγαίναμε μονο το εισιτήριο δικό τους,όλα τα αλλα το κορόιδο..) Αν δεν το κάνω σιγά σιγά θα την κάνει,γιατί αν δει η γυναικα ότι δεν έχεις οικονομική άνεση την κάνει και πάει αλλου.Και ο συγκεκριμένος έχει μεγάλη πείρα από αυτά μια και δούλευε μια ζωή σε καφέ,bar κτλπ και είχε συναναστροφές με πολλές γυναίκες.Και λέει ο άνθρωπος και με το δίκιο του,πόσες φορες να το κάνω αυτό;Που να βρω όλα αυτά τα χρήματα να συντηρώ 2;Aντε και βγαίνω την πρώτη,την δεύτερη,την τρίτη φορα,μετά τι γίνετε;

Και το αποτέλεσμα είναι να μην τολμάμε να κάνουμε σχέση,μια και οι απαίτησης τον γυναικών είναι αυτές που είναι.Γιατί όλες καλά τα λέτε από εδώ,αλλα συνήθως αλλα λέτε και αλλα κάνετε..

Εγώ το παλικάρι το καταλαβαίνω όσο δεν πάει. Και εγώ δεν είχα λεφτά μια εποχή! Άποψη ξεάποψη δλδ.Και μελαγχόλησα και μόνο που το διάβασα!

Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Παρατραβηγμενα πραγματα. Δεν πιστευω οτι οι κοπελες που κυκλοφορουν ελευθερες ψαχνουν για τον γαμβρο που θα τις συντηρει απ'το πουθενα. Τετοιες βρωμες κυκλοφορουν και μας βγαινει το ονομα. (Που σαι ΘαναΑααααα-α-α-α-α-αση..)
Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι δυστυχώς για τις βρώμες που λες, υπάρχεται και κυκλοφορείται και τέτοιες τύπισες σαν εσάς εδώ που τις χαλάτε την πιάτσα? :clapup: :clapup: :clapup:
Ευτυχώς δλδ αλλιώς θα είχα μονάσει.:hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι τέτοιες κυκλοφορούν,και όταν η πλειοψηφία είναι τέτοιες μαζί με τα ξερα καίγονται και τα χλωρά.Και δεν είναι καθόλου παρατραβηγμένα,όταν δουλεύεις σε μπαράκι,η καφέ βλέπεις και καταλαβαίνεις πολλά, μια και όλοι μας εκεί συχνάζουμε.

YΓ:Και να μου επιτρέψετε τα πω,ότι ένας άντρας γνωρίζει πολύ καλύτερα κατά ποσο ισχύει αυτό που είπα η όχι,μια και τα ζει καθημερινά από πρώτο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν μπορειτε να κατηγορειτε (οι αντρες) "αυτες τις βρ#μες" (οπως τις χαρακτηριζετε)..

Εσεις ειστε εκεινοι που παιρνετε τα ακριβα αμαξια θεωροντας τα μ***οπαγιδες.
Εσεις ειστε εκεινοι που τις πηγαινετε σε ακριβα μαγαζια και τις κακομαθαινετε!
Εσεις ειστε εκεινοι που το παιζετε δηθεν ανετοι οικονομικα -αφου εχετε και χαλατε να λεφτα του μπαμπα σας- μονο και μονο για ενα π|δ|μα!

Μην λεμε οτι θελουμε.. γιατι εσεις τους επιτρεπετε να φεροντε ετσι "αυτες οι βρ#μες"!

(Για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις, δεν αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενα.)


:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ρε θανάση θέλω να γνωρίσω μια κοπέλα και δεν το τολμώ.
Εγώ ξεμένω στην μέση του μηνα από χρήματα,άντε τώρα να τα φτιάξω μαζί τις και να βγαίνουμε βόλτες,εδώ δεν μπορώ καλά καλά να συντηρήσω τον εαυτό μου,πως θα συντηρώ και αυτήν?

Και γιατι ρε Θαναση να την συντηρησει αυτος?
Αν δεν μπορει να συντηρησει τον εαυτο του ειναι αλλο θεμα και δεν εχει καμια σχεση με το κερασμα του καφε στο πρωτο ραντεβου! :worry:

Ναι τέτοιες κυκλοφορούν,και όταν η πλειοψηφία είναι τέτοιες μαζί με τα ξερα καίγονται και τα χλωρά.Και δεν είναι καθόλου παρατραβηγμένα,όταν δουλεύεις σε μπαράκι,η καφέ βλέπεις και καταλαβαίνεις πολλά, μια και όλοι μας εκεί συχνάζουμε.

