• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόνος στον αυχένα/σβέρκο

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σήμερα στον ύπνο πρέπει να πιάστηκαν τα νεύρα στο σβέρκο ή ψύξη (είχα ανοιχτό a/c). Ο πόνος κάποιες φόρες είναι μέγαλος. Τι μπορώ να κάνω; Το depon θα ανακουφήσει καθόλου τον πόνο; Δεν νόμιζω να αξξίζει να πλήρωσω γιατρό μιας και συνήθως τέτοιοι πόνοι μου φεύγουν πολύ εύκολα σχεδόν αυτός ήταν η εξαίρεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
θερμαντικη αλοιφη δοκιμασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οχι... Σκέφτηκα να δοκιμάσω ένα ζεστό μπάνιο ...

Το Ponstan θερμαντικη αλοιφη είναι;

edit: Έμαθα τι είναι ponstan!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
κάνε λίγο μασαζ και βάλε κάτι ζεστό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Για μυικούς πόνους πιο πολύ χρησιμοποιείται το mesulid.Άλλους τους βοηθάει άλλους όχι.
Πάντως να ξέρεις ότι οι πόνοι αυτοί μπορεί να κρατήσουν για μέρες.Υπομονή.
Δε χρειάζεται να πω ότι δεν είναι καλό να σε χτυπάει το a/c όταν κοιμάσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα οποτε με πιανει κατι τετιο με ενα μασαζ με μια θερμαντικη κρεμα ειμαι μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οι λύσεις είναι πολλές και διαφορετικές...
ανάλογα τα γούστα σου, διαλέγεις και παίρνεις ή κάνεις ένα συνδιασμό όλων :P

- από φάρμακα, Μεσουλίντ που είπε και ο doc.... εμένα με πιάνουν μια χαρά (και είναι το μόνο που με σώζει σε πονόδοντο :P)
- θερμαντική αλοιφή και μασαζάκι
- ζεστο ντουζάκι και μασαζάκι (Εννοείται ότι μετά κατευθείαν ντύνεσαι σχετικά καλά ε? (καλά όχι και κασκολ :P)
- έμπλαστρο απ το φαρμακείο... κάνουν δουλεια τα ρημαδια!!


αυτα από μένα και περαστικά σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εμενα οποτε με πιανει κατι τετιο με ενα μασαζ με μια θερμαντικη κρεμα ειμαι μια χαρα
αυτο ακριβως λεω κ εγω....καιει λιγο αλλα αξιζει!κατσε να δω πως λεγεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
δεν την βρηκα....αλλα αμα ζητησεις στο φαρμακιο θα σου δωσουν.....εχει ενα πορτοκαλι αθρωπο απεξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το μπανιο τελικά δεν βοηθησε ... ειπα και κατι σαν ντεπον επισης τπτ!
Το mesulid πόσο κοστίζει; μπορώ να το πάρω χωρις συνταγή γιατρου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Γύρω στα 5 ευρώ, δεν ξέρω αν θέλει συνταγή.Δοκίμασε και τα έμπλαστρα πάντως που είπε κια η ΚΕ.
Αν είσαι αλλεργικός στη ασπιρίνη δεν πρέπει να το πάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα εμπλεστα δεν ξέρω αν κάνουν δουλεία γιατι ο πόνο βρίσκεται στο αριστερό μέρους του λέμου με αποτέλεσμα δεν ξέρω αν θα κολάνε εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οχι δεν χρειάζεσαι συνταγή γιατρού για τα Μεσουλιντ. Επισης, δεν ειναι κακη ιδεα να πεις του φαρμακοποιού τι παιζει και να του δειξεις που ειναι το πιασιμο (γιατι εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα απ την περιγραφή σου :P) ώστε να σου πει αν πιανει εκει το εμπλαστρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το Mesulid βρε παιδιά δεν είναι πάρα πολύ βαρύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
mesulid βασικα ειναι αντιφλεγμονωδες και οχι μυοχαλαρωτικο..
μαλλον μυοχαλαρωτικο πρεπει να παρεις, αλλωστε αυτο θα προσπαθησεις να πετυχεις στους "πιασμενους" μυες και με το εμπλαστρο, και με τη θερμαντικη αλοιφή (που εγω δε την προτεινω και ουτε τη χρησιμοποιω σε ασθενεις) και με το ζεστο ντους και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, με τη μαλαξη :) - να τους χαλαρωσεις. :)
μια φορα επαθα ψυξη (και απο τοτε εβαλα μυαλο) και ηταν τοσο ασχημα που για να διατηρω ζεστη την περιοχη φορουσα ζιβαγκο και πασμινα γυρω απο το λαιμο ( ε το κασκολ ΠΑΡΑΗΤΑΝ πολυ ζεστο για σεπτεμβρη μηνα)
καλη αναρρωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το Μεσουλίντ είναι ΚΑΙ μυοχαλαρωτικό.... και ναι είναι βαρύ.... αλλά όταν θες αποτέλεσμα και γενικώς δεν μπουκώνεσαι με ευκολία στα χάπια, δεν είναι κακό να πάρεις ένα δυο μεσουλίντ να βρεις την υγεία σου!


Πάνο..... με κόλλησες!!!! Ξύπνησα σήμερα πιασμένη στον λαιμό απ την αριστερή πλευρά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ευτυχως που σημερα ειμαι αρκετα καλλιτερα :)

Πάνο..... με κόλλησες!!!! Ξύπνησα σήμερα πιασμένη στον λαιμό απ την αριστερή πλευρά!
Αν βρεις κανενα μαγικο για να το ξεπερασεις πες το μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν βρεις κανενα μαγικο για να το ξεπερασεις πες το μου

σεκς. all the magic you want:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εχμ.... εμένα μου πέρασε εντελώς σήμερα :worry:


το μαγικό που χρησιμοποιώ πάντα σε όλες μου τις "ασθένειες" είναι ότι αρνούμαι πισματικά να δεχθώ ότι είμαι άρρωστη :P Δεν το δέχομαι, δεν το βάζω στο μυαλό μου.... στον πυρετό να ψήνομαι λέω ότι δεν έχω τίποτα :PΣτις 99% των περιπτώσεων την άλλη μέρα είμαι περδίκι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγώ σήμερα είμαι σχέδον μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top