Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,809 μέλη και 2,441,628 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 107 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
CocaCola
70
78,65%
Pepsi
19
21,35%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 13:27, 12-07-06:

Με Αμορφή http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=723516&lngDtrID=245
Εμένα μου φαίνεται αστείο! Πάντως απορώ τι σκατά έχει μέσα αυτή η συνταγή της Coca Cola και τόσο καιρό δεν την έχουν αναπαράγει!!

Μα τι πίνουμε?? Και είμαι και φαν της καθώς λειτουργεί σαν το καφέ σε μένα.
Επίσης σαν την CocaCola πριν 10 χρόνια δεν υπάρχει. Ήταν πόρωση, Όχι γλυκιά, και μια απίστευτη επιθετικότητα στο στόμα σε πόρωνε!
Τώρα έχει γίνει σαν την Pepsi άρα τι τσακώνονται.!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 13:30, 12-07-06:

Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:33, 12-07-06:

Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα. Η Pepsi ειναι πολυ πιο γλυκια και με πολυ λιγοτερο ανθρακικο, δεν την "αιστανεσε". Μεχρι πριν εναν χρονο περιπου επινα περιπου 2,5 με 3 λιτρα κοκα την ημερα. Τωρα την εχω ψιλοκοψει αλλα συνεχιζει να ειαι κορυφη και μου αρεσει και πιο πολυ οταν πινω (2-3 φορες την εβδομαδα το πολυ). Και η Pespi Max ομως δεν ειναι ασχημη... αν και προτιμω την κοκα.

Το τι περιεχει η συνταγη... Λεγετε παντος οτι εχει εκχιλισματα απο φυλα κοκας, καθολου απιθανο αλλα μαλλον προκειτε περι επιστιμονικης φαντασιας. Οτι και να 'ναι τοσα εκατομυρια λιτρα εχω πιει στην ζωη μου, κατι ιδιετερα επικυνδινο δεν ειναι...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 12-07-06 στις 13:35.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 13:49, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα.
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:55, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.
Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,788 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 13:58, 12-07-06:

Coca-cola.Η pepsi δε λέει τίποτα.Προσπαθώ να μην πίνω πολύ Coca γιατί δεν κάνει και καλό...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 14:02, 12-07-06:

Προτειμώ Coca Cola Light [χωρίς να κάνω κάποια δίαιτα ή κάτι τέτοιο όπως ρωτάνε μερικοί].

Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 14:26, 12-07-06:

Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση
Φαντάσου πόσο μεγαλύτερη ήταν η διαφορά κάποτε που να τα θεωρώ περίπου ίδια ποια!!!

ΜΙΛΑΜΕ Η ΠΟΡΩΣΗ!!! Το κάψιμο που νιώθεις αν την κρατήσεις στο στόμα ώρα το ένιωθες όταν έπινες! Μου λείπει κλαω αυτή η πόρωση
Παράθεση

tsus

Δραστήριο Μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O tsus έγραψε: στις 15:08, 12-07-06:

Μόνο εγώωω pepsi??????PEPSI rulezzzz... και σε γευσή πολύ καλύτερη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 12-07-06 στις 19:46. Αιτία: greeklish! Επιτέλους πια!!
1
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 15:09, 12-07-06:

Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..

Ενδεικτικα..
  • 83.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν τα διάφορα προϊόντα της The Coca–Cola Company καθημερινά στις Η.Π.Α. Δηλαδή, όλοι σχεδόν είναι... οι τυχεροί!
  • 6.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν Coca–Cola καθημερινά στις Η.Π.Α. Ένας ολόκληρος λαός Coca-Cola!
  • 8.000
    Τόσα αναψυκτικά της The Coca-Cola Company καταναλώνονται σε ολόκληρο τον πλανήτη ανά δευτερόλεπτο. Έτσι ξεδιψάει ο κόσμος!

Για περισσοτερα πατηστε εδω
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:10, 12-07-06:

Coca-cola και απο εδω ... ειδικα την light την λατρευω ...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:16, 12-07-06:

Η light να ξερετε οτι απο πλευρας υγειας ειναι πολυ χοιροτερη απο την απλη. Και η coca cola light και η pepsi light και γενικα ολα τα αναψυχτικα που ειανι ligth
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 15:32, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Προτειμώ Coca Cola Light
Petro μην πινεις (και μην τρως) προιοντα light και 0%. Δημιουργουν προβληματα στον θυρεοειδή..

(σόρι για το οφφ-τοπικ)

edit: α, τωρα το ειδα οτι και ο νταρκ λεει το ιδιο..
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 16:38, 12-07-06:

Προτιμώ coca cola, αλλά δεν χαλιέμαι και με την pepsi.
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 515 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 18:08, 12-07-06:

Μόνο o tsus k εγώ ψηφίσαμε Pepsi??
Γενικά προσπαθώ να αποφεύγω τα αναψυκτικά με ανθρακικό. Και παχυντικά είναι και δεν προσφέρουν τίποτα. Ούτε στα ποτά βάζω κόλα.
Αν είμαι κάπου σπάνια θα πάρω Κόκα Κόλα ή Pepsi. Δλδ σε μια καφετέρια αν δεν θέλω να πάρω καφέ η χυμό, συνήθως παίρνω λεμονάδα, είναι πολύ δροσιστική!! Αν πιώ Coca Cola στο σπίτι την πίνω με μια φέτα λεμόνι ή στημένο λεμόνι αν υπάρχει. Και σε μαγαζιά έχω δει να την σερβίρουν έτσι. Δοκιμάστε το.
Παλιότερα είχε βγάλει η Pepsi ένα αναψυκτικό που είχε και λεμόνι μέσα. Ήταν πολύ ωραίο. Αν θυμάται κάποιος πώς το λέγαν ή αν κυκλοφορεί ακόμη ας μου πει γιατί δεν το βρίσκω πουθενά τώρα.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 18:10, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη.
και εγώ μια από τα ίδια ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:17, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
και εγώ μια από τα ίδια ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.
Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 18:23, 12-07-06:

Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως
τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:26, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία.
Δεν εχεις αδικο σε αυτο. Για αυτον τον λογο και εγω προσεχω ελαχιστα τι τρωω τι πινω κλπ.
Δεν ειπα αυτο. Απλα η light ειναι πιο ενοχες. Εγω απλα για το το ελεγες για καλο οτι πεινεις light και οχι απλη στο ειπα. Εσυ εισαι ελευθερη να πινεις οτι θελεις γι αοπιον λογο θελεις
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H Kassie έγραψε: στις 19:25, 12-07-06:

Πριν απο κατι χρονια ενας δικηγορος μου ειχε πει οτι η Pepsi αλλα και αλλες εταιριες εχουν συρει την ετειρια της Coca cola στα δικαστηρια γιατι δεν αναφερει επακριβως τα συστατικα της Ε, αυτοι πληρωνουν ενα σωρο λεφτα στα προστιμα για να μην αναφερουν ολα τα συστατικα Τωρα μην με ρωτησετε πως λειτουργει νομικα το ολο θεμα κι αν μπορουν να τους υποχρεωσουν να τα αποκαλυψουν , δεν εχω ιδεα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος