Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
Γυμναστήριο όχι αλλά πάω χορό... μετράει?  :hmm:
δεν ξερω αν μετραει στο ποστ αλλα γενικοτερα μετραει πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Οχι δεν πάω γυμναστήριο αν και εδω που τα λέμε, τα ποδαράκια μου θα θελαν λίγη γυμναστικούλα. Τα χέρια είναι απο κατασκευής τους πολύ γυμνασμένα. Πριν απο λίγα χρόνια είχα βάλει ατσάλινο μονόζυγο καρφωμένο με 10 γαϊδουρόβιδες στον τοίχο και έφτιαξα πλάτες, αυξησα τα χέρια κλπ.

4 χρόνια τώρα το μόνο που γυμνάζω, είναι το σαγόνι μου :devil: Είμαι 85 κιλά και μοιάζω για 65! :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο σημερα αρχισα να κανω μυες, μεχρι χτες εκανα ξε-πιασημο. Σημερα εκανα δυκεφαλα και στηθος... Αυριο τρικεφαλους και ομους... Ευτιχος ομως δεν πιαστικα παρολο που εκανα 2 (Ο_Ο) ωρες

Και απο οτι μου λενε (και βλεπω και μονος μου) ειμαι φτιαγμνος με bodybuilding. Χωρις ντοπα μπορω να εχω το ιδιο μεγεθος μεντοπαρισμενους κατα πολυ Ο_Ο. Αλλα οχι και κατι τετια σαν το link που ακολουθει, απλα θα ειναι πολυ μεγαλα. Εχω τεραστια χερια και πλατες χωρις να εχω κανει ακομα γυμναστικη που να τα ανοιγει...

https://img259.imageshack.us/img259/8504/28118pl.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πήγαινε πριν 1 μιση χρόνο,...για 6 μήνες... ειδικά στην αρχή θυμάμαι, ότι δε μπορούσα να κουνηθώ μετά τη γυμναστική. Άμα πάω τώρα, με βλέπω να με πέρνουν σηκωτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε ναι λοιπόν!!!!!
ξεκίνησα χτες!!!!
ας ελπίσουμε ότι δεν θα βαρεθώ σύντομα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Πήγα πριν 5 χρόνια για κανά εξάμηνο... Από τότε κάνω ένα μικρό διαλειμματάκι γιατί κουράστηκα!!!:whistle: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ σιγά μην τρέχω στα γυμναστήρια αθλούε μόνος μου, έχω κάνει και πρωταθλητισμό στα : Καφέινγκ, Ξαπλώνινγκ,τρόινγκ,κατουράινγκ,αφοδεύιγκ,περπατάινγκ και το καλύτερο ... Ύπνινγκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παλιότερα πήγαινα γυμναστήριο....αλλά απο ένα σημείο και πέρα το βαρέθηκα.Ωστόσο έχω ηλεκτρικό διάδρομο και σχεδόν καθημερινά γυμνάζομαι σπίτι μου.Παράλληλα είμαι φυσιολάτρης και συχνά κάνω πορείες σε βουνά και είμαι και λάτρης της υγιεινής διατροφής (εντάξει όταν βγαίνω κάνω κι εγώ τα μακροβούτια μου σε φαί ή πιοτό ;) ) οπότε αν και δεν είμαι Σβατζενέικερ ,είμαι σε καλή φυσική κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Προσωπικά γνωρίζω άτομα που χρησιμοποιούν το γυμναστήριο για να κάνουν νέες γνωριμίες και (σε περίπτωση που πηγαίνουν καιρό) να επιδικνύουν και το σώμα τους...
Επειδή εγω δεν είμαι τέτοιου είδους τύπος και επειδή θα με πείραζε ακομά και να το έβλεπα αυτό, λέω όχι στα γυμναστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το κακο με μενα ειναι οτι πηγενα για 10 χρονια ενοργανη-ακροβατικη και οτι αλλο (σε απλο γυμναστιριο) μου φαινεται βαρετο...πλικτικο...
το μονο που γουσταρα το γυμναστιριο που πηγαινα ηταν οι ωρες μου πανω στον διαδρομο που εβλεπα ολους τους κολλημενους φουσκοτους να σφιγκονται κτλ...τρελο γελιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
καλα πιγενο αλλα αποτε το θημιθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrJu5tM3:
Εσείς πόσο συχνά επισκέπτεστε το γυμναστήριο?Σε ποιο γυμναστήριο πηγαίνετε?Τι σημαίνει για σας το γυμναστήριο?

