Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,794 μέλη και 2,440,660 μηνύματα σε 76,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 337 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:58, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space
@Exposed μωρέ μου ψιλοκάνει αλλά τρώει πολλούς πόρους το wine γιαυτό ψάχνω.
αουτς ... ειχα την εντυπωση οτι υπηρχε εκδοση για dc++
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 13:29, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εξαρτάται απο πολλά. ΠΡοσωπικά προτιμώ το Illustrator αλλά θεωρώ οτι το Corel είναι πιο εύκολο για κάποιον που δεν έχει καμία σχέση με γραφιστική. Το Illustrator σε κάποια πράγματα είναι λίγο "ζόρι". Πολύ πιο δυνατό πρόγραμμα όμως όταν το μάθεις και με καλύτερη συνεργασία με Photoshop.
μισελ τα ξερεις και τα δυο?
ασχολεισαι με γραφιστικη?
ξερεις που μπορω να βρω corel (μιας και δε ξερω και πολλα πολλα, και λες οτι αυτο ειναι πιο ευκολο)
και τελος, υπαρχουν βιβλια βοηθηματα?
ευχαριστωω
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:39, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
μισελ τα ξερεις και τα δυο?
ασχολεισαι με γραφιστικη?
ξερεις που μπορω να βρω corel (μιας και δε ξερω και πολλα πολλα, και λες οτι αυτο ειναι πιο ευκολο)
και τελος, υπαρχουν βιβλια βοηθηματα?
ευχαριστωω
Όχι, το Corel απλώς το δούλεψα για μια-δυο μέρες αφότου ήδη ήξερα καλύτερα το Illustrator γιατί ήθελα να το δω λίγο και αυτό. Και επιβεβαίωσα αυτό που μου είχαν πει αρκετόί φίλοι γραφίστες, ότι δηλαδή έχει μεν αρκετές ευκολίες (τρομερό το πως εντοπίζεις τα anchor points, καμία σχέση με το Illustrator που βγάζεις τα μάτια σου!) αλλά προτιμώ το Illustrator μου. Ίσως αν το Corel είχε smooth tool να σκεφτόμουν να αλλάξω αλλά δεν έχει και δεν μπορώ χωρίς αυτό το εργαλείο.
Με γραφιστική ασχολούμαι, σαν χόμπι κυρίως επι του παρόντος (αν και αναλαμβάνω μερικές δουλίτσες) και ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να το κάνω επάγγελμα γιατί το λατρεύω.
Για βιβλία δεν ξέρω, εγώ μόνη μου με τη βοήθεια του ιντερνετ έμαθα (illustrator, το corel δεν μπορώ να πω οτι το ξέρω).
Εδώ μπορείς να βρεις tutorials και για τα δύο: Adobe Illustrator | Web Design Library
Εδώ θα βρεις ένα πολύ ωραίο φόρουμ για γραφιστική, θα σε βοηθήσει όταν έχεις απορίες: www.vcdc.gr/forum
Όσον αφορά το που θα το βρεις, όπου βρίσκουμε όλα τα προγράμματα.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 13:45, 18-05-06:

thanx! πολυ καλα αυτα που μου λες.
που βρισκουμε ομως ολα τα προγραμματα? εμενα μου τα δινει ενας φιλος, και αυτο δε το εχει. να το αγορασω-..139 ευρω, απλα δεν παιζει.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:49, 18-05-06:

που βρισκουμε ομως ολα τα προγραμματα? εμενα μου τα δινει ενας φιλος, και αυτο δε το εχει. να το αγορασω-..139 ευρω, απλα δεν παιζει.
Στα καταστήματα και τα e-shops τα βρίσκουμε όλα τα προγράμματα
To Corel δεν παίζει να κοστίζει μόνο 139 ευρώ... Πολύυυ περισσότερα κοστίζει...
Παρεπιπτόντως για αποφυγή δυσσάρεστων περιστατικών σου θυμίζω τον κανόνα #11 απο τους Όρους Χρήσης:
Απαγορεύεται αυστηρότατα το κάθε μήνυμα να περιέχει οτιδήποτε σχετικό με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες που περιέρχουν τέτοιο περιεχόμενο ή ακόμη και torrents τα οποία αναφέρονται σε εμπορικά προγράμματα ή σε παράνομα αντίγραφα έργων που προστατεύονται από την νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Στην απαγόρευση αυτή περιλαμβάνονται και οι λέξεις-κλειδία που εύκολα μπορούν να συσχετιστούν με συγκεκριμένες πηγές παράνομου υλικού.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:51, 18-05-06:

Γιατι; τεσπα ... υπαρχει και αυτη η λυση που ειναι και δωρεαν
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 13:51, 18-05-06:

ok, το πιασα το μηνυμα!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:26, 02-07-06:

Φαντάζομαι ότι έχετε προσέξει ότι πολλές φορές όταν σβήνεται κάποιο πρόγραμμα δεν σβήνει τελείως, δλδ μένει κάτι στον φάκελο programm files. Ψάχνω λοίπον κάποιο πρόγραμμα που να σβήνει ότι υπάρχει στο programm files απο προγράμματα που έχουν σβηστεί.

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα;
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,788 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 20:27, 02-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Φαντάζομαι ότι έχετε προσέξει ότι πολλές φορές όταν σβήνεται κάποιο πρόγραμμα δεν σβήνει τελείως, δλδ μένει κάτι στον φάκελο programm files. Ψάχνω λοίπον κάποιο πρόγραμμα που να σβήνει ότι υπάρχει στο programm files απο προγράμματα που έχουν σβηστεί.

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα;
Δε νομίζω
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:34, 02-07-06:

Για το ιδιο προβλημα αλλα στην registry καποτε ειχα βρει ...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:44, 02-07-06:

Υπαρχουν τετια προγραματα. Ειχα ενα παλια αλλα δεν θυμαμε ονομα για να σου πω Αν ψαξεις για cleaner ισως να βρεις κατι
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:46, 02-07-06:

εψαξα για cleaner ... αλλα εκτος το οτι χαθηκα ... πολλα μου βρομαγαν οτι ειχαν adware
Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

H drunk έγραψε: στις 09:51, 01-08-06:

Γνωρίζετε κανένα αντίστοιχο πρόγραμμα με αυτό http://public.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php αλλά free ?

edit : εχπ ένα τέτοιο πρόγραμμα μου έδωσε ένας φίλος αλλά δε ξέρω αν είναι φρι το uninstall 2006 πάντως πολύ καλό
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drunk : 01-08-06 στις 09:53.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:55, 01-08-06:

Free υπερβολικα δυσκολο ...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:43, 08-08-06:

Ειδά ότι ο bs player στην έκδοση 2 αν διαλέξει την free διανομη σου πετάει διαφημίσεις! Σπάστικα εγώ και ψάχνω αντικατάστατη! τι μου προτείνεται;
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,298 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 12:02, 08-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ειδά ότι ο bs player στην έκδοση 2 αν διαλέξει την free διανομη σου πετάει διαφημίσεις! Σπάστικα εγώ και ψάχνω αντικατάστατη! τι μου προτείνεται;
Media player classic.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:17, 11-08-06:

Κανένα σκάκι για υπολογιστή; Θα προτιμουσα freeware/opensource
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,788 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 23:15, 18-08-06:

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μετατρέψεις μία ταινία που είναι .avi και να μπορείς να τη βλέπεις στην τηλεόραση στο dvd player?
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 23:45, 18-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μετατρέψεις μία ταινία που είναι .avi και να μπορείς να τη βλέπεις στην τηλεόραση στο dvd player?
Nero Vision Express - πολυ καλο αλλα οχι το μονο, υπαρχουν πολλα αλλα που κανουν δουλεια. αλλα εγω ειμαι μια χαρα με αυτο
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 02:28, 19-08-06:

Μιας και δε βλέπω τίποτα για Macintosh θα ρίξω εγώ μερικές ιδέες για τα αγαπημένα "μηλαράκια"

Όλα τα προγράμματα της Devon Technologies είναι καταπληκτικά!! Είναι τα μόνα που έχω αγοράσει ποτέ μέσω Διαδικτύου και μου έχουν λύσει κυριολεκτικά τα χέρια....

Α, και για τους χρήστες Windows ρίξτε μια ματιά στο iTunes για ν' ακούτε μουσική και να "καίτε" τα αγαπημένα σας δισκάκια και ξεχάστε για πάντα τον Media Player....είναι και δωρεάν
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια