Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,806 μέλη και 2,441,373 μηνύματα σε 76,718 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 124 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 363)
Με το ζόρι έναν (Σπάνια πίνω καφέ)
73
20,11%
Έναν - Δύο
141
38,84%
Τρείς - Τέσσερις
29
7,99%
Τέσσερις - Πέντε
13
3,58%
Περίσσοτεροι
9
2,48%
Δεν πίνω καφέ
98
27,00%

CiNeFiL

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,478 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 21:36, 04-08-10:

σπανια...η καφεϊνη μου προκαλει νευρακια
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 08:38, 05-08-10:

ΜΗΔΕΝ

Δεν πίνω ΠΟΤΕ καφέ. 8)
4
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,857 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 13:31, 05-08-10:

Ούτε γω πίνω καφέδες. Και γενικά δε μου κάνει καλό, με πιάνει τρέμουλο και αδυναμία.
Έχω ευαίσθητο οργανισμό.

Κι αυτό που λένε ότι άμα πιεις καφέ δε σε παίρνει ο ύπνος... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με μένα. Εγώ άμα πιω σε 5 λεπτά θέλω νάνι.
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε: στις 13:46, 05-08-10:

Ποτέ...Θα μου πείτε δεν είμαι και σε ηλικία αλλά γενικά τους σιχαίνομαι..Σοκολάτα βιεννουα με γεύση καραμέλα ή φουντουκι..μιαμ..Κανα ice tea ή χυμό ροδάκινο..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 09-08-10 στις 16:12. Αιτία: split
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 16:50, 05-08-10:

Μολις μου φερανε τον δευτερο καφε της ημερας ! 8)
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 17:57, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Οχι ρε να μην γκρινιαζεις!!!

Οκ αντε και τα Panadol... Επιασες καπου στο 1% των παυσιπονων που κυκλοφορουν(ξερω οτι ειναι αυτα που καταναλωνονται πιο πολυ)

Αμα δεν εισαι εθισμενη αποδειξε το μου και για μια βδομαδα μην πιεις ουτε εναν καφε....

Ω ναι, εναν καφε τον οποιο πινεις ομως καθε, μα καθε, μα καθε μερα και στον οποιο ο οργανισμος σου εχει συνηθισει... Ποιος ειπε πχ. οτι πρεπει να καπνιζεις πολυ για να εθιστεις???
Ωραία... Το πάμε σαν στοίχημα!!!
Άμα πιω καφέ από αύριο, μέχρι και την επόμενη Παρασκευή, να μην ξανακούσω Muse...
(καταλαβαίνεις, νομίζω τι σημασία του στοιχήματος για εμένα!!)
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 18:11, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Ωραία... Το πάμε σαν στοίχημα!!!
Άμα πιω καφέ από αύριο, μέχρι και την επόμενη Παρασκευή, να μην ξανακούσω Muse...
(καταλαβαίνεις, νομίζω τι σημασία του στοιχήματος για εμένα!!)
Οχι τοσο βαρυ... Ασε που δεν με συμφερει γιατι δεν κερδιζω τιποτα...
Let's find another prize...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 09-08-10 στις 16:52. Αιτία: split
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 18:25, 05-08-10:

Πίνω σχεδόν κάθε μέρα 12 καφέδες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα και είμαι σαν πρόβατο παρόλα αυτά.
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 18:44, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Πίνω σχεδόν κάθε μέρα 12 καφέδες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα και είμαι σαν πρόβατο παρόλα αυτά.
12??

Οι γυρω σου υποστηριζουν το ιδιο με σενα σχετικα με την προβατοσυνη σου??
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 18:46, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
12??

ναι , με βρίσκουν πολύ ήρεμο γενικά.
1
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 18:52, 05-08-10:

λολ

πάντως στην γειτονιά έχουμε ένα μονίμως εξαγριωμένο σκυλί και πίστεψε με , όποιος περνάει από δίπλα του , προσποιείται ότι όλα είναι τέλεια για να μην το εκνευρίσει περισσότερο

φυσικά αστειεύομαι για τον παραλληλισμό - απλά ελπίζω και εσύ να αστειεύεσαι για τους 12 καφέδες
ή έστω αν δεν αστειεύεσαι , να χρησιμοποιείτε στα μέρη σας άλλη μονάδα μέτρησης και όχι την κούπα

Αρχική Δημοσίευση από aporw
δεν το βρίσκω στο λεξικό
1
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw . έγραψε: στις 19:00, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
λολ

πάντως στην γειτονιά έχουμε ένα μονίμως εξαγριωμένο σκυλί και πίστεψε με , όποιος περνάει από δίπλα του , προσποιείται ότι όλα είναι τέλεια για να μην το εκνευρίσει περισσότερο

φυσικά αστειεύομαι για τον παραλληλισμό - απλά ελπίζω και εσύ να αστειεύεσαι για τους 12 καφέδες

ή έστω αν δεν αστειεύεσαι , να χρησιμοποιείτε στα μέρη σας άλλη μονάδα μέτρησης και όχι την κούπα

δεν το βρίσκω στο λεξικό

Μα τι ωραια που τα λες..

Μα ημουν σιγουρη οτι το διαβασα καπου..
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 19:19, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
λολ

χαχαχ απίστευτο κι όμως αληθινό, ίδια μονάδα μέτρησης χρησιμοποιούμε και δυστυχώς είμαι πολύ ήρεμος και αυτό απωθεί τους ανθρώπους και μου το χτυπάνε συνέχεια.

Aυτό είναι το μέγεθος του κύπελου για μένα

, με τουλάχιστον 3 κουταλιές με βουναλάκι, εννοείται πάντα χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα. Γάλα, μέλι και σοκολάτα δεν ξέρω τι θα πει. Μετά ακολουθούν 2 ακόμα τέτοια κύπελα μέσα στην μέρα, ίσως και μεγαλύτερα και δυο Douwe Egberts τρεις κουταλιές σε κρύο νερό χωρίς ζάχαρη, που καμμιά φορά νοιώθω ότι μασάω ωμούς κόκκους αν δεν το ανακατέψω καλά. Το τσάι τον χειμώνα το πίνω επίσης χωρίς ζάχαρη. Και ας σημειωθεί ότι δεν παίρνω φάρμακα ηρεμιστικά ή ναρκωτικά και για να πιω αλκοόλ θα πιω μια δυο φορές το μήνα μόνο και λίγο. Μπορεί ακόμα να περάσουν 3 χρόνια για να πάρω φάρμακο γενικά, πρέπει να νοιώθω ότι πεθαίνω.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  istock_photo_of_black_coffee.jpg
Εμφανίσεις:  72
Μέγεθος:  26,5 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 05-08-10 στις 20:52.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 19:43, 05-08-10:

Δεν ξερω τι λετε εσεις... Εγω παντως απολαυμβανω τον 2ο μου καφε...

Καλα εσυ δοκτωρ το εχεις ξεφτιλισει... Που τις βρισκεις τοσες ωρες για να πινεις 12 καφεδες???
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 19:49, 05-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Δεν ξερω τι λετε εσεις... Εγω παντως απολαυμβανω τον 2ο μου καφε...

Καλα εσυ δοκτωρ το εχεις ξεφτιλισει... Που τις βρισκεις τοσες ωρες για να πινεις 12 καφεδες???
3 την ημέρα, τι είδους ώρες θέλει ; Τα κουταλάκια είναι πολλά, όχι τα φλυτζάνια. Δεν πάω σε καφετέριες, όπως πίνω νερό πίνω καφέ.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 12:08, 06-08-10:

το χειμωνα που πινω συνηθως γαλλικο πινω 3 φλυτζανια συνηθως. το καλοκαιρι επειδη το φραπε με πειραζει πινω ενα το πολυ, εκτος την περιοδο των διακοπων που τη βγαζω ολη μερα στην ξαπλωστρα και σε μια καφετερια διπλα στη θαλασσα και του δινω και καταλαβαινει.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 18:11, 06-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
3 την ημέρα, τι είδους ώρες θέλει ; Τα κουταλάκια είναι πολλά, όχι τα φλυτζάνια. Δεν πάω σε καφετέριες, όπως πίνω νερό πίνω καφέ.
Θελεις δηλαδη να μου πεις οτι πινεις 3 καφεδες με 4 κουταλιες καφε στον καθενα??????
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,741 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 05:55, 09-08-10:

δεν πίνω καφέ
κανένα,
zero,
νάδα που λένε και οι ισπανοί.....

μου αρέσει απλώς όταν περνάω απο καφεκοπτεία να μυρίζω, καθώς αλέθουν τους σπόρους του καφέ
τρομερή μυρωδιά..........
Παράθεση

DoKi (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O DoKi έγραψε: στις 08:14, 19-08-10:

Τουλάχιστον 4 εκ των οποίων ο ένας ή και κανένας θα είναι φραπές.
Το στομάχι μου διατηρείται με τους espresso.
Παράθεση

Anthie95

Νεοφερμένος

H Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Anthie95 έγραψε: στις 01:00, 19-10-10:

εξαρτάται από την μέρα.... ιδιαίτερη προτίμιση σε φίλτρου και espresso..!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες