Πρόβλημα με το ZXDSL 831A !!!

dfp

Νεοφερμένος

Ο dfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω ένα modem που για κακή μου τύχη το πήρα από τον OTE. Θέλω να κάνω host στο Warcraft και δεν αφήνει τους υπόλοιπους users να μπουν στο game. Έμαθα ότι πρέπει να κάνω Port Forwarding αλλά δεν βγάζω άκρη. Σε όλα τα sites έχει Links και οδηγίες, μόνο για το ZXDSL 831 και ZXDSL 831 4V.
Τα μενού που δείχνει είναι τελείως διαφορετικά από αυτά που έχει [αν αυτά λέγονται menu :rtfm: ] που έχει το δικό μου. Οπότε είναι σχεδόν αδύνατο να συμπληρώσω τη φόρμα για την προσθήκη Ports που μου ζητάει.
Ακόμα κάθε φορά που δοκίμασα να κατεβάσω κάποιο αρχείο μέσα από τα Torrents στο πρόγραμμα, δεν αποκρίνεται και εμφανίζεται συνεχώς το μήνυμα από το Norton. Είναι ο ίδιος λόγος; :kill:
Το modem μου είναι συνδεμένο με μια κάρτα τοπικού δικτύου Realtek. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, Pls answer. Έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά sites Portforwarding κτλ αλλά άκρη δεν βγάζω :hmm::beating::mpinelik::wall::knife::rant:

Thanks για τη βοήθεια !!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Μηπως το firewall του Norton κανει τη ζημια?:hmm: Δεν γνωριζω πως λειτουργει στο δικο σου router , αλλα σε οσα εχω δει ειναι τρομερα απλο να ανοιξεις Port. Στο site του κατασκευαστη δεν λεει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπορεις να κανεις κατι αλλο ... κλεισε το nat και γενικα το firewall του router ... Αλλα ετσι ναι μεν δεν θα χρειαζεται να ασχολεισε με τις ports αλλα θα εχεις πολυ μικρη ασφάλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top