Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,481 μηνύματα σε 76,679 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 133 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόγραμμα για καραόκε

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 21:30, 12-09-08:

ξερετε κανενα προγραμμα στο οποιο να βαζω τα τραγουδια και να μου τα κανει καραοκε? freeware αν γινεται...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Δραστήριο Μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε: στις 21:37, 12-09-08:

http://www.vanbasco.com/
αν θές mp3 δοκίμασε το minilyrics που είναι plugin του wmp
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 00:04, 13-09-08:

αυτα που εγραψες δεν βοηθησαν και πολυ αλλα σε ευχαριστω που ενδιαφερθηκες!
παρολα αυτα βρηκα ενα plugin tou winamp και ειναι πολυ καλο λεγεται analog x, ειναι δωρεαν και μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω ειναι παλια εκδοση αλλα δουλευει καλα!
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 21:06, 13-09-08:

ναι το ultrastar!!!ειναι σαν το singstar που κυκλοφορει για playstation 2.εγω το κατεβασα απο εδω http://sourceforge.net/project/platf...roup_id=191560
βιντεο δες εδω [ame]http://www.youtube.com/watch?v=uCL6CFsEEVE&feature=related[/ame]
και αλλες πληροφοριες εδω http://en.wikipedia.org/wiki/UltraStar
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip έγραψε: στις 14:42, 14-09-08:

βασικα εγω δεν ψαχνω προγ/μα για καραοκε για να τραγουδαω τα τραγουδια αλλα για να ακουω το ορχηστρικο μερος και μονο. Μερικα τραγουδια εχουν πολυ ωραια μουσικη απο πισω και πολλες φορες οι στιχοι υποβαθμιζουν τη μουσικη. Γι αυτο ψαχνω ενα προγ/μα που να αφαιρει τους στιχους για να μπορω να ακουω μονο τη μουσικη.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 18:18, 14-09-08:

Αυτό δεν γίνεται χωρίς να χαλάσει αρκετά η μουσική.
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip έγραψε: στις 20:50, 14-09-08:

εχω δει ενα tutorial που κανεις επεξεργασια στον ηχο με το audacity, αλλα πολυ περιπλοκο μου φαινεται. Τελοσπαντων ετσι κι αλλιως το τραγουδι που ηθελα το βρηκα σε ορχηστρικη εκδοση και απ'οτι παρατηρησα δεν εχει χαλασει καθολου ο ηχος, δεν παρατηρησα καμια διαφορα.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:53, 14-09-08:

Το να αφαιρέσεις φωνητικά απο τραγούδι είναι δύσκολο, αυτή η έκδοση που βρήκες προφανώς δεν είχε ποτέ φωνητικά για να χρειαστεί να αφαιρεθούν, γι'αυτό δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Παράθεση

Uncle Ernie

Δραστήριο Μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O Uncle Ernie έγραψε: στις 02:31, 17-09-08:

Υπάρχουν διάφορα backing tracks που κυκλοφορούν για διάφορα τραγούδια, αλλά αν θέλεις να αφαιρέσεις τα φωνητικά τότε θα πρέπει μάλλον να αφαιρέσεις συγκεκριμένες συχνότητες και θα σου φάει και άλλα στοιχεία του κομματιού. Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις το Transcribe! που είναι ένα πολυεργαλείο. Μπορείς να αφαιρέσεις τα φωνητικά, να αλλάξεις το pitch του κομματιού ή να αυξήσεις την ταχύτητα χωρίς να αλλοιώνεται η φωνή ιδιαίτερα(κοινώς δε δημιουργείς στρουμφάκια). Τσέκαρέ το.
Παράθεση

andreas157 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O andreas157 έγραψε: στις 15:52, 17-09-08:

δες και το guitar pro μαζί με τα δικά του tabs.

για backing tracks καλά, έχω βρεί εδώ
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 16:44, 17-09-08:

Όπως ακριβώς είπε ο Anarki.

Από εκεί και πέρα μπορείς να ψάχνεις μόνο την ορχηστρική εκτέλεση από κάποιο κομμάτι (από τα γνωστά ξένα θα την βρεις 99%), αλλιώς αν θες να παίξεις με προγράμματα επεξεργασίας ήχου πήγαινε π.χ. στο nero wave editor και έχει ειδικό karaoke filter στο tools. Από εκεί και πέρα πειραματίσου με vocal pan, lower freq και up freq μπας και σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα.

EDIT

Μιας κ εχω χρόνο αν θες στείλε μου ένα κομμάτι να δεις πως θα γίνει αν αφαιρεθουν τα λόγια με επεξεργασία.
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 13:29, 02-09-09:

Κανένα προγγραματάκι για να ακούω τα τραγούδια χωρίς τα λόγια υπάρχει ;
Παράθεση

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται μαθήτρια :p . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 14:04, 02-09-09:

Karaoke δηλαδή; :emm:
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 14:09, 02-09-09:

Ναι αλλά θέλω για δικά μο τραγούδια ..
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 14:44, 02-09-09:

Το "Audacity" βγάζει τις φωνές.
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 15:04, 02-09-09:

Αν δουλεύει είσαι μπιγκ .
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 15:09, 02-09-09:

Nαι το έχω δοκιμάσει (πολυ καλο και για ηχογραφήσεις)το προγραμματάκι και είναι και free!
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 15:10, 02-09-09:

Πώς λειτουργεί ρε ;
Παράθεση

JimCoun (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O JimCoun έγραψε: στις 15:37, 02-09-09:

Πατάς το tab που λέει effect και μετά vocal remover αν θυμάμαι καλά.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιός-πρόγραμμα - Από Dark_kronos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-04-13 στις 15:39.
    • Πρόγραμμα για το PC! - Από Amanda!!
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-07-10 στις 14:29.
    • Πρόγραμμα - Από SoZi
      Το θέμα έχει λάβει 43 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-08-09 στις 02:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα