Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,172 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 495 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

EEE Pc

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 23:05, 15-09-08:

Τι το ειπες αυτο για την 10" τωρα ο Anarki θα θελει να παρει και τριτο eee pc...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 23:08, 15-09-08:

Οχι, το ξέρω οτι υπάρχει αυτό και συνειδητά διάλεξα το 9άρι, το 10άρι ξεφεύγει αρκετά απο το concept του φτηνού ultra portable laptop λόγω τιμής, μεγέθους και βάρους
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 08:18, 17-09-08:

Άλεξη (και όποιος ξέρει φυσικά), τι ακριβώς είναι αυτό;
Παράθεση

Cosdel (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Cosdel έγραψε: στις 08:46, 17-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
Άλεξη (και όποιος ξέρει φυσικά), τι ακριβώς είναι αυτό;
Οπως ειπε ο Anarki, ειναι ultra portable laptop. Υπερφορητος, σε μικρο μεγεθος με οθονη περιπου 9 ιντσων που εχει αξιοπρεπεστατες λειτουργιες ενος κανονικου υπολογιστη, και βολευει πολυ για ταξιδια και γενικως οταν θελεις να μεταφερεις ενα υπολογιστη και δεν χρησιμοποιεις πολυ απαιτητικες εφαρμογες.

Κυριως για internet κανα office τετοια απλα πραγματα.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 11:41, 17-09-08:

Πάρε και μια φωτογραφία Θέμη, το Red Bull το έβαλα δίπλα για να έχεις μια ιδέα για το μέγεθος
Αυτό είναι το 901, έχω και το παλιότερο μοντέλο (το 701) στο σπίτι. Έχουν βγει διάφορα ακόμα, τσέκαρε http://en.wikipedia.org/wiki/ASUS_Eee_PC
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00301.JPG
Εμφανίσεις:  71
Μέγεθος:  413,7 KB  
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 11:55, 17-09-08:

Πλεονασμός μου φαίνεται, ξέρω 'γω, χρειάζεσαι Internet ακόμα κι όταν πας κάπου που δεν μπορείς να πάρεις το laptop;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 11:57, 17-09-08:

Ε δεν μπορώ να πω οτι το χρειάζομαι πραγματικά, αλλά ο καθένας με την τρέλα του. Ο άλλος παίρνει ρολόι των 2000 ευρώ, εγώ παίρνω laptop των 400 ευρώ που τουλάχιστον έχει τεχνολογία μέσα που αξίζει αυτά τα λεφτά, δεν πληρώνεις αέρα
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:39, 18-09-08:

Παίρνει ΧΡ?

(έχουμε το ίδιο πληκτρολόγιο :p )
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 17:43, 18-09-08:

Δεν βλέπεις στη φωτογραφία οτι έχει XP;
Το πληκτρολόγιο δεν είναι δικό μου, ήμουν στο γραφείο ενός φίλου στη σχολή.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:48, 18-09-08:

εννοώ τα έχει προεγκατεστημένα ή εσύ τα έβαλες? Το είδα βρε ότι έχει Χρ...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 17:49, 18-09-08:

Υπάρχει και έκδοση με XP προεγκατεστημένα, αλλά έχει μικρότερο δίσκο για να μπορούν να το δίνουν στην ίδια τιμή με αυτό που έχει Linux.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

O Afey έγραψε: στις 18:20, 18-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Δεν βλέπεις στη φωτογραφία οτι έχει XP;
Το πληκτρολόγιο δεν είναι δικό μου, ήμουν στο γραφείο ενός φίλου στη σχολή.
Καλά ρε, τι φίλους έχεις που έχουν "γραφεία στη σχολή" ;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 18:23, 18-09-08:

Ε κάνει διπλωματική τώρα, τελειώνει σε λιγότερο απο μήνα, και του έχουν δώσει ένα γραφειάκι να κάνει τη δουλειά του .
Συνήθως γραφεία δίνουν σε μεταπτυχιακούς μόνο, αλλά ήταν τυχερός γιατί δεν το χρειαζόταν κανένας άλλος το συγκεκριμένο.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

O Afey έγραψε: στις 18:30, 18-09-08:

Χμχμχμ.
Παράθεση

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O kapsalis89 έγραψε: στις 13:45, 24-09-08:

Εχω να κανω 2,3 ερωτησεις. 1ον ξερετε ποτε ερχεται στην Ελλαδα το EEE Pc 1000? Γιατι σε e-shop.gr και plaisio.gr δεν το εχω δει.
2ον πως παει απο διαρκεια μπαταριας, το 901 π.χ.; Διαβασα οτι το 1000 θα εχει 8 ωρες διαρκεια (εδω).
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 13:50, 24-09-08:

Υπάρχει η έκδοση με συμβατικό σκληρό δίσκο: http://www.skroutz.gr/s/54989/Asus-E...00H-160GB.html

Το 901 κρατάει πάνω απο 5 ώρες με ανοιχτό WiFi και κανονική χρήση. Με τρομερά οικονομική χρήση μπορεί να φτάσει και 7 ώρες.
Το 1000 λογικά θα κρατάει λιγότερο γιατί έχει την ίδια μπαταρία αλλά μεγαλύτερη οθόνη. Η έκδοση με το συμβατικό σκληρό δίσκο θα κρατάει ακόμα λιγότερο.
Παράθεση

kapsalis89

Νεοφερμένος

Ο kapsalis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O kapsalis89 έγραψε: στις 13:53, 24-09-08:

δες [ame="http://www.amazon.com/1000H-Display-Intel-Processor-Battery/dp/B001FWXCFM/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=pc&qid=1222256816&sr=1-9"]εδω[/ame] . 326 ευρω. Αυτο μηπως ξερεις ποτε θα ερθει στην Ελλαδα.
Ψαχνοντας διαβασα οτι το 900 δεν κραταει πανω απο 3 ωρες...(?)
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 13:55, 24-09-08:

Το link που σου έδωσα είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις, το 1000H.
Το 900 έχει μικρότερη μπαταρία, το 901 έχει 6-cell 6600mAh.
Παράθεση

kapsalis89

Νεοφερμένος

O kapsalis89 έγραψε: στις 13:59, 24-09-08:

Εχει διαφορα στον τυπο του δισκου.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 14:03, 24-09-08:

Που την είδες; 160GB (όχι SSD) δίσκο έχουν και τα δυο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος