Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,141 μηνύματα σε 75,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 388 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιντερνετ παντού και πάντα

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε: στις 08:56, 09-07-08:

Θα μπορούσατε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο εξάρτημα, που τοποθετώντας το στο λάπτοπ να έχω πάντα και παντού ίντερνετ (π.χ στο καράβι, στο χωριο μου, που έχει μόνο κατσίκες κ.τ.λ...) και πόσο κοστίζει περιπου μηνιαίως...;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 10:21, 09-07-08:

Υπάρχουν οι κάρτες PCMCIA με πομποδέκτη GPRS που δουλεύουν σχεδόν όπως τα κινητά τηλεφωνα. Τέτοιες υπηρεσίες προσφέρουν και οι τρεις μεγάλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, αλλά, από την εμπειρία μου, η σχέση ποιότητας (ταχύτητα, αξιοπιστία, κάλυψη) και κόστους ειναι εντελώς ασύμφορη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε: στις 10:27, 09-07-08:

ευχριστώ πολυ!
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 11:27, 09-07-08:

Δορυφορικό Internet;
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 11:30, 09-07-08:

Όχι ρε...Μέσω κινητής τηλεφωνίας. Το δορυφορικό, πέραν του μεγάλου εξοπλισμού, κοστίζει και μερικες χιλιάδες ευρώ.
Παράθεση

mitsaras7 (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O mitsaras7 έγραψε: στις 13:10, 09-07-08:

Εγώ έχω αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:54, 09-07-08:

Υπάρχουν και usb σκατουλάκια για αυτή τη δουλειά, πληροφοριακά.
Είναι αρκετά ασταθές όμως και όχι ιδιαίτερα γρήγορο, ειδικά αν στην περιοχή σου δεν υπάρχει κάλυψη 3G οπότε αναγκαστικά δουλεύει μέσω GPRS.
Αμφίδρομο δορυφορικό internet είναι πανάκριβο, δεν προορίζεται για οικιακούς χρήστες προφανώς
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,243 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 00:46, 10-07-08:

Μπορεί κάποιος που ΕΧΕΙ μια τέτοια συσκευή, να με ενημερώσει σχετικά με τις συνδρομές και τα κόστη;

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση στο net μέσω μίας τέτοιας PCMCIA κάρτας και να χρεώνομαι όχι με λογαριασμό που θα μου στέλνει πχ η Vodafone, αλλά μέσω της κάρτας SIM (σαν τα καρτοκινητά όπου "βάζεις κάρτα" και ουσιαστικά πληρώνεις τις κλήσεις και τα SMS).
Προκειμένου να ξέρω τι πληρώνω...

Έστω ότι έχω μία PCMCIA κάρτα...
Μπορώ να βάλω μία SIM και να σερφάρω άμεσα (χωρίς αιτήσεις στη Vodafone κτλ);

Τι κόστη παίζουν;

Thanks!

-petros
Παράθεση

kanu (Άγγελος)

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O kanu έγραψε: στις 11:19, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Μπορεί κάποιος που ΕΧΕΙ μια τέτοια συσκευή, να με ενημερώσει σχετικά με τις συνδρομές και τα κόστη;

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση στο net μέσω μίας τέτοιας PCMCIA κάρτας και να χρεώνομαι όχι με λογαριασμό που θα μου στέλνει πχ η Vodafone, αλλά μέσω της κάρτας SIM (σαν τα καρτοκινητά όπου "βάζεις κάρτα" και ουσιαστικά πληρώνεις τις κλήσεις και τα SMS).
Προκειμένου να ξέρω τι πληρώνω...

Έστω ότι έχω μία PCMCIA κάρτα...
Μπορώ να βάλω μία SIM και να σερφάρω άμεσα (χωρίς αιτήσεις στη Vodafone κτλ);

Τι κόστη παίζουν;

Thanks!

