Μανούλα....

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
@ torry.....

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να πάνε και σε σένα όλα πάρα πολύ καλά!!! :)
Σχετικά με την συγκεκριμένη εξέταση τώρα....
Δυστυχώς βρίσκομαι στην "κρίσιμη" ηλικία....
Είσαι πάρα πολύ νέα για να κάνεις τέτοιου είδους εξετάσεις εσύ (Δεδομένου ότι είσαι όντως 22 όπως έχεις γράψει :P)
Αυτού του είδους τις εξετάσεις τις κάνουν ή όντως όπως σωστά ανέφερες γυναίκες με ιστορικό, ή με εξωσωματική ή...... προχωρημένης ηλικίας :/:
Και ενώ φυσικά είμαι μια αρκετά νέα γυναίκα... πλέον έχω μπει στην ηλικία που οι στατιστικές με βγάζουν σε μεγαλύτερης επικινδυνότητας για χρωμοσωματικές ανωμαλίες στο παιδί μου :/:
Τι να κάνω... άργησα να τον βρώ τον πρίγκηπα μου εγω :P
Όσο για τον γιατρό μου.... δεν τίθεται τέτοιο θέμα...
Είναι ο οικογενειακός μας γιατρός εδώ και 25 χρόνια... εμένα με ξέρει απ τα 12 μου.... έχει ξεγενήσει όλα τα παιδιά του σογιού μου... έχει ξεγεννήσει 3 παιδιά της αδερφής μου και δεν ξέρω και γω πόσα άλλα στο σόι μου :P
όταν του είπα ότι είμαι έγγυος.... μόνο που δεν έβαλε τα κλάμματα απ τη συγκίνηση... βλέπεις είμαι η τελευταία των μοϊκανών απ το σόι... μετά αρχίζουν τα μικρά απ την αρχή :P
Άρα δεν παίζει περίπτωση να θέλει να μου τα φάει (Ευτυχως για μένα :D)

έχω προμηθευτεί και βιβλία και διαβάζω κι απόλα :P
ευτυχώς για μένα το θέμα μωρό δεν είναι κάτι εντελώς ξένο ως προς κάποια θέματα....
ξέρω να αλλάξω ένα μωρό.. να το ταΐσω.... να το πλύνω..
και τα ξέρω αυτά απ τα 12-13 μου... ας είναι καλά η αδερφή μου που έκανε το πρώτο της παιδί στα 17 της όταν εγώ ήμουν 12,5 χρονών... και ναι από τότε έχω μεγαλώσει μαζί της 3 μωρά :D


ουφ... άντε καλό μας κουράγιο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ορίστε... παιδί μου να τα δεις αυτά στο μέλλον....
μέχρι απ την Ιρλανδία ευχές! εκεί έφτασε η χάρη μας :lol:

Bρε [τελικά επέστρεψα πιο νωρίς μπου χου χου χου χου :( ] όχι μόνο από την Ιρλανδία αλλά και από την Αμερική και την Ιαπωνία σε βλέπω να παίρνεις ευχές... :) :P

Τα καλά νέα για αγαπητά μέλη [συγγνώμη για αγαπητούς mod!:P ], ανεξάρτητα από το αν τους ξέρουμε προσωπικά ή όχι, είναι πάντα ευχάριστα και ένα μωρό όπως καταλαβαίνεις ακόμα περισσότερο!!!

ααα....κι αν ποτέ το μωρό τολμήσει και σου πει τπτ όπως ανησυχείς τύπωσε του το φόρουμ και πέστου...."βρε αχαίρευτο [:P ], τόσες ευχές και τόσα καλά λόγια από γνωστούς και αγνωστους και εσύ τολμάς να μου λές ότι δεν είμαι καλή μάνα!!!!?!?!?!?" :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ααα....κι αν ποτέ το μωρό τολμήσει και σου πει τπτ όπως ανησυχείς τύπωσε του το φόρουμ και πέστου...."βρε αχαίρευτο [:P ], τόσες ευχές και τόσα καλά λόγια από γνωστούς και αγνωστους και εσύ τολμάς να μου λές ότι δεν είμαι καλή μάνα!!!!?!?!?!?" :P :P



:lol::lol::lol::lol::lol::lol: μπορώ να πω ότι μου αρέσει αυτή η ιδέα!!!


σε ευχαριστώ πολύ καλή μου.....:bigarmhug και καλώς ήρθες και πίσω στα πάτρια εδάφη !!

εύχομαι σε όλους ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ όταν με το καλό νιώσετε έτοιμοι για ένα τόσο σημαντικό βήμα στη ζωή σας....

προσωπικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη που δεν "έτυχε" η εγκυμοσύνη μου αλλά.... "πέτυχε" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Να'σαι καλά!Αντε καλό μας κουράγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Στο έχω πει, ξαναπεί και δεν θέλω να σταματήσω να το λέω:D
Κουε μου συγχαρητήρια και καλή λευτεριά:clapup: :clapup: :clapup:
Αν το 2006 δεν ήταν η χρονιά σου τοτέ ποιανού ήταν;;) :P
Για μένα είσαι η ζωντανή απόδειξη πως τα καλύτερα έρχονται αν δεν το βάζουμε κάτω:) :)
Πολλά φιλάκια, να έχεις πάντα χαρμόσυνα νέα να γεμίζεις το φόρουμ μας:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Υπέροχα νέα Κακή Επιρροή.:clapup:
Να έχεις 9 μαγικούς μήνες και με το καλό να πάρεις το πριγκιπάκι σου αγκαλιά.:clapup:
Βάλε πινακάκι.:D
Φιλιά.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ΟυαΟΥ! Τέλεια νέα! :)

Να έχεις καλή εγκυμοσύνη και να την χαρείς στο έπακρο! :clapping: :baby:
Ξέρω τι λέω! Να τη χαρείς! Είναι μοναδική εμπειρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εχω χαρει παρα πολυ..
Ειναι το δευτερο μηνυμα που διαβσα μπαινοντας στο στεκι (το πρωτο ηταν η κουβεντουλα χωρις θεμα και ομολογω οτι βαρεθηκα να το διαβασω ολο.. :redface:) και χαιρομαι λες και σε ξερω (χρονια κιολας..).

Δεν ξερω τι να πω..
Τις καλυτερες ευχες μου για σενα και το μωρο σου (και αυτο που θα ερθει αλλα και αυτο που εχεις εννοειται :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κουεδινι σου εύχομαι το μωράκι σου να είναι σαν και σενα γλυκούλι. γουτσι, γουτσι!!!!!:clapup: καλή λευτεριά και καλή μανούλα!!!!!!:D

υγ. κοιτα, με το που θα βγεις απτο νοσοκομείο, να βάλεις το μωρό μπροστά στο πληκτρολόγιο, να βαφτιστεί επίσημο μέλος του φόρουμ!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Τώρα το είδα εγώ :S
Τεσπά, είμαι στον κόσμο μου :bleh:
Σου εύχομαι να είσαι γερή και υγιείς, εσύ και το μωράκι σου :) :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
προσωπικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη που δεν "έτυχε" η εγκυμοσύνη μου αλλά.... "πέτυχε" :)
:baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:
Αυτό είναι το βασικότερο! Μια εγκυμωσύνη είναι πάντα ενα όμορφο γεγονός άν όμως την επιδιώκεις είναι ότι καλύτερο!Ειναι σαν να γίνεσαι μάρτυρας σε ένα θαύμα! Το σημαντικότερο, το ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βρε παιδιά, έλειψα μόνο 2 βδομαδούλες και γυρίζω και βλέπω κοσμοΪστορικές αλλαγές:D
Ο Κρόνος έκανε σχέση :clapup: και Η ΚΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!
Θερμά συγχαρητήρια! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σύντομα να του χαρίσεις αδελφάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αδερφάκι????
άλλη μάνα μου μας βρήκε!!! καλέ κάτσε!!!! ακόμα δεν κάναμε το πρώτο! :P

ευχαριστώ για τις ευχές φυσικά :clapup: κι εσένα κι όλους τους υπόλοιπους που δεν έχει τύχει να ευχαριστήσω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε αμα θελετε να του κανετε αδερφακι θελει σχετικα συντομα... μην ξεχνας την ηλικια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Πολλές ευχές κι από μένα και σου εύχομαι να απολαύσεις όλο αυτό το διάστημα της εγκυμοσύνης που (αν και δύσκολο κάποιες στιγμές) είναι πιστεύω μαγικό για μια γυναίκα!

Όλα καλά θα πάνε Κακή Επιρροή :)

Καλώς να έρθει το νέο μέλος :baby: της οικογένειάς σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κουέ τώρα το είδα κι εγώ, τώρα θα σου ευχηθώ τα καλύτερα! :clapup:
Σε 6,5 μήνες να είστε κι οι 2 υγιείς και γεροί και μαζί με τον μπαμπά να κάνετε μια ωραία, χαρούμενη οικογένεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σας επιτρέπω να αρχίσετε τις οικονομίες για να του ψωνίσετε :P :P :P :P



Το ΤΙ ΕΞΟΔΑ υπάρχουν.... δεν μπορώ να σας το περιγράψω!!! :/:
Δηλαδή, πρέπει πραγματικά να το θες και να είσαι έτοιμος για κάτι τέτοιο!!!
Κι ύστερα λενε για υπογεννητικότητα.....
5000 περίπου ο τοκετος
2000 περιπου το βρεφικό δωμάτιο
1000 ρουχαλάκια προίκες, βραστήρες ΚΛΠ
2000 Εξετάσεις κατά τη διάρκεια (η λήψη τροφοβλάστη που θα κάνω κοστίζει 600 ευρώ!!!!!! και δεν δικαιολογείται απ το ΙΚΑ!!!!)

ΣΥΝΟΛΟ... αισίως 10.000..... και μετά αναρωτιέσαι.... να κάνω μωρό ή να αγοράσω αμάξι?????? Μηνιαίως το ίδιο στοιχίζουν :P
(Ευτυχώς έχω αμάξι :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και μετά υπολόγισε φρουτόκρεμες, πάμπερς, συνέχεια ρουχαλάκια γιατί αναπτύσσεται το άτιμο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα το στείλω από νωρις στο μεροκάματο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
5000 ο τοκετος; Πανε καλα; Ενταξει ολα τα αλλα θα πρεπει να τα περιμενει κανεις αλλα 5000 ο τοκετος; ΠΟυ γενας;Με γρανιτι ειναι στολισμενο το νοσοκομειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top