Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,810 μέλη και 2,441,710 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 290 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 203)
Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)
26
12,81%
Λαϊκά
33
16,26%
Έντεχνα
62
30,54%
Ρεμπέτικα
23
11,33%
Rock
120
59,11%
Metal
87
42,86%
Gothic
27
13,30%
Κλασική
55
27,09%
Soundtracks
51
25,12%
Hip-Hop
28
13,79%
Pop
45
22,17%
Μπαλάντες / Blues
62
30,54%
Electronic
37
18,23%
Celtic
19
9,36%
Traditional/Folk
21
10,34%
Disco
5
2,46%
Jazz
9
4,43%
Reggae
9
4,43%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 12:08, 11-06-05:

Το ερωτημα ειναι σαφες. Για να δουμε...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:43, 11-06-05:

Glam Rock (Φανατικα), Clasick Rock,Gothik Rock, Ελληνικο Rock,Hard Rock, αλλα ιδοι Rock που δεν ξερω πως ονομαζονται, Heavy metal, Glam Metal, Death metal (λιγο), Trash Metal, Black Metal (ελαχιστα), Power Metal και ενα Αμερικανικο στυλ που δεν ξερω πως λεγετε. Ειναι κατι μεταξυ καουμποικο και ροκ.
1
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:17, 11-06-05:

εγώ ακούω κυρίως Metal(αποφεύγω όμω είδη όπως Death, Black , extreme , thrash) και Gothic. Μέτα έρχεται η Rock και πολύ σπάνια ακούω λιγάκι κλασσική
1
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 19:59, 11-06-05:

κυρίως ροκ (πολύ ευρύ όμως 8)) και μέταλ, καθώς και μουσική από soundtracks.

αυτές τις μέρες ακούω κυρίως isis - panopticon, pelican - australasia, blackfield - blackfield, radiohead - ok computer και το soundtrack από το amelie .
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:02, 11-06-05:

Εγώ ακούω κυρίως ροκ ξένο και από ελληνικό μονο Παπακωνσταντίνου, λίγο μέταλ (αλλα όχι "βαριά" είδη), λίγο Soundtracks, λίγο εντεχνο και λίγο ρέγκε το καλοκαίρι.
1
1
Παράθεση

garfield

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O garfield έγραψε: στις 02:04, 12-06-05:

Ανάλογα τη διάθεση.
Τελευταία μόνο μπαλαντες, αν και γενικότερα έχω μια συμπάθεια στα ήσυχα κομματάκια.
1
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 15:33, 12-06-05:

Αν και τα μουσικά μου ακούσματα είναι περιορεσμένα μόνο σε Metal δεν είμαι σαν κάποιους κολλημένους που χλευάζουν τα άλλα είδη
1
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 23:31, 12-06-05:

Metal, Rock, κλασική και Blues. Jazz σπανιότερα (και μισώ τα σκυλάδικα :thumbsdown

//όπως σε όλα τα forum που φιλοξενούν άτομα υψηλής μόρφωσης (παναθεμά μας ) η Rock/Metal έχει την τιμητική της. Και εις ανώτερα
2
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 23:54, 12-06-05:

Κυρίως Rock και μπόλικη Power Metal, δίχως κι εγω με τη σειρά μου να απαξιώνω τα άλλα είδη μουσικής. Α και κάμποση Dance-Club 8)
1
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 02:27, 13-06-05:

Εγώ ακούω τα ΠΑΝΤΑ! αρχικά είχα επιλέξει όλες τις κατηγορίες αλλά μόνο 6 σ'αφήνει να επιλέξεις τελικά! ασχολούμε με την μουσική απο το 1995 (Δεν παίζω κάποιο όργανο, απλά συλλέκτης-ακροατής-DJ) βέβαια έχω κι εγώ τις προτιμήσεις μου! Ας πούμε στο σπίτι ακούω House, Acid House (beat με vocals και πνευστά). Λόγο δουλιάς έχω ασχοληθεί σχεδόν με όλα τα ήδη μουσικής που μπορεί να ακούσει κάποιος στα μαγαζιά στην Ελλάδα. Απο Rock-Έντεχνα σε Τσιφτετέλια, ζεϊμπέκικα και μετά σε Mainstream, Chill out και House!!! Μπορώ να πώ οτι άν και είμαι σχετικά κοντά στη Rock είμαι μακριά απο Metal και όλα τα παρακλάδια του!!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 02:31, 13-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
αρχικά είχα επιλέξει όλες τις κατηγορίες αλλά μόνο 6 σ'αφήνει να επιλέξεις τελικά!
Ναι, το έκανα έτσι ώστε ο καθένας να επιλέξει αυτα που ακούει περισσοτερο!

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Μπορώ να πώ οτι άν και είμαι σχετικά κοντά στη Rock είμαι μακριά απο Metal και όλα τα παρακλάδια του!!!
Περιεργο αυτο... Αφου η ροκ και η μεταλ ειναι παρα πολυ κοντά και μερικές φορες δεν εισαι σιγουρος για ενα κομμάτι που ακους σε ποιο απο τα 2 είδη ανήκει!
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 02:38, 13-06-05:

Περιεργο αυτο... Αφου η ροκ και η μεταλ ειναι παρα πολυ κοντά και μερικές φορες δεν εισαι σιγουρος για ενα κομμάτι που ακους σε ποιο απο τα 2 είδη ανήκει!
Δεν θα συμφωνίσω μαζί σου. Το Ροκ θα έλεγα έχει πιο "κλασικό" ήχο και καθαρά φωνητικά σε αντίθεση με τη Μεταλ. Πάντως όντως και κάποια hard rock ή μερικές μέταλ μπαλάντες που είναι πολυ καλές.
1
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 03:18, 13-06-05:

νταξ, παίζουν τόσα διαφορετικά είδη στο ροκ και στο μέταλ... οι a perfect circle με τους at the gates φερ ειπίν διαφέρουν λιγουλάκι όπως και να το κάνουμε .
1
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 23:22, 13-06-05:

To Metal einai kapws pio sugxrono Rock 8a elega
1
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:11, 14-06-05:

Η μεταλ χρησιμοποιει απλα πιο πολυ το χαρακτιριστικο της κιθαρας οταν ερχετε κοντα στα ηχεια και εχει διαφορετικου ιδους στοιχους συνοθος. Και η Ροκ απο την Μεταλ διαφερουν πολυ, τα παρακλαδια τους ομως καπου-καπια μιαζουν. Πχ η Hard Rock πολλες φορες σε μπερδευει με την Heavy Metal ενω η Clasick Rock διαφεροει τελιως. Ολα εχουν καπιο λοο να αποκαλουντε διαφορετικα
1
Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 143 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε: στις 16:33, 14-06-05:

Ακούω λίγο PunkRock/Emo/Hardcore, λίγο Metal(Death/Doom/Power νομίζω), γενικά Rock και διάφορα άλλα που δεν ξέρω που ακριβώς να τα εντάξω :p.
1
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 17:58, 14-06-05:

Δεν έχει και πολλή σημασία που εντάσσονται. ʼμα η μουσική έχει ποιότητα, τα υπόλοιπα δεν πολυέχουν σημασία. Και εγώ ας πούμε την καταβρίσκω με το κομμάτι 'Eyes On Me' της [i]Faye Wong[i] που είναι παλίο-pop στυλ, αν και γενικά ακούω μόνο Rock/Metal
1
Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O gianakin έγραψε: στις 18:46, 14-06-05:

Βασικα,το moto μου ειναι "Ακουω τα παντα εκτος απο Βολανη",αλλα θα διευρυνω τις αντιπαθειες μου στην ελληνικη εντεχνη/ροκ σκηνη(εκτος απο Παπακωνσταντινου,Τσακνη,Τρυπες,Μαχαιριτσα και γενικα τη δικη τους κλικα,οι Τρυπες βεβαια ειναι ασχετοι,αλλα το εβαλα κ αυτο )
1
Παράθεση

sky+sea

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O sky+sea έγραψε: στις 19:41, 14-06-05:

Classic Rock και Disco 80's από ξένα , από ελληνικά Παπ/νου (στα παλιά του ,πλέον χάλασε κι αυτός...) και ρεμπέτικα (που κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο rock έβγαλε ποτέ η Ελλάδα)
Παράθεση

sky+sea

Νεοφερμένος

Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O sky+sea έγραψε: στις 19:45, 14-06-05:

//όπως σε όλα τα forum που φιλοξενούν άτομα υψηλής μόρφωσης (παναθεμά μας ) η Rock/Metal έχει την τιμητική της. Και εις ανώτερα
Αυτό ασφαλώς δεν το λες στα σοβαρά !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm

Βρείτε παρόμοια