ΟΧΙ! Δεν μπορουν να καιγονται και τα χλωρα μαζι με τα ξερα.
Γιατι αν ειναι ετσι, ολοι θα γινοσασταν ομοφυλοφυλοι. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Μια στιγμή γιατί επιχειρείται η αντιστροφή του βάρους:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Εσεις ειστε εκεινοι που παιρνετε τα ακριβα αμαξια θεωροντας τα μ***οπαγιδες.
Θεωρείς ότι έχω περισσότερες πιθανότητες να... "κερδίσω" μία γυναίκα με το Yugo Zastava ή με την BMW Z3 cabrio;
Εγώ φταίω ε; Κι όχι η κοκορόμυαλη που θα με... εκτιμήσει αν κυκλοφορώ με την BMW;

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Εσεις ειστε εκεινοι που το παιζετε δηθεν ανετοι οικονομικα -αφου εχετε και χαλατε να λεφτα του μπαμπα σας- μονο και μονο για ενα π|δ|μα!
Μήπως το θέμα είναι ότι δυστυχώς πολλές γυναίκες θα μας παραχωρήσουν το π*δ*μα αν χαλάσουμε λεφτά για πάρτη τους;
Κοινώς, όποιος κερνάει αυτός π*δάει;

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Επειδη εγραψα πρωτη για "βρωμες" δεν ηταν χαρακτηρισμος για τις κοπελες που ζουν παρασιτικα (:P) αλλα για τις "φημες".. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Μια στιγμή γιατί επιχειρείται η αντιστροφή του βάρους:
Θεωρείς ότι έχω περισσότερες πιθανότητες να... "κερδίσω" μία γυναίκα με το Yugo Zastava ή με την BMW Z3 cabrio;
Εγώ φταίω ε; Κι όχι η κοκορόμυαλη που θα με... εκτιμήσει αν κυκλοφορώ με την BMW;

Εγώ θα σε εκτιμούσα αν τη BMW την είχες αγοράσει μόνος σου με αυτά που βγάζεις. :P
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Μια στιγμή γιατί επιχειρείται η αντιστροφή του βάρους:

Θεωρείς ότι έχω περισσότερες πιθανότητες να... "κερδίσω" μία γυναίκα με το Yugo Zastava ή με την BMW Z3 cabrio;
Εγώ φταίω ε; Κι όχι η κοκορόμυαλη που θα με... εκτιμήσει αν κυκλοφορώ με την BMW;

Μήπως το θέμα είναι ότι δυστυχώς πολλές γυναίκες θα μας παραχωρήσουν το π*δ*μα αν χαλάσουμε λεφτά για πάρτη τους;
Κοινώς, όποιος κερνάει αυτός π*δάει;

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...


Αυτο ακριβως..
Αν ταξεις στο 16-18χρονο κοριτσακι φραγκα θα ερθει μαζι σου (οχι με εσενα, γενικα μιλαω) που εχεις την BMW και οχι στον κολλητο σου που εχει το Yugo.
Κι οχι μονο σε αυτην την ηλικια. Και 30αρες το κανουν.
Σαφως και ειναι κοκορομυαλη.
Απλα το να χαρακτηριζεις ως βρ#μα εκεινη που το κανει, ειναι μαλλον αδικο.
Ο χαρακτηρισμος ταιριαζει καλυτερα στον τυπο που ταζει φραγκα για να βγαλει γκομενα.

(Και παλι λεω οτι δεν αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενα, και το οτι στο συγκεκριμενο αναφερομαι στο δευτερο ενικο, ειναι μονο για να εξηγησω και οχι για να χαρακτηρισω εσενα.)


Μηπως εχω(ουμε) βγει εκτος θεματος? :hmm:
Παρασυρθηκα.. :redface: :worry:
Σορι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Εχω πολλους φιλους που επιχειρησαν με κερασματα κι δωρα να κερδισουν τις κοπελες τους.Το αποτελεσμα δυστυχως ηταν καταστροφη ,κι πραγματικα στενοχοριωμουν πολυ να ακουω τον φιλο μου (που ειναι κι καλο παιδι ) να μου λεει εγω τις εκανα το ταδε πανακριβο δωρο ,το αλλο δωρο κι αυτοι προτιμα αλλους που δε την κερνουν ουτε καφε ουτε εχουν το δικο μου αμαξι:(:(:(.Γενικα να προσπαθεις να κανεις attraction με δωρα κι αυτοκινητα ειναι καταστροφη κι το μονο που καταφερνεις ειναι να πληγωθεις.Αν τρεχεις πισω απο την αλλη με 1000 δωρα μονο τον εγωισμο σου ριχνεις.Αν η ιδια σου κανει δωρα τοτε ανταποδωσε.Δηλαδη μονο ενα βλεμμα η μια νυχτα μια ωραια γυναικα αξιζει ενα μισθο? ελεοοος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχω να πω μερικά πράγματα :P
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
πολύ ωραία τα όσα λέτε, μια χαρά τα λέτε, κρίμα να περιορίζεστε βέβαια στο πρώτο ραντεβού.
Πείτε μου τι κάνετε όταν φτάνει η ώρα της πληρωμής και έχετε απέναντι το έτερον ήμισυ, που είστε μαζί 5-6 χρόνια.
Ας το πάρουμε πρακτικά.
Πρακτικά....
-Τάκη Μάκη Σάκη κλπ.... θα πληρώσω ή θα πληρώσεις?
-Πλήρωσε μάτια μου γιατί μου ήρθε η ασφάλεια του αυτοκινήτου
-ΟΚ..... παύση.... πω ρε... εμένα πότε είναι να έρθει? Το γραμμάτιο της TV πότε λήγει?
-Βρε Μαράκι μου δεν σου έχω πει να μην ξεχνάς τέτοια πράγματα?
-Τάκη Μάκη Σάκη.... ΧΩΡΙΣ ΔΕΚΑΡΑΑΑΑΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

:P:P:P νταξ?




Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Εγώ αυτό που ξέρω είναι.Ότι έχω φίλους (μαζί και εγώ) που δεν έχουμε οικονομική άνεση.
Μου έλεγε ο φίλος μου λοιπών προχτές.Ρε θανάση θέλω να γνωρίσω μια κοπέλα και δεν το τολμώ.
Εγώ ξεμένω στην μέση του μηνα από χρήματα,άντε τώρα να τα φτιάξω μαζί τις και να βγαίνουμε βόλτες,εδώ δεν μπορώ καλά καλά να συντηρήσω τον εαυτό μου,πως θα συντηρώ και αυτήν?(ούτε καν κάνουνε κίνηση να πληρώσουν λέει,όλα τα περιμένουν από εμενα,μέχρι και τις διακοπές που πηγαίναμε μονο το εισιτήριο δικό τους,όλα τα αλλα το κορόιδο..) Αν δεν το κάνω σιγά σιγά θα την κάνει,γιατί αν δει η γυναικα ότι δεν έχεις οικονομική άνεση την κάνει και πάει αλλου.Γιατί η σημερινή\σύγχρονη; γυναικα θέλει την βόλτα τις τα λούσα τις,τις διακοπές τις,και αν δεν της τα προσφέρεις δεν θα κάτσει με σένα,θα πάει εκεί που μπορεί να τα βρει.(πελατειακή σχέση δηλαδή..).Και ο συγκεκριμένος έχει μεγάλη πείρα από αυτά μια και δούλευε μια ζωή σε καφέ,bar κτλπ και είχε συναναστροφές με πολλές γυναίκες.Και λέει ο άνθρωπος και με το δίκιο του,πόσες φορες να το κάνω αυτό;Που να βρω όλα αυτά τα χρήματα να συντηρώ 2;Aντε και βγαίνω την πρώτη,την δεύτερη,την τρίτη φορα,μετά τι γίνετε;

Και το αποτέλεσμα είναι να μην τολμάμε να κάνουμε σχέση,μια και οι απαίτησης τον γυναικών είναι αυτές που είναι.Γιατί όλες καλά τα λέτε από εδώ,αλλα συνήθως αλλα λέτε και αλλα κάνετε..Υπάρχουν βεβαίως και οι εξαίρεσης που εννοούν αυτά που λένε,αλλα είναι σπάνιες :whistle:
Να πεις στο φίλο σου που δουλεύει και στον ανάλογο χώρο με πολλές κουκλίτσες να αλλάξει τάργκετ γκρουπ!
Τα όμορφα κομματάκια που χτυπάει μέσω της δουλειάς του... είναι τέτοιας κατηγορίας!
Έχουν δουλέψει κι άλλοι σε τέτοια μαγαζιά... και νύχτα επίσης.... άσε...είναι εντελώς άλλη κατηγορία αυτή που αναφέρεσαι και όχι η κατηγορία της κοπελίτσας "των κυβικών του" που γνώρισε στη σχολή ή στην παρέα ;)

Όσο για το άλλα λέμε εδώ μέσα κι άλλα κάνουμε έξω... πρέπει να σου πω ότι οι άνθρωποι που κυκλοφορούν στο ιντερνετ (τσάτ και φόρα) ουδεμία σχέση με τον μέσο όρο που κυκλοφορεί έξω έχουν... άντρες και γυναίκες είναι διαφορετικοί.... είναι μιας άλλης "κουλτούρας" καθώς και άλλης παιδείας!


Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Επειδη εγραψα πρωτη για "βρωμες" δεν ηταν χαρακτηρισμος για τις κοπελες που ζουν παρασιτικα (:P) αλλα για τις "φημες".. :angel:
Να προσέχεις άλλη φορά γιατί θα ξεκινούσε ο 3ος παγκόσμιος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Εγώ θα σε εκτιμούσα αν τη BMW την είχες αγοράσει μόνος σου με αυτά που βγάζεις. :P
:D

Το αυτοκίνητο που έχω αγοράσει το έχω αγοράσει μόνος μου, με αυτά που βγάζω.
Γι'αυτό δεν έχω αγοράσει BMW. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
ωπα βρε παιδιά..ειρήνη ημήν..!! :P εγώ βασικά,δεν κατάλαβα προς τι όλη αυτή η "φασαρία"..γιατί οι άντρες το'χετε πάρει τόσο κατάκαρδα..?:worry: εξάλλου,δε νομίζω καμιά κοπέλα από'δω να δήλωσε ότι θέλει ο άντρας να την κερνάει συνέχεια,ότι το απαιτεί κι όλα τα σχετικά..(τώρα αν μου διέφυγε κανα post,συγνώμη..:P)εξάλλου,συζητάμε για,αν όχι το πρώτο,τα πρώτα ραντεβού και όχι για όλες τις εξόδους που θα κάνει ένα ζευγάρι κατά τη διάρκεια της σχέσης του...:hmm:κανείς δεν απαιτείτίποτα από κανέναν..απλά,είναι "κόλλημα" των γυναικών αυτό,όπως έχετε κι εσείς άπειρα κολλήματα..πείτε το τεστάρισμα,πείτε το όπως θέλετε..σίγουρα καταλαβαίνεις κάποια πράγματα για τον άλλον από μια τέτοια κίνηση..

καταλήγοντας,θέλω να υπενθυμίσω ότι 1) μιλάμε για το(α) πρώτο(α) ραντεβού 2) δεν απαιτούμε τίποτα -και- 3) νομίζω ότι το να δούμε έστω και μια κίνηση απ'τη μεριά σας μετράει και μας ικανοποιεί και δεν περιμένουμε ντε και καλά να πληρώσετε εσείς... :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
As απαντήσω και εγώ στο θέμα μας τώρα γιατί οτα μιλάω για τέτοια ζώα αγριεύω...

Ναι θα κερνούσα στο πρώτο ραντεβού,όχι γιατί θα ήθελα να κάνω καλή εντύπωση..αλλα γιατί μου βγαίνει από μονο του όπως μου βγαίνει και το να ανοίξω την πόρτα σε μια "κυρια".Από την στιγμή όμως που θα νοιώσω ότι παίζει εκμετάλλευση,εγώ είμαι που θα γίνω καπνός και όχι αυτή :rofl:

πρέπει να σου πω ότι οι άνθρωποι που κυκλοφορούν στο ιντερνετ (τσάτ και φόρα) ουδεμία σχέση με τον μέσο όρο που κυκλοφορεί έξω έχουν.

Tραβα λίγο στο hi5 να δεις πόσες ελληνίδες γυναίκες ασχολούνται με το internet 14.000 μου έβγαλε η αναζήτηση,λες όλες αυτές να είναι καλές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Το αυτοκίνητο που έχω αγοράσει το έχω αγοράσει μόνος μου, με αυτά που βγάζω.
Γι'αυτό δεν έχω αγοράσει BMW. :P

Zastava ε? :'(

πρέπει να αλλάξεις δουλειά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top