Τα τελευταία 2 χρόνια πήγαινα γυμναστήριο.Εχω να πατήσω το πόδι μου δύο μήνες αφού πριν δύο μήνες χειρουργήθηκα και δεν με αφήνουν ακόμη να ασχοληθώ με αθλητικές δραστηριότητες.Βασικά δεν θα το συνεχίσω γιατί έχω υποστεί πολλούς τραυματισμούς.Οι γιατροί που με είδαν κυρίος για την μέση μου είπαν να το κόψω και να γραφτώ κολύμβηση.Θεωρείτε ο καλύτερος τρόπος για να φτιάξεις σώμα με σχεδόν καθόλου τραυματισμούς.Το μειονέκτημα των γυμναστηρίων είναι ότι δεν σε προσέχουν όσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα αυτός που δεν ξέρει ίσως να μην κάνει σωστά μια άσκηση η να μην ξέρει ότι μετά από κάθε προπόνηση πρέπει να κάνεις διατάσεις η να σηκώσει βαρη τα οποία άθελά του να του δημιουργήσουν κάποιο τραυματισμό αφού δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε τα όρια κάθε μυικού ιστού.Συνοψίζοντας η άθληση χωρίς βάρη είναι ότι πιο καλύτερο.Είμαι υπέρ της γυμναστικής και της καλής διατροφής αφού αυτά τα δύο πρέπει να συνδιάζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kaimaktsalan:
καλα πιγενο αλλα αποτε το θημιθω


Δεν σου φενετε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Γυμναστηριο... δεν το παω καθολου! Αν ομως ειχα εστω και ελαχιστο ελευθερο χρονο, θα πηγαινα, μονο και μονο επειδη δεν αθλουμαι με κανεναν αλλο τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Γυμναστηριο... δεν το παω καθολου! Αν ομως ειχα εστω και ελαχιστο ελευθερο χρονο, θα πηγαινα, μονο και μονο επειδη δεν αθλουμαι με κανεναν αλλο τροπο

Άμα δεν έχεις ελεύθερο χρόνο όπως λες για να πας γυμναστήριο,ένα τέταρτο το πρωί η όποια άλλη χρονική στιγμή αρκεί για τα βασικά.Όποιος αγαπάει πραγματικά μπορεί.Ειδικά οι Έλληνες μπορούν να κάνουν τα ακατόρθωτα όπως να καταναλώνουμε χωρίς να παράγουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Σε περιόδους προετοιμασίας (δηλαδή 8 μήνες το χρόνο) αναγκάζομαι να βάζω τα βάρη στο προπονητικό μου πρόγραμμα. Δεν είναι όμως και το αγαπημένο μου να το παίζω σφίχτερμαν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πηγαινω συστηματικα.
ακομα και οταν το προγραμμα μου με μαθηματα εργαστηρια κτλ κτλ ειναι βαρυ βρισκω χρονο και πηγαινω.:)
εχει τυχει να παω και στις 10-11 το βραδυ ή εχω ξυπνησει νωριτερα το πρωι και εχω παει 7.30 π.χ. gym και μετα μαθημα ή δουλεια.
Περαν απο το καλο που μου κανει σωματικα και σαν υγεια προσωπικα με το γυμναστηιο ξεδινω κι ολας.;)
Το οτι κανω βαρη ομως και αερομπικ (οταν μπορω γιατι εκει οι ωρες ειναι φιξ) δεν σημαινει ουτε οτι ειμαι "μποντι" ουτε σφιχτερμαν οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος zxr.
Αυτο το λεω γιατι πολλα στενομυαλα κατα την γνωμη μου ατομα με το που καποιος πει οτι παει gym γιατι θελει να εχει ωραιο σωμα κλτ κλτ, αρχιζουν τα κοσμητικα τυπου "ψωνιο", "μποντι" κτλ κτλ.:( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Όχι (ούτε περνάω απ' έξω) !
Και για αυτο το λογο εχω και υπεροχους προ-κοιλιακους :rofl: :D:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ayperion

Νεοφερμένος

Ο ayperion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πηγαίνω τακτικά και τη βρισκω γιατί έχω κάνει ένα δυο φιαράκια , και γιατί
αισθάνομαι πιο καλά με το σώμα μου , χώρια που μεγαλώνω και πρέπει να διατηρούμαι!!!

ote=DrJu5tM3]Εσείς πόσο συχνά επισκέπτεστε το γυμναστήριο?Σε ποιο γυμναστήριο πηγαίνετε?Τι σημαίνει για σας το γυμναστήριο?[/quote]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
ουφ! παω gym. Ειχα σταματήσει για κάποια χρόνια λόγω προβλημάτων υγείας και φόρτου εργασίας αλλά τώρα, απο φέτος, ξανάρχισα γιατι αφενός με εκνευρίζει η αδράνεια αφετέρου ειχε ηδη αρχισει να χαλάει το σώμα μου! (Αντε τώρα να το ξαναφτιάχνω!). Οι λόγοι που πάω ταχτικά gym, 5 μέρες την εβδομάδα είναι το kickboxing και η yoga.

Οσον αφορά το νους υγειής εν σώματι υγειές που είπε ο Πάνος, δυστυχώς, συνήθως όλο κάτι ελεϊνα τυπάκια βλέπω στα διαφορα gym που έχω πάει κατα καιρούς, που έχουν ξεχάσει οτι θέλει γυμναστικη και το μυαλο΄εκτος απο το σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top