Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,464 μηνύματα σε 76,724 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Απόφαση γάμου...

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 00:44, 13-11-07:

Ένες;
Ευχαριστούμε Εδάδι, ανεπανάληπτη προσωπικότητα του Εδαδίου και εγωισμέ της.
Άλλος;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,269 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 00:46, 13-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Ευχαριστούμε Εδάδι, ανεπανάληπτη προσωπικότητα του Εδαδίου και εγωισμέ της.

Axaxaxaxaxa

Ρε κοπελιά που μικροδείχνεις, αυτά είναι πέρσοναλ ντάτα. Άσε το πολλαπλό μου είδωλο κάτω
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 00:47, 13-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Axaxaxaxaxa

Ρε κοπελιά που μικροδείχνεις, αυτά είναι πέρσοναλ ντάτα. Άσε το πολλαπλό μου είδωλο κάτω
Καθόλου πέρσοναλ. Κι εγώ από τα ίδια έχω!

Άντε ον τοπικ τώρα, πολύ παιξαμε!
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 00:59, 13-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Eγώ πιστεύω στον Κανέναν
[UFO mode on/] Στον Οδυσσέα? [/UFO mode off]

Στο θέμα τώρα, δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται όταν συζητάμε για επανασυνδέσεις και δεύτερες ευκαιρίες να λέτε ότι οχι δε γίνεται και να θεωρείτε ουτοπικό το να δουλέψει μια σχέση που κάποτε χάλασε και από την άλλη να μη σας φαίνεται ουτοπικό το να υπάρχει το τέλειο compatible άτομο για τον καθένα. ΑΠό μόνο της η λέξη "τέλειο" αναφέρεται σε κάτι άπιαστο, που δεν υπάρχει.

Συνεπώς, ανακεφαλαιώνω, δεν πιστεύω ότι υπάρχει ο Ενας (εκτός να μιλάμε για τον Eru Iluvatar που όμως πάει σε τελείως άλλο context...) υπάρχουν όμως κάποιοι για τους οποίους αξίζει να κάνει καθένας την προσπάθεια να ξεπεράσει τα στραβά και να κάνει το όλο θέμα να δουλέψει. Με προσπάθεια και από τις δύο πλευρές μπορεί ίσως να πληισάσουν το ανθρωπίνως δυνατό "τέλειο".
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 01:47, 13-11-07:

[UFO mode on/] Στον Οδυσσέα? [/UFO mode off]
[bufo mode on]Aυτός ήταν ο Ούτις...
[bufo mode oof]
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 01:47, 13-11-07:

Καταρχήν, για να βρεις τον Έναν, πρέπει να πιστεύεις ότι υπάρχει. Βασικός και απαράβατος όρος αυτός!
Κατά δεύτερον, πρέπει να ξέρεις πάρα πολύ καλά τι ακριβώς ζητάς.
EDIT: Αυτό προϋποθέτει να γνωρίζεις πολύ καλά τον εαυτό σου (τώρα αρχίζουν τα δύσκολα).
Και τρίτον και σημαντικότερον, πρέπει να γίνεις (χωρίς να χρειάζεται να προσποιηθείς) αυτή που αυτός ο Ένας θα ήθελε να έχει κοντά του.

Υπάρχει και ένα τέταρτο: Ποτέ μην λες ότι βρήκες τον Έναν. Κανένας δεν πρόκειται να σε πιστέψει!...

Υ.Γ. Αυτό το "Ένας" μου θυμίζει τον Ennis από το Brokeback Mountain...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 13-11-07 στις 02:00.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 01:59, 13-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Κατά δεύτερον, πρέπει να ξέρεις πάρα πολύ καλά τι ακριβώς ζητάς.
Διαφωνώ, μπορεί να μην ξέρεις τι θέλεις, μέχρι που θα το συναντήσεις και θα πέσει ένα αμόνι από τον ουρανό και θα σε βαρέσει στο κεφάλι, ώσπου θα δεις 14 καρδούλες να φτερουγίζουν γύρω από το κεφάλι σου!
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 02:30, 13-11-07:

Και τρίτον και σημαντικότερον, πρέπει να γίνεις (χωρίς να χρειάζεται να προσποιηθείς) αυτή που αυτός ο Ένας θα ήθελε να έχει κοντά του.
Μπαρδον ; Να "πρεπει" (αρα αναγκαια συνθηκη) να "γινεις" (αρα να μην εισαι ο εαυτος σου), αυτο που ο/η αλλος/η θελει να εχει κοντα του ; Και πως ειναι εφικτο να γινεις κατι αλλο, και χωρις να προσποιεισαι ....και παραλληλα να εισαι και ο εαυτος σου ; Something is rotten in the state of Denmark

Αυτο δεν αναιρει απο μονο του, την εννοια του "βρηκα ατομο με το οποιο ταιριαζω". Μηπως δε καταλαβα κατι ; Και τα αλλα που λενε "να δεχεσαι τον αλλο οπως ειναι" κλπ, πανε περιπατο ;

Kαι γιατι να μη γινει ο αλλος αυτο που θες να χεις εσυ κοντα σου ; Θα μου πεις : να γινουν και οι 2. Οκ, αλλα γιατι να γινουν για να ταιριαζουν, και να μην ταιριαξουν επειδη ειναι ηδη

Εκτος αν εννοεις το πολυ απλο που λεμε "να ταιριαζουν" (ο ενας να αποτελει ο'τι συμπληρωνει τον αλλο, και αντιστροφα), και με μπερδεψε ο τροπος που το ειπες, οπότε γραψε λαθος.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 09:32, 13-11-07:

Ή μπορεί απλά εσύ να είσαι σπαστικά ψείρας!

Kαλά το πάτε πάντως. Έχει κανείς σας νιώσει με το που γνώρισε κάποιον/α πως αυτός/ή είναι και ..εδώ είμαστε και όντως να ισχύει; (από το φιλικό μου περιβάλλον, μόνο μία κοπέλα ξέρω - της οποίας όντως της βγήκε, οι άλλες -βάζω και τον εαυτό μου εδώ- απλά γουστάρουν να το λένε, αλλά η ιστορία μονίμως ..δεν τις δικαιώνει )
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 09:56, 13-11-07:

Δεν υπάρχει ο Ένας. Υπάρχουν πολλοί που θα μπορούσαν να πάρουν την θέση του Ένα, ανάλογα με τις συνθήκες. Απλά καγιράκι, στο θέμα του γάμου, κάποια στιγμή στη ζωή σου που έρχεται η επιθυμία να κάνεις οικογένεια, βρίσκεις έναν άνθρωπο τον οποίο αγαπάς και πιστεύεις ότι σ'αγαπάει, ταιριάζετε στην καθημερινότητά σας, έχετε παρόμοια αντίληψη για το πώς ονειρεύεστε την οικογένεια, και ενώνετε τη ζωή σας.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 12:10, 13-11-07:

Και τελικά πως καταλαβαίνεις είπαμε αν αυτός είναι ο Ένας;
Καλέ βοηθάτε και καίγομαι!!
Δεν μίλησα για γάμο αυτή τη φορά Ρεμπέσκες. Συγκεντρώσου!

Εδάδι θέλω λογικά επιχειρήματα μπας και βρω ακρη σε κάτι που θέλω!

Και τα 3 που ρωτάς υπάρχουν στην απάντηση που σου έδωσα, αλλα απο ότι κατάλαβα δεν την διάβασες ντροπή σου

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 12:39, 13-11-07:

Διαφωνώ...
Πρέπει να είσαι αυτό που θα ήθελε ο άλλος, όχι να γίνεις. Αν δεν είσαι δεν πειράζει, αν δεν είσαι πάει να πει ότι δεν είναι αυτός ο ΕΝΑΣ.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:09, 13-11-07:

"Πρέπει να γίνεις χωρίς να προσποιηθείς", σημαίνει να ακολουθείς την εξελικτική πορεία που έχεις επιλέξει.
Με δεδομένο ότι όλοι είμαστε σε πορεία εξέλιξης, βελτιώνουμε και μαθαίνουμε τον εαυτό μας κάθε μέρα λίγο παραπάνω αυτό που λέω είναι πως χρειάζεται να είσαι ο καλύτερος εαυτός σου...
Δεν μπορεί να λες π.χ. "δε μου αρέσουν οι καβγάδες" και να έχεις σαν χόμπυ τη γκρίνια...
Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

...Η αλεπού ζήτησε από το Μικρό Πρίγκιπα να της πει πότε θα έρχεται για να φοράει στην ψυχή της τα "γιορτινά" της.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 13-11-07 στις 13:25.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 13:47, 13-11-07:

Επίσης, δεν καταλήγεις στο ποιος είναι ο ένας από 3-4 μέρες, καλό είναι να συζήσετε κιόλας λίγο. Βγαίνουν πολλά στην φόρα τότε...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:40, 13-11-07:

Εγώ αυτο που ξέρω, είναι ότι κάθε φορά που ερωτευόμαστε και παθιαζόμαστε εχουμε την ψευδαισθηση ότι αυτός είναι ο Ένας. Μέχρι που "ξυπναμε" καποια στιγμη και ο Ένας γινεται Κανενας....και προχωράμε στον επομενο Ένα.
Τελικα, δικιο ειχε η μαμά, ο Ένας είναι λαχείο...
Δεν ξέρεις πότε θα έρθει, και αν όντως έρθει ....
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:46, 13-11-07:

...ίσως ο ορισμός του Ένα, χάνεται, όταν επιμένουμε να τον ταυτίσουμε με το "για πάντα".
Δεν υπάρχει τίποτα που να είναι "για πάντα" στη φύση...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:50, 13-11-07:

....κι ομως υπαρχουν ζευγαρια που π.χ απο πολυ μικρη ηλικια βρηκαν ο ενας τον αλλον και γερασανε μαζι....ή που για πολλες δεκαετιες τελος παντων ειναι μαζι....
..ειναι και αυτο ενα "για παντα"...ή όχι?
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:55, 13-11-07:

Μην το λες σε μένα, εγώ πάντα πίστευα ότι ο Ένας υπάρχει
..και ποτέ δε θα πάψω να το πιστεύω. Είναι "Κριουλίστικο" (sic) θράσσος αν θέλεις και πείσμα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 13-11-07 στις 15:00.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:58, 13-11-07:

Κριουλιστικο ε?!!!
Και αναρωτιομουν που οφειλεται!!!
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 16:15, 13-11-07:

Εγω τελικα δεν πιστευω οτι υπαρχει αυτος ο Ενας.
Μαλλον αυτη ειναι και η δικη μου αποψη.

Εγώ αυτο που ξέρω, είναι ότι κάθε φορά που ερωτευόμαστε και παθιαζόμαστε εχουμε την ψευδαισθηση ότι αυτός είναι ο Ένας. Μέχρι που "ξυπναμε" καποια στιγμη και ο Ένας γινεται Κανενας....και προχωράμε στον επομενο Ένα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Samael, konstantinantia

Βρείτε παρόμοια