Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,172 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 493 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι επεξεργαστή προτιμάτε;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:56, 11-06-05:

Εσεις ποιον επεξεργαστή θεωρείτε καλύτερο? Ποιον έχετε? Ποιους είχατε στο παρελθον? Συζητήστε εδω γενικά για επεξεργαστες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:47, 11-06-05:

εγω ειμαι fan της amd. Σε πόλλα πράγματα ήταν πρώτη η amd (οπως πχ 64bit, διπλό πυρήνα) αν και πιστεύω οτι είναι λίγο ανούσιο να συγκρίνουμε amd και intel μιας και η κάθε εταίρια έχει πρότασεις για να μπόρει να χτυπήσει τα αντίστοιχα προϊόντα της άλλης.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:23, 11-06-05:

AMD και τα μυαλά στα κάγκελα! πΟΤΕ ξανά λεφτά πεταμένα για να γράφει Intel inside το PC. AMD rulezzz
Παράθεση

Prospero

Νεοφερμένος

Ο Prospero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Prospero έγραψε: στις 19:37, 11-06-05:

Ψήφισα (τιμητικά) PowerPC καθώς περιμένω να μου έρθει ο καίνουργιος iMac G5!!

Ωστόσο ακόμα και η Apple ανακοίνωσε ότι θα μεταβεί μέχρι το 2007 σε επεξεργαστές Intel (μετά από 10 χρόνια συνεργασίας με την IBM...)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:54, 11-06-05:

Intel Pantium (κατα προτιμηση 4) Μακραν οι καλυτεροι
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 20:10, 11-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Prospero
Ψήφισα (τιμητικά) PowerPC καθώς περιμένω να μου έρθει ο καίνουργιος iMac G5!!

Ωστόσο ακόμα και η Apple ανακοίνωσε ότι θα μεταβεί μέχρι το 2007 σε επεξεργαστές Intel (μετά από 10 χρόνια συνεργασίας με την IBM...)
Θέλω να προλάβω να πάρω εναν Mac και μάλιστα φορητό γμτ αλλά δεν έχω λεφτά. Πάει δε θα προλάβω τους G5
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 20:18, 11-06-05:

AMD πρώτη στα benchmark, πρωτοπόρος στις εξελίξεις και με πολύ χαμηλές (πλέον) θερμοκρασίες. Το μερίδιο της στην αγορά μεγαλώνει χρόνο με το χρόνο..

PS. Intel inside, idiot outside!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:21, 11-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
PS. Intel inside, idiot outside!
Αν και έχω Intel οφειλω να ομολογήσω οτι με αυτό το σχόλιο εγραψες!! Δικό σου ή κλεμμενο?
Παράθεση

Prospero

Νεοφερμένος

Ο Prospero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Prospero έγραψε: στις 20:23, 11-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Θέλω να προλάβω να πάρω εναν Mac και μάλιστα φορητό γμτ αλλά δεν έχω λεφτά. Πάει δε θα προλάβω τους G5
Ένας από τους κύριους λόγους που θα στραφούν στους Intel είναι για τους φορητούς. Ο G5 έχει βγει εδώ και δύο χρόνια περίπου και ακόμα δεν είχαν μπορέσει να τον βάλουν σε laptop, τα laptop έχουν ακόμα τους G4! Τα καλά νέα είναι ότι μάλλον τα πρώτα προϊόντα που θα βγουν με Intel inside θα είναι laptop, κατά τα τέλη 2005-αρχές 2006 και πιθανόν να έχουν τον καινούριο dual-core Pentium M... 8)

Τελικά το περίφημο "PowerBook G5" δε θα βγει ποτέ...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:28, 11-06-05:

Και το κλασικο που απεικονιζει εμενα και πολους αλλους!
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 16:53, 14-06-05:

Intel άμα έχεις πολλά λεφτά για χάσιμο και δεν ενδιαφέρεσαι τόσο για games. Athlon άμα θες καλή τιμή και απόδοση.

//εγώ ψήφισα Athlon, αλλά τα 2MB L2 Cache της Intel είναι το κάτι αλλο...
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 09:19, 15-06-05:

Για desktop AMD. Ξενέρωσα με την intel τοτε που κάνανε τις μαιμουδιες για να σηκωσουν παραπανω συχνώτητα σε βαρος της αποδωσης (ουσιαστικά όλος ο σχεδιασμός του P4).
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:13, 17-06-05:

Πάντα ει-εμ-ντι
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 01:57, 18-06-05:

Πάντα Intel είχα, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος. Στο καινούργιο μου PC (το οποίο θα αγοραστεί σε 1-2 εβδομάδες απο τώρα) θα φιλοξενείται ένας AMD 64...

Να μου το θυμηθείτε ότι η Intel φέτος έχει να χάσει μεγάλο ποσοστό στις πωλήσεις.
Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε: στις 15:17, 22-06-05:

intel έχω και στο laptop και στο desktop...To επόμενο desktop θα είναι ΑΜD αλλά στα laptop χαλάρα petnium M - centrino.
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 19:04, 23-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx
αλλά στα laptop χαλάρα petnium M - centrino.
Γιατί "χαλαρά"; Athlon και εκεί ρε ρεμάλι!!
Παράθεση

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O openopen έγραψε: στις 20:20, 23-06-05:

INTEL
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 20:57, 23-06-05:

ιατί "χαλαρά"; Athlon και εκεί ρε ρεμάλι!!
Γιατί η AMD δέν έχει ακόμα διεκδικήσει σοβαρά κομμάτι της πίττας στη low power σκηνη.
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 21:03, 23-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Γιατί η AMD δέν έχει ακόμα διεκδικήσει σοβαρά κομμάτι της πίττας στη low power σκηνη.
Κοίτα. ʼμα θέλω ένα καλό (και ακριβό) Laptop προτιμάω AMD, αλλά είναι λίγο βαρύτερο.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 21:06, 23-06-05:

Το ίδιο λέμε. Δέν είναι low power και είναι βαρύτερο γιατι έχεις μπαταρία / είναι μεγάλο. Φέτος λέει όμως θα την κάνει την κίνηση η AMD και θα βγάλει low power μοντέλα. Για να δούμε.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια