Η σημασία της φιλίας

humorday

Νεοφερμένος

Ο humorday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πόσο σημαντικό ρόλο παίζει για σας η λέξη φιλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Βασικά, ενώ έχω αρκετούς γνωστούς κάνω πολύ δύσκολα φίλους.. Γενικά δεν τα πηγαίνω καθόλου καλά με τα άτομα του ιδίου φύλου -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων-. Με τα άτομα του αντίθετου φίλου τα πάω πολύ καλύτερα, αλλά δεν πιστεύω ότι ένας άνδρας και μια γυναίκα μπορούν να είναι κολλητοί φίλοι. Φίλοι με την ευρεία έννοια βέβαια σίγουρα μπορούν να είναι, αλλά για να λέμε την αλήθεια είναι πολύ πιθανόν να υπάρχει και κάποια μικρή ερωτική έλξη έστω μονομερής.

Το χειρότερο πάντως είναι να σε προδώσει κάποιος φίλος. Το έχω νιώσει και ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
η φιλια ειναι μια λεξη που ουτε οι μεγαλυτεροι φιλοσοφοι δεν μπορεσαν ποτέ να εξηγησουν και ποτέ δεν θα μπορέσουν

για εμενα φιλος ειναι καποιος που μοιράζεσαι μαζι του τα μυστικά σου που σε σεβεται και σε εκτιμαει που δεν ειναι υποχρεοτικο να εχετε κοινα ενδιαφέροντα ή χαρακτήρα αλλά που νιωθεις καλα όταν βρίσκεσαι μαζί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
μεγάλη...δεν θα μπορούσα να φανταστώ την ζωή μου χωρίς φίλους...αλλά όπως λέει και το χαζοχαρούμενο αλλά σωστό ποιηματάκι βελόνα βρίσκεις εύκολα μέσα στον αχυρώνα, αλλά φιλία δύσκολα στον 21ο αιώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πολυ μεγαλη υποθεση η φιλια....πιστευα παντα σε αυτην και την υποστηριζα σαν εννοια ωσπου την πατησα στη χειροτερη φαση της ζωης μου...ευτυχως εχω την μια κολλητη μου που ειμαστε σχεδον 13 χρονια μαζι και μετα απο το μαθημα που πηρα...νομιζω, αρχιζω να ξεχωριζω πολυ πιιο καλυτερα τους ανθρωπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassadra

Νεοφερμένος

Η kασσανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ιδια περιπτωση με την Anastazia!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Βασικά, ενώ έχω αρκετούς γνωστούς κάνω πολύ δύσκολα φίλους.. Γενικά δεν τα πηγαίνω καθόλου καλά με τα άτομα του ιδίου φύλου -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων-. Με τα άτομα του αντίθετου φίλου τα πάω πολύ καλύτερα, αλλά δεν πιστεύω ότι ένας άνδρας και μια γυναίκα μπορούν να είναι κολλητοί φίλοι. Φίλοι με την ευρεία έννοια βέβαια σίγουρα μπορούν να είναι, αλλά για να λέμε την αλήθεια είναι πολύ πιθανόν να υπάρχει και κάποια μικρή ερωτική έλξη έστω μονομερής.

Το χειρότερο πάντως είναι να σε προδώσει κάποιος φίλος. Το έχω νιώσει και ξέρω..

Συμφωνω για ακόμη μια φορά με τον Τόλη στο μέρος που λες για την σχέση άνδρα - γυναίκας...Η φιλία για μένα είναι πολύ σημαντική διότι μπορώ κ βρίσκω ανθρώπους στους οποίους βασίζομαι ξέροντας ότι δεν θα με προδώσουν...αυτοί είναι δύο τρεις βέβαια αλλά δεν θέλω παραπάνω...γνωρίζω πολλούς ανθρώπους...κ έχω κάνει φίλους που με άφησαν κ με πρόδωσαν με τον χειρότερο τρόπο αφού κ η συμπεριφορά τους ήταν απαράδεκτη με βάση τα όσα είχα προσφέρει...με τις γυναίκες σαφώς τα πάω καλύτερα εδώ κ πολλά χρόνια, αλλά για τις περισσότερες μόνο φιλικά συναισθήματα δεν έχω...πέρα από αυτά για μένα η φιλία είναι κάτι σημαντικό κ ιερό κάτι που πρέπει να το σέβονται οι άνθρωποι που χτίζουν φιλίες...το να βασίζεται πάνω σου ένας άνθρωπος εξάλλου δεν είναι κ λίγο πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Για μένα είναι πολύ σημαντική η φιλία...δεν ξέρω αν θα μπορούσα να υπάρξω χωρίς φίλους (μπορεί και να υπερβάλλω, αλλά έτσι είναι)...οι φίλοι χρειάζονται σε όλους μας σε κάθε φάση της ζωής μας...μας υποσηρίζουν, τους λέμε τα μυστικά μας, τα προβλήματά μας, γελάμε, περνάμε καλά....προσωπικά εγώ λέω τα πάντα στους φίλους μου...στους γονείς μου όχι...δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να καταλάβουν...για τα θέματα που με απασχολούν απευθύνομαι πάντα σε φίλους..ποτέ δεν έχω πληγωθεί μέχρι και τώρα και ίσως για αυτό τους εμπιστεύομαι τα πάντα...αλλά η ζωή χωρίς φίλους δεν αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει ακριβής ορισμός για την λέξη φιλία, άλλοι τον φίλο τον βλέπουνε ως άτομο που μπορούν να εκμηστηρευτούν τα μυστικά τους, άλλοι απλά για να περνάνε την ώρα τους ευχάριστα, άλλοι και τα δύο μαζί όπως εγώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δεν ξερω πια τι θα πει φιλια...Πιστευα σε αυτη, αλλα την πατησα....Μεχρι να κανεις τις σωστες επιλογες θα την πατησεις πολλες φορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Για μένα φίλος είναι ένας άνθρωπος με τον οποίο μοιράζεσαι το χρόνο σου για κάποια περίοδο της ζωής σου. Η "παντοτινή" φιλία τελειώνει πολύ πιο έυκολα από ότι θα φανταζότανε κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena901126

Νεοφερμένος

Η elena901126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για μένα φίλος είναι ένα άτομο με το οποίο νιώθω άνετα ακόμα και όταν δεν έχουμε τι να πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Προς όλες τις κοπέλες..

Το ότι η κολλητή σας αγόρασε την ίδια μπλούζα με εσάς ΔΕΝ είναι λόγος για να μην της ξαναμιλήσετε ποτέ.

Επιπλέον... Επειδή οι κοπέλες μεταξύ τους... Στο 99% των περιπτώσεων... Πως να το πω... Ξεκατινιάζονται... Και ζηλεύουν τρελά η μία την άλλη... Και και και...

Κοπέλες μεταξύ τους δύσκολα θα καταλάβουν τι εστί πραγματική φιλία. Από εκεί και πέρα σε εμάς τα πραγματα είναι πολύ πιο εύκολα/απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Προς όλες τις κοπέλες..

Το ότι η κολλητή σας αγόρασε την ίδια μπλούζα με εσάς ΔΕΝ είναι λόγος για να μην της ξαναμιλήσετε ποτέ.

Επιπλέον... Επειδή οι κοπέλες μεταξύ τους... Στο 99% των περιπτώσεων... Πως να το πω... Ξεκατινιάζονται... Και ζηλεύουν τρελά η μία την άλλη... Και και και...

Κοπέλες μεταξύ τους δύσκολα θα καταλάβουν τι εστί πραγματική φιλία. Από εκεί και πέρα σε εμάς τα πραγματα είναι πολύ πιο εύκολα/απλά...
Κάνεις λάθος σε αυτό...ποτέ δε ζήλεψα φίλη μου...και δε νομίζω να συμβαίνει αυτό που λες...και εννοείται ότι το ίδιο μπλουζάκι ΔΕΝ είναι λόγος για να μαλώσουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Προς όλες τις κοπέλες..

Το ότι η κολλητή σας αγόρασε την ίδια μπλούζα με εσάς ΔΕΝ είναι λόγος για να μην της ξαναμιλήσετε ποτέ.

Επιπλέον... Επειδή οι κοπέλες μεταξύ τους... Στο 99% των περιπτώσεων... Πως να το πω... Ξεκατινιάζονται... Και ζηλεύουν τρελά η μία την άλλη... Και και και...

Κοπέλες μεταξύ τους δύσκολα θα καταλάβουν τι εστί πραγματική φιλία. Από εκεί και πέρα σε εμάς τα πραγματα είναι πολύ πιο εύκολα/απλά...

εχω βαρεθει αυτο το παραμυθι για την φιλια μεταξυ γυναικων(οπως και οτι οι γυναικες ειναι πιο κουτσομπολες και αλλα κουλα που λετε) ,οτι η μια κοιταει να φαει τον γκομενο της αλλης,οτι κοιταμε ποια θα παρει πιο ωραια ρουχα και τετοια...η πραγματικη φιλια ειναι εξισου δυσκολη να επιτευχθει κια για τα δυο φυλα...αν 99% οι γυναικες δημιουργουν λυκοφιλιες αλλο 99% δημιουργουν και αντρες..αν 10% γυναικων κανουν πραγματικες φιλες,αλλο 10% αντρων κανει το ιδιο και παει λεγοντας...υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ γυναικων (και για να μην χρησιμοποιηθει η ηλικια μου ως προφαση οτι δεν ξερω τι λεω σας αναφερω οτι ξερω γυναικες που ειναι μαζι παρα μα παρα πολλα χρονια χωρις ιχνος ζηλιας και κατινιας μεταξυ τους) ,οπως υπαρχει και αληθινη φιλια αντρων ..το θεμα ειναι πως η δυσκολια να βρεις Φιλους ειναι η ιδια και στις δυο περιπτωσεις..για κανενο φυλο φυλο η υποθεση δεν ειναι λιγοτερο ευκολη ή δυσκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
εχω βαρεθει αυτο το παραμυθι για την φιλια μεταξυ γυναικων(οπως και οτι οι γυναικες ειναι πιο κουτσομπολες και αλλα κουλα που λετε) ,οτι η μια κοιταει να φαει τον γκομενο της αλλης,οτι κοιταμε ποια θα παρει πιο ωραια ρουχα και τετοια...η πραγματικη φιλια ειναι εξισου δυσκολη να επιτευχθει κια για τα δυο φυλα...αν 99% οι γυναικες δημιουργουν λυκοφιλιες αλλο 99% δημιουργουν και αντρες..αν 10% γυναικων κανουν πραγματικες φιλες,αλλο 10% αντρων κανει το ιδιο και παει λεγοντας...υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ γυναικων (και για να μην χρησιμοποιηθει η ηλικια μου ως προφαση οτι δεν ξερω τι λεω σας αναφερω οτι ξερω γυναικες που ειναι μαζι παρα μα παρα πολλα χρονια χωρις ιχνος ζηλιας και κατινιας μεταξυ τους) ,οπως υπαρχει και αληθινη φιλια αντρων ..το θεμα ειναι πως η δυσκολια να βρεις Φιλους ειναι η ιδια και στις δυο περιπτωσεις..για κανενο φυλο φυλο η υποθεση δεν ειναι λιγοτερο ευκολη ή δυσκολη..

Έχω κάνει διατριβή στο θέμα και απλά παραθέτω την άποψή μου...

Δεν είναι μόνο το θέμα του κουτσομπολιού.. Γενικότερα εσάς σας ενοχλούν περισσότερα πράγματα απ ότι εμάς... Εμείς είμαστε περισσότερο στα @@@ μου...

Που θέλω να καταλήξω... Εστω ότι μία φίλη σας που βγαίνετε κάθε μέρα μαζί βρίσκει κάποιον και μετά διαλέγει να βγαίνει τις περισσότερες μερες μαζί του... Οι κοπέλες (εσείς) στο 99% των περιπτώσεων θα σκεφτείτε ότι σας πούλησε, ότι σας θυμαται μόνο όταν δεν έχει τι να κάνει κτλ.

Μία παρέα από άντρες στην αντίθετη περίπτωση το θέμα θα μας αφήσει αρκετά αδιάφορα και θα μπορούμε να περνάμε εξίσου καλά όπως όταν δεν είχε βρει κοπέλα, κι ας μην είναι μαζί μας κάθε μέρα. Ίσα ίσα όταν ο κολλητός μου άρχισε να βγαίνει με μία κοπέλα το οποίο σήμαινε ότι δεν θα λιώναμε μαζί όλη μέρα, ακόμα και μία φορά την βδομάδα να αρχόταν μαζί μας τον υποδεχόμασταν σαν να μην είχε φύγει ποτέ και ΠΟΤΕ κανένας δεν σκέφτηκεότι πχ μας πούλησε. Ίσα ίσα που αρχίσαμε να τον "φροντίζουμε" περισσότερο", εγώ π.χ. του έδωσα το αυτοκίνητο μου να βγάλει έξω την κοπέλα, ένας στην παρέα τον ρώτησε αν θέλει χρήματα να του δώσουμε κτλ...

Έχω δει/μπει σε άπειρες παρέες και σε κάθε παρέα με κοπέλες υπήρχε το στοιχείο της "ζήλιας". (Ζήλια μάλλον δεν είναι και η σωστότερη λέξη, αλλά περιγράφω και αναλυτικότερα τι θέλω να πω...) Κατ αρχάς εσείς όντας πιο ευαίσθητες επιρρεάζεστε περισσότερο από ότι γίνεται, είτε αυτό είναι ότι η φίλη σας δεν βγαίνει συνέχεια μαζί σας όπως παλιά, είτε είναι ότι "νομίζετε" ότι η φίλη σας "γλυκοκοιτάει" το αγόρι σας, είτε ότι η φίλη σας κάνει τα ίδια πράγματα με εσάς και αυτό σας νευριάζει..

___________________________________________________________
Djohn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εγω βρισκω ατοπη την διατριβη σου,τι να κανουμε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
εγω βρισκω ατοπη την διατριβη σου,τι να κανουμε ?

Δικαίωμά σου να κρατήσεις την άποψή σου. Πάντως (χωρίς φυσικά να στο εύχομαι), πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα δεις ότι κάποιες που θεωρούσες φίλες σου τελικά δεν είναι... Ή τουλάχιστον ότι δεν είναι τόσο κοντά σου όσο περίμενες...

Χωρίς παρεξήγηση ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ρε συ djohn μην είσαι απόλυτος και μην τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.. Τι θα πει έχεις κάνει διατριβή στο θέμα?? Κοπέλες είμαστε, κάτι παραπάνω ξέρουμε για να στα λέμε.. Το οτι όντως υπάρχουν τέτοια άτομα δεν το αποκλείω, το γνωρίζω άλλωστε. Αλλά είναι δυνατόν να λες οτι όλες οι κοπέλες ζηλεύουν η μία την άλλη, ξεκατινιάζονται και δεν ξέρουν τι πάει να πει πραγματική φιλία?? Τα σκέφτεσαι λίγο πριν τα πεις? ΄Δεν είναι δυνατον να γενικεύεις έτσι.. Εγώ έχω κάνει πραγματικές φιλίες και το πιστεύω. Ουδεποτε έχω μαλώσει με φίλη μου για ποταπούς λόγους σαν αυτούς που περιέγραψες και όλο αυτό το βρίσκω άκρως υπερβολικό. Και στο κάτω-κάτω, όπως όντως υπάρχουν κοπέλες που κάνουν αυτα που λες, έτσι υπάρχουν και αγόρια που κάνουν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Δικαίωμά σου να κρατήσεις την άποψή σου. Πάντως (χωρίς φυσικά να στο εύχομαι), πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα δεις ότι κάποιες που θεωρούσες φίλες σου τελικά δεν είναι... Ή τουλάχιστον ότι δεν είναι τόσο κοντά σου όσο περίμενες...

Χωρίς παρεξήγηση ε?

δεν εχω τοσο υπ'οψιν τις δικες μου φιλιες λεγοντας τα παραπανω γιατι ειμαι και αρκετα μικρη και ρεαλιστρια σε σημειο αηδιας για να εχω προσδοκιες απο τα ατομα που με περιβαλλουν..μιλαω κυριως σκεφτομενη αλλες περιπτωσεις δικων μου ανθρωπων που η αυτοθυσια ηταν το κυριαρχο στοιχειο της φιλιας τους και διατηρουν μια σχεση που ειλικρινα θα ειμαι ευτυχισμενη αν καποτε αποκτησω το μισο απο ο,τι εχουν καταφερει να χτισουν οι εν λογω γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top