Φροντιστήριο μέσω Internet

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ξερει κανεις καποιον καθηγητη η φροντιστηριο για φιλολογικα που να λειτουργει με μεθοδο εξ αποστασεως μεσω ιντερνετ και λογικη τιμη;;;; Ζηταω πολλα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Για κοιτα στο google περι 'school by conn-x'...

Ειναι μια υπηρεσια του οτε που λειτουργει σαν φροντηστηριο μεσω του pc σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αυτό λέει είναι μέχρι Α' Λυκείου ψάχνω κανονικό καθηγητή για πανελλαδικές.
Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Well,το λιγοτερο που μπορεις να κανεις για αρχη,ειναι να κατεβασεις μερικα αρχεια απο την 'Βιβλιοθηκη' του site ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τα έχω κατεβάσει αλλά έχω πελαγώσει δεν ξέρω από που να αρχίσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφαλαία,είναι σαν να φωνάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Creation

Νεοφερμένος

Η Creation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Όχι παιδί μου δεν ζητάς πολλά. Ζητάς τα αυτονόητα.

Δεν έχω φροντηστήριο με εξ'αποστάσεως εκπαίδευση ακόμα. Τώρα προσπαθώ να στήσω μερικά πράγματα.
Έχω φτιάξει μια σελίδα με εξ'αποστάσεως εκπαίδευση ΔΩΡΕΑΝ με ένα μόνο μάθημα ανάλογα με το ενδιαφέρον μπορώ να στήσω και αλλά (Θεωρητικά μαθήματα πάντα).

Η σελίδα είναι αυτή https://www.evoscience.net/ και μπορεί να την επιστεφτεί όποιος θέλει. Είναι σε πειραματικό στάδιο και έχει σκοπό την προώθηση του μαθήματος επιλογής "Ο Ευρωπαϊκός Πολιτισμός και οι ρίζες του" Μπορείτε να το επισκεφθείτε φυσικά δωρεάν και να δείτε για τι πρόκειται ακόμα και εαν δεν ενδιαφέρεστε για το συγκεκριμένο μάθημα.

Είναι φτιγμένο σε moodle. Το moodle είναι ένα εργαλείο εξειδικευμένο για την εξ'αποστάσεως εκπαίδευση και χρησιμοποιείται ευρέως σε πανεπιστήμια όπως στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο της Βρετανίας. Επίσης και στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο https://testmoodle.eap.gr/

Έχω δηλώσει πολλές φορές στο forum σας ότι είμαι στη διάθεσή σας για εξ'αποστάσεως εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όχι παιδί μου δεν ζητάς πολλά. Ζητάς τα αυτονόητα.

Δεν έχω φροντηστήριο με εξ'αποστάσεως εκπαίδευση ακόμα. Τώρα προσπαθώ να στήσω μερικά πράγματα.
Έχω φτιάξει μια σελίδα με εξ'αποστάσεως εκπαίδευση ΔΩΡΕΑΝ με ένα μόνο μάθημα ανάλογα με το ενδιαφέρον μπορώ να στήσω και αλλά (Θεωρητικά μαθήματα πάντα).
Θα με ενδιεφερε να δω τη σελιδα σου! Διευθυνση? Ειναι δυσκολο να παρακολουθησω προετοιμασια σε κανονικο φροντιστηριο γιατι δεν μπορω να λειπω συνεχεια απο το σπιτι και ιδιαιτερα δεν με παιρνει οικονομικα να κανω. Σε ξενες γλωσσες εχω βρει τετοιο συστημα γιατι να μην υπαρχει και σε κανονικο φροντιστηριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Θα με ενδιεφερε να δω τη σελιδα σου! Διευθυνση? Ειναι δυσκολο να παρακολουθησω προετοιμασια σε κανονικο φροντιστηριο γιατι δεν μπορω να λειπω συνεχεια απο το σπιτι και ιδιαιτερα δεν με παιρνει οικονομικα να κανω. Σε ξενες γλωσσες εχω βρει τετοιο συστημα γιατι να μην υπαρχει και σε κανονικο φροντιστηριο??
Πως γινεται να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για εξ'αποστάσεως εκπαίδευση creation?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχει ενδιαφερον η σελιδα σου! Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου βασικα εχω παρακολουθησει μαθημα ισπανικων στην πλατφορμα του moodle κι εμεινα αρκετα ευχαριστημενη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Είναι κανείς γραμμένος σε κάποιο Online φροντηστήριο; Τι γνώμη έχετε για αυτό; Κάποιος να ξέρεις κάποιο καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Με ένα απλό google search βρίσκεις κάποια online φροντιστήρια. Γνώμη μου πάντως (επειδή το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν ως διδάσκοντας), είναι πως πρόκειται για ημίμετρο. Σε καμία περίπτωση το online φροντιστήριο δεν υποκαθιστά την φυσική παρουσία καθηγητή και μαθητή μέσα στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση το online φροντιστήριο δεν υποκαθιστά την φυσική παρουσία καθηγητή και μαθητή μέσα στην τάξη.

Συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Με ένα απλό google search βρίσκεις κάποια online φροντιστήρια. Γνώμη μου πάντως (επειδή το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν ως διδάσκοντας), είναι πως πρόκειται για ημίμετρο. Σε καμία περίπτωση το online φροντιστήριο δεν υποκαθιστά την φυσική παρουσία καθηγητή και μαθητή μέσα στην τάξη.
Συμφωνώ ως προς το ότι πρόκειται για "ημίμετρο" αλλά διαφωνώ στην τελευταία πρόταση...το online φροντιστήριο (εφόσον το λογισμικό που χρησιμοποιείται είναι τελευταίας τεχνολογίας και 100% οικείο σε διδάσκοντα και μαθητή) ΜΠΟΡΕΙ όχι απλώς να υποκαταστήσει αλλά να ΑΝΤΙκαταστήσει το "φροντιστήριο" όπως το ξέρουμε σήμερα!

Ο ΚΥΡΙΟΣ λόγος που δεν έχει γίνει ήδη αυτό είναι το ότι ζούμε στην Ελλάδα όπου η συντριπτική πλειοψηφία μαθηματικών,φυσικών,μηχανικών κ.λπ. θετικών επιστημών είτε βιοπορίζεται είτε βγάζει τα extraδάκια από φροντιστήρια (μέσης εκπαίδευσης,πανεπιστημιακά κ.α.) τα οποία ακόμη και το έτος 2014 ζητούν 2,5-3 χιλιάρικα δίδακτρα το χρόνο από τους σπουδαστές!
Δε συμφέρει λοιπόν κανέναν,ΟΥΤΕ τους διδάσκοντες να σταματήσουν τη διδασκαλία σε τέτοια φροντιστήρια,να κάνουν μαθήματα μόνο online κι έτσι να πέσει (αναπόφευκτα) το ωρομίσθιο τους από 50% και πάνω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top