-petros
ναι και μένα θα με ενδιέφερε !! αν ξέρει κάποιος ας μας ενημερώσει!!
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε: στις 18:47, 10-07-08:

ρωτησα σημερα και μου ειπαν πως με το cosmote on the go πληρωνεις για 2 μηνες 29,5 (το κανονικο) και 25(φοιτητικο) και μετα εχεις απειοριστο με 7,2 ταχυτητα με 2 ευρω το μηνα!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 02:20, 11-07-08:

Καλά το 7.2 είναι το θεωρητικό μέγιστο και είναι τελείως πλασματικό.
Έχει ένας φίλος μου και έχει δει maximum 2Mbps σε ιδανικές συνθήκες κιόλας (οπτική επαφή με την κεραία, καθαρός ουρανός κτλ ).
Το 2 ευρώ το μήνα μου ακούγεται περίεργο επίσης, αυτός δίνει κάπου 30 νομίζω.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,243 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 02:22, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Το 2 ευρώ το μήνα μου ακούγεται περίεργο επίσης, αυτός δίνει κάπου 30 νομίζω.
Όντως περίεργο. Και πώς τα πληρώνεις, πηγαίνεις σε κατάστημα που συνδέεται με τη Cosmote, σκας το 2ευρω και φεύγεις;

-petros
Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε: στις 02:28, 11-07-08:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmot...rnet+On+The+Go

εδω εχει λεπτομερειες για το συγκεκριμενο
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,462 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 02:33, 11-07-08:

εγω εχω ενα αλλο συστηματακι της Cosmote... δν ειναι usb αλλα το συνδεεις στο Η/Υ και εχεις για ενα μηνα 500 sms δωρεαν και ΝΕΤ στο οποιο μπορεις να κατεβασεις ΜΟΝΟ 5GIGA... οποτε αναγκαζομαι και μετραω σε χαρτι ποσο κανω ανα φορα...
Παράθεση

Proudqueen

Πολύ δραστήριο μέλος

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε: στις 02:44, 11-07-08:

αυτο με τον ογκο δεδομενων ποτε δεν το καταλαβα..
σερφαρεις δηλαδη οσο θες και χρεωνεσαι αναλογα με το ποσο θα κατεβασεις? (τραγουδια δηλαδη και τετοια)
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,462 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 02:45, 11-07-08:

οχι ρε παιδι μ... απλα για τα 5giga πληρωνεις χ λεφτα... αν το υπερβεις αυτο το οριο τοτε υπαρχει μαι μικρη επιπλεον χρεωση...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 02:57, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από proudqueen
αυτο με τον ογκο δεδομενων ποτε δεν το καταλαβα..
σερφαρεις δηλαδη οσο θες και χρεωνεσαι αναλογα με το ποσο θα κατεβασεις? (τραγουδια δηλαδη και τετοια)
"Κατέβασμα" είναι και όταν σερφάρεις απλά ε, μετακινούνται δεδομένα.

COSMOTE Internet On The Go Student <- αυτό το πρόγραμμα έχει ο φίλος μου νομίζω, είναι προσωρινά με απεριόριστο όγκο δεδομένων, λόγω προσφοράς.
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

O Iliaso έγραψε: στις 03:08, 11-07-08:

σωστα ειναι οταν σερφαρεις... για παραδειγμα εγω χωρις να ανοιξω κανενα αρχειο η να κατεβασω τπτ απλα με το να ανοιγω τον browser και να αλλαζω σελιδες ξοδευω περιπου 10MB ανα φορα....
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 12:04, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
"Κατέβασμα" είναι και όταν σερφάρεις απλά ε, μετακινούνται δεδομένα.

COSMOTE Internet On The Go Student <- αυτό το πρόγραμμα έχει ο φίλος μου νομίζω, είναι προσωρινά με απεριόριστο όγκο δεδομένων, λόγω προσφοράς.
Απεριόριστο όγκο δεδομένων,αλλά με fair usage. Ανά πάσα στιγμή μπορούν να σου πουν πως η χρήση σου είναι υπερβολική.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 13:02, 11-07-08:

Τυπικό όριο 20 ή 30gb το μήνα έχει νομίζω. Και να θέλεις, δεν μπορείς να φτάσεις εύκολο σε τόσο μεγάλο νούμερο με τις ταχύτητες που πιάνει αυτή η μπούρδα .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια