Ιντερνετ παντού και πάντα

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δηλαδη και wow να παιζεις γινεται μεταφορα δεδομενων ε ??? Δηλαδη σε ενα μηνα με 8ωρα τη μερα (minimoum) φτανεις στο μεγιστο οριο η εχεις ακομη ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπα δεν το ξεπερνάς με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δηλαδη και wow να παιζεις γινεται μεταφορα δεδομενων ε ??? Δηλαδη σε ενα μηνα με 8ωρα τη μερα (minimoum) φτανεις στο μεγιστο οριο η εχεις ακομη ? :P

Τα οnline games απλά τα ξεχνάς λόγω του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ latency :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος που ΕΧΕΙ μια τέτοια συσκευή, να με ενημερώσει σχετικά με τις συνδρομές και τα κόστη;

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση στο net μέσω μίας τέτοιας PCMCIA κάρτας και να χρεώνομαι όχι με λογαριασμό που θα μου στέλνει πχ η Vodafone, αλλά μέσω της κάρτας SIM (σαν τα καρτοκινητά όπου "βάζεις κάρτα" και ουσιαστικά πληρώνεις τις κλήσεις και τα SMS).
Προκειμένου να ξέρω τι πληρώνω...

Έστω ότι έχω μία PCMCIA κάρτα...
Μπορώ να βάλω μία SIM και να σερφάρω άμεσα (χωρίς αιτήσεις στη Vodafone κτλ);

Τι κόστη παίζουν;


Thanks!


-petros
Προπληρωμένη έχει μόνο η Vodafone. https://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1339 (δες κάτω κάτω στη σελίδα, στην αρχή έχει τις κανονικές).

Το κόστος είναι πολύ μεγάλο. Καλύτερα να πάρεις μια με σύνδεση που έχει και απεριόριστη χρήση για κάποιους μήνες. Άσε που μπορείς να ελέγχεις το υπόλοιπο των MB που έχεις και από το μετρητή της κάρτας, αλλά και καλώντας στο customer care της εταιρείας στο 13830 (πιο αξιόπιστο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τα οnline games απλά τα ξεχνάς λόγω του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ latency :)
Ε στο WoW συγκεκριμένα νταξ, ίσως να παλεύεται. Και με 500 ms latency κάπως παίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ε στο WoW συγκεκριμένα νταξ, ίσως να παλεύεται. Και με 500 ms latency κάπως παίζεις.

Με 500 παίζεις μια χαρά. Από 600 και πάνω δυσκολεύει το πράμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
500 ??? Μεχρι να γεμισω dots τον αλλον ρε θα ειμαι dead και θα βλεπω οτι ακομα castαρω το πρωτο instant :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

herculesthemad

Νεοφερμένος

Ο Ηρακλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγώ έχω το απεριόριστο και είναι όλα τα λεφτά. δεν νομίζω να είναι 2 ευρο. 49 είναι.
και καλήτερα να θες πάρε το modem με το usb καλωδιο και όχι το stick γιατι αν δεν έχεις καλό σήμα απλά κουνάς το modem και όχι το Laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμείς έχουμε ένα της vodafone που το είχαμε πάρει για τις διακοπές στην κεφαλλονιά μαζί με τον υπολογιστή. Όμως η ταχύτητα και η ποιότητα είναι πραγματικά απαίσια. Άσε που εκεί που είμασταν η βόνταφον δεν έπιανε σήμα και πηγαίναμε το λαπτοπ από δω και κει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μάλλον δεν είχε κάλυψη 3G εκεί και δούλευε αναγκαστικά με GPRS το οποίο στην καλύτερη περίπτωση έχει ταχύτητες παραπλήσιες με ISDN σύνδεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι. Τώρα που θα πάω διακοπές στα Κύθηρα σκέφτομαι να πάρω και το λαπτοπ μαζί μου. Αλλά δεν έχω ίντερνετ στο λάπτοπ. Έχω μόνο στον άλλον μου υπολογιστή και δεν είναι usb. Είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι άμα πας να κάτσεις για καφέ σε μια πλατεία κλπ κλπ κλπ έχεις ίντερνετ?
Εδώ στο Αγρίνιο το κάνουν... Παίρνουν έναν κωδικό από το Δημαρχείο λένε και έχεις δωρεάν ίντερνετ. Αληθεύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, αν υπάρχει WiFi hotspot ναι. Αρκετές καφετέριες το κάνουν πλέον, αλλά δεν ξέρω αν θα βρείς κάτι τέτοιο στα Κύθηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στην νάξο είχε ένα Naxos hotspot από το οποίο προσπάθησα να μπω από το κινητό + από το ipod χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Μου έλεγε ότι η σύνδεση είναι αδύνατη παρόλο που το σήμα ήταν πολύ καλό. Το 70% από τις καφετέριες είχε. Σε μία που πήγαμε προσπάθησα να μπω, συνδέθηκα κανονικά αλλά έλεγε ότι έπρεπε να πληρώσω 3 ευρώ για να μπω για 1 ώρα...Και ποιος ο λόγος από την στιγμή που μπορώ να μπω δωρεάν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

herculesthemad

Νεοφερμένος

Ο Ηρακλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αν και οτενετας της ΦΟΡΤΗΝΕΤ γιι να μπεις σε χοτσποτ πρεπει αν βαλεις username to mail σ κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top